CERTYFIKATYAktualności

 • „Kolędujemy Tobie” – świąteczny projekt klasy VII

  W poniedziałkowy, grudniowy, mroźny wieczór siódmoklasiści zaprosili swoich najbliższych na niezwykłe spotkanie w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Rodzice, dziadkowie  i bliscy w nastrojowej scenerii obejrzeli wzruszający montaż słowno – muzyczny. Wysłuchali refleksyjnych wierszy i najpiękniejszych polskich kolęd. Mogli też obejrzeć prezentację multimedialną dokumentującą wszystkie etapy realizacji klasowego projektu oraz film pełny serdecznych życzeń. Aktorami, bohaterami i wykonawcami prezentacji oraz filmu byli uczniowie klasy VII. Sami też wykonali zaproszenia dla gości, wizytówki, przygotowali stoły, upiekli pierniki, babeczki i ciasta, operowali nagłośnieniem i światłami, zakupili prezenty dla bliskich. Wieczór był pełen wyjątkowych przeżyć.

  Projekt został zrealizowany pod kierunkiem pani dyrektor Joanny Mazanki, nauczycielki języka polskiego,  we współpracy z wychowawcą panią Joanną Zawadą. Gościnnie wystąpił też uczeń klasy VI, Jakub Nóżka. Z dziewczętami z kl. VII na zajęciach wokalnych pana Jerzego Zubera razem przygotowali  kolędy i pastorałki.

  Uczniowie klasy VII, dyrektor i wychowawca dziękują wszystkim gościom za obecność, zaangażowanie i okazaną wszelką pomoc.

  data dodania: 2017-12-19

 • Zbieramy fanty na WOŚP

  Przed nami 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Już 14 stycznia Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach po raz trzeci będzie siedzibą gminnego wielkoorkiestrowego grania współorganizowanego z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Zachęcamy każdego do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Zbieramy fanty, które posłużą do „zabawy fantowej”, poszukujemy sponsorów i atrakcji, liczy się każde wsparcie. W tym roku gromadzimy pieniądze na wyposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny  oddziały neonatologiczne celem wyrównania szans w leczeniu noworodków. Każdego, kto zechce nas wspomóc prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, dzwoniąc pod numer telefonu 74 850 44 20. Wszystkich już dziś zapraszamy do wspólnego grania. Szczegóły wkrótce.

  data dodania: 2017-12-18

 • W świątecznych tonach na saksofonach

  Grudzień to radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Przypomnieli nam o tym w poniedziałek, dnia 11 grudnia artyści z Filharmonii Sudeckiej, którzy poprowadzili kolejną lekcję muzyczną pt. W świątecznych tonach na saksofonach.

  Uczniowie mieli okazję posłuchać rytmów jazzowych, tanecznych oraz kolęd granych na saksofonie - jednym z najbardziej lubianych i popularnych instrumentów dętych drewnianych. Wesołe melodie wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój, a kolędy w magię Bożego Narodzenia – najpiękniejszych świąt rodzinnych.  

  data dodania: 2017-12-13

 • IX Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Już po raz dziewiąty nasza szkoła przygotowała mikołajkowe spotkanie pod hasłem
  „ZIMĄ NIE ŚPIMY – UMYSŁ I CIAŁO ĆWICZYMY”, w której udział  wzięły zaproszone Szkoły Podstawowe z  Marcinowic  i Wir. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą
  w konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii, wiedzy przyrodniczo - geograficznej, znajomością świątecznych słówek w  języku angielskim, znajomością znaków drogowych. Drużyny musiały również zmierzyć się
  z zadaniami matematycznymi a także umiejętnością gry aktorskiej i pokazać  znane przysłowia, które zawodnicy z zespołu musieli odgadnąć.

  Po wysiłku umysłowym czas na relaks i pokaz sprawności fizycznej
  w emocjonujących zawodach sportowych.

  Tegorocznym  zwycięzcą została Szkoła Podstawowa w Strzelcach, miejsce II zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Marcinowic, zaś III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Wir.

              Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w miłą atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizacją  IX Gminnego Interdyscyplinarnego Turnieju Mikołajkowego zajęła się pani Joanna Przyborowska. 

  data dodania: 2017-12-10

 • Szkolne obchody Tygodnia wolontariatu

              W dniach 4-8 grudnia z okazji obchodów Tygodnia wolontariatu realizowany był w naszej szkole projekt edukacyjny opracowany i wdrożony przez Panią Magdalenę Figzał, a mający na celu zapoznanie wszystkich uczniów z ideą pracy wolontariackiej.

              Wprowadzenie do obchodów tego tygodnia rozpoczęło się od projekcji filmu Trendy – wolontariat oraz zapoznania dzieci/młodzieży z etosem wolontariusza. Następnie w każdej klasie I-III na zajęciach z wychowawcą odbywały się lekcje wg scenariusza pod hasłem  „Pomaganie, a wolontariat” , a w klasach IV-VII - Wolontariat - co to takiego?” Ponadto starsi uczniowie przygotowywali  plakaty, stworzyli definicję wolontariatu, określali cechy wolontariusza i poznawali instytucje, w których można spotkać ludzi niosących bezinteresowną pomoc potrzebującym.  Młodsi natomiast na specjalnym szablonie tworzyli wizerunek wolontariusza, ozdabiali  go i wypisywali z pomocą swoich nauczycielek cechy jakie powinien on posiadać.

  W trakcie całego tygodnia szkolni wolontariusze i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na wszystkich przerwach pomagali najmłodszym dzieciom, np. w szatni rozbierać/ubierać się, wykonywać inne czynności samoobsługowe. Dodatkowo przypomniane zostały akcje społeczne, które odbywają się w naszej szkole, do udziału których opiekunka SU i szkolni wolontariusze zachęcali całą społeczność. 

  Podsumowanie projektu odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia. Wówczas zorganizowana zostanie wystawa prac plastycznych i innych wytworów uczniowskich. 

  data dodania: 2017-12-10

 • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w sieci

              W poniedziałek, 4 grudnia uczniowie klasy VII wzięli udział w spotkaniu z doświadczonym psychotraumalogiem - Panią Dorotą Werner. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była nasza pedagog – Pani Ewa Kryger.

  Celem dwugodzinnych zajęć było zwrócenie uwagi młodzieży na zjawisko cyberprzemocy oraz na możliwe konsekwencje tego typu działań w sieci. Uczniowie poszerzyli  swoją wiedzę na temat skutków cyberprzemocy i seksualizacji, wpływu tychże zjawisk na ich rozwój emocjonalny i psychospołeczny, nabyli także wiedzę na temat środków psychoaktywnych propagowanych w sieci.

  data dodania: 2017-12-10

 • W oczekiwaniu na zimę powoli żegnamy jesień

            W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizujemy w edukacji wczesnoszkolnej jeden z projektów, który przebiega pod hasłem Cztery pory roku. Projekt stworzyła i wdrożyła Pani Magdalena Figzał. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uwrażliwienie najmłodszych uczniów na piękno przyrody, która o każdej porze zachwyca czymś wyjątkowym.

              Realizując projekt, każdej z klas I-III przypisana jest jedna pora roku. W październiku i listopadzie działania ujęte w harmonogramie, w sposób wieloaspektowy wykonywała klasa III A. Dzieci przez te dwa miesiące  zdobywały wiedzę nt. zmian jakie zachodziły w przyrodzie jesienią. Poszukiwały więc różnych ciekawostek na stronach internetowych, tworzyły prace graficzne przedstawiające krajobrazy jesienne w programie Paint podczas zajęć komputerowych. Z kolei na zajęciach z edukacji przyrodniczej każdy uczeń przygotowywał zielnik, poszerzając w ten sposób zakres wiedzy na temat drzew rosnących w jego najbliższym otoczeniu. Uczniowie gromadzili także dary jesieni, które wyeksponowane były na wystawce klasowej w kąciku przyrodniczym. Na zajęciach technicznych tworzyli z tych zbiorów jesienne stworki, m.in. jeżyki z ziemniaków i zapałek. W ramach edukacji prozdrowotnej prowadzone były rozmowy o wartościach odżywczych owoców i warzyw.  Teoretyczne rozważania poparte były praktycznym działaniem – przygotowywaniem zdrowych sałatek owocowych, zakładaniem hodowli roślin - fasoli i cebuli w celu prowadzenia obserwacji ich wzrostu, czynników potrzebnych do ich rozwoju. Natomiast na zajęciach z edukacji polonistycznej dzieci czytały wiersze i opowiadania o tematyce jesiennej, samodzielnie tworzyły własną poezję jesienną.

