CERTYFIKATYAktualności

 • …i u nas są Diamentowe Talenty

  Tradycyjnie już w naszej szkole 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to Dzień Talentów, którego koordynatorką jest liderka uzdolnień - Pani Anna Franków we współpracy z liderką SZWU – Panią Joanną Kubicką. Tegoroczna edycja tego przedsięwzięcia, jak zwykle była pełna atrakcji i wspaniałych pokazów przygotowanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i wszystkich chętnych uczniów. Całą imprezę prowadziła dwójka konferansjerów: Wiktoria Gajewska i Jakub Nóżka - pomysłodawca i autor scenariusza zapowiedzi poszczególnych wykonawców.

  Pierwszą część imprezy stanowiły prezentacje umiejętności recytatorskich uczniów w języku polskim oraz angielskim.  Zakończyło ją przedstawienie przygotowane przez pierwszoklasistów.  Po przerwie rozpoczął się „blok muzyczny” – również dwujęzyczne wokalne występy indywidualne i zespołowe dzieci i młodzieży oraz prezentacje układów tanecznych w wykonaniu najmłodszych, tj. przedszkolaków i uczniów klasy III A. Tę część uwieńczył wspólny taniec zumby poprowadzony przez naszą instruktorkę – Panią Izabelę Śmietanę. W części trzeciej obchodów Dnia Talentów prezentowali się głównie uczniowie starsi, którzy: przeprowadzali doświadczenia chemiczne, chwalili się swoimi umiejętnościami sportowymi, w tym grą w piłkę nożną, sprawnościami gimnastycznymi. Szczególną atrakcją był pokaz iluzjonistyczny Kuby Nóżki.

  Przy tym wszystkim nie zapomnieliśmy o powitaniu Pani Wiosny, która zagościła w naszej szkole w sposób szczególny. W holu zorganizowana została piękna, kolorowa wystawa prac dziecięcych i uczniowskich, na której można było podziwiać m.in.: wiosenne kwiaty, papierowe żabki i motyle, dostojnego bociana. Natomiast o zbliżającym się święcie Wielkiej Nocy świadczyły stroiki wielkanocne i inne ozdoby: jaja, baranki, zajączki wykonane przeróżnymi technikami. Organizatorką tej części wystawy była Pani Milena Dworniczak. Poza tym po szkole spacerowały Wiosenki - dziewczynki, które zadawały wiosenne zagadki i nagradzały każde ich prawidłowe rozwiązanie cukierkami. To z kolei była inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunki – Pani Magdaleny Figzał. Sił witalnych naszym wykonawcom, autorom prac i koordynatorom obchodów Dnia Talentu i pierwszego dnia wiosny dodała pyszna kawiarenka zorganizowana przez rodziców klasy pierwszej.

  Organizatorki dzisiejszego dnia serdecznie dziękują wszystkim rodzicom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie, szczególnie Panu Piotrowi Nóżce za przepiękne dyplomy, nauczycielom za przygotowanie dzieci/uczniów do prezentacji, samym dzieciakom za fantastyczne występy/prezentacje.

  data dodania: 2018-03-21

 • Kontrabas kontra…bas

              Powitanie wiosny rozpoczęliśmy lekcją muzyczną poprowadzoną przez artystów z Filharmonii Sudeckiej, którzy zaprosili nas na muzyczny turniej instrumentu smyczkowego i ludzkiego głosu. Podczas zajęć muzycy przypomnieli budowę i możliwości brzmieniowe tajemniczego, wszechstronnie uzdolnionego instrumentu, największego w rodzinie instrumentów smyczkowych, który  doskonale czuje się w Filharmonii, jak i w klubie jazzowym  – kontrabasu. Uczniowie mogli też wysłuchać kilku utworów śpiewanych najniższym głosem męskim, czyli basem, który z kolei  doskonale czuje się w operze, jak i na estradzie.

  data dodania: 2018-03-21

 • Młodzież zapobiega pożarom – eliminacje powiatowe

  Kornelia Śmietana i Hania Zakrawacz reprezentowały gminę Marcinowice w 41. Powiatowym Konkursie „Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii szkół podstawowych. Dziewczęta choć nie dostały się do etapu wojewódzkiego, wróciły  z cennymi nagrodami, obiecując, że wezmą udział w tym konkursie w przyszłym roku. Dziękujemy, gratulujemy i trzymamy za słowo.

  data dodania: 2018-03-21

 • Zebranie z rodzicami - wtorek (20.03.)

  Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się we wtorek 20 marca br.

  Porządek zebrania:
  17.00 – 17.30 - spotkanie z wychowawcami klas IV-VII
  17.30 – 18.00 - spotkanie z wychowawcami klas 0-III i oddziału przedszkolnego

  Terminy zebrań z rodzicami możemy śledzić na bieżąco w zakładce "Szkolny kalendarz" w tabeli "HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI"

  data dodania: 2018-03-19

 • Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje gminne

  Dnia 15 marca 2018 roku troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych 41 Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Dwie uczennice klasy VI, chociaż startowały pierwszy raz, odniosły sukces – Hania Zakrawacz zajęła I miejsce, a Kornelia Śmietana III. Jakub Zakrawacz, który był przedstawicielem „starszych uczniów”– zdobył IV miejsce. Nasze dziewczęta będą reprezentowały gminę w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  data dodania: 2018-03-16

 • „Jak malować, aby wyrazić siebie?”

  Pierwsze zajęcia w ramach programu
  „Nawzajem sobie potrzebni”- edukacja do starości


  We wtorek, 14 marca, wzięliśmy udział w niezwykłych warsztatach malarskich poprowadzonych przez jedną z naszych edukatorek w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni”.

  Swoją pasją, talentem i warsztatem dzieliła się z nami Pani Anna Wróbel Zucco, która przyleciała do nas z Włoch, gdzie aktualnie mieszka. W Polsce, we Wrocławiu, bywa gościnnie. Tym razem swoją obecnością zaszczyciła również naszą szkołę.

  Pani Anna jest autorką wielu przepięknych obrazów, które wielokrotnie wystawiała w kraju
  i za granicą.  Jej włoski dom to  prawdziwa galeria, gdzie artystka tworzy i eksponuje swoje prace. Dorobek malarki tworzą przede wszystkim portrety, kwiaty, pejzaże, krajobrazy, martwa natura.

  W warsztatach malarskich z Panią Anną uczestniczyli uczniowie
  z klasy II, IV, przedstawiciele kółka plastycznego oraz dziennikarze szkolnej gazetki. Artystka z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swoich obrazach, odkrywała przed uczniami tajniki warsztatu malarskiego. Mieliśmy także okazję obejrzeć kilka dzieł naszego gościa.

  Pani Anna jest niezwykle ciepłą, miłą i uśmiechniętą osobą. Lubi podróżować i oczywiście kocha malarstwo. Na koniec spotkania podkreśliła, że w każdą pracę, każdą pasję trzeba wkładać serce.

  Do naszej szkoły malarka przyjechała ze swoją przyjaciółką, Panią Krystyną Piotrowską- Reszko, z którą znają się od lat. Razem się uczyły, razem malowały, prowadziły pracownię. Dziś spotykają się w Polsce i mają co wspominać.

  Obie Panie przygotowały dla naszych uczniów konkurs plastyczny, a wyróżnionym wręczyły upominki – szkole Pani Anna zostawiła na pamiątkę kilka swoich prac.

  To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy obu Paniom
  za przyjazd do nas, poświęcony czas, współpracę przy projekcie „Nawzajem sobie potrzebni”, przeprowadzenie warsztatu, konkursu, a przede wszystkim za pokazanie, że realizować swoje pasje, rozwijać talent, zainteresowania można w każdym wieku, a wkładając w to serce człowiek naprawdę osiąga szczęście.

