CERTYFIKATYAktualności

 • Nowe, szybkie komputery w pracowni informatycznej!

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów i rodziców oraz wymogom technicznym, z początkiem II półrocza br. szkolnego pracownia informatyczna została wyposażona w 17 nowoczesnych komputerów spełniających współczesne standardy i pozwalających na w pełni sprawne prowadzenie zajęć dydaktycznych. Doliczając do tego 5 nowych notebooków, jakimi dysponuje pracownia, szkoła zapewnia każdemu uczniowi samodzielne stanowisko komputerowe z dostępem do szybkiego Internetu.

  Nowe komputery umożliwiające testowanie najnowszego na rynku oprogramowania pomogą również rozwijać pasje informatyczne, realizować marzenia i poszerzać swoje horyzonty na dodatkowych zajęciach informatycznych. Stawiając na naukę (nowoczesne kształcenie), pamiętamy, że by osiągnąć sukces nie wystarczy talent, zaangażowanie nauczycieli, potrzeba też odpowiednio wyposażonych pracowni szkolnych. Wierzymy, że dzięki temu, uczniowie z naszej szkoły będą mogli rozwijać swoje zainteresowania , by w przyszłości osiągać sukcesy naukowe!

  data dodania: 2018-03-01

 • Nowoczesna pomoc w pracowni językowej

  Nowa tablica interaktywna w naszej pracowni językowej posiada ogromny potencjał dydaktyczny, który z jednej strony znacznie uatrakcyjnia zajęcia oraz usprawnia proces nauczania, a z drugiej – spełnia oczekiwania współczesnych uczniów, należących do Generacji Y , tj. pokolenia cyfrowego.

  Na zajęciach języka angielskiego tablica interaktywna pozwala na:

  - wykorzystywanie oprogramowania kompatybilnego z podręcznikiem do nauki języka obcego,

  -wykorzystywanie materiałów online, pozwalających na skuteczne wprowadzanie, ćwiczenie i utrwalanie prostych, jak i różnorodnych struktur leksykalno-gramatycznych, umożliwiających formułowanie wypowiedzi ustnych i pisemnych,

  -wykorzystywanie linków z zakresu rozumienia ze słuchu, czy rozumienia tekstu czytanego,

  -wykorzystywanie stron anglojęzycznych do nauki języka, zawierających activities, printables, songs oraz online games,

  - prezentacje materiału obcojęzycznego z dużą dozą interakcji,

  -prezentacje materiałów wideo oraz klipów ( do nauki piosenek),

  -tworzenie ćwiczeń multimedialnych,

  -tworzenie oraz odtwarzanie prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów.

   Tablica wspomaga proces dydaktyczny, motywuje uczniów do podejmowania aktywności językowej i kreatywności, sprawia, że nauka staje się przyjemnością!

  data dodania: 2018-03-01

 • Ratujemy i Uczymy Ratować

  Nasze nauczycielki - Panie: Beata Moskal i Ewa Kryger w dniu 28.02.2018 r. wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym w Legnicy w ramach programu edukacyjnego  skierowanego do uczniów klas I-III Ratujemy i Uczymy Ratować.

          Celem programu jest przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy.

  Dzięki przeszkolonym nauczycielom, dzieci będą uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej.

          Otrzymaliśmy również nieodpłatnie od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy komplet materiałów potrzebnych do nauki:

  • materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji z uczniami,
  • fantomy do ćwiczeń,
  • telefony do nauki wzywania pomocy,
  • książki dla nauczycieli,
  • książki dla uczniów,
  • płyty instruktażowe DVD
  • plakaty  edukacyjne

  Mamy nadzieję, że dzieci oswoją się z tak ważnymi zagadnieniami i umiejętnościami , że  pierwsza pomoc stanie się dla nich czymś naturalnym. 

  data dodania: 2018-03-01

 • Antidotum kl. III B na lutowe mrozy – Dzień afrykański

              Pierwszy dzień marca upłynął w klasie III b w gorącej atmosferze afrykańskich rytmów. Uczniowie wspólnie ze swoją wychowawczynią – Panią Joanną Kubicką i z ogromną pomocą rodziców realizowały kolejną edycję klasowego projektu Dni okolicznościowe.

