CERTYFIKATYAktualności

 • Przedstawienie "PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK"

     17 kwietnia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz "0" wyruszyły do Świdnicy na spektakl teatralny pt. "Plastusiowy pamiętnik" wystawiony przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Podczas przedstawienia przedszkolaki poznały fantastyczny świat Plastusia, który mieszkał  w piórniku Tosi. Sztuka w ciekawy sposób ukazała przygody pomarańczowego ludzika z plasteliny  i jego przyjaciół - stalówki, ołówka, gumki i temperówki. Przygody głównego bohatera oprawione były zaskakującymi efektami dźwiękowymi oraz grą świateł.

     Dzieci wyszły z przedstawienia bardzo zadowolone. Maluchy już zapowiedziały, że nie mogą się doczekać chwili, gdy same ulepią swojego plastelinowego ludzika.  Mamy więc juz plan na jutrzejszy dzień...

  data dodania: 2018-04-17

 • Wesoło, pysznie i rodzinnie!

  W środę, 11.04., odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty w ramach projektu „Edukacji do starości - Nawzajem sobie potrzebni”. Tym razem  były to zajęcia kulinarne poświęcone wypiekom i dekoracjom prowadzone przez panią Marcelę Borek. Pani Borek z zamiłowania jest doskonałą kucharką,
  a gotowanie i pieczenie to jej prawdziwa pasja, które chętnie przekazuje  swoim najbliższym i zgodziła się też podzielić z naszymi uczniami. Swoimi zamiłowaniami dzieli się również, wspierając charytatywnie różne przedsięwzięcia, np. gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
             Na zajęciach edukatorka przekazywała uczniom, w jaki sposób można bajecznie i efektownie udekorować babeczki, koguciki, grzybki i orzeszki, używając do tego różnego rodzaju posypek, lukrów oraz kolorowych mas. Uczestnicy warsztatów z niezwykłym zainteresowaniem słuchali wskazówek pani Marceli, która pobudzała ich zapał i kreatywność w tworzeniu fantastycznych, okazałych wypieków. Nabyte umiejętności z pewnością przydadzą się podczas rodzinnych przygotowań do przeróżnych uroczystości oraz świąt i będą stanowiły punkt wyjściowy do doskonalenia własnych artystyczno - kulinarnych projektów. Warsztaty odbyły się w iście rodzinnej
  i przemiłej atmosferze.

  data dodania: 2018-04-13

 • Zbiórka karmy

              W marcu zorganizowana została kolejna zbiórka, tym razem karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Magdalena Figzał, która prowadziła zbiórkę wraz z Samorządem Uczniowskim i wolontariuszami.

  Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas I – VII i dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięło udział w tym przedsięwzięciu, bo świadczy to o tym, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

  Zebraliśmy około 134 kg karmy - najwięcej klasa I oraz klasa III a. W nagrodę ich uczniowie pojadą do schroniska wręczyć osobiście smakołyki dla zwierząt.

   

  Wszystkim dzieciom, uczniom, młodzieży i rodzicom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w/w działaniach !!!!

  data dodania: 2018-04-11

 • Góra Grosza

  Od 30 listopada do końca stycznia prowadzona była zbiórka monet (od 1gr do 50 gr) w ramach akcji „Góra Grosza”, której patronuje Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie.

  Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz tworzenie i wdrażanie programów terapeutycznych dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej. Końcem marca podsumowaliśmy to działanie, nad sprawnym przebiegiem którego czuwała komisja uczniowska i opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

  Zebrane pieniądze zostały posegregowane według nominałów, a komisja dokładnie przeliczyła monety. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła przede wszystkim dzieciom wiele zadowolenia i satysfakcji.

  W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły. Ogółem podczas XV edycji „Góry Grosza” zebraliśmy 484,27 zł w tym:

  oddział 4,5-latków – 72,75 zł  – III miejsce

  oddział 0 – 119,23 zł – I miejsce
  klasa I – 40,52 zł
  klasa II  – 8,34 zł
  klasa III a – 46,15 zł
  klasa III b  – 78, 31 zł – II miejsce
  klasa IV – 16,83 zł
  klasa V  – 23,12 zł
  klasa VI – 6,05 zł
  klasa VII  – 6,76 zł

  świetlica – 66,21 zł.
              Dnia 29.03.2018 r. opiekunka SU wysłała protokół ze zbiórki oraz przekazała paczki z pieniędzmi na pocztę.

  data dodania: 2018-04-11

 • Dzień Jaja w klasie III B

  Jajko…Wszyscy wiedzą czym jest jajko i wiedzą, że bez jajka nie ma świąt Wielkanocnych.

