CERTYFIKATYAktualności

 • Najmłodsi uczniowie i przedszkolaki świętowali Dzień Dziecka

              W dniu 30 maja uczniowie klas I-III i przedszkolaczki wyjechali świętować ze swoimi rówieśnikami z przedszkola i ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach Dzień Dziecka.

              Imprezę rozpoczęło przedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów z Teatru Lalek w Wałbrzychu. Dzieci zgromadzone na pięknej sali widowiskowej marcinowickiego przedszkola mogły przeżywać przygody trzech świnek, razem z nimi bawić się i śpiewać. Po spektaklu wszyscy wyszli na plac zabaw, gdzie na dzieciaków czekały dmuchane zamki. Aktorzy wcielając się w rolę animatorów, organizując zabawy taneczno-śpiewne, zadbali o to, aby żadne dziecko, które oczekiwało na swoją kolejkę na zamek, nie nudziło się. Ci, którzy już wyskakali się na dmuchawcach, mogli pograć w piłkę, korzystać z oprzyrządowania placu zabaw, pobudować babki z piasku.

              W południe dzieci zmęczone, ale rozbawione i w doskonałych humorach wracały do swoich domów.

              Serdecznie dziękujemy: dyrektorowi GOK w Marcinowicach - Panu Dawidowi Sobczykowi za doskonałą organizację dziecięcej imprezy, Pani dyrektor Publicznego Przedszkola w Marcinowicach – Iwonie Ryżak za udostępnienie obiektu i stworzenie radosnej atmosfery tego wyjątkowego święta.

  data dodania: 2019-05-30

 • Pierwszoklasiści zdobyli sprawność pływaka

              Uczniowie kl. I od dnia 4 marca 2019 r. uczestniczyli w kolejnej edycji projektu Umiem pływać. Zajęcia obejmowały cykl 20-stu godzin lekcyjnych na pływalni w Bielawie. Dzieci poznawały tajniki nauki pływania, zasady bezpieczeństwa zabaw w wodzie i przy okazji różne dyscypliny sportów wodnych. W dniu 27 maja zakończyły udział w zajęciach projektowych, zdobywając jednocześnie w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek sprawność PŁYWAKA.

  data dodania: 2019-05-28

 • Konkurs głośnego czytania w kl. III

  W klasie trzeciej, 24 maja 2019 roku odbył się Klasowy konkurs czytania głośnego. Uczniowie, przez ok. 5 minut  czytali wybrany fragment  ulubionej książki.                                 
  Jury w składzie: Beata Kamińska i Anna Franków  przyznało:  

  I  miejsce  - Jakubowi Śmietanie, który przeczytał „Nowe przygody Mikołajka” Sempe Gościnnego.

  II  miejsce – Miłoszowi Chudemu za „Nudzimisie” Rafała Klimczaka.

  III miejsce – Hannie  Kopyto za fragment książki – „Biedna, mała Luna” Holly Webb.

  Jakub Śmietana i Miłosz Chudy będą reprezentować szkołę 5.06.2019 roku                                                                  w Międzyszkolnym  konkursie czytania głośnego w Marcinowicach – „ Czytam bo lubię, czytam, bo potrafię”.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów!

  data dodania: 2019-05-27

 • Nikola i Julia z grupy „0” po angielsku wyśpiewały wyróżnienie!!!

  22. maja 2019 r. dwie uczennice z grupy „ 0” Nikola Pytlarz oraz Julia Borko reprezentowały naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej „LET’S ALL SING IN ENGLISH”. Do rywalizacji zaprosiło Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Świdnicy. W festiwalu uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół w Świdnicy, Bystrzycy Dolnej, Witoszowie Dolnym oraz  Strzelcach.

  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko pięknym śpiewem, ale także poprawną wymową. Nasze uczennice wystąpiły w kategorii 5,6 i 7-latków, choć w konkursie występowały także 3 i 4-latki.

  Patronat nad konkursem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Wszystkie nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez: Społeczne Przedszkole “Akademia Przedszkolaka”, Centrum Helen Doron w Świdnicy oraz Urząd Miasta w Świdnicy. Patronem medialnym był portal Swidnica24.pl.

  Jury w składzie : Anna Lenkiewicz-Budny, Michał Strauss oraz Jacek Urbański  wysłuchało i oceniło 24 przygotowanych na konkurs piosenek. W sumie na scenie świdnickiego Teatru Miejskiego wystąpiło 48 maluchów. Zanim ogłoszono werdykt, dzieci obejrzały występy swoich kolegów z Akademii Przedszkolaka, tańce słowackie w wykonaniu grupy “Gwiazdki” prowadzonej przez Wojciecha Skiślewicza oraz wzięły udział we wspólnej zumbie.

  Nikola i Julia za swój występ otrzymały wyróżnienie, a także medale i nagrody rzeczowe. Uczennice do występu przygotowywała nauczycielka języka angielskiego, p. Marta Kondzior.

  data dodania: 2019-05-22

 • XIII edycja konkursu „Moja Mama" 2019

  W poniedziałek, 20 maja, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XIII już edycji konkursu regionalnego "Moja Mama", organizowanego przez posłankę Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 w Wałbrzychu. Tegoroczny temat brzmiał  „Zdrowa żywność - ważna sprawa, ekologia to podstawa!"  Miał   zwrócić uwagę na to, jak ważne jest dbanie o zdrowy tryb życia i czyste środowisko.

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród prac nadesłanych z 5 powiatów naszego regionu, łącznie z 40 placówek, znaleźli się nagrodzeni uczniowie naszej szkoły. Jakub Śmietana - uczeń klasy III - zajął III miejsce w kategorii prac plastycznych, natomiast Michał Hercog  - uczeń klasy V -  wywalczył II miejsce w kategorii prac literackich. Obydwaj chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody.

