CERTYFIKATYAktualności

 • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

  20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji praw dziecka. Strażnikiem Konwencji jest UNICEF - największa na świecie organizacja zajmująca się wszystkim tym, co dotyczy dzieciaków i  w całości im dedykowana. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Dlatego w tym dniu nasi uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele mieli na sobie ubrania właśnie w tym kolorze.

  Z inicjatywy pedagog szkolnej – Pani Ewy Kryger w szkole odbyło się wiele działań, mających na celu przyłączenie się do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W oddziałach przedszkolnych prowadzone były zabawy integracyjne uczące współdziałania w zespole. Przedszkolaki układały obrazki z części i na ich podstawie odgadywały prawa/obowiązki dziecka, omawiały z nauczycielką wybrane prawa. Dzieci z klas I - III realizowały tematykę związaną z Konwencją poprzez różnorakie formy zabawowe: zgadywanki, rebusy, krzyżówki, szyfrowanki i scenki dramowe. Na zakończenie każdych zajęć najmłodsi bawili się przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Natomiast uczniowie klas IV- VI wykonywali drzewo praw i obowiązków. Ponadto wszystkim naszym wychowankom przybliżono informacje na temat organizacji UNICEF.

  Z młodzieżą klas VII-VIII tematyka związana z Konwencją o prawach dziecka poruszana będzie na lekcjach WOS-u i historii.  

  data dodania: 2018-11-23

 • Nasi uczniowie na XX Jubileuszowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie

              Rok 2018 jest wyjątkowym rokiem dla naszej Ojczyzny, ponieważ świętujemy 100. rocznicę niepodległości. W Żarowie odbył się równie wyjątkowy, bo jubileuszowy, XX już Festiwal Pieśni Patriotycznej, na którym nie zabrakło reprezentantów z naszej szkoły.

  Festiwal trwał od 6 do 11 listopada. W tym czasie odbyły się przesłuchania wykonawców w różnych kategoriach wiekowych. W dniu Święta Niepodległości, na uroczystej gali wystąpili laureaci. Wśród nich znalazła się uczennica kl. 4 A – Zosia Kundziarz, która pieśniami:  Rozszumiały się wierzby płaczące i Po ten kwiat czerwony wyśpiewała wyróżnienie w kategorii solistów w wieku 8-10 lat. Sukces Zosi tym bardziej jest jej wielkim osiągnięciem, gdyż w tej kategorii jury przyznało tylko jedno I miejsce i dwa wyróżnienia. Drugi nasz reprezentant – Jakub Nóżka (kl. VII), chociaż nie znalazł się w gronie laureatów,  również miał świetny występ, podczas którego zaśpiewał: Jest taki kraj i Przybyli ułani pod okienko.

  Uczniów do występu na festiwalu przygotowywał Pan Jerzy Zuber. Wszystkim gratulujemy godnej reprezentacji naszej szkoły i życzymy rozśpiewanego całego roku szkolnego.

  data dodania: 2018-11-19

 • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na Najpiękniejszy Różaniec

              W październiku z inicjatywy ucznia kl. VII – Jakuba Nóżki ogłoszony został szkolny konkurs na Najpiękniejszy Różaniec. Zadaniem uczniów było więc wykonanie dowolną techniką, z różnych materiałów różańca, a co za tym idzie wykazanie się pomysłowością i oryginalnością.

              Powołane przez organizatora konkursu jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie różańce były ciekawe i starannie wykonane. Nagrodzono jednak te najbardziej oryginalne, pomysłowe. Wśród laureatów znaleźli się:

  Przemek Żydek – ucz. kl. IV b, zdobywca I miejsca,

  Anna Sowa z kl.VI  oraz  Nadia Uroda z  kl. IV a, które zajęły równorzędne II miejsce,

  Jakub Śmietana – ucz. kl. III, który uplasował się na miejscu III.

  Wyróżnienie: Emilia Krent kl. I oraz Oliwia Krent oddział przedszkolny.

