CERTYFIKATYAktualności

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza
  zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2018/2019
  przy Szkole Podstawowej w Strzelcach.

  Zapisy dzieci codziennie od godziny 7.30 do 14.30 najpóźniej do 14 marca 2018 r. w sekretariacie szkoły.

  Zapisu dziecka rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście.
  Przy zapisie niezbędne są następujące dokumenty do wglądu:

  • dowód osobisty rodzica
  • dokument zawierający PESEL dziecka

   

  Potrzebne dokumenty dostępne są:

  data dodania: 2018-02-20

 • „A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję” -walentynki w zerówce.

  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie nie tylko jako święto miłości, ale również jako święto przyjaźni i okazywania sobie nawzajem pozytywnych uczuć. Aby tradycji stało się zadość także zerówiaki włączyły się w obchody tego wesołego dnia.

  Dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono i różowo. Obdarowywały siebie nawzajem oraz kolegów i koleżanki z młodszej grupy przedszkolnej słodkimi serduszkami, składały walentynkowe życzenia. W zamian dostały od nich po lizaku. Przedszkolaki pamiętały również o nauczycielach,  dla których własnoręcznie wykonały serduszka. Nie zabrakło też zabaw związanych z obchodzonym świętem, okazywania sobie miłych uczuć i gestów.

  Dzieci w doskonałych nastrojach rozchodziły się do domów, niosąc serduszka dla swoich rodziców. Chociaż walentynki są raz w roku, to maluchy na pewno będą pamiętać ich atmosferę i będą dla siebie i innych miłe, grzeczne każdego dnia.

  data dodania: 2018-02-19

 • Tłusty czwartek w zerówce

  W tłusty czwartek, 8 lutego, mama Milenki odwiedziła dzieci z pyszną niespodzianką. Przyniosła pączki. Zanim jednak przedszkolaki mogły się nimi delektować, wysłuchały bajki „Franklin i Walentynki” czytanej przez gościa. Potem poznawały tradycję tego słodkiego święta i powiedzenia z nim związane. Najbardziej podobało im się porzekadło: „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”. Dzieci dowiedziały się też o ludowych przesądach, m.in. o tym, że: „Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”. Dlatego z radością częstowały się pysznymi łakociami. 

  Tłusty czwartek minął więc i pożytecznie, i smacznie. Jednak wszystkie maluchy najbardziej cieszą się z odwiedzin swoich rodziców, którzy chętnie przychodzą poczytać im ich ulubione książeczki, które są inspiracją do dzielenia się wrażeniami i do pracy twórczej.

  data dodania: 2018-02-19

 • Nasi uczniowie to prawdziwi artyści…

  … o czym świadczy ich duże zaangażowanie w liczne konkursy, w tym przede wszystkim plastyczne. Ich prace konkursowe można podziwiać na wystawach w holu szkoły. Tylko w styczniu i lutym uczniowie przygotowali swoje dzieła na ogólnopolskie konkursy „Tęcza”, „Ryby na niby” i „Kwiat dziełem natury – kwiaty chronione” (zdjęcia w galerii). Obecnie troje uczniów z klasy VI i VII wykonuje prace na prestiżowy konkurs Orzeł Biały – nasza duma, zorganizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a któremu patronują: senatorowie RP, Kancelaria Senatu i Kuratorium Oświaty.

  Uczniowie tworzą na zajęciach plastyki, w domu i na kole plastycznym. Ich twórczość wspomagają nauczyciele i rodzice. Teraz czekamy na wyniki. Jednak jakie by one nie były, wszystkim artystom już teraz gratulujemy chęci do pracy, pomysłowości i talentu.

  data dodania: 2018-02-19

 • Szkolne walentynki

              Dzień 14 lutego, popularnie zwany dniem zakochanych, upłynął w naszej szkole w bardzo sympatycznej atmosferze.

  Samorząd Uczniowski ogłosił go Dniem w kolorze czerwono – różowym pod symbolicznym serduszkiem. Wszyscy chcący wziąć udział w zabawie mieli przyjść do szkoły ubrani w coś czerwonego lub różowego, ewentualnie w coś w serduszka. Na korytarzach i w klasach było więc romantycznie. W holu stała też specjalna skrzynka, do której można było wrzucać karteczki z życzeniami, pozdrowieniami walentynkowymi, wyrazami sympatii dla przyjaciół, kolegów/koleżanek, nauczycieli. Przedstawiciele SU wystąpili w roli listonoszy i wręczali adresatom te miłe przesyłki.

