CERTYFIKATYAktualności

 • I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola

  Z wielką radością informujemy, że Pan Stanisław Leń Wójt Gminy Marcinowice objął honorowym patronatem I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola. Wszystkich serdecznie zapraszamy by 16 maja 2019r. wziąć udział w turnieju, który odbędzie się w naszej szkole. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych Gminy Marcinowice. Regulamin zostanie wkrótce wysłany do placówek.

  data dodania: 2019-03-29

 • Przedszkolne "Czytanie na dywanie"

  21 i 22 marca 2019 roku  Przedszkolaki miały okazję wysłuchania kilku bajek czytanych przez rodziców. Zarówno pani Justyna Chudy, mama Emilki jak również  pani  Aneta Gongała, mama Eryka zagościły na przedszkolnym dywanie ku naszej wielkiej uciesze. Dzieci z uwagą słuchały bajek, a następnie z wielkim entuzjazmem odpowiadały na pytania zadawane przez mamy. Obie mamy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Raz jeszcze dziękujemy!!! Zachęcamy też pozostałych chętnych  do włączenia się w naszą wiosenną akcję "Czytanie na dywanie".

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs "Ręcznie uszyta wielkanocna maskotka"

  06.03.2019 – 08.04.2019

  Prace będą ocenione 10.04.19.

  Wykonane prace uczniów zostają przekazane szkole  i wyeksponowane na świątecznym jarmarku

  w Marcinowicach.

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs na wielkanocną pisankę

  06.03.2019 – 08.04.2019

  Prace będą ocenione 10.04.19.

  Wykonane prace uczniów zostają przekazane szkole   i wyeksponowane na świątecznym jarmarku

  w Marcinowicach.

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs czytania w klasie II

  Dn.25.03.2019r. odbył się klasowy konkurs czytania uczniów klasy drugiej. Dzieci czytały fragmenty książki Julii Duszyńskiej pt. „Cudaczek- Wyśmiewaczek”. Po zaprezentowaniu przez dzieci  swoich umiejętności czytania, jury w składzie: wych. pani  Beata Moskal, która była organizatorką konkursu, pani Ewa Korczak i pani Beata Kamińska, z naszej szkolnej biblioteki, przedstawiło wyniki konkursu:

  I miejsce- Karolina Downar

  II miejsce- Mirosław Żydek

  III miejsce- Aleksander Wiącek

  Każde dziecko otrzymało dyplom oraz nagrodę książkową.

  data dodania: 2019-03-26

 • Nasza szkoła w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Województwa Dolnośląskiego

              Aby zapewnić naszym uczniom równy dostęp do wysokiej jakości edukacji, w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy udział w projekcie ZIT AW współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest: ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia m.in. podstawowego, z uwzględnieniem różnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie edukacji i szkolenia.

              Przystępując do projektu pragniemy, aby nasi uczniowie podnieśli posiadane kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy. Zostaną też doposażone pracownie przedmiotowe w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz nauczania matematyki. Natomiast nasze dzieci i młodzież wezmą udział w dodatkowych formach zajęć: dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, rozwijających z j. angielskiego, rozwijających kompetencje cyfrowe, w rozwijających zajęciach matematycznych i chemicznych prowadzonych metodą eksperymentu oraz w zajęciach terapeutycznych. Będą wyjeżdżać również na wycieczki edukacyjne do centrów nauki i kultury.

  data dodania: 2019-03-25

 • Szkolna Gala Talentów

              W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentów, tradycyjnie już w dniu 21 marca odbyła się w naszej szkole prezentacja uzdolnień i talentów naszych uczniów. Przy tej okazji pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy tak długo oczekiwaną wiosnę.

               Obchody Dnia Talentów rozpoczęły się od podsumowania edukacyjnego projektu SZWU - Ku przyszłości – dzisiaj jesteśmy uczniami, jutro będziemy pracownikami. Poszczególne klasy i oddziały przedszkolne zaprezentowały wymyślone przez siebie zawody: ratownika i sportowca przyszłości, poduszkowca, liczykrupy, drzewolicza, dronowego listonosza, walentynkarza, kosmoogrodnika, balonowego ekologa i uszczęśliwiacza.  Pomysłowość dzieci, uczniów i ich wychowawców rozbawiła wszystkich uczestników gali.

