CERTYFIKATYAktualności

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 2 września

  Wszystkich uczniów i ich rodziców oraz opiekunów serdecznie zapraszamy.

  data dodania: 2019-08-27 | czytaj więcej

 • Zestaw podręczników obowiązujący w r. szk. 2019/2020

  Informujemy, że pełny spis podręczników i pomocy szkolnych potrzebnych uczniom w nadchodzącym roku szkolnym znajduje się na stronie w zakładce „Spis podręczników”. W tym samym odnośniku zawarta jest informacja o  aktualnych wyprawkach do oddziałów przedszkolnych i klasy I.

  Podział grup przedszkolnych dostępny jest w holu szkoły zgodnie z zasadą:

  • dzieci 6-letnie    -  oddział przedszkolny gr. II "Zerówka"
  • dzieci młodsze   -  oddział przedszkolny gr. I

  data dodania: 2019-07-06

 • Teraz…życie nasze będzie jak poemat - zakończenie roku szkolnego

  Krótki, ale jak zwykle intensywny, pełen wytężonej pracy i sukcesów rok szkolny 2018/2019 pożegnaliśmy w dniu 19 czerwca uroczystą akademią, którą zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Marcinowice Pan Stanisław Leń, inspektor oświaty Pani Honorata Błońska, proboszcz parafii w Strzelcach ks. Marcin Czchowski, przedstawiciele jednostek OSP Panowie – Arkadiusz Kulig i Paweł Paterak, nasi partnerzy: Pani Elżbieta Czerwonogóra – przedstawicielka zakładu ubezpieczeń i Pani Renata Krupa - partner oraz cała rzesza rodziców.

  Wśród podniosłej a jednocześnie radosnej atmosfery nie zabrakło i łez wzruszenia, ponieważ żegnała się z nami  najstarsza młodzież. Uczniowie klasy VIII, w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Pani Joanny Zawady i Pani dyrektor Joanny Mazanki, krótkimi scenkami przypomnieli wszystkim minione lata w szkole, wierszami wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom, piosenkami o wymownej treści „zapowiedzieli” swoje plany na przyszłość, natomiast tańcem poloneza weszli w inny już, bo bardziej dorosły świat.

  Po występie ósmoklasistów świadectwa odebrali z rąk Pani dyrektor i wychowawców uczniowie wyróżniający się w nauce, a listy gratulacyjne ich rodzice. Ci, którzy swoją postawą reprezentowali naszą szkołę w różnych dziedzinach jej życia otrzymali medale – Strzelczyki Roku. Pani dyrektor Joanna Mazanka podziękowała też rodzicom i partnerom, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie szkolne. Po uroczystości odbyły się spotkania w klasach, podczas których pozostali uczniowie odbierali swoje świadectwa.

  Przed godziną 10.00 rozbrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek, opustoszały korytarze, zapanowała cisza, bo…wszyscy uczniowie roześmiani, w doskonałych humorach udali się na wakacje.

  Naszym dzieciakom – tym małym i dużym, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku pełnego słońca i słodkiego lenistwa.

  data dodania: 2019-06-21

 • Przedszkolaki w Cinema Fun

  14 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Cinema Fun  w Świdnicy. W tym „bajkowym” miejscu maluchy miały do dyspozycji trzypiętrową konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, ruchome pomosty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, samochody, piłki do skakania i wiele innych atrakcji. Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Przedszkolaki miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, poćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Do domu wrócili zmęczeni, ale w bardzo dobrych humorach. Było super!!!

  data dodania: 2019-06-21

 • ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  godz. 7:30 -Msza św. w kościele parafialnym w Strzelcach,
  (autobusy zatrzymują się koło sklepu),

  godz. 8:15 - 9:00 -uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej,
  ok. godz. 9:00 - 9.15 -spotkanie z wychowawcami w klasach,
  godz. 9:20 -rozwóz dzieci do domu

  data dodania: 2019-06-18

 • Z życia Mai i Gucia, czyli wszystko o pszczołach

  We wtorek, 12 czerwca gościliśmy w szkole Pana Daniela Boraka ze stowarzyszenia Ślężańskie Miody, który w ramach projektu „Bzykająca przyczepka edukuje” poprowadził bardzo ciekawe warsztaty przyrodnicze. Udział w nich wzięli uczniowie klas I-III i V oraz  przedszkolaki.

              Wszyscy uczestnicy mogli bliżej poznać świat pszczół miodnych i ich krewnych, ich zwyczaje i wcale nie tak słodkie życie. Mogli także dowiedzieć się wielu ciekawostek o podziale ról w tej niesamowicie sprawnie funkcjonującej i pracowitej owadziej społeczności. Wielką atrakcją zajęć była możliwość zabawy w prawdziwych pszczelarzy. Dzieci i uczniowie mieli więc okazję ubrać się w stroje, w których pracują pszczelarze i z bliska obserwować pszczoły w ulu – ich pracę, opiekę nad larwami.

              W nagrodę za aktywny udział w warsztatach każdy otrzymał malutki słoiczek miodu – wytwór ciężkiej pracy pszczółek.