              Dzieci przygotowywały się do obchodów tego wydarzenia od dwóch tygodni. Najpierw poznawały kontynent afrykański na lekcjach, realizując tematykę z bloku „Poznajemy kontynenty”. Na zajęciach z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej czytały różne informacje: o państwach afrykańskich i ich kulturze, wskazywały na mapie największe miasta, rzeki, szczyty, zaznajamiały się z fauną i florą tzw. Czarnego kontynentu. Z kolei na lekcjach z edukacji plastyczno-technicznej wykonywały makietę wioski afrykańskiej. Dzisiejszy dzień był atrakcyjnym podsumowaniem ich wiedzy nt. najcieplejszego obszaru świata.

  W zajęciach uczestniczyli rodzice i Pani dyrektor Joanna Mazanka. Goście wzięli udział m.in. w: konkursie recytacji wiersza J. Tuwima „Bambo”, tańcach plemiennych i ludowych Afrykanów, w „afrykańskim” śniadaniu, które składało się z  nadziewanych egzotycznymi owocami placków z manioku (w naszym polskim wydaniu – naleśników), w lekcji matematyki, na której dzieci przypomniały sobie jednostki pojemności racząc się sokiem z pomarańczy.

  Cały dzień, choć na dworze bardzo mroźny, w szkole był „gorący” – wesoły, taneczny, rozśpiewany, pełen egzotyki i owocowych smakołyków, o czym mogli przekonać inni członkowie naszej społeczności  częstowani przez trzecioklasistów – „Afrykańczyków” bananami.

  Wychowawczyni klasy III B serdecznie dziękuje rodzicom za udział w zajęciach i przygotowanie dzieci. Po raz kolejny gratuluje im pomysłowości i inicjatywy.

  data dodania: 2018-03-01

 • „Nawzajem sobie potrzebni” – przystąpiliśmy do innowacyjnego programu

  Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci i młodzieży pojmowania starości jako naturalnej fazy rozwoju człowieka, przeciwdziałanie negatywnym stereotypom, kształtowanie pozytywnego myślenia o starości, jako
  o radosnym, ciekawym i aktywnym etapie życia.

  1 marca Pani dyrektor Joanna Mazanka oraz Pani Ewa Korczak- szkolny koordynator programu wzięły udział w uroczystej inauguracji tego wyjątkowego projektu. W uroczystości uczestniczył także wójt naszej gminy Pan Władysław Gołębiowski, sekretarz gminy Pani Alicja Synowska oraz przedstawiciele władz samorządowych.
              Do programu przystąpiło 19 placówek z powiatu dzierżoniowskiego i świdnickiego. We wszystkich szkołach i przedszkolach, i w naszej również, od marca do czerwca odbywać się będę wyjątkowe zajęcia z edukatorami, którzy dzielić się będą z dziećmi i młodzieżą swoimi pasjami, zainteresowaniami i wiedzą.

  Nam udało się zaprosić do współpracy:
  Panią Mirosławę Kozak -  zajęcia plastyczno – techniczne,

  Panią Marcelę Borek - warsztaty kulinarne i dekorowanie stołu,

  Panią Danutę Schanne – produkcja serów, swojskie wypieki, zdrowe odżywianie,

  Panią Lucynę Szpilakowską i Pana  Zdzisława Krzemińskiego – mała ojczyzna, historia gminy, regionu – quest regionalny (zajęcia w terenie),
  Panią Annę Zucco - malarkę i Panią Krystynę Piotrowską-Reszkę, które podzielą się swoją pasja malarską.

              Nasze edukatorki, Pani Kozak, Pani Szpilakowska i Pani Schanne towarzyszyły nam w uroczystej gali rozpoczynającej tę wspólną, niezwykłą, międzypokoleniową przygodę.

  data dodania: 2018-03-01

 • Dzień piegów

  1 marca to prawdziwa okazja do świętowania przez wszystkich piegusów, ponieważ nazwano go Dniem Piegów. I choć nie można znaleźć tego święta w poważnych kalendarzach, osoby z piegami, które wywołują tyle skrajnych emocji, mogą w tym dniu poczuć się szczególnie wyróżnione. Wśród najbardziej popularnych piegusów są chociażby Pippi Langstrumpf, Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza czy Tomek Sawyer. 