  Podziękowanie kierujemy także do Pani Moniki Młocek, która bardzo pomogła nam
  w organizacji zajęć z Panią Anną Wróbel Zucco i Krystyną Piotrowską – Reszko.

  data dodania: 2018-03-15

 • Projekt przyrodniczy „ Cztery pory roku” - zima

  W bieżącym roku szkolnym realizowany jest przez edukację wczesnoszkolną projekt przyrodniczy –„Cztery pory roku”. Uczniowie klasy II pracowali nad obecną porą roku, która już niedługo odchodzi, czyli  zimą. W związku z tym prowadzili w kąciku przyrody zimową hodowlę roślin. Wykonywali różnorodnymi technikami wiele prac o tematyce zimowej. Tworzyli interesujące prace literackie, listy, opowiadania, wiersze inspirując się Świętami Bożego Narodzenia, a także  innymi wydarzeniami mającymi miejsce w zimie. Podsumowaniem tematu zima było wykonanie przez uczniów plakatu informującego, w którym zawarli porady  zimowe: ubiór, sporty zimowe, potrawy świąteczne, imieniny, pogodę, zmiany w przyrodzie wśród roślin i zwierząt. Praca nad  projektem była interesującą nauką  połączoną ze zdobywaniem wiedzy, wykonywaniem doświadczeń  przyrodniczych, obserwacją przyrody, a przede wszystkim dobrą zabawą. 

  data dodania: 2018-03-15

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego Tęcza – Świat w kolorach

              Przez kilka tygodni w grudniu i styczniu grupa 11-stu uczniów wykonywała prace na ogólnopolski konkurs plastyczny Tęcza. Tegoroczna edycja tego konkursu przebiegała pod hasłem „Świat w kolorach”. W marcu otrzymaliśmy wyniki.

              Jury przyznało pięciu uczestnikom dyplomy uznania, a najwyżej doceniło dzieła:

  Klaudii Woźnej z kl. III B – I miejsce w szkole w kategorii „Maluch”  i Szymona Manijaka z ucznia kl. IV – I miejsce w szkole w kategorii „Młodzik” przyznając im dyplomy za znakomitą pracę

  Klaudii Sowy, Brajana Wojciechowskiego – kl. III B, Anny Sowy – kl. V. Ci uczniowie otrzymali wyróżnienie.

  Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej weny twórczej.

  data dodania: 2018-03-15

 • Szczytny cel

  Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych i chętnie wzięli udział w zbiórce materiałów papierniczych przeznaczonych dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Świdnicy.

  Zbiórkę zorganizował Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze. Wśród przekazanych przez młodzież i rodziców rzeczy znalazły się między innymi: bloki, farby, papiery kolorowe, kleje, flamastry, kredki, zeszyty, bibuły itd. Zebrane materiały zostały przekazane do OREW dnia 14. 03. 2018 r. i sprawiły  dzieciom wiele radości, o czym świadczą ich roześmiane buzie i serdeczne podziękowania.

  Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy!


  Zdjęcia dzieciaków można zobaczyć wchodząc na poniższy link:

  https://www.facebook.com/pg/or.swidnica/posts/?ref=page_internal

  data dodania: 2018-03-15

 • Uczniowie klasy VII z wizytą w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy

                Uczniowie  klasy VII  przygotowują się do podjęcia trudnej i ważnej decyzji związanej z wyborem zawodu. W środę 14.03.2018 r. mieli  oni okazję uczestniczyć w drzwiach otwartych organizowanych  przez doradców zawodowych Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świdnicy.
  Wizyta  miała formę  ćwiczeń praktycznych, ukierunkowanych na rozpoznanie i doskonalenie umiejętności zawodowych w pracowniach praktycznej nauki zawodu. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznania się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Młodzież spotkała się z dyrektorem i pracownikami technikum oraz obejrzała warsztaty w Centrum Kształcenia Zawodowego.

  data dodania: 2018-03-15

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788