  W ostatnim dniu przedświątecznych ferii w klasie III B, w ramach realizacji projektu Dni okolicznościowe, jajko odegrało pierwszoplanową rolę w nauce poprzez zabawę. Najpierw uczniowie przypomnieli sobie znaczenie jajka w tradycji ludowej, potem jego wartości odżywcze i różne sposoby stosowania w żywieniu. Potem zaczęła się zabawna nauka z jajem w roli głównej.

  Dzieci rozwiązywały „jajeczne” zadania matematyczne, opisywały jajko, tworzyły rodzinę wyrazów od tego słowa, badały właściwości skorupki. Wszystko to uatrakcyjniały gry, zawody i konkursy sprawnościowe, m.in.: wyścig z jajem na łyżce, zawody w turlaniu jaj, gra w stukanie jajkami, konkursy: kto najszybciej obierze jajko, komu uda złapać się podrzucone jako na łyżkę i która para najlepiej nakarmi się jajkiem z zawiązanymi oczami. Tradycyjnie już i drugie śniadanie było „specjalne”, bo jajeczne.

  Na koniec dnia uczniowie na zajęciach plastyczno-technicznych wykonywali ozdoby świąteczne, których motywem przewodnim było oczywiście jajo i delektowali się przepyszną babą wielkanocną, którą upiekła dla nich mama Julki Kaczmarskiej - Pani Mariola.

  Cały dzień, prócz tego że był pyszny i wesoły, przebiegł w prawdziwie wielkanocnej atmosferze. Uczniowie i ich wychowawczyni składali sobie nawzajem życzenia, rozmawiali o planach i marzeniach świątecznych.

  Wychowawczyni klasy – p. Joanna Kubicka serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w organizacji kolejnego już w tym roku Dnia okolicznościowego. 

  data dodania: 2018-04-03

 • *********************************************************************

  Życzenia radosnych

  Świąt Wielkanocnych

  pełnych wiary i miłości,

  wypełnionych nadzieją i szczęściem

  składa

  Społeczność Szkoły Podstawowej

  im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2018-03-28

 • Z wiosną u seniorów

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz zbliżającej się wiosny oddział przedszkolny, klasa III a oraz wolontariuszki z klasy IV odwiedzili Dom Seniora w Marcinowicach. Maluszki przygotowały wzruszający pokaz choreograficzny zatytułowany ,,Przebudzenie Wiosny”. Klasa III a oraz wolontariusze wyrecytowali pięknie wiersze i zaśpiewali przygotowane piosenki, a na zakończenie przedstawili radosny taniec. Dzieci wniosły do Domu Seniora dużo uśmiechu, ciepła i pozytywnej energii. Wspaniale było oglądać nieskrywane wzruszenie w oczach widzów, pensjonariuszy Domu Seniora.

  Spotkanie było niezwykłym przeżyciem, zapoczątkowało wyjątkową współpracę i wpisało się doskonale w realizowany w szkole program profilaktyczno-wychowawczy, program szkolnych wolontariuszy i program „Edukacji do starości”.

  data dodania: 2018-03-27

 • My na XIV edycji Stołów Wielkanocnych

  Jak co roku, w Niedzielę Palmową, wzięliśmy udział w rejonowej, a nawet międzynarodowej tradycji dekorowania stołów wielkanocnych. Na prezentacjach nie zabrakło dekoracji oraz potraw.
  Na naszym, jak zwykle, gościły prace dziecięce oraz świąteczne dekoracje wykonane przez całe rodziny oraz potrawy świąteczne przygotowane przez Rodziców. Nasz stół przygotowały i reprezentowały Panie: Milena Dworniczak, Anna Brysiak i Joanna Przyborowska. Uczniowie zaprezentowali się też w tanecznej zumbie.

  Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za przygotowanie potraw świątecznych, całym rodzinom za wkład pracy w świąteczne dekoracje, wszystkim za obecność i wsparcie.

  data dodania: 2018-03-25

 • Wyróżnione w powiecie!

  Cztery  nasze uczennice reprezentowały szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” - Kasia Żmojdzian, Natalka Waśniewska, Martynka Dworniczak z kl. IV oraz Ania Sowa z kl. V. Dla dziewcząt było to ogromne przeżycie, ponieważ pierwszy raz brały udział w tak prestiżowym przeglądzie w gronie najlepszych recytatorów z całego powiatu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że aż dwie nasze uczennice otrzymały wyróżnienie – Kasia i Martyna! Gratulujemy! To dla całej czwórki pierwsza przygoda z poezją na takim szczeblu, ale z pewnością nie ostatnia, bo talenty już są odkryte! Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Joanny Mazanki.

  data dodania: 2018-03-22

 • Ratujemy i uczymy ratować w klasie pierwszej

  Uczniowie klasy I pod kierunkiem  wychowawcy pani Beaty Moskal uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Była to bezpieczna pozycja boczna i resuscytacja krążeniowo- oddechowa na fantomie.

  data dodania: 2018-03-22

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788