CERTYFIKATYAktualności

 • ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

        godz. 7:30           -Msza św. w kościele parafialnym w Strzelcach,
                                    (autobusy zatrzymują się koło sklepu),
        godz. 8:15 - 9:00 -uroczystość zakończenia roku w sali gimnastycznej,
  ok. godz. 9:00 - 9.20  -spotkanie z wychowawcami w klasach,
        godz. 9:30           -rozwóz dzieci do domu

  data dodania: 2018-06-20

 • Podsumowania nadszedł czas…

  13 czerwca 2018 roku w Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez trzy miesiące projektu Edukacji do starości ,,Nawzajem sobie potrzebni”. Przedstawiciele szkół oraz gmin zaprezentowali wyniki oraz wnioski z działań przeprowadzonych w ramach projektu. Pani Krystyna Lasek dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w ten niezwykły projekt: dyrektorom szkół, koordynatorom, a przede wszystkim seniorom -  edukatorom, którzy z pełnym zaangażowaniem przygotowali się do zajęć i w niezwykły sposób dzielili się z dziećmi swoimi pasjami oraz doświadczeniem życiowym.

   Druga część podsumowania projektu odbyła się na terenie świdnickiego OSiR-u. Zorganizowano dla dzieci mnóstwo konkursów i gier zręcznościowych, a także pokazów malowania twarzy. Dzieci chętnie korzystały z przygotowanego poczęstunku w postaci ciepłej kiełbaski z grilla oraz słodyczy. Pomimo, że pogoda niestety nie dopisała, dzieci bawiły się świetnie.

  Nasza szkoła pragnie raz jeszcze złożyć serdeczne podziękowania, w szczególności naszym seniorom - edukatorom za wspaniale spędzone wspólne chwile, za moc ciepła i zaangażowania oraz za uśmiech i zadowolenie dzieci podczas wszystkich zrealizowanych warsztatów. Planujemy kontynuować projekt. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej od września 2018 roku.

  data dodania: 2018-06-20

 • Podsumowanie całorocznego szkolnego projektu czytelniczego

  W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy projekt czytelniczy autorstwa Pani Marty Kondzior  "Z książką nauka, z książką zabawa." We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych odbyło się szereg działań mających na celu promocję czytania i inicjowanie mody na nie.

  W dniu 18 czerwca  nastąpiło podsumowanie projektu. Najpierw klasa II zaprezentowała się w przedstawieniu Bajka o złotej rybce, potem zerówiaczki inscenizowały wiersz Na straganie. Kilka dni wcześniej koordynatorka projektu zorganizowała w holu szkoły wystawę prac najmłodszych dzieci i uczniów dotyczącą m.in. bohaterów ich ulubionych książek, autorów książek dla dzieci, prac literackich napisanych przez uczniów, w tym stworzonych przez  kl. III b na konkurs A to moja bajka właśnie.

  Wielką atrakcją poniedziałkowego wydarzenia był występ nauczycieli, którzy z podziałem na role odczytali swoim wychowankom bajkę Ewy Szelburg – Zarembiny „Goście w glinianym dzbanku”. Uczniowie, którzy świetnie bawili się podczas tej prezentacji, nagrodzili aktorów hucznymi brawami. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia, przeprowadzonego w ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam, była Pani bibliotekarka Beata Kamińska.

  data dodania: 2018-06-18

 • Tanecznym krokiem na wakacje

  W poniedziałek, 18 czerwca od rana gościliśmy po raz ostatni w tym roku szkolnym artystów z Filharmonii Sudeckiej, którzy tanecznym krokiem wprowadzili nas w wakacyjny nastrój.

  Drogowskazem był polski folklor. Taneczny korowód w różne regiony Polski: w góry, na Kujawy, na Mazury prowadziła Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej. Dzięki niej nasi uczniowie przypomnieli sobie stroje ludowe, najbardziej popularne w danym regionie Polski tańce ludowe.

  Muzykom dziękujemy za całoroczną naukę oraz zabawę w różnych rytmach i życzymy udanych, słonecznych wakacji.

  data dodania: 2018-06-18

 • Dzień pustej sali lekcyjnej

  Nie codziennie dzieci i młodzież mogą uczyć się w „zielonych klasach”, czyli na świeżym powietrzu. W dniu 15 czerwca 2018, w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień pustej klasy uczniowie naszej szkoły opuścili jej mury i zdobywali wiedzę na łonie natury.

