CERTYFIKATYAktualności

 • Żyj zdrowo w ekologicznej Europie

  Za nami kolejna, 11 edycja turnieju interdyscyplinarnego - „Żyj zdrowo w ekologicznej Europie”.  25.04.2019 roku, cztery sześcioosobowe drużyny uczniów edukacji wczesnoszkolnej, rywalizowały ze sobą o atrakcyjne nagrody indywidualne, a także dla poszczególnych klas.   Treści konkursu obejmowały profilaktykę uzależnień, promocję zdrowego trybu i stylu życia, odkrywanie zdolności i talentów, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz  poszerzanie świadomości ekologicznej uczniów. W programie znalazło się dyktando ortograficzne,   zadania tekstowe, pytania o treści zdrowotnej, ekologiczno-przyrodniczej  i  europejskiej oraz  plakat zachęcający do dbania o naszą planetę. W przerwie turnieju zjedzono zdrowe, pożywne  kanapki  przygotowane  przez  uczniów w ramach  realizacji projektu zdrowotnego. Zarówno nagrody,  jak i „zdrowe śniadanie”  dla wszystkich zawodników zostało sfinansowane  przez  Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach, za co serdecznie dziękujemy. Turniej koordynowała Anna Franków. Wspierały ją : Ewa Kryger, Joanna Kubicka, Beata Moskal i Jerzy Zuber.                         W jury zasiadła  p. dyrektor Joanna Mazanka, Małgorzata Zuber i Beata Moskal. Turniej prowadziła  Ewa Kryger. Dziękujemy za pomoc, a wszystkim zawodnikom gratulujemy wiedzy, umiejętności oraz sprawności fizycznej.

  data dodania: 2019-04-25

 • ***

   

   

  Święta Wielkiej Nocy to czas przemyśleń i umacniania wiary.

  To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją

  na lepsze dziś i piękniejsze jutro.

  Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia

  zdrowych, radosnych, spokojnych

  Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Niech wiara, nadzieja i miłość będą zawsze obecne w naszym życiu.

     

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy

  oraz Społeczność Uczniowska

  Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego

  w Strzelcach

   

  data dodania: 2019-04-16

 • Nasz udział w XV edycji Tradycji Stołów Wielkanocnych w Marcinowicach

  W Niedzielę Palmową, jak co roku, nasza szkoła czynnie włączyła się w powiatowe prezentacje stołów wielkanocnych. Licznie odwiedzających imprezę  zapraszaliśmy do naszego stanowiska, na którym, jak zwykle, gościły piękne świąteczne dekoracje wykonane przez naszych uczniów i ich rodziny. Wśród kolorowych pisanek, stroików, ręcznie szytych maskotek – zajączków znalazły się również domowe wypieki oraz danie główne – terrina z żurku w liściach czosnku niedźwiedziego! Ten wielkanocny specjał wykonał absolwent naszej szkoły Krzysztof Bigus (uczestnik MasterChefa) razem ze swoją bratanicą Nikolą, uczennicą klasy IV B. Nikola podejmowała degustujących, zdradzając tajniki potrawy. Wszystkich gości Tradycji przywitał  zespół  taneczny, w składzie którego znalazły się też nasze uczennice.

  Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, nauczycielom koordynatorom – Paniom Renacie Błahucie, Annie Franków, Ewie Korczak, Aleksandrze Cisek,  Pani instruktor Izie Śmietanie, wszystkim Rodzicom, Babciom, całym Rodzinom, którzy wspierali nas w tegorocznych przygotowaniach i prezentacji.

  data dodania: 2019-04-15

 • Wesołego Alleluja od przedszkolaków

  Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu, i zarazem najważniejsze święto  w ciągu roku  w życiu chrześcijanina, upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

  W piątek 12 kwietnia, „Wesołego Alleluja”, powiedziały sobie młodsze i starsze przedszkolaki. W tym dniu, zgodnie z tradycją zdobiły jaja, robiły świąteczne kartki oraz stroiły hodowany owies. Czas pracy wynagrodzony został słodkim poczęstunkiem. Wszystkim nauczycielom, rodzicom życzymy Wesołego Alleluja.