  Prace uczestników konkursu zostały zaprezentowane w holu szkoły, a wszyscy ich wykonawcy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

  Jakub - organizator tego przedsięwzięcia serdecznie dziękuje wszystkim chętnym uczniom za wkład w pracę twórczą i życzy dalszych sukcesów.

  data dodania: 2018-11-18

 • Omnibus klasy III

  15 listopada 2018 roku uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w III edycji klasowego konkursu wiedzy  i umiejętności - Omnibus klasy. Już od rana rozpoczęli swoje zmagania o zdobycie największej liczby punktów. Pisali dyktando z zastosowaniem poznanych zasad ortografii. Sprawdzali, czy dobrze znają tabliczkę mnożenia? Rozwiązywali test wyboru  z wiedzy ogólnej, a na koniec losowali pytania, na które musieli poprawnie odpowiedzieć. Najlepszy uczeń w trzeciej klasie przejął tytuł przechodni od Pawła Downara, który był omnibusem w klasie drugiej. Nad porządkiem i regulaminem konkursu czuwało jury złożone z rodzica, p. Artura Sowy oraz p. pedagog Ewy Kryger. Konkurs przygotowała  wychowawczyni -  Anna Franków. Omnibusem klasy III został Krystian Sowa.                         
  Gratulacje dla omnibusa!

  data dodania: 2018-11-15

 • Mały miś w świecie wielkiej literatury w klasie „ 0”

  W październiku przedszkolaki z klasy „0” rozpoczęły modułem I pt. „Czytające przedszkolaki” udział w projekcie Mały miś w świecie wielkiej literatury. Wychowawczyni – p. Magdalena Figzał wybrała maskotkę – wielkiego misia o imieniu Anatol, który ruszył z wędrówką do domu przedszkolaków. Razem z nim dzieci otrzymywały przygotowany przez nią misiowy album, w którym rodzice wpisywali tytuł utworu, jaki czytali swoim pociechom, a dzieci wykonywały pamiątkowy rysunek i specjalne pozdrowienia dla Anatolka. Za wykonane zadanie otrzymywały w prezencie małego misia. Równocześnie z realizacją I modułu przedszkolaki pracowały nad zadaniami z modułu II pt. „ Mały miś uczy samodzielności”. Wówczas Maskotka - Anatol przedstawił dzieciom swoją koleżankę Adę, która pierwszy raz przyszła do przedszkola. Razem z nią dzieci stworzyły Kodeks przedszkolaka. Dowiedziały się czym jest dyżur w przedszkolu (stworzone zostały specjalne plakietki dla dyżurnych), projektowały kąciki zainteresowań i obrazkowe zasady korzystania z ich, a w końcu same przeprowadziły zajęcia dla Ady. W ostatnim etapie projektu (moduł III) pt. „100 - lecie niepodległości ! Pokaż radość przedszkolaków”, który realizowany był w dniu 9 listopada, wychowawczyni zadbała o specjalne, wyjątkowe przebrania swoich wychowanków. Dziewczynki miały we włosach biało – czerwone kokardy, a chłopcy przewiązane wokół szyi czerwone kokardy. Na policzkach przedszkolaków namalowała biało – czerwone flagi. W tym szczególnym dniu dzieci wykonywały zadania projektowe: tworzyły w barwach narodowych łańcuch, ozdabiały upieczone przez mamę Karolinki Dziwosz mufinki, wykonywały kartę urodzinową dla Polski, układały godło z puzzli oraz słuchały opowiadania dotyczącego postaci marszałka Piłsudskiego, na podstawie którego musiały odpowiedzieć na kilka pytań. Podczas uroczystej akademii wzięły udział w przeglądzie pieśni i wierszy patriotycznych. Na tę okazję przygotowały wiersz pt. „ Kto ty jesteś?”.

  Wszystkie zadania i działania projektowe zostały pozytywnie ocenione i zerówiaczki otrzymały certyfikaty potwierdzające udział we wszystkich modułach.

  Wychowawczyni i przedszkolaki składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc i zaangażowanie w tym przedsięwzięciu.

  data dodania: 2018-11-13

 • 100 lat dla Polski Gminne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

              W piątek, 9 listopada, odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

              Do świętowania, tego niezwykle ważnego dla każdego Polaka jubileuszu, przygotowywaliśmy się cały rok, podejmując się szeregu działań i przedsięwzięć w ramach szkolnego projektu  11/100, czyli 11 listopada na stulecie odzyskania niepodległości, którego koordynatorką była Pani Bogumiła Semik – Ćwirko. Piątkowe wydarzenia były jego podsumowaniem.

