CERTYFIKATYAktualności

 • Wiktoria i Zuzia laureatkami konkursu plastycznego „Barwy Niepodległości”

              W październiku uczestniczki koła plastycznego i dziewczynki z kl. II przygotowywały pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej prace plastyczne na konkurs o zasięgu powiatowym pt. „Barwy Niepodległości”. Dwa dzieła zostały zauważone przez jury organizatora tego przedsięwzięcia, tj. MDK w Świdnicy, które przyznało nagrodę uczennicy kl. V a - Zuzi Wilczyńskiej i wyróżnienie uczennicy kl. II – Wiktorii Łużnej. Obie laureatki odebrały swoje nagrody na apelu szkolnym w dniu 5 grudnia.

  data dodania: 2019-12-07

 • Młodsi uczniowie w czarodziejskim świecie Aladyna i Dżina

  28 listopada nasi uczniowie z klas I-IV wyjechali do świdnickiego teatru na spektakl muzyczny „Cudowna lampa Aladyna”. Dzięki pięknej dekoracji, barwnym strojom i śpiewno-słownej grze aktorskiej wszyscy mogli przenieść się w czarodziejski świat Dżina, przeżywać przygody Aladyna – znalazcy cudownej lampy. Przedstawienie miało też charakter edukacyjny, ponieważ jego bohaterowie przypomnieli widzom konsekwencje zawierania znajomości z nieznanymi osobami.

              Uczniowie i nauczyciele wracali do szkoły pełni wrażeń i doznań estetycznych.

  data dodania: 2019-12-07

 • Rozstrzygnięcie głosowania na Najbardziej Życzliwych Uczniów naszej szkoły

              Corocznie w naszej szkole obchodzimy Dzień Życzliwości. W tym roku szkolnym przypadł on na dzień 21 listopada. W tym dniu tradycyjnie już odbyło się głosowanie na Najbardziej Życzliwych Uczniów. Na apelu, w czwartek - 5grudnia, cała społeczność szkolna poznała zwycięzców tego plebiscytu, którzy z rąk psycholog szkolnej – Pani Kingi Bocian i dyrektor szkoły – Pani Joanny Mazanki odebrali nagrody. Byli to:

  - z klas młodszych: Karolina Downar (uczennica kl. III), Grześ Korpysa i Milenka Śliwa (uczniowie kl. II);

  - z klas starszych tytuł Najżyczliwszego ponownie zdobył Jakub Nóżka (uczeń kl. VIII).

              Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy życzliwości innych.

  data dodania: 2019-12-07

 • Aniołkowe granie

  Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską inicjatywę dedykowaną dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych. Patronat honorowy sprawuje dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. Zbieramy zabawki, przybory szkolne,  nieużywane ubrania i wszystko to, co mogłoby się przydać dzieciom z Domu Dziecka.

  Dziękujemy za już okazane wsparcie Rodzicom i całej szkolnej społeczności oraz zapraszamy do dalszego udziału w akcji tych, dla których nieobojętny jest los dzieci pozostających w pieczy zastępczej.

  data dodania: 2019-12-07

 • Młodzież naszej szkoły po raz kolejny z wizytą w operze

  W dniu 29 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII wraz z Panią dyrektor oraz wychowawczynią – p. Martą Kondzior po raz kolejny udali się z wizytą do Opery Wrocławskiej, tym razem na spektakl „ Kopciuszek”. Pierwszy kontakt z wielką sztuką, która miała miejsce w zeszłym roku, pozostawił szereg pełnych satysfakcji wrażeń, a tym samym zachęcił naszą młodzież do jej dalszego poznawania.

  „Kopciuszek” Rossiniego w Operze Wrocławskiej zachwycił naszych ósmoklasistów inteligencją i humorem inscenizacji, mistrzowskim operowaniem głosem i świetnym aktorstwem śpiewaków, a także lekkością i wirtuozerią orkiestry. Libretto, wywiedzione z bajki Charlesa Perraulta, wprowadziło widzów w świat klarownych podziałów na dobro i zło, a inscenizacja słynnej Iriny Brook przeniosła odwieczny konflikt wartości na grunt współczesnych realiów.

