CERTYFIKATYAktualności

 • Brzechwolandia - spektakl, który uczy i bawi

  Dn. 22.10.2019r.uczniowie  kl. I-III wybrali się  z wychowawcami  do Świdnicy na spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia”. Dzięki niej można było zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Była to również okazja do poznania niesamowitych wierszy polskiego poety- Jana Brzechwy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, itp.). Każdy miał okazję  przypomnieć sobie, jak powinno się zachowywać w szkole, w domu, na podwórku… Była to wspaniała zabawa! Motywem przewodnim były słowa wspólnie śpiewanej piosenki: „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości, w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości”. I takie też były odczucia dzieci po przedstawieniu.

  data dodania: 2018-10-23

 • Szkolny etap konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

    19 października odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego  Wesoła Kokoszka.  Celem tego przedsięwzięcia było:

  - propagowanie piękna poezji,

  - kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów z klas II-III,

  - aktywizowanie miłośników poezji

  Jury w składzie: dyr.  szkoły – Pani Joanna Mazanka, Pani Beata Kamińska oraz Pani Ewa Korczak oceniając występy dzieci, brało pod uwagę: wkład pracy ucznia, dobór  repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu, dykcję, modulację głosu, tempo mówienia i ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki konkursu:

  Kl. II

  I miejsce -   Aleksander Wiącek

  II miejsce –Małgorzata Słota

  III miejsce - Damian Derkowski

  Kl. III

  I miejsce – Nikola Ceglarz

  II miejsce –Miłosz Chudy

  III-miejsce - Jakub Śmietana

  Na koniec Pani dyrektor  J. Mazanka pochwaliła uczniów za ogromny wkład pracy w pamięciowe opanowanie długich, a zarazem pouczających i wesołych wierszy. Złożyła im gratulacje oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Laureaci konkursu z poszczególnych klas: Aleksander Wiącek z kl. II oraz Nikola Ceglarz z kl. III  będą  reprezentować naszą szkołę na gminnym etapie konkursu –„Wesoła kokoszka”  w Marcinowicach.

  data dodania: 2018-10-21

 • Oto my – pierwszoklasiści. Pasowanie kl. I

  Każdego roku 18. października obchodzimy Święto Szkoły. Jest ono szczególnym wydarzeniem dla każdego dziecka, które rozpoczyna naukę, ponieważ w tym dniu odbywa się pasowanie na ucznia.

              W bieżącym roku szkolnym w poczet braci uczniowskiej przystąpiło 11-ro dzieci. Uroczystość pasowania odbyła się podczas akademii, którą zaszczycili swoją obecnością licznie przybyli rodzice pierwszoklasistów i inni członkowie ich rodzin. Pierwszaki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i śpiewne podczas części artystycznej, po której godnie złożyły ślubowanie. Po ślubowaniu Pani dyrektor Joanna Mazanka wielkim ołówkiem dokonała pasowania, a wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka wręczyła swoim wychowankom upominki i pamiątki. Jednymi z nich były zeszyty i długopisy ofiarowane pierwszoklasistom przez IPN z okazji tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci pasowane zostały również przez Panią bibliotekarkę - Beatę Kamińską na czytelników szkolnej biblioteki. Otrzymały zawieszki i książeczki. Pamiętali o nich i starsi koledzy  - uczniowie klasy II ze swoją wychowawczynią Panią Beatą Moskal, którzy złożyli im życzenia i obdarowali oooogromnymi rożkami obfitości.

  Po uroczystości wszyscy „nowo mianowani” na uczniów wraz ze swoimi bliskimi udali się na słodki poczęstunek. W klasie czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka – prezent od wychowawczyni, którym były gry i układanki edukacyjne.

              Pierwszoklasiści wracali do domów pełni  wrażeń i w doskonałych humorach.  Życzymy im w tym roku szkolnym doskonałej zabawy z literkami i cyferkami, a w przyszłości pełnej ekspresji kariery uczniowskiej - sukcesów w nauce i trafnych wyborów.

