CERTYFIKATYAktualności

 • Nasi uczniowie na lekcjach filmowych

              Dla uatrakcyjnienia realizacji podstawy programowej w edukacji wczesnoszkolnej i zajęć plastyki zorganizowane zostały naszym uczniom w dniach 12 stycznia i 9 lutego wyjazdy na Interaktywne Widowiska Telewizyjne pt. „Szewczyk Dratewka” (dla klas młodszych) i „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych” (dla klas starszych).  Organizatorkami tych nietypowych zajęć lekcyjnych były Panie:  Anna Franków i Joanna Kubicka.

              Uczestnicy wycieczek mieli okazję poznać sposób produkcji filmów dla dzieci i teledysków, a w tym: tajniki realizacji obrazu, zobaczyć jak na planie filmowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, dźwiękowiec, realizator obrazu i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowisk, a także poznać funkcjonowanie studia telewizyjnego. Troje uczniów z każdej grupy wyjazdowej miało też możliwość wystąpienia na scenie. Pozostali mogli ich oglądać na ekranie.

  Przygotowane produkcje będzie można obejrzeć za kilka tygodni na naszej szkolnej stronie internetowej.          

  data dodania: 2018-02-12

 • Lód to też woda

     Maluchy biorą udział w projekcie czytelniczym "Z książką nauka, z książką zabawa", podczas którego za pośrednictwem książek zapoznają się z różnymi zjawiskami. Tym razem dzieci skupiły się na wodzie, dowiedziały się jak powstaje z niej lód oraz gdzie jest go najwięcej. Przedszkolaki wzięły udzał w różnego rodzaju doświadczeniach, podczs których zamrażały wodę, obserwowali kostki lodu, barwiły śnieg oraz tworzyły oranżadę dla pingwinków. Kierując się swoją wyobraźnią dzieci stworzyły z papieru Antarktydę, na której wśród Eskimosów powstał plac zabaw dla pingwinów, zbudowane zostały zjeżdzalnie, trampoliny i lodowe ślizgawki.  

  data dodania: 2018-02-09

 • Ciasteczka dla ptaków

  Przedszkolaki zaangażowały się w akcję "Dokarmiamy ptaki zimą", podczas której uczetniczyły w zajęciach edukacyjnych, brały udział w zabawach z udziałem papierowych ptaszków i rozmawiały o ich trudnych warunkach życiowych zimą. Chcąc umilić tym małym stworzonkom życie, maluchy przygotowały dla nich pyszne ciateczka ze smalcu i ziaren, a podczas ich tworzenia wsłuchiwały się w dźwięki śpiewu ptaków nagrane na płycie. Następnie dzieci wyruszyły na spacer, by zawiesić przygotowane smakołyki na gałęziach drzew i w ptasim domku. Po powrocie do przedszkola zostały stworzone prace przestrzenne przedstawiające karmniki oraz przebywające w nich ptaszki. Akcja dokarmiania sprawiła dzieciom wiele radości i potrwa ona całą zimę. Zaangażowanie dzieci było tak duże, że postanowiły przygotować więcej ciasteczek, które zabrały do domu, by powiesić je za swoimi oknami lub w ogrodzie. Dzieci mają nadzieję, że na wiosnę ptaki odwdzięczą się im pięknym ćwierkaniem. 

  data dodania: 2018-02-09

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Tworzymy kulturę szacunku w sieci – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja Dnia Bezpiecznego Internetu.

  Nasza szkoła również wzięła w niej udział. Dnia 7 lutego wszyscy uczniowie i przedszkolaki spotkali się na apelu przygotowanym przez klasę VII pod kierunkiem Pań: Joanny Zawady i Ewy Kryger. Siódmoklasiści poruszyli na nim problem bezpieczeństwa w sieci i konsekwencji  z niewłaściwego korzystania z komputera, telefonu komórkowego, czy tabletu . Zwrócili też uwagę na szacunek, który jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Wskazali przy tym na Internet jako narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji oraz na relacje w tej komunikacji, tj. że dobre i pozytywne są oparte na poszanowaniu drugiej osoby. 

  Aby więcej dowiedzieć się na temat sposobów ochrony przed zagrożeniami jakie występują w związku z korzystaniem przez dzieci z Internetu proszę kliknąć poniższy link.

  data dodania: 2018-02-09

 • Uczniowie klas IV-VII pożegnali karnawał

              Popołudniu,  we wtorek – 6 lutego starsi uczniowie bawili się na dyskotece ostatkowej. Niektórzy, zgodnie z tradycją balów karnawałowych, przyszli na zabawę w przebraniu. Tańcem przy ulubionych przebojach pożegnali czas świętowania Nowego Roku.

              Życzymy im, aby równie „tanecznym krokiem” przeszli przez drugi okres nauki i zakończyli go na wesoło, czyli z sukcesami.

  data dodania: 2018-02-09

 • Wypoczynek w czasie ferii zimowych

  22 stycznia 2018 roku, w czasie ferii zimowych, dzieci wyjechały, pod opieką nauczycieli na Basen do Żarowa. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów na zabawy rekreacyjne w wodzie. Korzystały ze zjeżdżalni i jaqussi. Grały w piłkę wodną oraz robiły zaprzęgi w wodzie. Uśmiechnięte, wypoczęte  i zadowolone wróciły do swoich  domów. Długo będą pamiętać dzień wspólnych zabaw, spotkań i rozmów. 

  data dodania: 2018-02-02

 • Dzień 1 lutego pełen wrażeń

              Czwartek - 1 lutego był dla naszych uczniów dniem pełnym wrażeń, ponieważ odwiedzili nas mili goście, a najmłodsze dzieci bawiły się na zabawie karnawałowej.

