CERTYFIKATYAktualności

 • Kornelia Śmietana i Hania Zakrawacz laureatkami XIII Diecezjalnego Konkursu Plastycznego

              W dniu 17 maja nasze dwie uczennice z klasy VI: Kornelka Śmietana i Hania Zakrawacz odebrały podczas wernisażu, który miał miejsce w Teatrze Miejskim w Świdnicy dyplomy i upominki za swoje prace plastyczne.

  Dziewczyny na pozalekcyjnych zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej przygotowywały dzieła na XIII Diecezjalny Konkurs Plastyczny poświęcony sanktuariom, które odwiedził papież Jan Paweł II. Praca Kornelii została nagrodzona, Hani wyróżniona. W całym konkursie jury oceniło 354 obrazy z 49 placówek oświatowych.

  Szóstoklasistkom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej weny twórczej.      

  data dodania: 2018-05-21

 • „Mocium Panie”, czyli my na inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry

  W dniu 10 maja 2018 r. uczniowie VI i VII klasy  wraz z nauczycielami wybrali się do sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy na spektakl pt. „Zemsta” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.  Przedstawienie zostało przygotowane w tradycyjnym stylu, choć w scenografii wykorzystano multimedia. Reżyser, Michał Hachlowski, stworzył je tak, aby było przystępne dla młodego widza. Przedstawienie bardzo spodobało się uczniom naszej szkoły. Było to kolejne spotkanie teatralne w tym roku szkolnym. Z tą wyjątkową sztuką mogli się spotkać wszyscy nasi uczniowie naszej. Będziemy podtrzymywać tę tradycję w przyszłym roku szkolnym, przekonując, że obcowanie z teatrem jest niezwykłą intelektualną podróżą.

  data dodania: 2018-05-21

 • Lekcja historii

  W dniu 15 maja  uczniowie klasy VI odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy - były hitlerowski obóz koncentracyjny .   

  Młodzież miała okazję zobaczyć  miejsca, w których dokonano nieludzkich zbrodni. Zwiedzili teren muzeum, zrekonstruowane baraki, plac apelowy i kamieniołomy. Zapoznali się z codziennością obozowego życia.                                

  Była to żywa lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych i jednocześnie kolejny patriotyczny element wpisujący się w szkolny projekt obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  data dodania: 2018-05-21

 • Ogólnopolski „Bieg Pamięci” Rogoźnica- Gross-Rosen

                   Ogólnopolski „Bieg Pamięci” Rogoźnica- GrossRosen 2018 r. odbył  się po raz XXXII w sobotę 12.05.2018 r. Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w wydarzeniu i reprezentowali  szkołę oraz GLKS Marcinowice. To ważne wydarzenie sportowe ma nie tylko za zadanie popularyzowanie biegów przełajowych, jako formy codziennej aktywności fizycznej, ale przypomina również o historycznej przeszłości miejsc i zdarzeń. Impreza rozpoczęła się od biegu sztafetowego uczniów miejscowej szkoły z symbolicznym zniczem, który zapalono pod pomnikiem Mauzoleum. Zmagania biegowe rozpoczęto od najmłodszych dzieci. Nasi uczniowie startowali w kilku kategoriach wiekowych, a byli to: Michał Nóżka, Klaudia Sowa, Katarzyna Żmojdzian, Hanna Zakrawacz, Wojciech Żydek, Dominik Sowa, Jakub Nóżka, Jakub Zakrawacz, Zuzanna Kuc, Wiktor Kurzej, Patryk Hermaszewski.  Pomimo, iż nie udało się stanąć na podium to wszyscy spisali się wzorowo.  Na wyróżnienie zasługuje Jakub Nóżka, który zajął  punktowane VI miejsce, Klaudia Sowa w swojej kategorii była na miejscu VII, Hania Zakrawacz była dziesiąta zaś Patryk Hermaszewski w bardzo licznie obsadzonym biegu, zajął XIII miejsce.  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w imprezie w sobotnie przedpołudnie.

  data dodania: 2018-05-13

 • „Mamo,Tato wolę wodę!”

     W roku szkolnym 2017/ 2018 odział przedszkolny  realizował program edukacyjny "Mamo, tato, wolę wodę" prowadzony przez Żywiec Zdrój. W towarzystwie pacynki Zdrojka dzieci dowiedziały się co to jest woda i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym. Przedszkolaki oglądały prezentacje multimedialne, brały udział w zabawach i zagadkach o tematyce wody oraz stworzyły szkółkę leśną, podczas której  sadziły swoje własne drzewka. Dzieci zajęły się również eksperymentowaniem, zamrażały oraz rozmrażały wodę, rozpuszczały lód w różnych cieczach, barwiły śnieg. Magiczne eksperymenty z wodą przygotował dla nich równiez starszy kolega – Jakub Nóżka. Maluchy tworzyły również wystawę pod hasłem "Lód to też woda", na której prezentowały ludzi zamieszkujących Arktykę oraz plac zabaw dla pingwinów. Przedszkolaki wzięły również udział w cyklu zajęć pt "Zdrowa woda siły doda", w którym dowiedziały się o  pozytywnym wpływie wody na nasz organizm, rozwiązywały zagadki oraz rebusy, które przygotowała dla nich bohaterka zajęć - Kropelka Wody.

