CERTYFIKATYDzień Dobrego Humoru w oddziale 6-latków

9 grudnia w oddziale przedszkolnym 6-latków miały miejsce dwa wydarzenia: dzień ten ogłoszony został przez dzieci i ich wychowawczynię p. Joannę Kubicką Dniem Dobrego Humoru. Gościem specjalnym w tym dniu była Pani dyr. Małgorzata Herda, która uczestniczyła w specjalnie wydanym śniadaniu oraz w jednym z zajęć.

Dzień Dobrego Humoru zapoczątkował tradycję oddziału przedszkolaków, która ma polegać na tym, że w każdym miesiącu jeden dzień ma być specjalnie poświęcony czemuś lub komuś.

9 grudnia wszystkie dzieci witały się zamiast zwyczajowym „dzień dobry” rymowanką: „Śmiech to zdrowie. Ha, ha. Hi, hi. Śmieję się ja, śmiejesz się ty!”. Dla wszystkich powitanie takie było wielkim zaskoczeniem. W przygotowaniach do obchodów tego wyjątkowego dnia zaangażowani byli również rodzice, którzy wraz ze swoimi pociechami mieli zrobić specjalne znaczki – Uśmiechy - do przypięcia lub zawieszenia, przebrać dzieci oraz przygotować im śmieszne śniadanie. Rodzice spisali się na medal! Każde dziecko, również ich wychowawczyni i Pani dyrektor, mieli emblematy dobrego humoru. Wszystkie śniadaniowe kanapki były śmieszne: powycinane w kółka, w trójkąty, z uśmiechniętą keczupową buźką. Były też jajeczne myszki z ogonkiem, kiełbasiany kotek i paprykowy piesek, parówkowy pajac. Natomiast cały dzień przebiegał z humorem. Dzieci śpiewały, tańczyły, bawiły zgodnie ze swoimi pomysłami, tworzyły fantastyczne prace z obrazków bombek choinkowych itp. 

data dodania: 2015-01-02