  Na dużej przerwie tradycyjnie już wszyscy walentynkowi zabawowicze stanęli do zbiorowego zdjęcia.

  data dodania: 2018-02-19

 • Kolejna laureatka konkursu recytatorskiego!

  Tym razem rywalizowali ze sobą uczniowie w kategorii starszej – kl. VII i gimnazjalne. Gminny etap odbył się w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. Reprezentujący nas uczniowie: Wiktor Kurzej i Zuzanna Kuc wypadli bardzo dobrze. Zuzia będzie reprezentowała szkołę i gminę w kolejnym, powiatowym etapie XXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”! Gratulujemy! Uczniowie przygotowywali się z panią Joanną Mazanką.

  data dodania: 2018-02-16

 • Cztery laureatki gminnych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”!

  W środę 14 lutego odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje „Pegazika”. Wzięli w nich udział uczniowie szkoły z Marcinowic i Strzelec. Znakomicie zaprezentowały się dziewczyny z naszej szkoły. Kasia Żmojdzian, Natalia Waśniewska, Martyna Dworniczak z kl. IV i Ania Sowa z kl. V zakwalifikowały się do etapu powiatowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Uczennice przygotowywała pani Joanna Mazanka. Gratulujemy i trzymamy kciuki – kolejny etap w marcu!

  data dodania: 2018-02-14

 • Poznajemy nowych kolegów

  Walentynki to dzień, w którym dużo mówimy o pozytywnych uczuciach. W zwiazku z tym maluchy postanowiły nawiązać przyjaźń z dziećmi z innego przedszkola. Wspólnie w wychowawcą napisały list, w którym opisały swoje przedszkole  i siebie oraz przygotowały prezent w formie koleżeńskiego bukietu. Przedszkolaki z Europejskiej Akademii Dziecka w Świdnicy odwdzięczyły się laurkami,  słodkościami oraz piórkowymi serduszkami, którymi maluchy ozdobiły salę przedszkolną i pokoje w swoich domach.

  Podczas Dnia Świętego Walentego w dziecięcych strojach królował kolor czerwony i różowy, z każdej strony słychać było miłe słowa, a w sali powstały papierowe roboty miłości. Dzieci nauczyły się, że dawanie jest bardzo przyjemnym uczuciem, że warto poznawać nowych ludzi i wchodzić z nimi w pozytywne relacje.

  data dodania: 2018-02-14

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Ryby na niby”

  W ramach rozwijania talentów i uzdolnień uczniów, w naszej szkole, przed feriami  został  ogłoszony Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny – „Ryby na niby”. Na zaproszenie  szkolnego organizatora – Anny Franków odpowiedziało 21 uczniów i uczennic z klas I-IV oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Nasi mali  artyści wykonali  piękne i ciekawe  prace  płaskie  lub  przestrzenne pod kierunkiem nauczycieli  lub swoich rodziców używając różnorodnych, ciekawych  technik. Udowodnili, że mają w sobie ukryte talenty i uzdolnienia, które powinni  rozwijać i pielęgnować. Prace zostały wysłane. Teraz  czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

  data dodania: 2018-02-12

 • Ogólnopolski Konkurs Literacki – „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce…”

  W konkursie literackim ogłoszonym w naszej szkole przez Annę Franków wzięło udział dwóch uczniów: Jakub Śmietana z kl. II oraz Szymon Manijak z kl. IV. Uczniowie wykazali się polotem i biegłością we władaniu piórem. Opisali różne książki. Kuba wyobraził sobie, że jego bohaterowie mieszkają  w Kosmosie. Stworzył nowe, atrakcyjne i odpowiednie do Kosmosu słowa. Szymon chciałby zamieszkać w książce – „Opowieści z Narni”.  Prace zostały przesłane na Ogólnopolski Konkurs Literacki. Gratulacje dla uczestników!

  data dodania: 2018-02-12

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788