  W dalszej części imprezy chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności: wokalne, taneczne, recytatorskie i sportowe. Podczas ich występów widzowie mogli bawić się przy ulubionej muzyce, dopingować piłkarzy, a zainteresowani poezją „delektować” słowem 
  i rymem. Własną pasją podzielił się też Kuba Nóżka, który zorganizował wystawkę swoich zbiorów. W kąciku plastycznym uzdolnieniami w rysowaniu chwaliła się Weronika Kulig. Natomiast uczestnicy koła plastycznego przygotowali wystawę pejzaży wiosennych.

  Wielką atrakcją gali było wspólne sporządzenie, pod kierunkiem Krzysztofa Bigusa - naszego absolwenta i uczestnika popularnego programu telewizyjnego o gotowaniu MasterChef, deseru z owocowego musu, białej czekolady z bitą śmietaną i ciastem czekoladowym. Deserem delektowała się cała społeczność szkolna i przybyli rodzice. Na koniec dnia wszyscy reprezentanci odebrali pamiątkowe dyplomy.

  Gratulujemy Pani Annie Franków – koordynatorce całej imprezy, wspaniałej organizacji tego przedsięwzięcia, a uczniom prezentacji swoich uzdolnień. Dziękujemy Paniom: Joannie Kubickiej i Ewie Kryger za oprawę plastyczną, Panu Jerzemu Zuberowi za oprawę muzyczną, wychowawcom za przygotowanie uczniów do występów, Panu Piotrowi Nóżce za piękne dyplomy, a Krzysztofowi Bigusowi za przybycie i smakowitą bombę kaloryczną.

  data dodania: 2019-03-22

 • Eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

  W minionym tygodniu uczennice Julia Kochan i Zuzanna Kuc wzięły udział w eliminacjach powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, które odbyły się w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dziewczynki godnie reprezentowały szkołę i mimo, że nie znalazły się w gronie laureatów,to gratulujemy występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-03-22

 • „Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie”

  Pod takim hasłem realizujemy kolejny projekt przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki koordynowany wspólnie przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie oraz Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”.
  Projekt  umożliwia uczniom realizację dodatkowych zajęć rekreacyjno-sportowych z uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych oraz zachęca dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej,  a także kształtowania podstawowych nawyków ruchowych związanych z prawidłową postawą ciała. W naszej szkole chętnych nie brakowało. Grupę ćwiczebną stanowią chłopcy z klas IV-VI, którzy bardzo chętnie podejmują się proponowanych działań sportowych o charakterze ogólnorozwojowym, rekreacyjnym a teraz korekcyjnym.

  data dodania: 2019-03-20

 • Młodzież zapobiega pożarom – nasi uczniowie na eliminacjach gminnych

            W czwartek, 14 marca, wczesnym popołudniem pod szkołę  zajechały na sygnałach dwa wozy strażackie, które przywiozły naszych uczniów – reprezentantów Gminnych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież zapobiega pożarom. Eliminacje odbyły się w siedzibie Urzędu Gminy Marcinowice.

  Wzięło w nich udział 6 uczniów z klas VI -VIII:

  - w I grupie wiekowej: Anna Sowa, Dominik  Sowa i Kacper Wojciechowski,

  - II grupie wiekowej: Hanna Zakrawacz, Kornelia Śmietana i Krystian Młocek.

  Do etapu powiatowego, który odbędzie się  20 marca w Dobromierzu, zakwalifikowali się: Ania, Dominik, Hania i Krystian. Uczniów do turnieju przygotowywała Pani Małgorzata Zuber.

              Wszystkim gratulujemy udziału, a laureatom życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.

  data dodania: 2019-03-18

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788