CERTYFIKATYAktualności

 • A może zostanę paleontologiem?

      Maluchy z oddziału przedszkolnego oraz klasa 0 uczestniczyły w warsztatach Geo- zabawy, podczas których zapoznały się z zawodem paleontologa. Dzieci rozłupywały "bryły skalne", by znaleźć w nich szczątki prehistorycznych ślimaków lub amonitów. Podczas warsztatów każdy mógł oglądać prehistoryczne szczątki w  atlasach, na fotografiach, a także w gablotkach zawierających prawdziwe  eksponaty. Dzieci malowały również  gipsowe figurki, które mogły zabrać do domu na pamiątkę.

  Przedszkolaki tego dnia obchodziły również Dzień Dinozaura, podczas którego stworzyły ogromnego papierowego tyranozaura oraz brały udział w różnych zabawach zwiazanych z jego tematyką.

  data dodania: 2018-10-09

 • Projekt ""Umiem pływać w kl. II

  Od 18 października, jeden raz w tygodniu,  uczniowie kl. II uczestniczą, w  ramach programu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”, w zajęciach na basenie w Bielawie. Celem głównym zajęć jest  upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd . Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudzają potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Dzieci uczą się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu . Wspólne wyjazdy integrują uczniów.  Zajęcia dają im możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, zachęcają także do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

  data dodania: 2018-10-08

 • „Listy do przyszłości”

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Wawelska Kapsuła Czasu  z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.  W ramach działań dzieci napisały listy do swoich rówieśników w przyszłości, o tym kim chciałyby zostać lub co robią w wolnym czasie. Wszystkie listy były bardzo ciekawe, każda z Pań polonistek  wybrała te najbardziej interesujące, a szkolna komisja zadecydowała, które z nich znajdą się w gronie najlepszych. Niestety można było wybrać tylko pięć. Wybrane prace wysłano do Wrocławia, gdzie przejdą dalszą selekcję. Najciekawsze  zostaną umieszczone  w specjalnej kapsule na Wzgórzu Wawelskim i odczytane za 100 lat, w 2118 roku.

  Wszystko to w ramach kształtowania postaw patriotycznych przez przypominanie, że ślady współczesnych pokoleń wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń.

  data dodania: 2018-10-07

 • Wycieczka klasy V do Świdnicy

  W piękny, ciepły i słoneczny październikowy dzień uczniowie klasy V pojechali na wycieczkę do Świdnicy. Wycieczka była w połowie związana z poznaniem własnego regionu w ramach rozpoczętego w tym roku szkolnym przedmiotu – geografia, a w połowie z miłym spędzeniem czasu i szeroko pojętą integracją klasową. Świdnica jako duże, najbliższe Strzelec miasto, od XIII wieku przyciąga ludność z różnych stron Polski. Przyciągnęła też nas. Nie sposób w ciągu kilku zaledwie godzin zobaczyć wszystkich atrakcji tego miejsca, my zapoznaliśmy się z kilkoma:

  • Kościołem Pokoju  – drewnianą protestancką świątynią wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • Muzeum Dawnego Kupiectwa mieszczącego się w zabytkowym ratuszu, wśród eksponatów wykonana z brązu rzeźba młodej kobiety odnalezionej w naszym szkolnym parku, dzieło Dorothei von Philipsborn.
  • Widokiem na miasto i okolicę z odbudowanej wieży ratuszowej z wysokości 38 metrów.
  • Najstarszą kamienicą miasta „Rzepichą” – dzieci zobaczyły jej niewielkie pomieszczenia, drewniane stropy
   i bardzo wąską drewnianą klatkę schodową.

  Na koniec wyprawy udali się wszyscy na zasłużone lody z ciepłymi malinami i gorącą czekoladą. Wycieczka się podobała, humory dopisały, niektóre miejsca dzieci zobaczyły po raz pierwszy. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni
  p. Małgorzata Zuber.

  data dodania: 2018-10-07

 • Sąsiedzi nie tylko na mapie - spotkanie z naszymi czeskimi partnerami.

