CERTYFIKATYAktualności

 • Świeć gwiazdeczko mała, świeć…

  W przededniu najpiękniejszych rodzinnych świąt, w piątkowe do południe, dnia 21 grudnia, cała społeczność szkolna spotkała się na przedstawieniu jasełkowym autorstwa p. Roksany Blicharskiej – absolwentki naszej szkoły. Spektakl przygotowali uczniowie klasy siódmej i ósmej pod kierunkiem: p. Joanny Mazanki, p. Barbary Kielar oraz uczestniczki zespołu wokalnego z klas czwartych, które pracowały nad repertuarem kolęd i piosenek świątecznych pod kierunkiem p. Jerzego Zubera. Oprawę scenograficzną wykonała p. Renata Błahuta. Jasełkami uczniowie wprowadzili wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia.

              Wcześniej, po pięciu godzinach lekcyjnych, w każdej klasie i oddziale przedszkolnym, odbyły się, przy słodkim poczęstunku i łamaniu się opłatkiem, wigilijne spotkania z wychowawcami. W niektórych z nich uczestniczyli rodzice naszych wychowanków.

               Cały dzień upłynął w podniosłej, radosnej, serdecznej i już świątecznej atmosferze.

  data dodania: 2018-12-22

 • Bezpiecznie udajemy się na ferie świąteczne

              W dniu 20 grudnia policjanci z posterunku w Marcinowicach zadbali o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas przerwy świątecznej. Panowie: asp. szt. Piotr Król i sierż. Piotr Jabłoński przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznego obchodzenia się z petardami. Przypomnieli zasady ruchu drogowego i zabaw w różnych miejscach oraz zasady korzystania z różnorodnych miejsc rekreacji. Uczulili także dzieci i młodzież na bezpieczeństwo kontaktów z nieznanymi osobami, które mogą odwiedzać ich w domu podczas nieobecności rodziców.

              Panom policjantom za ich czujność podziękowali pierwszoklasiści, którzy wykonali piękne obrazki. Wytwory uczniów na komendę w Marcinowicach zawiozła ich wychowawczyni – p. Joanna Kubicka.

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy funkcjonariuszom naszej policji spokoju, radosnego wypoczynku, a w Nowym 2019 Roku spełnienia wszystkich świątecznych życzeń.       

  data dodania: 2018-12-20

 • Z kolędą w Nowy Rok

              W poniedziałkowy poranek, dnia 17 grudnia artyści Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu wprowadzili naszych najmłodszych uczniów i przedszkolaków w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.

  Muzycy, którzy po raz ostatni spotkali się z nami w tym roku kalendarzowym, zaprosili dzieci do wysłuchania świątecznych utworów najbardziej znanych kompozytorów oraz śpiewania najpopularniejszych kolęd. Przy tej okazji zapoznali je z instrumentem z rodziny idiofonów – dzwonkami, w tym dzwonami rurowymi.

  Artystom z Filharmonii Sudeckiej życzymy zdrowych, spokojnych i rozśpiewanych kolędami świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku.

  data dodania: 2018-12-20

 • Spotkanie z funkcjonariuszkami Urzędu Celnego

              W dniu 10 grudnia uczniowie klas VII i VIII gościli funkcjonariuszki Delegatury  Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wałbrzycha, Panie: Joannę Rosińską i Beatę Tuchendler, które, w ramach zajęć z zawodoznawstwa, zapoznały ich z zadaniami celników. Jednak zasadniczym celem tego spotkania było przeprowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych, również przy wykorzystaniu sieci Internet.

              Prowadzące spotkanie przestrzegły młodzież przed internetowymi ofertami nielegalnych gier hazardowych oraz hazardem jako jedną z form uzależnienia. Tematyka zajęć bardzo zainteresowała naszych uczniów, o czym świadczyło ich aktywne uczestnictwo.

  data dodania: 2018-12-20

 • Dekorowaliśmy świąteczną gminną choinkę

  W środę wolontariusze naszej szkoły wzięli udział we wspólnym dekorowaniu świątecznego drzewka na placu przy przedszkolu w Marcinowicach.

  Przy choince zebrały się przedszkolaki, uczniowie szkoły w Strzelcach i szkoły w Marcinowicach. Spotkaniu przewodniczył Wójt Gminy Pan Stanisław Leń. Wśród dekoratorów była także Pan przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek, Pani radna Zofia Hatala, dyrektorzy i pracownicy szkół i przedszkola, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz pracownicy urzędu.

  Wspólnie ubraliśmy pierwszą gminną choinkę! Czas już na długo oczekiwane Święta!

  data dodania: 2018-12-19

 • Kolejna akcja wolontariuszy – starsi koledzy maluchom

  Tym razem uczniowie szkoły w Strzelcach odwiedzili dzieci w Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach.