              Na pierwszych trzech godzinach lekcyjnych w klasach starszych odbywały się m.in. quizy, podczas których uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą nt. dziejów naszej Ojczyzny. Dzieci najmłodsze i uczniowie z klas I-III poznawali historię Polski, słuchając opowiadań, oglądając filmy edukacyjne. W swoich klasach, razem z wychowawcami, wykonywali okolicznościowe plakaty, biało-czerwone łańcuchy, chorągiewki. W działania te aktywnie włączyli się również rodzice, którzy wspierali uczniów przy wykonywaniu okolicznościowych kotylionów.

              O godz. 10.30 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście wzięli udział w sadzeniu drzewka w naszym zabytkowym parku w ramach projektu Eko – historia - międzypkoleniowe sadzenie drzew. Uroczystą akademię w sali gimnastycznej otworzyła Pani Dyrektor, Joanna Mazanka, która powitała gości: proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego, przedstawicieli władz Gminy, pracowników Urzędu Gminy Marcinowice, radnych i sołtysów wsi z obwodu naszej szkoły, komendanta OSP Pana Arkadiusza Kuliga, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Marię Wasilewską, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Dawida Sobczyka, licznie przybyłych rodziców, dziadków, mieszkańców Gminy oraz pracowników szkoły, młodzież i dzieci.

              Podczas gali, zgromadzeni na niej uczestnicy wysłuchali pięknych recytacji, obejrzeli prezentację przedstawiającą „ojców niepodległości”.

  O godz. 11.11 wszyscy przystąpili do bicia Rekordu dla Niepodległej i odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Później rozpoczął się I Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych, w którym aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna i zaproszeni goście.  Uwieńczeniem gminnych obchodów rocznicowych było wniesienie przez delegację uczniów balonów i biało-czerwonych tortów, na których rozbłysnęły fajerwerki.

              Dzień upłynął nam w atmosferze powagi, wzniosłego nastroju, jak i radości i prawdziwie urodzinowej ekscytacji.

  Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział w uroczystości, rodzicom za pomoc w jej przygotowaniach, nauczycielom i innym pracownikom szkoły za aktywne zaangażowanie się we wszystkie działania, a Pani Bogumile Semik-Ćwirko gratulujemy zorganizowania i przeprowadzenia całego przedsięwzięcia.       

  Więcej zdjęć z przebiegu uroczystości oraz film można obejrzeć tutaj

  data dodania: 2018-11-10

 • W poniedziałek 12.11.2018 r. dzień wolny od zajęć.

  Sejm przyjął ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oznacza to, że 12.11.2018 r. będzie dniem wolnym od zajęć.

  data dodania: 2018-11-09

 • „Orzeł - godło doskonałe”

     Przedszkolaki biorą udział w projekcie pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Realizując jeden z  modułów- „100 lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku” maluchy wspólnie z rodzicami wykonały piękne prace plastyczne, które brały udział  w konkursie pt. „Orzeł- godło doskonałe”. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli oddać swój głos na pracę, która ich zdaniem jest najpiękniejsza. Największą liczbę głosów zdobyła praca Hani i Tymoteusza Kochan. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

  data dodania: 2018-11-09

 • Nagrody dla naszych uczennic z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

  Dolnośląski Konkurs Plastyczny z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości pn. „ Sto lat dla Polski” rozstrzygnięty został już w maju, ale 8 listopada odbyła się we Wrocławiu uroczysta gala rozdania nagród. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Kurator Oświaty, Pan Roman Kowalczyk, który wręczając nagrody, gratulował zwycięzcom i wyróżnionym.  W gronie laureatów znalazła się pięcioletnia Julia Kinal z młodszego oddziału przedszkolnego. Wyróżnienie otrzymały uczennice kl. IV B – Julia Gliwa i Klaudia Woźna. Dziewczynki pracowały pod kierunkiem Pani Anny Brysiak i Pani Joanny Kubickiej.

   

  Uczestnicy konkursu przygotowali kartkę pocztową w formacie A4, która zawierała obraz, znaczek pocztowy i tekst życzeń.

  data dodania: 2018-11-09

 • ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

  data dodania: 2018-11-05

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788