  Klasa II wymyśliła wraz z wychowawczynią stworzenie lekcji w terenie pod hasłem „Nasz region w pigułce”. Tematyka zajęć związana była głównie z Gminą Marcinowice - jej najważniejszymi miejscami, m.in. z zakładami produkcyjnymi, przychodniami oraz instytucjami publicznymi. Uczniowie z pomocą rodziców i swojej nauczycielki stworzyli ogromną makietę, na której nie zabrakło miejsca do rekreacji i wypoczynku. Na tych nietypowych zajęciach w praktyczny sposób utrwalali swoje wiadomości i umiejętności poprzez odmierzanie pojemności sprzedawanej wody, ważenie granitu, zakup lekarstw, biletów na samolot, który ląduje na lotnisku w Tworzyjanowie. Wypożyczali książki w bibliotekach, zwiedzali ruiny zamku. Najbardziej podobało im się łowienie ryb na zalewie Mietkowskim (imitację akwenu dzieci stworzyły z płacht niebeskich worków na odpady), podczas którego nie zabrakło śmiechu, emocji i mocnych wrażeń, zwłaszcza że „w wodzie” pływał ogromny szczupak. Inne klasy też miały swoje zajęcia na podwórzu szkolnym, np. uczniowie klasy III b, bawili się w detektywów Matów i rozwiązywali zadania tekstowe w parku. Po wysiłku umysłowym wypoczywali, leżąc sobie na materacach w cieniu i czytając lektury. Starsi wraz z p. Joanną Mazanką i p. Jerzym Zuberem poszli do strzeleckiego kościoła. Wprawdzie wszyscy znali tę świątynię, ale tym razem patrzyli na nią okiem „znawców” gotyckiej sztuki architektonicznej. Ciekawe były również lekcje przyrody na polu i łące.

  Nauka poprzez zabawę, a w dodatku na świeżym powietrzu, była nie tylko ciekawsza, atrakcyjniejsza, ale przede wszystkim zdrowsza. Uczniowie i nauczyciele byli zgodni - dobrze, że był taki dzień w naszej szkole.   

  data dodania: 2018-06-18

 • "Najlepsza grupa przedszkolna"

  Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięły udział w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wrocławską. Dzięki głosom swoich rodziców i przyjaciół, zajęły I miejsce w powiecie świdnickim i zdobyły tytuł "Najlepszej grupy przedszkolnej". Każde dziecko otrzymało wspaniałe nagrody: kubek ze zdjęciem kolegów z przedszkola, kredki i worek przedszkolny do kolorowania, oraz bilet wstępu do aquaparku w Wałbrzychu. Cała grupa otrzymała również zestaw ciekawych gier edukacyjnych i puzzli, a także udział w warsztatach tanecznych, którymi przywitają nowy rok szkolny. Warto dodać, że nominację do tytułu „Wychowawca roku” otrzymała także wychowawczyni grupy Pani Anna Brysiak. Serdecznie dziękujemy za nominacje, oraz wszystkie oddane głosy, a strzeleckim „maluchom” gratulujemy wygranej.

  data dodania: 2018-06-18

 • Znamy już podział dzieci przedszkolnych na grupy

  Informację o listach dzieci z grupy przedszkolnej i oddziału „zerowego” na przyszły rok szkolny można uzyskać w sekretariacie szkoły osobiście lub pod numerem telefonu 748504420

  data dodania: 2018-06-17

 • USTRONIE MORSKIE – KOŁOBRZEG- DOBRZYCA

                   Zbiórka 5.00 rano, jednak wyjazd nieco się opóźnił. Ale już jedziemy! Trzydniową wycieczkę nad morze do Ustronia Morskiego, która odbyła się w dniach 12.06-15.06. można zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała, wrażeń sporo, zabawy jeszcze więcej, a upominków i pamiątek….. mnóstwo. W najwięcej atrakcji obfitował dzień drugi. 
  Po śniadaniu udaliśmy się do miejscowości Dobrzyca, w której mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe ogrody HORTULUS z niezliczoną ilością roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikatowe, przepiękne ogrody tematyczne m. in. japoński, angielski. Kolejny etap to Kołobrzeg – spacer po molo oraz promenadą nadmorską, wejście na latarnię. Ale największa atrakcja to rejs statkiem Santa Maria. Wszyscy dali radę. Po pełnym atrakcji dniu wieczór spędziliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski. Wieczorny spacer nad morze, na zachód słońca, zakończył się szaloną zabawą na plaży. Trzy dni minęły szybko. Uczniowie i nauczyciele pomimo zmęczenia drogą byli szczerze zadowoleni. Czekamy na kolejny wyjazd.

  data dodania: 2018-06-17

 • Laureatka I miejsca w XXVIII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym

  „Czy na wady nie ma rady?” – taki tytuł miał konkurs plastyczny, w którym należało wykonać pracę w oparciu o literaturę Jana Brzechwy, służącą wzbogacaniu słownictwa i poszerzania kompetencji językowych dziecka. Aleksandra Mazur, uczennica klasy I, zajęła I miejsce, ilustrując wiersz „Stonoga”! Opiekunem merytorycznym dziewczynki była wychowawczyni, Pani Beata Moskal. Konkurs rozpropagowała i koordynowała w szkole Pani Ewa Korczak – szkolny logopeda. Gratulacje dla dziewczynki i pedagogów!

  data dodania: 2018-06-17

 • Bezpieczne wakacje nad wodą

              Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W czasie, gdy jedni marzą o wypoczynku, zabawie, podróżach, drudzy troszczą się o ich bezpieczeństwo.

              W czwartek, 14 czerwca naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Król – policjant z posterunku w Marcinowicach, który przypomniał dzieciom/uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Szczególną uwagę zwrócił na „strój” kąpielowy tym, którzy jeszcze nie potrafią pływać: na zakładanie „motylków” – dmuchanych rękawków na ramiona, na pływanie z kółkiem ratunkowym lub w kamizelkach ratunkowych.

              Panu policjantowi dziękujemy za czujność i życzymy udanych, słonecznych i spokojnych wakacji.    

  data dodania: 2018-06-14

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788