CERTYFIKATYAktualności

 • Powiatowy konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

  Reprezentacja naszej szkoły w składzie Zuzanna Kuc, Jakub Nóżka, Marcin Żydek i Kornelia Śmietana wzięła udział w powiatowym konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który odbył się  26.04.2018 r. w siedzibie  Komendy Powiatowej  Policji w Świdnicy. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się nie tylko z testami wiedzy o przepisach ruchu drogowego , ale mogli poznać pracę policjantów i zwiedzić posterunek policji. Udział  w wydarzeniu był kolejnym ciekawym doświadczeniem dla uczniów.

  data dodania: 2018-05-07

 • Mamy certyfikat uczestnictwa w szkoleniu pocztów sztandarowych

  W dniu 26.04 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie we współpracy z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu zorganizowało szkolenie pod nazwą „Projekt szkoleń pocztów sztandarowych i ceremoniału wojskowego”. Patronat nad projektem objął Dolnośląski Kurator Oświaty.

        W ramach szkolenia uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę merytoryczną i dowiedzieć się, jak powinien wyglądać ceremoniał dotyczący pocztu sztandarowego w różnych miejscach
  i sytuacjach. Obejrzeli także pokaz musztry paradnej. Warsztaty przeprowadzono wspólnie
  z uczniami klas mundurowych liceum oraz przedstawicielami wojska. W czasie pobytu
  w Henrykowie, na terenie Klasztoru Cystersów, mogliśmy zobaczyć również umiejętności uczniów tamtejszego liceum w ramach pokazu specjalistycznego klasy „Przysposobienie obronne” oraz „Ratownictwo medyczne”. Kolejnym punktem programu naszego pobytu
  w Henrykowie  było zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu Klasztoru Księgi Henrykowskiej.  Poznanie historii  jednego  z najstarszych opactw cysterskich było ciekawym doświadczeniem.
  Udział w projekcie pozwolił na zdobycie cennych wskazówek, zarówno dla uczniów,
  jak i opiekunów pocztów sztandarowych oraz umożliwiło szkole zdobycie certyfikatu uczestnictwa w  szkoleniu. Wszystkie pokazy oraz pozyskane umiejętności doskonale także wpisują się w realizację treści patriotycznych, tak ważnych w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  data dodania: 2018-04-29

 • Pierwszy poważny egzamin uczniowski - TRZECIOTEŚCIK

  W czwartek, 26 kwietnia uczniowie klasy III A i III B przystąpili do sprawdzianu trzecioklasisty. Zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie różnych kompetencji, takich jak: czytanie, pisanie, wiedza o języku, sprawność rachunkowa oraz praktyczne rozwiązywanie zadań matematycznych; wiedzą o bocianach i innych zwierzętach.

              Pani dyrektor Joanna Mazanka, obie wychowawczynie klas – Panie: Magdalena Figzał i Joanna Kubicka oraz mamy zadbały o to, aby ten pierwszy, poważny „egzamin” najmłodszych uczniów naszej szkoły przebiegł w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Przed sprawdzianem odbył się więc koncert karaoke, tj. dzieci pobawiły się w śpiewanie piosenek swoich ulubionych wykonawców, potem obejrzały filmik, którego głównym bohaterem był Bratek – dziecięcy „terapeuta”. W przerwach między poszczególnymi częściami sprawdzianu uczniowie klasy III A pogościli się w kawiarence przygotowanej przez klasę IV, a uczniowie III B zajadali się mufinkami, cukierkami i pili soczki, które to pyszności przygotowały dla nich mamy – Panie: Lila Kozina i Ela Woźna.

              Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi, umiejętności i wiedzy, bo każde z nich pracowało na miarę swoich możliwości i predyspozycji, a Mamom za pyszne i słodkie uatrakcyjnienie tego wyjątkowego dla trzeciaków dnia.

