CERTYFIKATYAktualności

 • W rytmie narodowych tańców polskich

  W dniu 22 listopada gościliśmy na kolejnej lekcji muzycznej prowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu parę tancerzy, którzy zaprezentowali się w polskich tańcach narodowych. Nasze przedszkolaki poznały, a młodsi uczniowie przypomnieli sobie ludowy strój łowicki i krakowski. Dzieci zobaczyły też, jak tańczy się oberka, mazura, poloneza, krakowiaka oraz kujawiaka. Na koniec podziwiając parę taneczną, bawiły się przy słynnym „Kujawiaku” Henryka Wieniawskiego. 

  data dodania: 2019-11-27

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

  W tym roku środa 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W dniu dzisiejszym mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego  o prawach najmłodszych. Przedszkolaki obu oddziałów wzięły udział w zajęciach dotyczących Praw Dziecka w ramach projektu Mały Miś i Prawa Dziecka.  Pogadanki, ćwiczenia i zabawy przy muzyce uwieńczone zostały odciśnięciem dłoni pod listą Praw Dziecka przez każdego przedszkolaka.

  data dodania: 2019-11-20

 • Wyróżnienie dla Zosi Kundziarz

  W dniu 6 listopada, Zosia Kundziarz (uczennica kl. V a) wzięła udział w przesłuchaniach eliminacyjnych do XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowała dwie pieśni: „Myślimy o Polsce” i „Jedenasty listopada”. Pierwszym utworem wyśpiewała wyróżnienie w kategorii solistów od 10 do 12 lat i zakwalifikowała się do koncertu galowego. Impreza odbyła się 11 listopada w hali sportowej  Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Nasza uczennica pięknie wykonała na niej piosenkę, za którą została wyróżniona w eliminacjach, a także podczas koncertu.

  Zosię do występu przygotował Pan Jerzy Zuber. Obojgu gratulujemy sukcesu, a naszej małej solistce życzymy, aby swoim talentem śpiewnym podbiła jeszcze niejedną scenę. 

  data dodania: 2019-11-13

 • Drużynowy sukces!

  W piątek, 8 listopada, drużyna w składzie Anna Sowa, Hanna Zakrawacz i Jakub Nóżka, wzięła udział w Marcinowickim Turnieju Listopadowym. Nasi reprezentanci mogli sprawdzić i zaprezentować swoją wiedzę związaną z wybitnymi postaciami polskiej historii i kultury, a także z historią naszej małej ojczyzny - gminy Marcinowice. Ostatecznie o wyniku całego turnieju zdecydowała dogrywka, w której drużyna ze Strzelec pokonała drużynę "Przyjaciół", złożoną z przedstawicieli Rady Gminy i Rady Rodziców SP Marcinowice, i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  data dodania: 2019-11-13

 • Szkolne obchody Święta Niepodległości

              W dniu 8 listopada uczciliśmy uroczystą akademią, przygotowaną przez uczniów z klas piątych, szóstej i ósmej pod kierunkiem Pań Bogusławy Semik-Ćwirko i Barbary Kielar  rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości.

  W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Pan Artur Fiołek, wiceprzewodniczący Rady Gminy Marcinowice - Pan Waldemar Krzyśków, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy – Pani Honorata Błońska, dyrektor GOK w Marcinowicach – Pan Dawid Sobczyk oraz proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski.

              O godz. 11.11 ramach akcji „Niepodległa do hymnu” wszyscy uczestnicy akademii odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie obejrzeli program artystyczny (wysłuchali wierszy, piosenek i krótkiej prezentacji słownej) przypominający wydarzenia sprzed ponad wieku, które doprowadziły do tego, że Polska znów pojawiła się na mapie świata.

               Po uroczystym apelu Pan wójt przekazał na ręce przedstawiciela uczniów – Jakuba Nóżki 10 tabletów na rzecz szkoły, które mają, jak podkreślił, służyć rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień naszych wychowanków.

  data dodania: 2019-11-11

 • Czy można żyć w ciemności i w ciszy oraz do czego służą palce?

              Nad takim problemem zastanawiali się uczniowie kl. II i ich rodzice na piątkowych zajęciach otwartych, w dniu 8 listopada, które odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej Oto ja – naukowe rozważania drugoklasisty i klasowego projektu wychowawczego. Głównym ich celem było kształtowanie u dzieci poczucia tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, oraz uświadomienieim roli różnych zmysłów w życiu codziennym.