  Strzeleccy wolontariusze bawili się i czytali przedszkolakom. Niektórym z nich nawet czytanie umiliło poobiednie leżakowanie!  Uczniowie podarowali również przedszkolakom  książeczki.

  Młodzi dobroczyńcy mogli też zobaczyć nowe gminne przedszkole, po którym oprowadziła ich Pani dyrektor Iwona Ryżak.

  Było to miłe spotkanie, które, mamy nadzieję, zapoczątkowało kolejną szkolną tradycję, bo pomaganie i wspieranie młodszych nie jest przecież wcale trudne.

  data dodania: 2018-12-19

 • ,,Razem na Święta”

  Święta Bożego Narodzenia nieodzownie łączą się z pięknie ozdobioną choinką, prezentami, spotkaniami w rodzinnym gronie. Święta te to jednak przede wszystkim czas miłości, refleksji, życzliwości. W związku z tym z wielką radością dołączyliśmy do przedświątecznej akcji organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej ,,Razem na święta”, akcji propagującej działania wolontariatu. Nasi szkolni wolontariusze wraz z panią Dyrektor wyruszyli ze wspólnym kolędowaniem do Domu Seniora w Marcinowicach. Dzieci zaśpiewały dla Seniorów i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki przygotowane przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Renaty Błahuty, nauczycielki techniki. Wizyta w Domu Seniora była jednocześnie działaniem inaugurującym w naszej szkole drugą edycję projektu ,,Nawzajem sobie potrzebni”, którego koordynatorka, Pani Ewa Korczak, również wzięła udział w przedświątecznym kolędowaniu dla Seniorów.

  Ta niezwykła akcja wniosła dużo ciepła do serc Seniorów, którzy nie kryli łez radości i wzruszenia. Młodzi wolontariusze po raz kolejny dowiedli, że dawanie, dzielenie się, niesienie pomocy jest niezwykłą, ale bardzo prostą rzeczą. Tak naprawdę niewiele potrzeba, aby innym przynieść radość i dobro. Pamiętajmy o tym wszyscy, zwłaszcza, w ten szczególny czas Bożego Narodzenia.

  data dodania: 2018-12-19

 • Zwierzęta naszych okolic – niezwykłe lekcje przyrodnicze

              W dniu 12 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłych lekcjach przyrodniczych, które poprowadzili pracownicy Ślężańskiego Parku Krajobrazowego: p. Wiesław Pazgan i p. Radosław Sosnowski. Obaj panowie opowiadali o zwyczajach i zachowaniach zwierząt, które zamieszkują tereny parku. Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne, naturalne okazy, wysłuchać ciekawostek o mieszkańcach najbliższych nam leśnych obszarów, a także wziąć udział w quizie wiedzy na temat prezentowanych zwierząt.

             

  data dodania: 2018-12-15

 • Warsztaty taneczne w przedszkolu

      Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach tanecznych, które były nagrodą   za zajęcie I miejsca w plebiscycie na „Najlepszą grupę przedszkolną”, organizowanym przez Gazetę Wrocławską. Profesjonalni tancerze przygotowali pokaz break dance oraz freestyle. Zaangażowali również dzieci do wielu tańców i zabaw muzycznych. Przedszkolaki w rytm muzyki udawały, że są robotami lub dźwiękową skałą, a także tworzyli beatbox- czyli rytmiczne dźwięki i rymy powstał przy użyciu głosu. Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy.

  data dodania: 2018-12-13

 • Młodzież naszej szkoły po raz pierwszy z wizytą w operze!

  W dniu 07. grudnia 2018 r. uczniowie klas VII-VIII wraz z rodzicami, panią dyrektor oraz wychowawczyniami udali się z wizytą do Opery Wrocławskiej na spektakl „ Dziadek do orzechów”. Widowisko baletowe w operze to wydarzenie o szczególnym charakterze, które dotąd uczniom naszej szkoły nie było znane i przez to okazało się być zupełnie nowym doświadczeniem. Pierwszy kontakt z wielką sztuką pozostawił szereg pełnych satysfakcji wrażeń, a tym samym zachęcił naszą młodzież do jej dalszego poznawania. Ponadto, poznanie widowiska sceniczno-muzycznego w jego realnej formie z udziałem widza- słuchacza siedzącego w stylowym wnętrzu teatru operowego zostanie wpisane w tradycję naszej szkoły.

  Wizyta w teatrze operowym poprzedzona została spacerem po Rynku Wrocławskim, który w okresie przedświątecznym, staje się tłem dla bajkowej scenerii Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie wśród pachnących choinek, aromatu czekoladowych pierników na turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

  Magia spektaklu „ Dziadek do orzechów” oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego wprowadziła nas wszystkich  w niepowtarzalny klimat nadchodzących Świąt.

  data dodania: 2018-12-12

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788