   

              Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z Panem Bartoszem Huzarskim - polskikolarzem szosowym, byłym zawodnikiem grupy UCI Professional Continental Teams Bora-Argon 18, który specjalizował się w jeździe po górach. Wraz z nim przybyli trenerzy, pan Piotr Pawłowski i Bogdan Pawłowski. Mieliśmy okazję poznać osiągnięcia i sukcesy naszego gościa, których nie brakuje. Pan Bartosz brał udział w wielu znanych wyścigach kolarskich m.in.  Tour de Pologne, Giro d´Italia, Veulta a España, Tour de France i wiele innych. 

  Celem wizyty było zachęcenie uczniów do aktywności związanej z jazdą na rowerze. Prowadzona przez naszego gościa Akademia Kolarska w Sobótce skupia młodych zawodników, którzy pod okiem trenerów szkolą się i osiągają pierwsze sukcesy.
              Dzięki nawiązanej współpracy z akademią uczniowie klas IV, V i VI w ramach zajęć wychowania fizycznego, będą poznawać tajniki treningów kolarskich. Mamy nadzieję,
  iż wśród naszych uczniów zakiełkuje chęć podjęcia współpracy i rozpoczęcia  systematycznych treningów w  Akademii Kolarskiej, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu wolnego oraz osiągniecie sukcesów, nie mniejszych niż nasz gość.  

  Kolejnymi gośćmi byli policjanci z posterunku policji w Marcinowicach, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach akcji Dzielnicowy bliżej nas. Panowie dzielnicowi, pracujący na terenie naszej gminy – asp. szt. Piotr Król i sierż. Piotr Jabłoński, spotkali się z nauczycielami, których zapoznali ze swoimi zadaniami i sposobami kontaktowania się z nimi w przypadkach tego wymagających.

   

  Policjanci na tablicy zamieszczonej w holu szkoły zawiesili afisz informacyjny.

  Na czwartej i piątej godzinie lekcyjnie najmłodsi - przedszkolaki i uczniowie klas I-III  bawili się na zabawie karnawałowej. W tym roku szkolnym zabawę zdominowali „policjanci” (najbardziej popularny wśród dzieci strój karnawałowy), jednak tradycyjnie nie zabrakło królewien, rycerzy, wróżek, kowbojów. Nowością były przebrania za jednorożców.  

  Dzieci wzięły udział w kilku konkursach taneczno-sprawnościowych, które przygotowała dla nich p. Ania Brysiak. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodką nagrodę.     

  data dodania: 2018-02-01

 • Złe wzory zachowań, nawyków i zainteresowań, czyli krok od uzależnienia

  W ramach realizacji Szkolnego programu profilaktyczno -wychowawczego, w dniu 30 stycznia, na zebraniu ogólnym rodzice mieli okazję poznać zagrożenia, jakie wynikają z niekontrolowanego spożywania pewnych produktów/substancji i korzystania ze środków medialnych przez ich dzieci oraz sposoby zapobiegania uzależnieniom, jakie mogą być skutkiem niewłaściwych nawyków, zainteresowań czy wzorców zachowań.  

              Na zaproszenie Pani pedagog – Ewy Kryger problem tych uzależnień i sposoby ich zapobiegania przedstawił Pan Michał Krzosa – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, współpracujący od wielu lat z naszą szkołą.

              Chętni, zapobiegawczy rodzice będą mieli sposobność poszerzenia wiedzy nt. różnego rodzaju uzależnień, korzystając z materiałów szkoleniowych przekazanych przez p. M. Krzosę, a udostępnionych naszej szkole.

  data dodania: 2018-01-31

 • Nasi uczniowie uczestnikami III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i ed

  W grudniu i styczniu uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Lubella inspiruje i edukuje, którego szkolnym koordynatorem była p. Ewa Kryger (we współpracy z p. Joanną Przyborowską i p. Beatą Kamińską). Celem programu był wzrost świadomości uczniów na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz edukacja nt. roli produktów zbożowych w codziennej diecie.

  Udział w programie polegał na przeprowadzeniu zajęć z wykorzystaniem dostarczonych materiałów edukacyjnych, w tym Kreatywnej Gry Szkolnej, oraz sporządzeniu dań na bazie przepisów zaproponowanych przez firmę Lubella z produktów zbożowych.

  Przystępując do programu, chcemy zawalczyć o prestiżowy Certyfikat potwierdzający nasz udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego żywienia. 

  data dodania: 2018-01-31

 • Maluchy obchodzą Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

     Pewnego dnia pisarz Alan Aleksander Milne stworzył opowieść, której głównym bohaterem był miś o bardzo małym rozumku. Od wielu lat  dzieci pamiętają o tym sympatycznym niedźwiadku i poświęcają jednen dzień w roku, by wspólnie z nim obchodzić jego święto. Nasze maluchy również o nim nie zapomniały. Dzień Kubusia Puchatka rozpoczęły wsłuchaniem się w krótką opowieść o mieszkańcach Stumilowego Lasu, którą przedstawiła im mama jednego z przedszkolaków - Pani Magda.  W tym dniu  nie zabrakło  równiez  gościa  specjalnego - Kubusia, który wspólnie z dziećmi śpiewał i tańczył. Przed dziećmi pojawiły się liczne zadania, rebusy, łamigłówki i zagadki,  a nad ich przebiegiem czuwał  Puchatek.

  data dodania: 2018-01-30

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788