  Poznanie widowiska sceniczno-muzycznego w jego realnej formie z udziałem widza- słuchacza siedzącego w stylowym wnętrzu teatru operowego zostanie już wpisane w tradycję naszej szkoły.

  data dodania: 2019-12-05

 • Tolerancyjni drugoklasiści

              Dzień 29 listopada przebiegł uczniom klasy II pod hasłem Tolerancja, czyli „elegancja” w zachowaniu się w stosunku do innych osób. Był to kolejny dzień okolicznościowy realizowany w ramach klasowego projektu wychowawczego.  

              Podczas zajęć drugoklasiści prezentowali i omawiali swoje wytwory przygotowane w domu: emblematy z hasłem „Klasowy Dzień Tolerancji”, piękne obrazki i plakaty oraz hasła promujące tolerancję w różnych aspektach znaczenia tego pojęcia; rozwiązywali zadania mające na celu zrozumienie czym jest tolerancja, odgrywali scenki dramowe, przeprowadzili dyskusję piramidową metodą aktywną Śnieżna kula.

              Ucząc się tolerancji, uczniowie przed rozpoczęciem lekcji poznali rolę wolontariuszy, tzn.: pomagali przedszkolakom w szatni, podjęli próbę organizacji im zabaw o poranku. W ciągu dnia odwiedzili swoich młodszych kolegów i zaprosili ich do zabawy „Magiczna lampka” oraz zaprezentowali eksperyment „Wędrujące kolorowe kuleczki”.

              Wychowawczyni – p. Joanna Kubicka serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do zajęć, za śniadaniową niespodziankę, która sprawiła im wiele radości i dodała energii do pracy, paniom, które wzięły udział w zajęciach za uczestnictwo w nich oraz wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych za współpracę.

  data dodania: 2019-12-01

 • Zabawy andrzejkowe przedszkolaków i uczniów klas I-III

              W dniu 29 listopada przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Wróżby przygotował Samorząd Uczniowski i pierwszoklasiści. Wszyscy uczestnicy andrzejek mogli też potańczyć przy ulubionej muzyce.

              Dzieci wracały do domu pełne wrażeń, rozbawione i zaciekawione tradycją andrzejek.

  data dodania: 2019-12-01

 • „Niezwykły spektakl teatralny”

  W środę, 28 listopada, uczniowie klas piątych wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu teatralnym pt. „ Bogowie i herosi-opowieści Afrodyty”. To opowiedziana w zabawny sposób historia bogów i greckich herosów.  Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. dzieje Prometeusza, Syzyfa i innych starożytnych      postaci.                                                                                                                                             

  Kunszt aktorski połączony z dobrym humorem sprawił, że na chwilę przenieśliśmy się w odległe i zapomniane czasy – na Olimp. Wszystko to  w znakomitej scenerii sali teatralnej, Świdnickiego Ośrodka Kultury.  Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach dzieci to najlepsza recenzja. Wiedza zdobyta dzięki przedstawieniu z pewnością zostanie wykorzystana.

  data dodania: 2019-12-01

 • Zlot Młodych Programistów

              W roku szkolnym 2017/2018 nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w projekcie Kod do przyszłości. Na zajęciach uczyli się programowania na klockach Lego w programie Scratch Junior.

  W dniu 26 listopada, na Zlocie Młodych Programistów obecni trzecio-, czwarto- i piątoklasiści uczestniczyli w podsumowaniu tego przedsięwzięcia. Dzieci utrwaliły sobie umiejętność programowania i tajniki kodowania, miały okazję doskonałej zabawy robotami i klockami Lego. Pracując na tabletach, poznały programy służące do kodowania i sterowania zaprogramowanymi urządzeniami.

  data dodania: 2019-11-27

 • Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

  W dniu dzisiejszym przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Mama Juliana Kuriaty przeczytała jedną z wielu przygód Kubusia Puchatka, a mama Patryka Łąckiego zapoznała nas wszystkich  z historią pewnego misia łasucha. Dzieci nagrodziły mamy specjalnym medalem Przyjaciela Pluszowego Misia. Przedszkolaki śpiewały i bawiły się z przyniesionymi misiami. Na koniec każdy mógł poczuć się jak miś dzięki misiowej fotobudce.

  data dodania: 2019-11-27

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788