              Będąc pod wrażeniem pasji Pana Daniela składamy mu serdeczne podziękowania za fascynującą lekcję przyrodniczą i życzymy wielu beczółek pysznego miodu. 

  data dodania: 2019-06-18

 • Wspinać się każdy może…trochę lepiej, trochę gorzej

              Uczniowie kl. I-III i IV-tych przez cały rok „wspinali się” na wyżyny wiedzy. W dniu 13 czerwca spróbowali innej wspinaczki – po linach w linaparku w Sobótce. Wycieczkę zorganizowała Pani Anna Franków.

  Pierwszoklasiści i niektórzy ze starszych uczniów, którzy nie byli pewni swoich sił na wysokości, pokonywali linowego „pajączka”. Bardziej odważni zmagali się na trudniejszym torze pod okiem instruktorów. I jednym, i drugim buzowała w żyłach adrenalina. Po wspinaczce wszyscy pogościli się na lodach i frytkach w schronisku Pod Wieżycą.

              Dzieci zmęczone, ale radosne i pełne wrażeń wracały do swoich domów.      

  data dodania: 2019-06-15

 • Nie zgaśnie tej przyjaźni moc…Pożegnanie klasy trzeciej

   12.06.2019 r. w piękne, słoneczne popołudnie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III i rodziców z wychowawczynią Panią Anną Franków. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka.

  Uroczystość, którą zorganizowała nauczycielka, miała miejsce na szkolnej sali gimnastycznej.   Uczniowie rozpoczęli ją polonezem. Następnie przedstawili program artystyczny, podczas którego wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły przy muzyce.

  Na twarzach gości malowało się wiele emocji: radość, wzruszenie, duma z własnych pociech, a  niektórym zakręciła się nawet łza w oku. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.                     A potem…pożegnania nadszedł czas - rodzice dziękowali Pani Annie Franków za trud nauczania, wychowania i  opiekę.

  Całe popołudnie, pełne wzruszeń i pozytywnych emocji  na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

  data dodania: 2019-06-14

 • Wycieczka edukacyjna do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym

  10.06.2019 uczniowie z klasy 4b wraz z panią Ewą Korczak wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Wycieczka odbyła się w ramach programu „Edukacja do starości”, w którym uczestniczy nasza szkoła. Muzeum Broni i Militariów powstało w 1999 roku w Świdnicy i była to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Jego pomysłodawcą i założycielem jest pasjonat militariów, pan Stanisław Gabryś. Muzeum to jest jedynym tego typu obiektem działającym na podstawie Regulaminu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i stale współpracuje z  Ministerstwem Obrony Narodowej. Kolekcja eksponatów muzeum liczy ponad 2000 egzemplarzy. Wiele z nich to eksponaty unikatowe w skali Kraju, Europy, czy Świata. Wśród egzemplarzy podarowanych przez wojsko podziwiać można m.in.: Czołg T-72, samoloty: MIG-21, SU 22, Iskra, działo samobieżne tzw. „Goździk”. Ekspozycję uzupełniają prywatne zbiory, wśród których można podziwiać m.in. broń strzelecką, karabiny, broń automatyczną, transportery i ponad 20 armat, a także stacje radio-lokacyjne, wyrzutnie, samochody i motocykle. Bardzo ciekawy zbiór eksponatów stanowi broń biała, odznaczenia i ordery  oraz mundury, a także kolekcja modeli najsłynniejszych machin bojowych. Wiele okazów z tego zbioru zostało podarowanych przez Gości Muzeum, którzy byli pod ogromnym wrażeniem kolekcji broni i postanowili wzbogacić zasoby Muzeum eksponatami z własnych domowych kolekcji. Muzeum stanowi niezwykłe tło do lekcji historii w terenie – m.in. historii II wojny światowej i historii ludzi walczących na wojnie. Niebywałym atutem wycieczki do Muzeum Broni i Militariów jest możliwość przejażdżki czołgiem, z której oczywiście skorzystali nasi uczniowie. Polecamy wszystkim wizytę w tym wspaniałym, inspirującym miejscu.

  data dodania: 2019-06-14

 • Konkurs czytania w Marcinowicach

            5 czerwca 2019r. uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie pięknego czytania „ Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię”. Był to konkurs gminny organizowany przez Szkołę Podstawową w  Marcinowicach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Wytypowanych było po dwoje uczniów z klas. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, choć niektórzy uczestnicy nieco się denerwowali. Jednak przezwyciężyli strach i wypadli bardzo ładnie. Wszyscy rzeczywiście pięknie czytali i swoją postawą , uczestnictwem w konkursie zachęcali do czytania.

  Klasę pierwszą reprezentowały: Anna Krupa i Julia Fik, klasę drugą: Karolina Downar i Małgorzata Słota, klasę trzecią: Jakub Śmietana, Miłosz Chudy

          W kategorii klas drugich nagrodę otrzymała Karolina Downar, w trzeciej klasie wyróżnienie otrzymał Jakub Śmietana. Każdy dostał dyplom uczestnictwa i książkę.

  Wszystkim gratulujemy!

  data dodania: 2019-06-14

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788