CERTYFIKATYAktualności

 • Szkoła otwarta dla wszystkich

  W sobotnie przedpołudnie, w serdecznej, miłej atmosferze, spotkali się w naszej szkole przyszli uczniowie, przedszkolaki, rodzice oraz nauczyciele. Z wizytą przybył również Wójt Gminy Pan Władysław Gołębiowski. Wszyscy mieli okazję poznać szkołę, jej pracowników, ofertę edukacyjną oraz bazę dydaktyczną. Dzieci mogły również spędzić czas na wspólnych zabawach i grach, a starsi przekonać się, że szeroki wachlarz proponowanych zajęć pozwala każdemu na rozwój pasji i zainteresowań. Dziękujemy wszystkim za obecność i miło spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce.

  data dodania: 2018-03-11

 • Eksperymentatorzy w kl. III a

  27 lutego 2018r. uczniowie klasy III A bawili się w eksperymentatorów -przeprowadzali różne doświadczenia z powietrzem: sprawdzali czy powietrze istnieje, dociekali, czy można je zważyć, badali jego właściwości.

  Dzieci w tym dniu przyniosły do szkoły wiele  przedmiotów potrzebnych do wykonania różnych doświadczeń z tym życiodajnym gazem: balony, piórka, patyczki, szklane butelki, strzykawki. Z wielką ochotą, a przede wszystkim z zaciekawieniem wykonywały eksperymenty. Oprócz tego na zajęciach technicznych poznawały rodzaje statków powietrznych i konstruowały samoloty z papieru. Doskonale bawiły się podczas zabawy w lotnicze wyścigi.  Próbowały też dociekać, jaki jest mechanizm oddychania, tzn. jak funkcjonuje układ oddechowy człowieka i jak małe dzieci mogą dbać o czystość powietrza. W trakcie zajęć uczniowie przypomnieli sobie także zasady udzielania pierwszej pomocy, w tym sposoby rozpoznawania, czy osoba poszkodowana jest wydolna oddechowo.

  Wszyscy byli bardzo zaciekawieni wynikami przeprowadzonych ćwiczeń/ doświadczeń/eksperymentów i zaangażowani w zajęcia, które nauczycielka – p. Magdalena Figzał przeprowadziła metodami aktywnymi.

  data dodania: 2018-03-11

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza
  zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2018/2019
  przy Szkole Podstawowej w Strzelcach.

  Zapisy dzieci codziennie od godziny 7.30 do 14.30 najpóźniej do 14 marca 2018 r. w sekretariacie szkoły.

  Zapisu dziecka rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście.
  Przy zapisie niezbędne są następujące dokumenty do wglądu:

  • dowód osobisty rodzica
  • dokument zawierający PESEL dziecka

   

  Potrzebne dokumenty dostępne są:

  data dodania: 2018-03-05

 • Kiedy będę duży...

     Przedszkolaki mają dopiero kilka lat, ale w ich marzeniach pojawiły się już plany związane z wykonywaniem zawodów.

  4 marca maluchy przyszły do przedszkola w przebraniach, które zdradzają ich ambicje zawodowe. Chłopcy marzą o byciu policjantem, strażakiem lub budowlańcem, dziewczynki natomiast skupiły się na medycynie i fryzjerstwie. Kontynując zainteresowania zawodami zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez jedną z mam - Panią Agnieszkę Kinal, która specjalizuje się w zawodzie fryzjerki. Dzięki niej sala przedszkolna zamieniła się w salon piękności, a dziewczynki były zachwycone. Maluchy oglądały przyrządy i kosmetyki, mogły ich dotknąć oraz spróbować użyć. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury, a także fantazyjne uczesania.

   

  Dziękujemy Pani Agnieszce za miłe spotkanie i poświęcony nam czas.

  data dodania: 2018-03-05

 • Wielkie serca od małych serduszek

  W miesiącu lutym zostały wręczone nagrody za udział w konkursie zorganizowanym przez wychowawczynię klasy VI - p. Martę Kondzior, Jakuba Nóżkę - ucznia kl. VI oraz opiekuna Samorządu Szkolnego - p. Magdalenę Figzał. Konkurs polegał na wykonaniu niezwykłego, ciekawego serduszka z okazji Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie serduszka, które wykonali uczestnicy konkursu przeznaczone były na sprzedaż – to taka nasza „cegiełka” na szczytny cel.