   Nie zabrakło podziękowań  i drobnych upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie. Gratulujemy oraz życzmy kolejnych sukcesów.

  data dodania: 2019-05-21

 • „Majowe warsztaty nowych technologii”

  W minioną środę wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych promujących nowoczesne technologie.
  Całe przedsięwzięcie było integralną częścią konkursu na inicjatywy dla lokalnych społeczności „Cyfrowa Majówka”.

  Nauczyciele naszej szkoły: Pani Joanna Zawada i Pani Barbara Kielar poprowadziły lekcje otwarte dla rodziców
  i przedstawicieli lokalnych władz. Obie Panie wykorzystały na swoich lekcjach ogólnodostępne aplikacje.  Uczniowie
  i zaproszeni goście pracowali na swoich telefonach komórkowych w aplikacjach KAHOOT, MENTIMETER, LEARNING APPS, natomiast nauczycielki na tablicach interaktywnych.

  Pani Joanna Zawada poprowadziła lekcje dla rodziców, podczas której zaprezentowała elektroniczną platformę urzędową  „EPUAP”, dzięki czemu obecni goście mogli przekonać się, jak łatwo i bez wychodzenia z domu można rozwiązać wiele spraw urzędowych. Obecni na sali seniorzy uczyli się zakładać pocztę internetową oraz wysłuchali nowinek dotyczących cyfryzacji. Wszyscy mieli okazję przekonać się też, jak działają roboty zbudowane
  i zaprogramowane przez naszych uczniów.

  Zarówno uczniowie, jak i goście wzięli również udział w zajęciach z terapeutą, który wyjaśniał zagrożenia, jakie niesie cyberprzemoc.

  Konkurs „Cyfrowa Majówka” to inicjatywa, która promuje cyfrowe technologie, ich atuty i praktyczne wykorzystanie w edukacji i życiu codziennym.

  Jest nam niezmiernie miło, że w tak szerokim gronie mogliśmy podzielić się naszą wiedzą na temat nowoczesnych metod nauczania,  wszyscy z ogromnym zaangażowaniem   i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.
  Gościom dziękujemy za przybycie i współpracę, a wszystkich zachęcamy do korzystania z dobrodziejstwa cyfryzacji.

  data dodania: 2019-05-21

 • Kolory w muzyce

  W poniedziałkowy ranek, dnia 20 maja, artyści z Filharmonii Sudeckiej, opowiedzieli przedszkolakom i młodszym uczniom o kolorach w muzyce. Dzieci poprzez zabawy muzyczne i ćwiczenia rytmiczne poznawały różne elementy utworów sprawiające, że są one przyjemne w odbiorze. Odkrywały ich nastrój (smutny - wesoły), brzmienie (głośne – ciche), tempo (wolne – szybkie). Wysłuchały też improwizacji muzyczno – słownej do opowieści pt. „Kłótnia klarnetu z fortepianem”. Po lekcji z artystami rozbawione, w wesołych humorach rozeszły się na swoje zajęcia.

  data dodania: 2019-05-21

 • I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola

  16 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola. Patronat honorowy nad uroczystością objął Wójt Gminy Marcinowice Pan Stanisław Leń. Uczestnikami konkursu były przedszkolaki z naszej szkoły, Publicznego Przedszkola w Marcinowicach oraz Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Turniej podzielony  był na dwie kategorie wiekowe: dla dzieci w wieku 3 – 4 lata oraz 5 – 6 lat.  Konkurs recytatorski urozmaiciły występy artystyczne uczniów naszej szkoły: Kuby Nóżki, Oliwki Strykowskiej i Ani Krupy.

  Spośród wszystkich uczestników wyłonieni zostali laureaci konkursu. Jury w składzie: Pani Maria Wasilewska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach, Pani Katarzyna Poznańska kierownik czytelni dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy oraz Pani Renata Poznańska pracownik biblioteki w Marcinowicach miało przed sobą niezwykle  trudne zadanie, gdyż uczestników turnieju było ponad trzydziestu, a poziom ich  recytacji był bardzo wyrównany. Każdy mały artysta otrzymał wyjątkowy medal i upominek – laureaci nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy imprezy spotkali się również przy słodkim poczęstunku.

  Mamy nadzieję, że Turniej  Małego Recytatora z Przedszkola  na stałe wpisze się w kalendarz kulturalnych wydarzeń szkoły i gminy. Gratulujemy małym recytatorom, ich opiekunom i rodzicom. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały Panie: Ewa Kuźniar i Gabriela Kukuła.

  data dodania: 2019-05-17

 • Konkurs Matematyczny "Kangur"

   W marcu w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas IV-VIII. Dzień konkursu, "Dzień Kangura", stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. Jest świetną okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Każdy z uczestników otrzymuje upominki w postaci zabawki logicznej. Uczniowie, Julia Kochan z IV a i Kacper Winnicki z klasy VI, otrzymali wyróżnienia w tegorocznej edycji. 

   Gratulujemy i wszystkich zachęcamy do udziału w konkursie matematycznym w następnym roku.

  data dodania: 2019-05-16

 • Spektakl profilaktyczny "Dzieci w sieci"

  Dnia 9.05.2019r. uczniowie klas V-VII pojechali  do I LO w Świdnicy na spektakl profilaktyczny pt.”Dzieci w sieci” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Alert. Uczniowie mięli okazję zobaczyć, jakie zagrożenia mogą ich spotkać, jeśli uwierzymy osobom poznanym w Internecie. Uczniowie dzięki spektaklowi poszerzyli swoją wiedzę o bezpieczeństwie oraz właściwych postawach wobec zagrożeń, w tym związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  data dodania: 2019-05-16

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788