                                                                              Przedszkolaki.

  data dodania: 2019-04-15

 • I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Mały Głos”

  9 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły w I Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Mały Głos” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Marcinowicach. Dzieci w przepięknych strojach i z wielkim zaangażowaniem zaśpiewały wybrane piosenki. W kategorii dzieci starszych II miejsce zajął duet Adam Łukasik i Nikola Pytlarz. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Przedszkolakom gratulujemy wielkiej odwagi i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

  data dodania: 2019-04-10

 • Tajemnice jajka – eksperymentalna lekcja w klasie I

              Powoli wszyscy przygotowujemy się do świąt Wielkiej Nocy, których jednym
  z symboli jest jajko. Z jajkiem wiąże się też klasyczne pytanie: „Co było pierwsze, kura czy jajko?”. Ten problem i: „Czy kura może znosić złote jaja?” próbowali rozwiązać w dniu 4 kwietnia uczniowie klasy I podczas lekcji eksperymentalnej przeprowadzonej w ramach klasowego projektu - Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty. Dzieci wraz
  z wychowawczynią – Panią Joanną Kubicką zaprosiły na zajęcia Panią dyrektor Joannę Mazankę, nauczycieli i rodziców.

  Zaproszeni goście mogli zaobserwować pracę pierwszaków prowadzoną metodą laboratoryjno-stacyjną, oraz ich umiejętności: obserwowania, doświadczania i eksperymentowania oraz formułowania na podstawie praktycznych działań pytań i prostych wniosków.

  W czasie lekcji dzieci uczyły się korzystania z różnych źródeł informacji: z Internetu, albumów, innych pozycji książkowych, a także własnej, dotychczas posiadanej wiedzy, np. na temat innych niż ptaki zwierząt składających jaja. Poznawały również:

  - budowę jajka,

  - pojęcia: ornitolog, komórka jajowa, kawior,

  - znaczenie jajka w obrzędowości ludowej,

  - tradycje wielkanocne związane z ozdabianiem jaj,

  - wartości odżywcze jajek,

  - czynniki wpływające na kolor ich skorupki oraz żółtka.  

  Bogate w wiedzę i eksperymenty zajęcia przeplatane były zabawami. Dlatego wszyscy ich uczestnicy wyszli z nich w doskonałych humorach i jak to się mówi: „Z jajem”.

  data dodania: 2019-04-10

 • Rekolekcje wielkopostne 2019

  W tym roku rekolekcje wielkopostne dla uczniów odbywają się w dniach 10-12 kwietnia.

  10 – 11.04.(środa, czwartek) nauki rekolekcyjne dla uczniów klas I-VIII na terenie szkoły

  12.04.(piątek) zakończenie rekolekcji Mszą św. w kościele parafialnym w Strzelcach o godz. 11.00

  Po mszy powrót do domu, świetlica popołudniowa pracuje bez zmian.

  data dodania: 2019-04-02

 • Mistrz rachunków w klasie II

  Przez kilka miesięcy w klasie II pod czujnym okiem wychowawcy, pani Beaty Moskal, trwał klasowy konkurs Mistrz rachunków, w którym uczniowie zdobywali punkty za sprawne liczenie. Były to działania na dodawanie, odejmowanie, mnożenie. Odbywało się to w formie różnych matematycznych zabaw, również z wykorzystaniem  znanych kart Grabowskiego. Punkty zdobywano indywidualnie, ale i w grupach. Uczniowie rozwiązywali też zadania z treścią. 02.04.2019 r. odbyła się ostatnia tura zdobywania punktów. Podliczono wszystkie  punkty i wyłoniono zwycięzcę. Został nim Kacper Tymiński i on otrzymał główną nagrodę. Gratulacje dla Kacpra!!!