              Wyniki sprawdzianu będą znane w maju.

  data dodania: 2018-04-29

 • Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia

              W środę, 25 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, który przebiegał pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Przedsięwzięciu temu koordynowała Pani Beata Moskal. Dzieci i uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia przez kilka dni. W klasach odbyły się pogadanki nt. zdrowego odżywiania się; poszczególne oddziały tworzyły wraz z wychowawcami plakaty zachęcające do codziennego spożywania owoców i warzyw.

              Szkolne obchody tego dnia rozpoczęły się  konkursem piosenki, w którym udział wzięli najmłodsi, czyli przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Jury oceniło występy dzieci i przyznało:

  - w kategorii przedszkola: I miejsce Bożence Szczepaniak i Piotrusiowi Sowie, II miejsce – Milence Śliwie i Ani Krupie;

  - w kategorii klas I-III: I miejsce Mirkowi Żydkowi (kl. I), II miejsce – Zuzi Wilczyńskiej (kl. III A). III miejsce - Miłoszowi Chudemu (kl. II).

              Po prezentacjach piosenek do imprezy dołączyli starsi uczniowie, którzy razem z młodszymi kolegami zaprezentowali wiersze, fraszki, krótkie inscenizacje promujące konieczność codziennego spożywania owoców i warzyw. Aby teoria szła w parze z praktyką, po zakończeniu recytacji wszyscy członkowie naszej społeczności szkolnej mogli delektować się przyrządzonymi przez uczniów i ich nauczycieli oraz rodziców zdrowymi: sałatkami, surówkami, kanapkami, koktajlami oraz owocowo-warzywnymi szaszłykami.

              Cały dzień upłynął nie tylko w atrakcyjny sposób, ale przede wszystkim zdrowy i smaczny. 

  data dodania: 2018-04-29

 • Dziękujemy

              W naszej szkole od kilku tygodni uczniowie mogą korzystać z niegazowanej wody pitnej, którą funduje, pragnący pozostać anonimowo, Sponsor.
             Woda znajduje się w dystrybutorze udostępnionym bezpłatnie przez firmę WODA BONART, która ma swoją siedzibę w Chwałkowie.

              Nauczyciele, rodzice oraz uczniowie serdecznie dziękują Sponsorowi oraz Firmie
  za ten wyjątkowy dar. Dziękujemy też Rodzicom, którzy pozostają zaangażowani i wspierają nas mocno w tym działaniu.

  data dodania: 2018-04-25

 • Muzyczny zegar

              Czy jest muzyczny zegar? Co to jest metronom? Jak szybko ma być grana muzyka? Co oznaczają włoskie słowa: adagio, presto, moderato? Na te pytania starali się dać odpowiedź muzycy z Filharmonii Sudeckiej na kolejnym już spotkaniu w naszej szkole, które odbyło się w poniedziałek, dnia 23 kwietnia.

              Przy tej okazji nasi uczniowie mogli zaznajomić się z ważnym elementem w muzyce, tj. tempem, poznać jego wpływ na charakter utworu, przypomnieć sobie trąbkę – blaszany instrument dęty i bawić przy granej na niej melodiach.

  data dodania: 2018-04-25

 • SALA ZABAW "TĘCZA"

     Przedszkolaki postanowiły spędzić czas poza murami szkoły i odwiedzić miejce, w którym jest miło i kolorowo. Wspólnie wybraliśmy "Tęczę"- cudowne miejsce dla każdego dziecka. Maluchy były zachwycone! Wspinanie się po konstrukcji, zjazdy ze zjeżdzalni, skoki na trampolinie i wiele innych atrakcji sprawiło, że każdy wyszedł z sali zabaw uśmiechnięty i szczęśliwy. Trudno było pożegnać scenerię kolorowych misiów i zabawek, ale słodkości od Pani Kseni poprawiły wszystkim humor. Ten dzień pozostanie jeszcze długo w dziecięcych wspomnieniach.

  data dodania: 2018-04-25

 • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  W związku ze zbliżającym się weekendem majowym przypominamy wszystkim o dodatkowych dniach wolnych od zajęć.

