CERTYFIKATYAktualności

 • VIII Rajd Rowerowy

              W dniu 8 czerwca odbyła się kolejna edycja Rajdu Rowerowego, w organizację którego zaangażowanych było wiele osób/podmiotów, m.in.:

  Wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski – fundator pucharów,

  Dyrektor WORD w Wałbrzychu Pan Leszek Tkaczyk – fundator nagród,

  Kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach Pan Remigiusz Strzelczyk i przedstawiciele Komendy Policji ze Świdnicy, którzy wspólnie ze strażakami z OSP w Strzelcach i Tworzyjanowie odpowiedzialni byli za zabezpieczenie trasy przejazdu rowerzystów,

  Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych reprezentowany przez Pana Wiesława Pazgana.

              W imprezie wzięły udział po dwie drużyny z trzech szkół: ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, Szkoły Podstawowej w Sobótce i z naszej szkoły. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ze Strzelec przez Chwałków, Białą, Chwałków Kantynę do miejsca startu, na której na pięciu przystankach rozwiązywali zadania. Musieli więc popisać się wiedzą z edukacji: przyrodniczej, ekologicznej, regionalnej, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo jury oceniło plakaty o tematyce dotyczącej zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Po powrocie z trasy zawodnicy odpoczywali przy ognisku, piekąc kiełbaski i czekając na ostateczny werdykt jury.

              Jury, po podsumowaniu punków zdobytych przez poszczególne drużyny, przyznało:

  I miejsce Drużynie II ze SP w Strzelcach

  II miejsce Drużynie II ze SP w Marcinowicach

  III miejsce Drużynie I ze SP w Strzelcach.

               Wszystkim współorganizatorom rajdu składamy serdeczne podziękowania, zwycięskim drużynom sukcesu, a wszystkim zawodnikom – rowerzystom umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze oraz wiedzy z różnych dziedzin.

  data dodania: 2018-06-10

 • Rodzinne spotkanie trzecioklasistów na Przełęczy Tąpadła

              Za kilka dni trzecioklasiści i ich rodzice po raz ostatni spotkają się z Paniami: Magdaleną Figzał i Joanną Kubicką jako wychowawczyniami III a i III b. Po kilku latach wspólnej nauki i zabawy nadejdzie czas rozstania i dzieci zakończą I etap edukacji – staną się uczniami IV klasy. Dlatego nauczycielki zorganizowały w dniu 7 czerwca rodzinno-szkolne spotkanie na Przełęczy Tąpadła, aby na wesoło podziękować rodzicom za współpracę. W wydarzeniu tym uczestniczyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka, która prócz aktywnego uczestnictwa w nim, wcieliła się w nietypową rolę – opiekunki nad młodszym rodzeństwem uczniów.

              Spotkanie rozpoczęło się zabawami integracyjnymi: Kółko graniaste, Karuzela czeka. Po nich wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej imprezy zgromadzili się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Po kiełbasianej uczcie znów były wspólne zabawy: Gąski, gąski do domu, Stary niedźwiedź mocno śpi i gra W dwa ognie – dzieci kontra rodzice. Mimo wielkiego zaangażowania mam i tatusiów zwycięzcami rozgrywki zostali oczywiście uczniowie, którzy odebrali od rodziców nagrodę w postaci gromkich braw. Między wspólnymi zabawami całe rodziny  grały w badmintona, chłopcy w piłkę nożną, dziewczynki z klasy III b zorganizowały turlanie się po trawie.

              Przez cały czas trwania imprezy wszystkim dopisywał doskonały humor, dobry apetyt i wielki wigor. Nie zawiodła też pogoda – słońce „bawiło się” razem z trzecioklasistami.

              Wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za przybycie, wspólną zabawę, a Panom - Tatusiom za pomoc w przygotowaniu ogniska.          

  data dodania: 2018-06-10

 • Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  W dniu 6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Marcinowicach. W kategorii dzieci młodszych wystąpiły: Julia Smok i Nikola Ceglarz - uczennice klasy II z piosenką „ I can climb” oraz Klaudia Woźna i Klaudia Sowa z klasy III b z piosenką „ I’m happy”. W kategorii starszych naszą szkołę reprezentowali: z klasy VI - Jakub Nóżka piosenką „ Hallelujah”i  Hanna Zakrawacz z Anną Sową (uczennicą klasy V). Dziewczyny wykonały piosenkę „ In the middle”. Natomiast czwartoklasistki: Maja Borowa wystąpiła z francuskim utworem „ Dernier danse”, a Martyna Dworniczak zaśpiewała „ Delajlę”.

  Prezentacje 25 wykonawców ze szkół w Strzelcach i Marcinowicach oceniało jury powołane przez Organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i  upominki.

  Klaudia Sowa i Klaudia Woźna otrzymały wyróżnienie w kategorii klas młodszych, Jakub Nóżka wyróżnienie w kategorii klas starszych.

  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2018-06-10

 • Z wizytą w Czechach.

  W dniu 5 czerwca 2018 r. w ramach projektu partnerskiego „Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory” uczniowie klasy szóstej i siódmej wraz z Panią dyrektor Joanną Mazanką oraz opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Czech.

