CERTYFIKATYAktualności

 • Klasa II na Antarktydzie

  Uczniowie klasy II wraz z wych. panią Beatą Moskal  przez kilka dni poznawali wiadomości na temat najzimniejszego , najbardziej suchego i najbardziej wietrznego kontynentu, o  Antarktydzie. Dowiedzieli się , jakie zwierzęta żyją w tak zimnej krainie. Szukali odpowiedzi na temat- czy człowiek może mieszkać w takich warunkach? Wykonywali mapę Antarktydy, zaznaczając rodzaje zwierząt tam występujących, ze zwróceniem uwagi na stacje badawcze. Każdy wykonał sympatycznego ptaka”nielota”- pingwinka. Do podjęcia tych działań zainspirowała nas lektura „Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów.

  data dodania: 2019-02-25

 • Plastyka na wesoło, czyli Dzień Turbanu w klasie V

              Życie ucznia jest trudne: dużo zajęć w szkole, zadania domowe, zadania dodatkowe, np. konkursy…Na każdą lekcję trzeba się przygotować, nauczyć wielu rzeczy na sprawdziany. Ale w szkole można też dobrze się bawić.

  Lekcję w formie zabawy zaproponowała uczniom klasy piątej nauczycielka plastyki – Pani Joanna Kubicka, organizując w ramach omawiania zagadnień z kultury świata, Dzień Turbanu.

              Uczniowie, poznając kulturę Afryki i Azji, uczyli się różnych technik wiązania turbanów, bo jak się okazało wiązanie tego egzotycznego nakrycia głowy jest prawdziwą sztuką. Zanim jednak piątoklasiści zabrali się do dzieła formowania na swoich głowach oryginalnych turbanów, obejrzeli prezentacje multimedialne, wysłuchali ciekawostek nt. zwyczajów i tradycji państw arabsko-muzułmańskich. A jak się prezentowali w turbanach można obejrzeć w naszej galerii.   

  data dodania: 2019-02-19

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  W dniu 18 lutego nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przebiegał pod hasłem Działajmy razem!

              Ideą tego wydarzenia jest m.in. podkreślanie siły współdziałania wielu podmiotów: instytucji, szkoły i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka, na rzecz dbałości o cyfrowe bezpieczeństwo. Natomiast uczestnictwo w obchodach DBI ma na celu: zachęcenie wszystkich użytkowników sieci do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego
  i bezpiecznego środowiska online, uświadomienie istoty wspierania pozytywnych zmian
  w sieci, uczenie młodych ludzi angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promowanie tolerancji oraz tworzenia kultury zrozumienia.

              Dlatego uczniowie klasy VIII, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – Pani Joanny Zawady i pedagog szkolnej – Pani Ewy Kryger, w krótkiej, ale wymownej scence przypomnieli wszystkim czym jest bezpieczeństwo w sieci, jakie mogą być konsekwencje
  z łamania i nieprzestrzegania jego zasad. Wskazali taż na korzyści jakie daje Internet
  w zakresie nauki i dobrej, mądrej zabawy online.

  data dodania: 2019-02-19

 • X Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Już po raz dziesiąty nasza szkoła przygotowała zimowe spotkanie pod hasłem
  „ZIMĄ NIE ŚPIMY – UMYSŁ I CIAŁO ĆWICZYMY”. 

  data dodania: 2019-01-29 | czytaj więcej

 • Ferie w naszej szkole

  Ferie to długo oczekiwany przez dzieci i młodzież czas wypoczynku. Aby go uatrakcyjnić, zgodnie z oczekiwaniami naszych wychowanków, nauczyciele zaproponowali im kilka ciekawych form spędzenia wolnego czasu, zapraszając:

  - w dniu 4 lutego, w godz. 9.00-10.30 młodsze dzieci (od 6 -  latków do uczniów klasy IVa) do Laboratorium mini naukowca, a starszych uczniów (z klas V-VIII) na wyjazd do GoJump - parku trampolin we Wrocławiu, gdzie będą mieli okazję sprawdzić swoją kondycję na licznych atrakcjach w sali z trampolinami.

  Na zajęcia laboratoryjne rodzice powinni przywieźć swoje dzieci do szkoły i z niej je odbierać.
  W przypadku wyjazdu do GoJump zbiórka uczniów będzie o godz. 7.25 na przystanku szkolnym, a odbiór w tym samym miejscu o godz. 13.00.
   Każde dziecko musi posiadać skarpetki antypoślizgowe. Można je zakupić na miejscu w cenie 5 zł./para. 
  W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu będą mogli zjeść posiłek w KFC;

  - w dniu 5 lutego  uczniów klas IVb – VIII  na wyjazd na lodowisko w ramach akcji Ferie na łyżwach. Wyjazd nastąpi z przystanku szkolnego w Strzelcach o godz.  7.50, a powrót ok. godz. 12.00. Dzieci należy odebrać z przestanku szkolnego w Strzelcach. W drodze powrotnej uczniowie będą mogli pogościć się w Mc Donaldzie;

  - w dniu 6 lutego uczniów klas I- IV na Ferie w kinie – wyjazd do kina Cinema3D 
  w Świdnicy, który rozpocznie się z przystanku szkolnego w Strzelcach o godz. 8.10, planowany powrót ok. godz. 12.00. Dzieci należy odebrać z przystanku szkolnego 
  w Strzelcach.
   Przed seansem wszyscy będą mogli zakupić popcorn, napój, itp.

              Życzymy udanych, białych, pełnych wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznych ferii.

  data dodania: 2019-01-26

 • W fabryce papieru klasy I

              Chociaż piątek - 25 stycznia był ostatnim dniem przed feriami, pierwszoklasiści „ciężko” pracowali w „fabryce papieru”, którą „zbudowała” dla nich ich wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka.