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody:

  za I miejsce – Jakub Śmietana kl. II

  za II miejsce – Michał Nóżka kl. III a

  za III miejsce – Amelia Wołczyńska kl. III a

  Wyróżniono również prace:

  Wojtka Żydka kl. VI

  Nadii Urody kl. III a

  Emilii Krent kl. 0

  Julii Kochan kl. III a

  Jagody Jagnieszko kl. III a.

  Wszystkim gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.

  data dodania: 2018-03-05

 • Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie „NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY WIELKANOCNE”

  Technika wykonania pracy: dowolna

  W konkursie można wykonać zajączki, pisanki, kraszanki, baranki, stroiki, kurczaki, koszyczek, itp. wykonane dowolną techniką i z dowolnych materiałów.

  Celem konkursu jest zachowanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Wielkanocnych.

  Prace będą prezentowane w czasie XIV edycji Tradycji Stołu Wielkanocnego, które odbędą się w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r w hali sportowej w Marcinowicach.

  Liczymy na Wasze inwencje twórcze i zaangażowanie.

  Na każdego uczestnika czeka dyplom i nagroda.

  data dodania: 2018-03-04

 • Badminton rekreacyjnie i sportowo

         Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają możliwość poznania i doskonalenia różnych dyscyplin sportowych.   Jedną z nich jest również badminton. Dzięki nowym zestawom do  gry, uczniowie na zajęciach wychowania fizycznego mają możliwość doskonalenia umiejętności  gry, a także na  sportowych zajęciach pozalekcyjnych, na których to, uczestniczki  klasy III a,  III b oraz IV próbowały swych sił w tej popularnej rekreacyjno – sportowej dyscyplinie. Zabawa sprawiła wiele radości i chęcią dzieci do niej wracają.

  data dodania: 2018-03-04

 • Bierzemy udział w programach "SKS" i "Umiem pływać"

  Dolnośląska Federacja Sportu we współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym są koordynatorami kolejnej edycji programu ‘Szkolny Klub Sportowy” w województwie dolnośląskim w 2018 roku. Realizacja programu  jest możliwa dzięki  Ministerstwu Sportu 
  i Turystyki. Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów różnych typów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej
  w formie zajęć sportowych  i rekreacyjnych. Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do programu. W pierwszej edycji, która zakończyła się w listopadzie 2017 r. uczestniczyli  uczniowie klasy V, VI i VII, zaś obecnie programem objęci są uczniowie klas III i IV. Dzieci mają możliwość korzystania  dwa razy w tygodniu z dodatkowych zajęć sportowych. Od 13 marca br. ruszają zajęcia dla wszystkich uczniów z klasy  II  i  czworga uczniów klasy III A w ramach projektu powszechnej nauki pływania – „Umiem pływać”, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Razem z naszej szkoły, w tej edycji, będzie się uczyć pływać 13 uczniów. Nauka pływania zostanie zrealizowana podczas 10 wyjazdów na basen, w ramach zajęć szkolnych.       

  Jednym z celów  prowadzonych zajęć jest poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości.

  data dodania: 2018-03-03

 • Zerówka sadzi kwiaty

  Pod koniec lutego  przedszkolaki z grupy „0” podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z niewielką pomocą wychowawcy sadziły kwiaty i założyły kalendarz obserwacji przyrodniczych. Pomysł sadzenia wszystkim bardzo przypadł do gustu. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie poprzedziły  zajęcia  „Od nasiona do rośliny”  podczas których dzieci  dowiedziały się  jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin.  Hodowle dzieci zostały złożone w przygotowanym kąciku przyrodniczym, gdzie będą miały okazję pielęgnować  oraz obserwować wzrost swoich kwiatów.

  data dodania: 2018-03-03

 • DRZWI OTWARTE SP STRZELCE 2018

  Drzwi Otwarte 2018

  data dodania: 2018-03-02

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788