  Zanim wycieczkowicze wyruszyli w podróż, Wójt Gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski życzył im bezpiecznej drogi, nawiązania nowych znajomości i bogatego w przeżycia poznawania kultury naszych południowych sąsiadów.

  Pierwszym miastem, które zwiedzili nasi uczniowie, było  Pecka. Tam, po entuzjastycznym powitaniu przez czeskich rówieśników, wszyscy ruszyli na zwiedzanie wnętrz średniowiecznego zamku. Ciekawe historie związane z tym miejscem opowiadał przewodnik. Następnie proboszcz miejscowej parafii oprowadził młodzież po swoim kościele.

  Kolejnym punktem wyjazdu był kurort uzdrowiskowy Lázně Bělohrad. Tutaj uczniowie czeskiej szkoły podstawowej przygotowali podchody z zadaniami do wykonania, podczas których nasze dzieci miały okazję poznać walory tego urokliwego miasta.

  Wycieczka była bardzo udana, a wrażenia z niej na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów, którzy na koniec obdarowani zostali upominkami.

  data dodania: 2018-06-10

 • Gminny Dzień Dziecka

  Gminny Dzień Dziecka, w którym uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć, pozwolił na świetną zabawę wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej z Marcinowic, Wir oraz przybyłymi uczniami z Czech. Wizyta uczniów czeskiej szkoły związana była z  realizacją projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci były występy grupy teatralnej, dmuchane zamki, zumba, stoiska ze słodyczami i upominkami.
  Podsumowaniem zabawy były zawody sportowe przygotowanie dla uczestników programu.  Uczniowie szkół z naszej gminy oraz goście z Czech uczestniczyli w sportowej rywalizacji, która pozwoliła na nawiązanie wspólnych relacji i spędzenia aktywnie czasu wolnego. Uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przygotowane upominki.

  data dodania: 2018-06-10

 • W trosce o zdrowie naszych uczniów

              W dniu 28 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji fizjoterapeutki – Pani Magdaleny Plewińskiej, która na podstawie przygotowanej prezentacji i innych materiałów edukacyjnych omówiła przyczyny wad postawy, w tym kręgosłupa. Prowadząca zwróciła szczególną uwagę na złe nawyki, np. noszenia na jednym ramieniu przeciążonych tornistrów, nieprawidłowego siedzenia w ławce szkolnej/przy biurku i komputerze w domu oraz na konsekwencje niewłaściwego odżywiania się, braku aktywności fizycznej.

  data dodania: 2018-06-10

 • Już 9 czerwca w sobotę zapraszamy wszystkich na PIKNIK RODZINNY

  data dodania: 2018-06-04

 • I Gminny konkurs Matematyczny "Z matematyką na wesoło"

  29.05.2018 r. w naszej szkole odbył się I Gminny konkurs Matematyczny "Z matematyką na wesoło", zorganizowany przez panią Joannę Zawadę. Wzięło w nim udział 10 uczniów ze szkoły z Marcinowic oraz Strzelec. Uczniowie zmagali  się z zadaniami matematycznymi, udzielając odpowiedzi w znanej i lubianej przez dzieci aplikacji kahoot.it. Podczas konkursu panowała atmosfera zdrowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Każdy uczestniki otrzymał dyplomy za udział oraz drobne upominki. Zwycięzcami tego konkursu zostali:
  I miejsce Monika Świgost kl. VI Szkoła Podstawowa Marcinowice
  II miejsce Kornelia Śmietana kl. VI Szkoła Podstawowa Strzelce
  III miejsce Kacper Winnicki kl. V Szkoła Podstawowa Strzelce
   
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w następnym roku.

  data dodania: 2018-06-04

 • Dzień Taty i Mamy w klasie I

  29.05.2018r. w klasie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzień był bardzo uroczysty. Dzieci  z wychowawcą, panią Beatą Moskal , przygotowały wierszyki , tańce, grały na instrumentach perkusyjnych . Następnie dziękowały  za wszystko, czym rodzice ich obdarzają na co dzień: za miłość, poświęcenie, cierpliwość, troskę, opiekę, życie, uśmiech, serce . Każdy z rodziców otrzymał własnoręcznie wykonany prezent. Mamy dostały pięknie wykonany bukiet kwiatków, a tatusiowie- krawat. Prezenty bardzo się podobały. Następnie dzieci  z wychowawcą zaprosili rodziców do wspólnej zabawy. Były to zabawy integracyjne, przy których było dużo śmiechu, radości, każdy świetnie się bawił. Impreza zakończyła się , a na ustach  wszystkich  gościł uśmiech. Cieszymy się, że obecność Rodziców była tak liczna, co sprawiło dzieciom wielką przyjemność i Pani też.

  data dodania: 2018-06-04

 • Przedszkolaki w parku linowym

  25.05.2018 r. klasa 0 i młodsza grupa przedszkolna byla na wycieczce w Parku Linowym Pod Wieżycą w Sobótce. Nasze przedszkolaki miały do swojej dyspozycji trasę - Pajęcza Sieć, w której pokonywały wiele przeszkód.  Dzieci miały świetną zabawę na świeżym powietrzu połączoną z doskonałym treningiem. Park Linowy usytuowany jest w Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Dzieci z zerówki dodatkowo zostały zapoznane z jego fauną i florą. 

  data dodania: 2018-05-27

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788