  Z okazji tego nieoficjalnego święta Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie dzieci i młodzież do piegowatej zabawy. Jej chętni uczestnicy mieli okazję pochwalić się swoimi naturalnymi piegami lub przyozdobić nimi buzię i na dużej przerwie stanąć do wspólnego „piegowatego” zdjęcia szkolnego.

  data dodania: 2018-03-01

 • I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

            Dnia 22 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Jedenaścioro uczniów z klas IV - V oraz VI – VII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach: Julia Rudlicka z kl. IV, Wojciech Adamowicz z kl. V, Natalia Richtscheid, Patryk Pikos i  Wiktoria Kasprzyk – z kl. VII, oraz Szkoły Podstawowej w Strzelcach: Maja Borowa i Martyna Dworniczak z kl. IV, Anna Sowa, Hanna Hercog z kl. V, Hanna Zakrawacz, Kornelia Śmietana z kl.VI i Wiktoria Gajewska z kl. VII zaprezentowało utwory poetyckie angielskich poetów.

  Występy oceniało jury w składzie : Pani Małgorzata Wilk – przedstawicielka do spraw mediów w Urzędzie Gminy Marcinowice, Pan Dawid Sobczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Natalia Kukułka  - nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz pani Anna Brysiak – nauczycielka edukacji przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Konkurs swoją obecnością zaszczyciła nas również nasza Pani dyrektor Joanna Mazanka, która wraz z jury wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody .

  W kategorii klas IV-V  pierwsze trzy miejsca zdobyły nasze uczennice:

  I miejsce Martyna Dworniczak

  II miejsce Anna Sowa

  III miejsce Maja Borowa

  Wyróżnienie otrzymał Wojciech Adamowicz – uczeń Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  W kategorii klas VI-VII:

  I miejsce zajął Patryk Pikos  uczeń Szkoły Podstawowej w Marcinowicach,

  II miejsce zdobyła nasza uczennica - Wiktoria Gajewska,

  III miejsce przypadło Natalii Richtscheid ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach,

  wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kasprzyk – uczennica Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrego przygotowania i odwagi, a laureatom dodatkowo sukcesu!!!

  data dodania: 2018-03-01

 • Drzwi otwarte 2018 SP Strzelce

  Drzwi Otwarte 2018

  data dodania: 2018-03-01

 • Szukając Graala

  Dnia 21 lutego klasa VII wyjechała do Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Szukając Graala”, w którym współczesna historia przeplatała się ze średniowieczną.  Widowisko  to opowiadało o poszukiwaniu sensu istnienia, o marzeniach, życiowych celach i wartościach. Aktorzy Narodowego Teatru edukacji dowiedli nam , że każdy człowiek, mimo lęków, zahamowań, jest zdolny do niezwykłych, heroicznych czynów i wcale nie musi nosić zbroi, żeby być szlachetnym rycerzem. Rycerski kodeks oraz idee mogą być stosowane również dzisiaj, a to, co w życiu najważniejsze jest trwałe i ponadczasowe. 

  data dodania: 2018-02-25

 • Tańczący smyczek

              Na lutowej lekcji muzycznej poprowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej nasze  przedszkolaki i uczniowie klas I-IV dowiedzieli się, jak niezwykle ważnym elementem skrzypiec, altówki, wiolonczeli czy kontrabasu jest smyczek.

  Dzieci wysłuchały kilku utworów zagranych na skrzypcach, przy których miały okazję zaśpiewać i pobawić się. Niespodzianką było odkrycie, że na tym instrumencie można zagrać i bez smyczka. Jednak efekt nie jest już ten sam, bo, jak stwierdziły dzieciaki, na skrzypcach bez smyczka można tylko brzdąkać.

  data dodania: 2018-02-25

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788