CERTYFIKATYAktualności

 • Ania i Julia z grupy „0” po angielsku wyśpiewały wyróżnienie!!!

  23. maja 2018 r. dwie uczennice z grupy „ 0” Ania Krupa oraz Julia Fik reprezentowały naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej „LET’S ALL SING IN ENGLISH”. Do rywalizacji zaprosiło Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Świdnicy. W festiwalu uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół w Świdnicy, Roztoce, Marcinowicach, Witoszowie Dolnym, Strzelcach oraz Żarowie.

  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko pięknym śpiewem, ale także poprawną wymową. Nasze uczennice wystąpiły w kategorii 5,6 i 7-latków, choć w konkursie występowały także 3 i 4-latki.

  Jury w składzie : Alicja Krawczyńska – lektor języka angielskiego – przewodniczący jury, Michał Strauss – lektor języka angielskiego, Jacek Urbański – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum wysłuchało i oceniło 25 przygotowanych na konkurs piosenek. Zanim ogłoszono werdykt, dzieci obejrzały występy swoich kolegów z Akademii Przedszkolaka z grupy „Jagódki” oraz wzięły udział we wspólnej zumbie.

  Ania i Julia za swój występ otrzymały wyróżnienie, a także medale i nagrody rzeczowe, a  nasza szkoła otrzymała statuetkę.

  data dodania: 2018-05-27

 • RODO - klauzula informacyjna

  Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

  informuję, że:

   

  1. Administratorem Pani/Pana osobowych jest Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, tel: 74/8504420, mail: spstrzelce@poczta.onet.pl

   

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod numerem tel. nr 609 010402 lub adresem email : krzysztof.olejniczak@comars.pl

  2. Dane osobowe przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. cogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych w celu realizacji zadań ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 oraz Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2198) w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce.

  3. Pana/Pani/ ucznia dane osobowe przechowywane będą przez okresy zakreślone
   w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt.

  4. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  5. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych.

  6. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa oświatowego j/w.

  7. Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach nie prowadzi zautomatyzowanego przetwarzania danych w formie profilowania.

   Wszelka dokumentacja dotycząca przetwarzania danych osobowych jest dostępna i będzie na bieżąco uaktualniana w zakładce RODO.

  data dodania: 2018-05-25

 • Zebranie z rodzicami

  W najbliższy wtorek, 22 maja zapraszamy rodziców na wywiadówkę. 

  Przedmiotem spotkania będzie m.in. informacja o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi 
  oraz podsumowanie pracy w II okresie.


  Porządek zebrania:
  godz.16.00 - spotkanie prezydium Rady Rodziców
  godz.16.30 - zebranie ogólne w sali gimnastycznej
  godz.17.00 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych
  godz.17.20   zebranie w sali nr 1 dotyczące wyjazdu na trzydniową wycieczkę do Ustronia Morskiego

  data dodania: 2018-05-22

 • Rozstrzygniecie szkolnego konkursu plastycznego „Cztery pory roku”

  Na początku maja rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt. „Cztery pory roku” zorganizowany przez Panią Magdalenę Figzał, która wspólnie z Panią  Ewą Kryger wybrała sześć najbardziej pomysłowych, oryginalnych prac. Zadaniem dzieci było przedstawienie jednej z czterech pór roku za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Wybór najciekawszych wytworów był bardzo trudny, ponieważ dzieci stworzyły ich wiele, a każdy z nich wyrażał  spostrzeżenia i zainteresowania zmianami zachodzącymi w danej porze roku.  

  Jury zdecydowało nagrodzić:

  Nikolę Bigus – kl. III a

  Zosię Kundziarz – kl. III a

  Bartka Nieradkę – kl. III b

  Julię Kaczmarską – kl. III b

  Kacpra Tymińskiego – kl. I

  Miłosza Chudego – kl. II

  Dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Laureatom gratulujemy sukcesu.

  data dodania: 2018-05-22

 • W muzycznym świecie czarownic i czarodziejów

  Majowa, przedostatnia już w tym roku szkolnym, audycja muzyczna, poprowadzona przez artystów z filharmonii Sudeckiej, odbyła się w atmosferze czarów i baśniowej historii. Jej bohaterami były wesołe trolle wędrujące przez europejskie drogi, lasy, góry; odwiedzające zamki i chatki, aby odnaleźć magiczny kamień, który zapewni im istnienie.

              Uczniowie bawili się przy muzyce granej na puzonie i przypomnieli sobie budowę oraz możliwości brzmieniowe tego instrumentu.

   

   

  data dodania: 2018-05-22

 • Julia Gliwa i Michał Hercog laureatami XII edycji Regionalnego Konkursu "Moja Mama"

  W dniu 21 maja uczennica kl. III B – Julia Gliwa oraz Michał Hercog – uczeń kl. IV uczestniczyli w gali rozdania nagród XII edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, którego celem jest rozwijanie twórczej wyobraźni uczniów oraz umiejętności wyrażania swoich uczuć w formie plastycznej i literackiej. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Posłanka na Sejm RP – Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu.