  2 października uczniowie klasy IV a,  w ramach projektu partnerskiego "Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory", wzięli udział w wycieczce do Świdnicy i Śmiałowic. W Świdnicy razem z czeskimi kolegami zwiedzili Kościół Pokoju oraz podziwiali panoramę okolicy z tarasu widokowego wieży ratuszowej. W Śmiałowicach posilili się kiełbaską, do wyboru z grilla lub z ogniska, a później podzieleni na mieszane czesko – polskie grupy brali udział w grze ulicznej o śmiałowickim baronie i zakonnikach zwanej „Quest”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątki: notatniki i termosy. Spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami zakończył obiad i podwieczorek w sali gimnastycznej w Strzelcach. Dzieci rozstawały się ze smutkiem w oczach, bo chociaż spotkanie było krótkie, to zawiązała się między nimi nić sympatii i wzajemne zainteresowanie.

  data dodania: 2018-10-07

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybór opiekuna SU

  W drugim tygodniu września odbyły się wybory uzupełniające na członków SU z klas IV. Kandydowali Julia Kochan kl. IV, Dominika Głuc kl. IV a, Bartosz Kozina kl. IV b oraz Klaudia Woźna kl. IV b. Ostatecznie w wyniku głosowania najwięcej głosów otrzymali Julia Kochan kl. IV a oraz Bartosz Kozina kl. IV b. Zarząd SU oraz przedstawiciele wolontariuszy zagłosowali jednomyślnie, że opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 ponownie została pani Magdalena Figzał.

  data dodania: 2018-10-07

 • Zbiórka nakrętek dla chorego Kacperka

  Samorząd Uczniowski oraz Wolontariusze organizują zbiórkę nakrętek dla Kacperka chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Nakrętki należy przynosić w ciągu całego roku szkolnego do sali nr 3, do pani Magdaleny Figzał.

  data dodania: 2018-10-07

 • Program SKS

             Program Szkolny Klub Sportowy to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki  i skierowane jest m. in. do uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. Uczniowie mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych oraz poznanie własnych możliwości poprzez realizację testów sprawnościowych. W naszej szkole program realizowany jest po raz drugi. Od stycznia do listopada 2018 r. w programie uczestniczą chłopcy z klas IV-V .
  Zajęcia odbywają się w  60 - minutowych jednostkach treningowych, dwa razy
  w tygodniu. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykazują chęć do podejmowania aktywności fizycznej.

  data dodania: 2018-10-07

 • Projekt czytelniczy klasy „0” - W krainie baśniowych postaci

              Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się u dzieci bardzo ważne nawyki, w tym m.in. czytelnicze. Warto więc wykorzystać ten moment na rozbudzanie wśród najmłodszych zaciekawienia i zainteresowania książką, ponieważ dziecko obcując z nią na co dzień, poszerza swoją wiedzę o otaczającym je świecie. Ponadto książka, jej bohaterowie i przeżywane przez nich przygody, jest bogatym źródłem przeżyć, kształtującym np. wyobraźnię, pamięć i uwagę. Wspólne zaś czytanie rodziców ze swoją pociechą wzmacnia więzi, uczy mądrego spędzania czasu wolnego. 

              Tradycyjnie już i w tym roku w naszej szkole realizowane są w każdym oddziale przedszkolnym i klasie projekty czytelnicze. W zerówce, prowadzonej przez p. Magdalenę Figzał, dzieci mają swój projekt - W krainie baśniowych postaci, polegający na comiesięcznym poznawaniu bohaterów innej bajki/baśni i ich przygód. Ulubione książeczki będą czytać przedszkolakom zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, starsi uczniowie. Pierwszą „lektorką”, która odwiedziła maluchy i czytała im baśń pt. „Brzydkie kaczątko” była mama Nikoli Pytlarz – p. Edyta. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o ptaku, który z szarego pisklęcia przemienił się w pięknego łabędzia. Dowiedziały się, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, nikogo nie należy obrażać i wyśmiewać się z innych. Baśń była też inspiracją do pracy twórczej zerówiaczków, które z gazet tworzyły dzieło plastyczne przedstawiające kaczątko. Bawiły się przy nim doskonale.  

  data dodania: 2018-10-07

 • Dzień bez Przemocy

  2 październik jest Międzynarodowym Dniem bez Przemocy. W tym dniu w naszej szkole odbyło się szereg działań, mających na celu uświadomienie uczniom czym jest przemoc, jakie może przybierać formy oraz pokazać sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.

  Przedsięwzięciem tym koordynowała opiekunka SU – p. Magdalena Figzał, która przygotowała dla każdej z klas zadania, a dla wychowawców scenariusze lekcji. Młodsze dzieci miały więc zorganizowane zajęcia, podsumowaniem których było wykonanie zespołowego plakatu przedstawiającego bezkonfliktowych bohaterów z bajek, filmów lub książek. Zajęcia dla starszych uczniów poprzedzone były filmami edukacyjnymi nt. agresywnych zachowań, które niestety coraz częściej występują wśród dzieci i młodzieży, a także wśród dorosłych zarówno w domu, jak i w szkole.  Efektem tych działań były klasowe plakaty obrazujące/przedstawiające symboliczny znak Stop przemocy. Wytwory uczniów będzie można wkrótce obejrzeć na wystawce w holu szkoły. 

  data dodania: 2018-10-07

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788