CERTYFIKATYAktualności

 • Opieka zdrowotna nad uczniami

  Zgodnie z art. 7. ust. 3. ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 r.. , poz. 1078), uprzejmie informujemy, że w Szkole Podstawowej  im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach świadczona jest na rzecz uczniów opieka zdrowotna przez NZOZ „AGA-MED”, 58-123 Strzelce 36a. 

  W ramach opieki zdrowotnej świadczone są:

  ü  świadczenia w zakresie pielęgniarstwa środowiskowego,

  ü  świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia szkoły podstawowej nie dłużej niż do 18. roku życia,

  ü  profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia szkoły podstawowej nie dłużej niż do ukończenia 19. roku życia, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.

  Opieką objęci są wszyscy uczniowie szkoły. Niemniej Rodzicom uczniów przysługuje prawo do wyrażenia sprzeciwu, o którym mowa w ust.2. art. 7 w/w. ustawy, złożonego w formie pisemnej.

  data dodania: 2019-09-25

 • Mamo tato pożegnaj ze mną lato…- integracyjny festyn rodzinny

              W piątkowe popołudnie, dnia 20 września odbył się w naszej szkole integracyjny festyn rodzinny pod hasłem – Mamo, tato, pożegnaj ze mną lato, bo dynia z ziemniakiem trzyma z każdym uczniakiem i przedszkolakiem. Ta letnio-jesienna impreza środowiskowa była inicjatywą Rady Rodziców i zorganizowana została przez Rodziców we współpracy ze wszystkimi pracownikami naszej szkoły. Szkolną koordynatorką tego przedsięwzięcia była Pani Joanna Zawada.

              Festyn rozpoczął się programem artystycznym najmłodszych dzieci, które z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka uhonorowane zostały specjalnymi medalami, upominkami i gromkimi brawami widzów. Swoje umiejętności śpiewno-taneczne zaprezentowali też pierwszoklasiści – absolwenci oddziału przedszkolnego. Dzieci do występów przygotowały ich wychowawczynie, Panie: Gabriela Kukuła, Ewa Kuźniar i Anna Franków.

              Na festynie dzieci/uczniów i gości czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, jazda na kucyku, zabawy sprawnościowe, zabawy na dmuchanym zamku, zabawa fantowa, kiermasz taniej książki, kram z zabawkami i balonami, prezentacja wozu strażackiego OSP z Tworzyjanowa, Zumba. Uczestnicy naszego festynu mieli również okazję podziwiać wystawę prac konkursu pod hasłem „Dynia – królową warzyw”. Inicjatorką i organizatorką tego przedsięwzięcia była Pani Marta Kondzior.

  Uczestnicy festynu mogli gościć się w kawiarence przygotowanej przez Rodziców i pokosztować m.in.: zupy z dyni, curito, hamburgerów, popcornu, ziemniaczanych przysmaków (spiralek i frytek), różnych słodkich wypieków.

              Na naszych wychowanków czekała też nie lada niespodzianka – zewnętrzna siłownia,  której otwarcia dokonali: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy – pan Artur Fiołek, dyrektor szkoły – Pani Joanna Mazanka, radne Gminy – Pani Stanisława Gerus i Zofia Hatala, Inspektor Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Oświaty Pani Dagmara Gorlowska oraz proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski, który dokonał również poświęcenia obiektu.  Szkolne miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży powstało w ramach rządowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

  Składamy serdecznie podziękowanie za podarowanie uczniom tego wyjątkowego miejsca aktywnego wypoczynku w czasie przerw międzylekcyjnych i po zajęciach szkolnych.

  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszej szkolnej imprezy integracyjnej oraz życzymy pięknej złotej jesieni.

  data dodania: 2019-09-22

 • Czarodziejka Symfonia

              W czwartek, dnia 19 września rozpoczęliśmy kolejny cykl audycji muzycznych prowadzonych przez muzyków z Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha.

              Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu naszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów powitała Symfonia – kukiełkowa panna, która wprowadziła ich w świat muzyki W. A. Mozarta i F. J. Haydna – twórców najpopularniejszych i najliczniejszych symfonii.

              Podczas audycji dzieci poznały też instrument muzyczny – czynele, taniec dworski – menuet, bawiły się w orkiestrę. Próbowały odgadnąć, czym jest niespodzianka i wariacja w muzyce. 

  data dodania: 2019-09-22

 • Podziękowanie

  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w II jesienny piknik integracyjny za przygotowanie, organizację i każde, nawet najmniejsze, wsparcie. Dziękuję Rodzicom, Gościom, strażakom z OSP w Tworzyjanowie, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim obecnym za to, że byliście dziś z nami. To było kolejne udane przedsięwzięcie, bo naszym wspólnym celem jest zawsze szczęście i radość dzieci!

                                                                                                            Dziękuję

                                                                                                            Joanna Mazanka

  data dodania: 2019-09-20

 • Zapraszamy do naszej szkoły już w piątek 20 września na godz.15.30

  data dodania: 2019-09-18

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „JA ZA 20 LAT”

  W II okresie ubiegłego roku szkolnego realizowaliśmy założenia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019 pod hasłem Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności (sprawozdanie z przebiegu akcji znajduje się w zakładce pedagoga szkolnego). W związku z tym został ogłoszony konkurs plastyczno-literacki dla uczniów szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych pt. „Ja za 20 lat”. Zadaniem jego uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej własne plany na przyszłość oraz sposoby, jak te plany osiągnąć.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce we wrześniu. Wśród uczniów naszej szkoły wyróżniono i nagrodzono książkami:

  - Zuzannę Wilczyńskąi Nikolę Bigus – uczennice z kl. V a

  - Grzegorza Mierzwę, Przemysława Żydkai Klaudię Sowę – uczniów z kl. V b

  - JakubaKuliga oraz Adama Łukasika – uczniów z kl. I.