              Na pozalekcyjnych zajęciach z innowacyjnego projektu edukacyjnego  Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty, próbując rozwiązać problem; „Czy można czerpać papier sitem?”, dzieci z różnych papierowych odpadków starały się wyprodukować papier, tzw. czerpany. Przy tej okazji rozmawiały na temat ekologii, znaczenia i ochrony lasów, konieczności i sposobów segregacji odpadów, przypomniały sobie pojęcie recyklingu. Natomiast w ramach realizacji tegorocznego projektu SZWU pt. „Ku przyszłości – dzisiaj jesteśmy uczniami, jutro będziemy pracownikami” poznawały pracę ludzi zatrudnionych
  w zakładach papierniczych i tartakach.

              Na zajęciach pierwszaki przekonali się, że nauka i praca mogą być doskonałą zabawą.  

  data dodania: 2019-01-26

 • Kochana Babciu, Kochany Dziadku życzymy Wam…

              Takie słowa w dniach 21 i 22 stycznia płynęły od wnuczek i wnuków dla wszystkich Babć i Dziadków, również w naszej szkole podczas uroczystości zorganizowanej wspólnie
  z Radą Sołecką wsi Strzelce w niedzielne popołudnie, 20 stycznia z okazji Dnia Seniora -  Międzypokoleniowego Spotkania Jasełkowego.

               To wyjątkowe wydarzenie zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice - Pan Artur Fiołek, radni i sołtysi wsi z obwodu naszej szkoły, proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski oraz licznie przybyli rodzice naszych uczniów.

              Uczestnicy uroczystości, goszcząc się przy pysznych ciastach, kawie i herbacie,  obejrzeli programy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków i najmłodszych uczniów dedykowane Babciom i Dziadkom, wszystkim Seniorom oraz jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych na podstawie  koncepcji przedstawienia bożonarodzeniowego absolwentki naszej szkoły – p. Roksany Blicharskiej – laureatki I-go miejsca w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy scenariusz jasełek. Uroczystość przebiegła jednocześnie w wesołej i wzruszającej atmosferze

  data dodania: 2019-01-23

 • Czy należy się bać ognia i czy ogień może być zimny? – - spotkanie ze strażakiem OSP w Strzelcach

  W ramach realizacji klasowego projektu innowacyjnego Oto ja –naukowe rozważania pierwszoklasisty, przy okazji rozważań nt.: „Czy należy bać się ognia i ogień może być zimny?”, w dniu 23 stycznia uczniowie klasy I gościli Pana Pawła Fik – strażaka OSP w Strzelcach. Na to spotkanie zaprosili też swoje koleżanki i kolegów z klasy II i III.

              Pan Paweł przypomniał dzieciom zasady zgłaszania zdarzenia, którego „bohaterem” jest ogień, zaprezentował podstawowy sprzęt i elementy ubioru strażaka, zademonstrował ich użycie, wyjaśnił sposoby gaszenia pożaru w zależności od źródła jego powstania,  przeprowadził krótki kurs udzielania pierwszej pomocy.

              Uczniów interesowało wszystko, o czym świadczyły m.in.: ich liczne pytania, chęć odgrywania scenek dramowych i przymierzania części stroju strażackiego, zaciekawienie czynnościami zabezpieczania rannego do transportu, wykonywanie ćwiczeń resuscytacji na fantomie.  

              Panu Pawłowi, tatusiowi Julki – uczennicy kl. I serdeczne podziękowania za atrakcyjne zajęcia składają: autorka projektu, jednocześnie wychowawczyni klasy I, wychowawczynie klas II-III i wszystkie dzieciaki.

  data dodania: 2019-01-23

 • Nasi najmłodsi na szkolnym balu karnawałowym

              W dniu 22 stycznia nasze przedszkolaki i uczniowie z klas I-III bawili się na szkolnym balu karnawałowym. Dzieci zaprezentowały się w różnych przebraniach. W tanecznym korowodzie, jak zwykle nie zabrakło: księżniczek, wróżek, motylków, biedronek, rycerzy, wojowników ninja, strażaków i policjantów. Bal prowadziła wesoła Pani wodzirejka, oraz Miś, który zachęcał dzieci do zabawy.

              Tradycyjnie już wybrany został Król i Królowa balu. Tę część zabawy przygotowały Panie – wychowawczynie grup przedszkolnych: Anna Brysiak i Ewa Kuźniar, które rozdały dzieciom cukierki z niespodzianką. Niespodzianki przypadły uczniom klasy II: Oli Mazur
  i Mikołajowi Rychłowskiemu. Oni właśnie zostali królewską parą balu, który zakończył się ich tańcem solowym.

              Dzieciaki wracały do domu tanecznym krokiem, pełne wrażeń i w doskonałych humorach.

  data dodania: 2019-01-23

 • Karnawał trwa, orkiestra gra

              O tym, że trwa karnawał przypomnieli nam w dniu 21 stycznia artyści z Filharmonii Sudeckiej  w Wałbrzychu i tancerze ze Szkoły Tańca we Wrocławiu podczas kolejnej, comiesięcznej lekcji muzycznej.

              Przedszkolaki i uczniowie klas I-IV wysłuchali najpopularniejszych utworów kojarzonych z okresem wielkich balów i zabaw karnawałowych. Wraz z walcem i tangiem mogli przenieść się w wyobraźni na parkiety pałaców, a w rytmie samby do Rio de Janeiro.   

  data dodania: 2019-01-23

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788