CERTYFIKATYŚwięto szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

Październik jest szczególnym mieciącem dla naszej szkoły, ponieważ w kilkudniowych odstępach świętują nauczyciele i pozostali pracownicy, a później najmłodsi uczniowie.

Zgodnie ze statutem, dzień 18 października jest świętem szkoły. Jednak w tym roku data ta przypadła w sobotę, więc świętowaliśmy dzień wcześniej. Najpierw na lekcjach wychowawczych wszyscy uczniowie wspominali postać naszego patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W międzyczasie można było zabawić się na loterii i przekąsić coś słodkiego w kawiarence przygotowanej przez klasę II. Ale najważniejsze uroczystości rozpoczęły się po drugiej lekcji.

Na uroczystym apelu zaprezentowali się pierwszoklasiści, którzy pod kierunkiem wychowawczyni – p. Beaty Moskal zdawali swój pierwszy „egzamin dojrzałości”: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Uwieńczeniem wystąpienia było uroczyście złożone ślubowanie. Po nim Pani dyr Małgorzata Herda dokonała wielkim ołówkiem pasowania każdego dziecka na ucznia.   

Ceremonię pasowania,prócz nauczycieli i uczniów, podziwiali:

- Wójt Gminy Marcinowice – Pan Jerzy Guzik, który w swoim wystąpieniu zwrócił się do przybyłych rodziców dzieci z pierwszej klasy, pragnąc uświadomić im jak wielkim skarbem jest edukacja ich pociech;

- rodzice pierwszoklasistów, w imieniu których przepiękne podziękowania za pracę edukacyjną i przygotowanie dzieci do uroczystości pasowania złożyła mama Zosi - Pani Magdalena Dudzic – Goljasz. 

 

Wszyscy życzymy pierwszakom samych sukcesów w szkole i radości z uczenia się.

data dodania: 2014-10-21