              Z okazji obchodów Święta Szkoły przygotowana została również wystawa poświęcona jej patronowi – Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, którą przygotowała Pani Bogusława Semik – Ćwirko. Natomiast Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu, pod kierunkiem Pani Magdaleny Figzał, kawiarenką umilił ten dzień wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej.

  data dodania: 2018-10-18

 • Stypendyści UNIKIDS

  Już po raz kolejny, w naszej szkole, wybrano dwoje stypendystów ciekawych świata, interesujących się różnymi dziedzinami nauki i ufundowano im udział w tegorocznym projekcie Uniwersytetu  Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy. Są to: Jakub Śmietana z kl. III oraz  Julia Gliwa z kl. IV B. Stypendium obejmuje 6 wykładów oraz 2 imprezy rodzinne ( andrzejki, piknik) połączone z pokazem naukowym. Dodatkowo każdy stypendysta otrzyma podczas inauguracji indeks na semestr zimowy i letni w roku akademickim 2018/2019 oraz koszulkę Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS.  

  data dodania: 2018-10-18

 • Niesamowity spektakl teatralny

  We wtorek, 16 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu teatralnym pt. „ MITY GRECKIE”. To opowiedziana w zabawny sposób historia bogów i greckich herosów.  Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. dzieje Prometeusza, ucieczkę Dedala i  Ikara czy zmagania Herkulesa.

  Kunszt aktorski połączony z dobrym humorem sprawił, że na chwilę przenieśliśmy się w odległe i zapomniane czasy – na Olimp. Wszystko to  w znakomitej scenerii auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.  Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach dzieci to najlepsza recenzja. Wiedza zdobyta dzięki przedstawieniu z pewnością zostanie wykorzystana.

   

  data dodania: 2018-10-18

 • Konferencja na temat programów aktywizujących młodych Dolnoślązaków

                 Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk", Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu byli organizatorami  konferencji szkoleniowej dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pt. PROGRAMY AKTYWIZUJĄCE MŁODYCH DOLNOŚLĄZAKÓW.
  Konferencja połączona była z inauguracją programu Sprawny Dolnoślązaczek w bieżącym roku szkolnym. Przybyli uczniowie wzięli udział w pokazowych zajęciach z cyklu „Eduballowy zawrót głowy”, prezentując możliwości wykorzystania piłek Eduball na zajęciach wychowania fizycznego.

              W konferencji wzięli udział m.in. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita. Programy aktywizujące, o których była mowa  realizowane są również w naszej szkole np. „Umiem pływać” czy  „Szkolny Klub Sportowy”.

            Ostatnim punktem spotkania był wykład wprowadzający do zajęć praktycznych pt. „Fenomen piłki” , który poprowadził współtwórca metody Eduball dr hab. Andrzej Rokita.  Zajęcia praktyczne, z udziałem przybyłych na konferencję,  nauczycieli i trenerów  pt. „Wykorzystanie różnych form współzawodnictwa podczas zajęć piłki siatkowej” oraz „Doskonalenie rzutów do kosza na lekcji wychowania fizycznego” poprowadzili pracownicy  AWF Wrocław.

  W konferencji uczestniczyła nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2018-10-18

 • Święto pracowników oświaty

              Każdego roku w dniu 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Jednak jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników związanych z oświatą.

  W bieżącym roku szkolnym święto to przypadło w niedzielę. Dlatego nasi pracownicy wraz z uczniami i ich rodzicami uczcili je w piątek - 12 października. Na uroczystej akademii, na której gościł Wójt Gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, spotkała się cała społeczność szkolna. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV a i klasy V pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Barbary Kielar i p. Małgorzaty Zuber przy współpracy p. Jerzego Zubera (aranżacja muzyczna) i p. Ewy Kryger (dekoracja). Uczniowie wyrecytowali i wyśpiewali piękne życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, których dodatkowo obdarowali symboliczną różą. Życzenia złożyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka, Pan Wójt i w imieniu rodziców Przewodnicząca RR - p. Liliana Kozina. W każdej klasie i oddziale przedszkolnym o swoich wychowawczyniach pamiętali uczniowie i przedszkolaki.

  Cały dzień upłynął nam w uroczystej, a jednocześnie bardzo wesołej atmosferze.   

  data dodania: 2018-10-12

 • Szkolne obchody XVIII Dnia Papieskiego

  W czwartek, 11 października odbyły się w naszej szkole obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Na uroczystości, przygotowanej przez Pana Jerzego Zubera i Panią Joannę Kubicką (scenografia), gościł proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski. Zespół wokalny w piosenkach pt.: „Tato” i „Leć muzyczko” oraz  uczniowie: Zuzia Kuc i Jakub Nóżka w swoich wystąpieniach wspomnieli postać największego autorytetu XX wieku - Karola Wojtyły, papieża Polaka – Jana Pawła II.

  data dodania: 2018-10-12

 • Ucz się języków – nie bądź offline!