  Tegoroczny temat konkursu nawiązywał do znanego wierszyka „Mamo, mamo, coś Ci dam!”, a jego celem było napisanie/namalowanie, jaki prezent dziecko mogłoby podarować swojej mamie z okazji jej święta.

  Konkurs podzielono był 6 kategorii. Nasi uczniowie uhonorowani zostali dyplomami i wspaniałymi nagrodami:

  Julia Gliwa za zajęcie I-go miejsca w kategorii plastycznej dla uczniów klas II-III

  Michał Hercog otrzymał wyróżnienie za pracę w kategorii literackiej - poetyckiej dla uczniów klas IV-VI.

  Praca Julki powstała pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej, a Michała – Pani Barbary Kielar.

              Uczniom i nauczycielkom gratulujemy sukcesu i życzymy – dzieciom dalszej weny twórczej, a Paniom satysfakcji z pracy z uzdolnionymi wychowankami. 

  data dodania: 2018-05-22

 • Zajęcia na hulajnodze

  16.05.2018r. uczniowie klasy pierwszej zdobywali nową sprawność w ramach Programu Sprawny Dolnoślązaczek. Panie – Beata Moskal i Joanna Przyborowska zorganizowały tory przeszkód, a hulajnogi - mamy małych zawodników. Wszyscy świetnie wiemy, że jazda na hulajnodze rozwija poczucie równowagi, przyzwyczaja do prędkości, uczy szacowania odległości. Dzieciaki wspaniale  sobie poradziły i otrzymały znaczki sprawnościowe. Wszystkim podobała się taka forma  zajęć.

  data dodania: 2018-05-22

 • Międzyszkolne warsztaty doradcze

  15 maja uczniowie klasy siódmej wzięli udział w międzyszkolnych warsztatach doradczych w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Siódmoklasiści, pod kierunkiem pana Marcina Kuca i we współpracy z uczniami SP6, pracowali nad zagadnieniami dotyczącymi samopoznania, planowania kariery, rynku pracy i zawodów. Wspólne działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji, dlatego bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania! 

  data dodania: 2018-05-21

 • Klasowy konkurs czytania -

  21 maja 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w klasowym konkursie czytania. Umiejętności czytelnicze  poszczególnych zawodników oceniało jury złożone z rodzica - p. Marty Śmietany oraz pedagoga szkolnego - p. Ewy Kryger. Wszyscy bardzo dobrze się przygotowali, ale laureatów było dwoje: Hania Kopyto i Jakub Śmietana, którzy w czerwcu  wezmą udział w gminnym konkursie czytania w Marcinowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zauważeni i docenieni przez jury. Otrzymali dyplomy, pamiątki oraz słodycze. Gratulacje dla zwycięzców!  

  data dodania: 2018-05-21

 • Dzień Mamy już tuż, tuż, a my…

  W dniu 17 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie
  z kolejną edukatorką w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni” – edukacja do starości, panią Mirosławą Kozak. Pani Kozak jest dobrze znana społeczności szkolnej, ponieważ do roku ubiegłego była nauczycielką plastyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pani Mirosława jest niesamowicie zaangażowana w pracę z dziećmi i tworzenie z nimi wspaniałych, rozwijających kreatywność, prac plastycznych. Nie dziwi więc, że i tym razem zachwyciła dzieci swoją energią i pasją do tworzenia niezwykłych dzieł plastycznych,
  a efektem warsztatów były wspaniałe medale, które dzieci wykonały dla swoich Mam. Pani Kozak pokazała dzieciom,  jak samodzielnie stworzyć z papieru kartkę w wymiarze 3D, bez wykorzystywania  do tego komputera
  i specjalistycznych programów. Potrzebne były uczestnikom jedynie kartki kolorowego papieru, brystol, klej i nożyczki. Uczniowie chętnie słuchali rad naszej Edukatorki. Z ogromnym zaangażowaniem i życzliwością pomagali sobie nawzajem, dzielili się pomocami plastycznymi oraz pomysłami na wykonanie jak najpiękniejszych prac. Wszystkie dzieci wykonały unikatowe upominki dla najważniejszej osoby na świecie – dla Mamy.

  Po raz kolejny, uczniowie pozyskali niezwykłą wiedzę od wyjątkowej osoby. Sami też aktywnie włączyli się w kreatywną działalność, wynosząc z niej nie tylko umiejętności plastyczne, ale przede wszystkim społeczne, ponadczasowe: szacunek do osób starszych, potrzebę rozwijania swoich pasji, zainteresowań, budowanie właściwych relacji międzypokoleniowych.

  data dodania: 2018-05-21

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788