  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy sukcesu.

  data dodania: 2019-09-15

 • DYNIA - KRÓLOWĄ WARZYW

  Nadchodzi jesień, a z nią zapraszamy wszystkich chętnych uczniów

  wraz z rodzicami oraz wychowawcami do udziału w szkolnym konkursie

  „ Dynia - królową warzyw” 

  Regulamin konkursu:

  1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im.K.K.Baczyńskiego
   w Strzelcach.
  2.  Cele konkursu:
  • • rozwijanie inwencji twórczej,wyobraźni i pomysłowości dzieci,
  • • umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych,
  • •wspólne z rodzicami  i wychowawcami spędzenie czasu na wesołej zabawie,
  • • popularyzacja dyni,jej walorów żywieniowych oraz dekoracyjnych.
  1. Warunki uczestnictwa:
  • • uczestnicy konkursu: uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcachwraz
   zrodzicami i wychowawcami,
  • • kategorie konkursu:

  a. praca przestrzenna,

  b. potrawa kulinarna,

  c.praca całego zespołu klasowego wraz z wychowawcą.

  • • technika: dowolna,
  • • każdy uczestnik może dostarczyć jedną indywidualną pracęw zakresie

  dwóch kategorii: praca przestrzenna oraz potrawa kulinarnaoraz pracę zespołową ( cała klasa) wraz z wychowawcą,

  • • prace należy podpisać.
  1. Kryterium oceny prac: komisja konkursowa dokona oceny prac oraz potraw, biorąc pod uwagę ich oryginalność, pomysłowość i estetykę wykonania.
  2. Termin i miejsce składania prac: 20 września. 2019r., sala 11.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 września 2019r. podczas pikniku szkolnego. Jury powołane przez organizatora konkursu nagrodzi najciekawsze prace.

  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY TWÓRCZYCH POMYSŁÓW
  ORAZ RADOŚCI Z TWORZENIA!

  data dodania: 2019-09-10

 • Narodowe Czytanie w Strzelcach

  W piątek, 6 września, w naszej szkole odbyła się kolejna już 8 edycja Narodowego  Czytania. Tegoroczną lekturą były, specjalnie wybrane przez Parę Prezydencką, Nowele polskie.  

  Do wspólnego przedsięwzięcia zaprosiliśmy przedstawiciela Gminy Marcinowice Pana Roberta Sawickiego.  Niezawodni okazali się nasi Rodzice Pani Marta Śmietana, Pani  Agnieszka Bigus oraz Pani Izabela Śmietana. Wśród gości, nie zabrakło Pani Marii Wasilewskiej- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach. Wszyscy razem z  uczniami odczytali fragmenty lektur, których wspólnym mianownikiem są wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka.

  Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tej wyjątkowej  akcji promującej czytelnictwo wśród wszystkich Polaków w kraju i za granicą.

  data dodania: 2019-09-08

 • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020!

  Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyły się i wakacje – czas odpoczynku, podróży i zabaw. Dzisiaj powitaliśmy nowy rok szkolny.

              Uroczystą akademię, którą swoją obecnością zaszczycili: proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski, wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Pan Artur Fiołek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pan Dawid Sobczyk oraz licznie przybyli rodzice, rozpoczęliśmy minutą ciszy. Upamiętniliśmy nią 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i tych wszystkich, którym zawdzięczamy niepodległą, wolną Polskę. Następnie głos zabrali: dyrektor szkoły – Pani Joanna Mazanka i Pan Wójt. Oboje w swoich wystąpieniach witali zebranych, szczególnie te dzieci, które pierwszy raz przekroczyły próg naszej szkoły; nawiązali do zmian, jakie zaszły w placówce podczas wakacji i jakie nas jeszcze czekają. Na koniec pożyczyli uczniom sukcesów w nauce,
  a nauczycielom w procesie nauczania. Po uroczystości przedszkolaki i uczniowie udali się
  z wychowawczyniami do swoich klas.

              No cóż…jutro zabrzmi pierwszy dzwonek i dzwonić będzie przez kolejnych 10 miesięcy. Niech jego dźwięk zawsze będzie radosny.

  data dodania: 2019-09-02

 • Cyfrowe technologie w Strzelcach

  Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego nauczyciele Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach,   zorganizowali warsztaty i lekcje otwarte w ramach programu Cyfrowa Majówka. Głównym celem akcji było propagowanie cyfrowych technologii wśród społeczeństwa, pokazanie jak ważne  są kompetencje cyfrowe oraz jak korzystanie z nich może nam pomóc codziennym życiu. Jury doceniło pomysłowość i kreatywność organizatorek, Pani Barbary Kielar i Pani Joanny Zawady, czego owocem jest otrzymana nagroda – robot edukacyjny. Dodatkowo grupa uczniów z naszej szkoły weźmie udział w profesjonalnych warsztatach edukacyjnych z programowania.

  Konkurs organizowany był w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zaangażowanym w przedsięwzięcie.

  data dodania: 2019-08-28

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788