  Projekt edukacyjny „Ucz się języków – nie bądź offline”  był realizowany w naszej szkole we wrześniu 2018 roku. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Adresatami niniejszego projektu byli uczniowie naszej szkoły. Każda klasa realizowała zadania wynikające z projektu, tym samym przygotowywała się do szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września 2018 roku. Wówczas odbyła się wystawa materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy, połączona z prezentacją zadania konkursowego oraz pokazem talentów dziecięcych.  Ponadto, na korytarzu szkolnym odbyła się sonda korytarzowa „ W ilu językach powiesz dzień dobry/ kocham cię/ policzysz do 10/ ?”, z których klasa VII nakręciła filmik oraz wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie „ Europejska budowla w formie przestrzennej”.

  Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego została wsparta przez Naczelnika Wydziału Edukacji , Panią Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

  Wydarzenie to, promujące naszą szkołę w Europie, zostało, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku, opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, będzie mógł przeczytać, jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole i również w tym roku oddać głos właśnie na nas.

               Ponadto, w związku z realizacją projektu, nauczycielka języka angielskiego zgłosiła naszą szkołę do dwóch europejskich  konkursów:

  -na innowacyjny sposób prezentowania innych kultur, (w zawiązku z faktem, iż rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego),  gdzie opisane zostały kreatywne działania, których podjęły się klasy, prezentując wielojęzyczną Europę w praktyce, czyli innowacyjne sposoby odkrywania innych kultur w naszej szkole.

  - konkursu „ Jak bardzo wielojęzyczna jest twoja klasa/ instytucja?”, (w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w roku 2018), załączając krótkie nagranie wideo demonstrujące umiejętności językowe uczniów naszej szkoły.

              Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych minęły w naszej szkole w bardzo przyjaznej atmosferze. Ta żywiołowa impreza, pełna radości i uśmiechów na twarzy, stworzyła  możliwość zaprezentowania i promowania różnorodnych umiejętności i talentów naszych uczniów , tj. językowych, tanecznych, aktorskich, technicznych, informatycznych, kulinarnych, jak również poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji europejskiej i znajomości języków obcych.

  Nad całością przedsięwzięcia czuwała organizatorka – pani Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie Pani Dyrektor, pedagoga szkolnego, nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

             Podsumowanie konkursów w ramach projektu:

  Konkurs na budowlę europejską:

  I miejsce:  Jakub Zakrawacz kl. VIII

  II miejsce: Klaudia Sowa kl. IV b , Martyna Szydłowska kl. V, Martyna Waligóra kl. V, Kasia Żmojdzian kl. V

  III miejsce: Julia Kaczmarska kl. IV b, Amelia Jagielska kl. IV b, Przemek Żydek kl. IVb, Wiktor Miszczuk kl. V , Dominik Sowa kl. VI.

  Sonda korytarzowa ( W ilu językach obcych powiesz :Dzień dobry, Kocham cię, policzysz do 10?):

  I miejsce: Wiktoria Gajewska kl. VIII, Anna Sowa kl. VI, Wiktoria Grabowska kl. VI

  II miejsce: Julia Gliwa kl. IV b.

  Szkolny konkurs klas IV- VIII „ Żywa prezentacja państwa europejskiego”:

  I miejsce: klasa IV b.

   

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  data dodania: 2018-10-12

 • Ogólnopolski konkurs Gang Słodziaków

              W październiku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu w ramach kampanii Gang Słodziaków,  którego zasadniczym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas I-III oraz wyrabianie w dzieciach nawyku codziennego czytania - samodzielnego i/lub z rodzicami. Konkurs potrwa do 24 X 2018 r.

              Działanie to polega na przeprowadzeniu przez każdą klasę Obchodów Dnia Głośnego Czytania w Szkole  oraz stworzenie prac przedstawiających nowe przygody Gangu Słodziaków, w zależności od poziomu:

  1) uczniowie klasy I – w formie rysunku lub ilustracji, wykonanych dowolną techniką;

  2) uczniowie klasy II – w formie komiksu - dzieci mają stworzyć rysunki/ilustracje, wykonane dowolną techniką, z elementami tekstów;

  3) uczniowie klasy III – w formie tekstu z możliwością dodania rysunków/ilustracji wykonanych dowolną techniką.

  Dodatkowym warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przygotowanie przez nauczycieli relacji z realizacji przez ich klasę w/w zadań.

              Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych młodszych uczniów do wspólnych zabaw czytelniczych, plastycznych i literackich, a przez to do pomocy swoim pociechom i ich wychowawczyniom w realizacji tego przedsięwzięcia. Spróbujemy w ten sposób „powalczyć” o nagrodę główną, którą jest dofinansowanie biblioteki szkolnej.

  data dodania: 2018-10-10

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788