CERTYFIKATYKonkursowe przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

W grudniu uczniowie mogli pochwalić się swoimi uzdolnieniami plastycznymi i wyobraźnią twórczą oraz umiejętnościami współpracy w zespole podczas dwóch szkolnych konkursów.

Pierwszy z nich „Na najładniejszą bombkę” ogłoszony został z inicjatywy ucznia klasy III – Jakuba Nóżki. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne ozdoby, które podziwiać można było na wystawie w holu szkoły. Ich talent twórczy nagrodzony został 16 grudnia na apelu dyplomami i upominkami przygotowanymi przez inicjatora konkursu.

Drugi konkurs ogłosiła p. Beata Moskal z inicjatywy p. Joanny Kubickiej na „Najdłuższy łańcuch choinkowy”. W tę formę rywalizacji zaangażowane były wszystkie klasy i oddziały przedszkolne. Najdłuższy łańcuch, długości 76 m, wykonali szóstoklasiści. Tylko o niecałe 13 m krótszy łańcuch skleiły pierwszaki. Łączna długość szkolnego łańcucha wyniosła 350 m. Laureaci – klasa VI - w nagrodę otrzymali słodki upominek.

Taka międzyklasowa rywalizacja nie tylko jeszcze bardziej zintegrowała uczniów w zespołach, ale przede wszystkim dowiodła, że w grupie tkwi niesamowity potencjał twórczy i że praca może być też doskonałą zabawą. 

data dodania: 2015-01-02