    Podsumowując należy podkreslić, że przeprowadzony program jest doskonałym przykłądem kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych oraz postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować  w praktyce .

  data dodania: 2018-05-12

 • Ogólnopolski konkurs Zuch dla klas I -III szkół podstawowych

  Na początku maja 2018 roku najzdolniejsi uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w 3-dniowym gólnopolskim konkursie  Zuch. Tym  razem uczestnicy rozwiązywali zadania z j. polskiego, matematyki oraz  j. angielskiego. Treści zadań wykraczały poza  podstawę programową danej klasy, więc  każdy musiał się natrudzić, aby rozwiązać wszystkie zadania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy wszystkim sukcesów.                                      Koordynatorem konkursu  na szczeblu szkoły była Anna Franków.

  data dodania: 2018-05-12

 • Międzyklasowy turniej ringo

              W dniu 8 maja trzecioklasiści zmierzyli się między sobą w turnieju gry w ringo. Przedsięwzięcie to, w ramach programu Mały Mistrz, zorganizowała nasza wuefistka, Pani Joanna Przyborowska.

              Uczniowie klasy III A i klasy III B rozegrali 5 rund, bo cztery z nich zakończyły się remisem. W rezultacie drużyna B pokonała zawodników zespołu A wynikiem 22:15. Obie drużyny nagrodzone zostały dyplomami i pucharami oraz otrzymaniem sprawności ringorzysty.

              Gratulujemy dzieciom kondycji i umiejętności rzucania/chwytania ringo.

  data dodania: 2018-05-08

 • Uczestniczymy w projekcie Kod do przyszłości

  W dniach 28-29 kwietnia rozpoczęliśmy udział w 2-etapowym Projekcie Kod do przyszłości realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, którego realizatorem na terenie gminy Marcinowice jest Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

  Nasze uczestnictwo w tym przedsięwzięciu zainicjowały nauczycielki klas I-III, Panie: Magdalena Figzał, Anna Franków, Joanna Kubicka i Beata Moskal, które uczestniczyły w jego I etapie, tj. 6-godzinnynych weekendowych zajęciach, mających charakter szkoleniowy. Drugi etap - indywidualne zajęcia praktyczne trenera z każdym  nauczycielem i dziećmi miały początek w poniedziałek, dnia 7 maja. Wzięli w nich udział trzecio- i drugoklasiści. Wszystkie dzieci zafascynowane były możliwością samodzielnego konstruowania i pisania (na razie tylko) mini-programów dla swoich Lego-wytworów.

  Dzięki uczestnictwu w Projekcie nasza szkoła otrzymała 8 zestawów klocków Lego WeDo wartych ok. 7000 zł, a każdy nauczyciel – tablet i niezbędne do prowadzenia zajęć z programowania pomoce dydaktyczne. 

  data dodania: 2018-05-08

 • Dzień latawca

  Biorąc udział w projekcie czytelniczym „Z książką nauka z książką zabawa” przedszkolaki realizowały tym razem temat wiatru. Specjalnie dla nich zorganizowany został „Dzień latawca”, który przygotowała dla nich jedna    z mam- Pani Małgosia. Dzieci zapoznały się z bajką , która wyjaśniła sekret unoszenia się latawców i balonów w powietrzu. Następnie tworzyły ogromny, kolorowy latawiec i puszczały go na wietrze.

  Dziękujemy Pani Małgosi za zaangażowanie i mile spędzone chwile.

  data dodania: 2018-05-07

 • Szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

  Dnia 30 kwietnia cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie zatytułowane „Lekcja historii”, przygotowała klasa VI, pod kierunkiem Pani  Barbary Kielar. Wszyscy uczniowie, ubrani w stroje galowe, mieli ze sobą biało – czerwone chorągiewki  i wąsy. Ten drugi element dekoracji to część szkolnego projektu „Wąsy Piłsudskiego”, opracowanego i wdrożonego przez nauczycieli historii. Projekt zakładał prezentację jednej z wybitniejszych postaci związanych z historią Polski. Nasze historyczki Pani Bogumiła Semik-Ćwirko i Pani Barbara Kielar oraz wychowawcy klas młodszych zapoznały uczniów z postacią  Józefa Piłsudskiego, następnie uczniowie samodzielnie wykonali wąsy (znak rozpoznawczy Marszałka). Na koniec wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Akademia i projekt wpisują się w realizację treści patriotycznych, tak ważnych w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  data dodania: 2018-05-07

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788