  • 2 maja 2018 r. (środa)
  • 4 maja 2018 r. (piątek)
  • 1 czerwca 2018 r. (piątek)
  • 8 czerwca 2018 r. (piątek)
  • 21 czerwca 2018 r.(czwartek) 

  data dodania: 2018-04-24

 • Międzyszkolny Interdyscyplinarny Turniej - „ Żyj zdrowo w ekologicznej Europie” 2018

  23.04.2018 roku już po raz dziewiąty odbyły się w naszej szkole zmagania uczniów klas  I - III szkół podstawowych –„Żyj zdrowo w ekologicznej Europie”. Treści turnieju obejmowały głównie: promocję zdrowego trybu i stylu życia, odkrywanie zdolności, talentów uczniów, rozwijanie zainteresowań sportowych, poszerzanie świadomości ekologicznej. Naszymi konkurentami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Turniej poprowadził uczeń klasy VI – Jakub Nóżka,  a koordynatorem przedsięwzięcia była p. Anna Franków. Pomocne skrzaty z klasy drugiej: Julka Smok, Jakub Śmietana oraz Paweł Downar miały swój udział w sprawnym przebiegu turnieju.

   Po wyczerpujących, ale ciekawych i atrakcyjnych  konkurencjach, jury wyłoniło zwycięzców:

  I  miejsce – Szkoła Podstawowa w Marcinowicach

  II miejsce -  Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach 

  Podczas przerwy w turnieju, instruktorka Zumby  p. Izabela Śmietana rozruszała publiczność zgromadzoną na widowni radosnymi tańcami przy muzyce. Do tanecznego zespołu  Zumby przyłączyli się również zawodnicy.    

  Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych w Marcinowicach  zostały zakupione nagrody dla wszystkich uczestników, pomoce do realizacji zadań turnieju oraz produkty spożywcze, z których przygotowano zdrowy poczęstunek.

   Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w ten coroczny turniej, który promuje      wśród uczniów zdrowy  styl  i tryb życia.  

  data dodania: 2018-04-24

 • Naturalnie i jak zdrowo

  W dniu 16 kwietnia naszą szkołę odwiedziła kolejna edukatorka -  Pani Danuta Schanne, która w ramach realizowanego programu Edukacji do starości „Nawzajem sobie potrzebni” przeprowadziła dla uczniów zajęcia promujące zdrowe, ekologiczne odżywianie. Pani Schanne prowadzi własne gospodarstwo rolne w Goli Świdnickiej i sama wytwarza pyszne wyroby mleczne oraz piecze wyborne chleby i maślane bułeczki. Oczywiście wspiera ją cała rodzina – córki i wnuki, w tym nasz przedszkolak Antoś.

  Na zajęciach z panią Danutą dzieci miały okazję zapoznać się krok po kroku z procesem wytwarzania jogurtów naturalnych oraz różnego rodzaju serów z mleka krowiego: białych, żółtych, a nawet oscypków. W warsztatach uczestniczyli również nasi goście – Pani Krystyna Lasek, główny koordynator programu oraz sekretarz Gminy Marcinowice Pani Alicja Synowska, koordynator gminny.

  Wszystkie dzieci, oraz honorowi goście i pani dyrektor Joanna Mazanka chętnie próbowali prezentowanych na warsztatach swojskich wypieków oraz przepysznych, naturalnych wyrobów mlecznych.

  Okazało się także, że Pani Danuta, jej córki, a teraz jej wnuki to wychowankowie naszej szkoły. Tym bardziej było nam miło, że  odwiedziła nas i opowiedziała uczniom o swoich pasjach i zainteresowaniach, podejmując również niezwykle ważną tematykę zdrowego odżywiania.

  data dodania: 2018-04-19

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788