  data dodania: 2019-04-02

 • Wyniki II Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej

  W dniu 28 marca odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej, którego organizatorką była Pani Marta Kondzior. Dwanaścioro uczniów z klas IV-V oraz VI-VIII zaprezentowało utwory poetyckie angielskich poetów. Wśród uczestników znaleźli się:

  - ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach: Julia Lipka, Kinga, Starzecka, Laura Paszkowska – uczennice kl. IV;

  Natalia Richtscheid,  Patryk Pikos,  Krzysztof Nosek – ucznowie kl. VIII;

  - ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach: Zuzanna Wilczyńska,  Małgorzata Suder – uczennice z kl. IV a, Klaudia Sowa z kl. IV b, Anna Sowa i Bartosz Kuc – reprezentanci kl.VI i Wiktoria Gajewska z kl. VIII.

  Utwory poetyckie oceniało jury w składzie: Pani Iwona Ryżak – dyrektor Publicznego Przedszkola w Marcinowicach oraz Pani Honorata Błońska – inspektor do spraw oświaty w Urzędzie Gminy Marcinowice. Na konkursie była obecna  również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach - Beata Golczewska. Nie zabrakło i naszej  Pani dyrektor - Joanny Mazanki, która wraz z jury wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody .

  W kategorii klas IV-V :

  I miejsce zajęła Kinga Starzecka z kl. IV Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Laureatką II-go miejsca została Laura Paszkowska z kl. IV Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  III miejsce przypadło Klaudii Sowie z kl. IV b Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

  Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Suder – uczennica kl. IV  naszej szkoły.

  W kategorii klas VI-VII:

  I miejsce zajęła Wiktoria Gajewska z kl. VIII Szkoły Podstawowej w Strzelcach,

  II miejsce zdobył  Krzysztof Nosek z kl. VIII – reprezentant Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Na III-cim miejscu uplasował się Patryk Pikos z kl. VIII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Wyróżnienie zdobyła Natalia Richtscheid - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Koordynatorka konkursu składa serdeczne podziękowania: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach – Pani Joannie Mazance za ogromną pomoc przy organizacji tego prestiżowego przedsięwzięcia, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach - Panu Dawidowi Sobczykowi za ufundowanie nagród, Panu Piotrowi Nóżce za piękne dyplomy, a nauczycielkom języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach -  Pani Natalii Kukułce i Pani Karolinie Grzelik za przygotowanie uczniów do występów.

  My gratulujemy naszej nauczycielce – Pani Marcie Kondzior doskonałej organizacji konkursu i kolejnych sukcesów jej podopiecznych, a wszystkim uczestnikom dobrego przygotowania i odwagi. Laureatom życzymy dalszych wysokich osiągnięć.

  W minionym miesiącu uczennice: Wiktoria Gajewska z kl. VIII oraz Anna Sowa z kl. VI wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Dziewczynki godnie reprezentowały naszą szkołę, chociaż nie znalazły się w gronie laureatów.  Mimo to gratulujemy im występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-04-01

 • Lekcje języka polskiego na miarę XXI wieku

              Zmienia się świat, zmienia się i edukacja. Powoli tradycyjna tablica i kreda idą w zapomnienie.

              W dniu 24 marca nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcji j. polskiego w klasie VII, którą poprowadziła Pani Barbara Kielar. Nauczycielka zaprezentowała wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, w tym zastosowania najnowszych technologii na swoim przedmiocie. Młodzież ucząc się interpretacji tekstu biblijnego z perspektywy współczesnego człowieka, pracowała na swoich telefonach komórkowych w aplikacji PREZI, MENTIMETER, LEARNING APPS, natomiast nauczycielka na tablicy interaktywnej.

              Zarówno formy, jak i metody pracy nie tylko uatrakcyjniły tok dydaktyczny lekcji, ale przede wszystkim rozbudzały wyobraźnię i kreatywność uczniów.

              Pani Basi gratulujemy pomysłów, uczniom umiejętności technologicznych
  i wszystkim życzymy sukcesów – nauczycielce w pracy zawodowej, młodzieży w karierze uczniowskiej.

  data dodania: 2019-03-31

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788