              W świat ludzi niepełnosprawnych drugoklasistów wprowadziła pedagog szkolna – Pani Ewa Kryger. Poprzez różne zabawy i ćwiczenia, m.in. takie jak:

  •  omijanie przeszkód i chodzenie z laską z zamkniętymi oczami,
  •  odczytywanie mowy z ust i słów zapisanych w języku Braille’a,
  •  miganie,
  •  rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku,

  nauczycielka starała się pokazać uczestnikom zajęć, w jaki sposób ludzie niewidomi/słabowidzący, głusi/słabosłyszący i inni, mający problemy z rzeczywistym odbiorem świata, funkcjonują na co dzień. Natomiast wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka zadbała o uatrakcyjnienie zajęć, przygotowując kilka eksperymentów i doświadczeń. W ten sposób chciała uświadomić swoim wychowankom, jakimi są „szczęściarzami”, mogąc podziwiać otaczającą ich rzeczywistość wszystkimi zmysłami.

              Dzieci, pracując metodą stacji badawczych, mogły:

  - zabawić się w „koneserów” różnych smaków (słodkiego, słonego, kwaśnego); 

  - podziwiać piękno barw, tworząc cukierkową tęczę na talerzu, malując na mleku, barwiąc sól i przeprowadzając eksperyment „Chemiczne jojo” (zmysł wzroku);

  - zabawić się w „kompozytorów” grających na szklankach z wodą i w „szpiegów” podsłuchujących odgłosy z sąsiednich sal (zmysł słuchu);

  - stworzyć ciecz nienewtonowską (zmysł dotyku),

  a przy tej okazji poznawać i obserwować różne zjawiska chemiczno-fizyczne.

              Ponad dwugodzinne, pełne emocjonalnych przeżyć zajęcia, na pewno w jeszcze większym stopniu rozbudziły ciekawość poznawczą uczniów, co potwierdzili rodzice, mówiąc na pożegnanie:

  - „Już wiemy, co nasze dzieci będą robiły w weekend w domu: Trzeba kupić: cukierki, mleko, sodę, ocet i olej.”

              Wychowawczyni kl. II serdecznie dziękuje Pani Ewie Kryger za współpracę, rodzicom za przygotowanie pomocy do lekcji i za udział w niej, a swoim uczniom gratuluje aktywnego udziału w zajęciach.

             

  data dodania: 2019-11-11

 • Stypendyści Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy

  Uczniowie kl.I:Adam Łukasik i Jakub Kulig zostali studentami dziecięcego uniwersytetu. Podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odebrali indeksy. Rozpoczęli swoją przygodę w świecie nauki. Wzięli już udział w pierwszych wykładach. Życzymy im niezapomnianych wrażeń i niezwykłych doświadczeń. Niech ciekawość świata pozwoli im odkrywać i poznawać tajniki otaczającejrzeczywistości.

  data dodania: 2019-11-06

 • OFERTA PRACY

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego 
  w Strzelcach Świdnickich
  ogłasza nabór na stanowisko


  GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO

   

   

  • Ø wymiar czasu pracy – pełny etat

   

  • Ø praca od 1 lutego 2020 r.

   

  • Ø termin i miejsce składania dokumentów:  do 12 listopada 2019 r.w sekretariacie szkoły

   

  • Ø wykaz niezbędnych dokumentów oraz szczegółowe informacje o naborze na stronie www.spstrzelce.098.pl w Aktualnościach i BIP w zakładce Nabór

  data dodania: 2019-11-04 | czytaj więcej

 • Czwartoklasiści na tropie barwy, czyli plastyczne zabawy odkrywcze

              W dniu 4 listopada nauczycielka plastyki – p. Joanna Kubicka zaskoczyła swoich uczniów z 4 klasy niespodzianką. Zapowiedziała nietypową lekcję, zapraszając wszystkich do zabawy w „mini laboratorium” barw. Czwartoklasiści podczas zajęć odkrywali niesamowity świat kolorów. Pracowali metodą doświadczeń i eksperymentów, żeby w sposób praktyczny przyswoić sobie poznane pojęcia związane z barwami. Tworzyli więc „tęczę” z cukierków, „malowali” na mleku, „produkowali” nowe kolory, dla których sami wymyślali nazwy.

              Wszyscy doskonale się bawili i byli zdziwieni, że świat barw jest tak bogaty i różnorodny.

              Zapraszamy do naszej galerii, aby obejrzeć twórczość czwartoklasistów.

  data dodania: 2019-11-04

 • Wycieczka do Świdnicy

  W środę,  30 października, grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięła udział w wycieczce do pobliskiej  Świdnicy. Dzieci wraz z opiekunami Panią Dyrektor Joanną Mazanką, Panią Beatą Kamińską oraz Panią Barbarą Kielar zwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną  oraz uczestniczyły w niesamowitej lekcji historii, przeprowadzonej w ramach zajęć muzealnych w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Odkrywanie nieznanych   zakamarków, poznawanie tajemnic historii to główne atrakcje tego dnia. Na koniec przyszedł czas na przepiękne widoki, rozpościerające się z Wieży Ratuszowej.   Pełni wrażeń i pozytywnych emocji uczniowie powrócili do szkoły, z zamiarem ponownego odwiedzenia tych wyjątkowych miejsc .  

  data dodania: 2019-11-03

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788