  W związku z realizacją projektu odbyły dwie wycieczki przyrodnicze: jedna do Nadleśnictwa w Świdnicy, druga do Kopalni Magnezytu w Wirach.

                 Podsumowanie pierwszego etapu projektu nastąpiło w dniu 1 grudnia. Wówczas cała społeczność szkolna mogła podziwiać różnorodną twórczość trzeciaków - wystawę stworzonych prac literackich, plastycznych, technicznych oraz przyrodniczych.

  W ten sposób powoli żegnaliśmy jesień, oczekując kolejnej, tym razem białej pory roku, tj. zimy.

  data dodania: 2017-12-10

 • Choć nie było śniegu, pod naszą szkołę zajechały sanie św. Mikołaja

              Dzień 6 grudnia, tzw. mikołajki, rozpoczął się w naszej szkole od przedstawienia teatralnego, które wystawiła para artystów z Torunia, a które obejrzeli przedszkolaki i uczniowie z klas I-IV. Potem pod szkołę zajechały sanie św. Mikołaja. Na szkolnym korytarzu zadźwięczały dzwoneczki i wszyscy usłyszeli tubalne: Ho! Hooo! ho! 

              Pierwsi słodkimi paczkami obdarowani zostali najmłodsi. Po nich ze św. Mikołajem spotkali się uczniowie klas II – IV. Dzieci, trakcyjnie już – jak co roku, powitały oczekiwanego z niecierpliwością Gościa piosenkami i wierszykami. Prezenty otrzymali też starsi uczniowie.

  Mikołaj był zachwycony serdecznym przyjęciem naszych małych i dużych dzieciaków, dlatego na ręce Pań: Anny Franków i Małgorzaty Rasały przekazał atrakcyjne gry planszowe, którymi cieszyć będą się uczestnicy zajęć świetlicowych.

  data dodania: 2017-12-06

 • Mikołajkowa niespodzianka z samego ranka w klasie III B

  W mikołajkową środę uczniowie III B nie mogli jak zwykle przywitać się ze swoją wychowawczynią w swojej klasie. Podobno zaginął klucz i wszyscy musieli czekać na rozpoczęcie lekcji pod drzwiami. Dzieci były zdziwione, bo nigdy dotąd taka sytuacja nie miała miejsca. Nagle, tuż przed dzwonkiem klucz się odnalazł. Kiedy nauczycielka otworzyła klasę, okazało się, że ktoś już w niej był i przygotował ją do zajęć.

              Nie trudno było zgadnąć kto, ponieważ wszystkie krzesełka, nawet krzesło nauczycielskie, przyozdobione były czerwonymi pokrowcami z białymi pomponikami, a na stolikach leżały małe rózgi i pierniczki dla każdego dziecka. Ciasteczko i rózgę dostała też Pani Asia Kubicka, która z pierniczka się ucieszyła, ale zdziwiła na widok rózgi. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że po klasie „grasował” św. Mikołaj. Jego odwiedziny o tak wczesnej godzinie sprawiły, że wszyscy rozpoczęli dzień w doskonałych nastrojach; nawet zajęcia z matematyki nikogo nie przerażały. A to był dopiero początek niespodzianek.

              Jednak wiadomo…trzeciaki to już „dorosłe” dzieciaki i wierzą w Mikołaja dla zabawy. Niecodzienną niespodziankę przygotowała bowiem Pani Jola Grzelik – mama Sandry. Dzieci i wychowawczyni serdecznie podziękowały jej za taką wspaniałą inicjatywę.

  data dodania: 2017-12-06

 • Klasowy projekt teatralny uczniów klasy III B

  W listopadzie uczniowie III B realizowali swój klasowy projekt Cztery żywioły w ramach szkolnego projektu czytelniczego.

  Na początku miesiąca dzieci samodzielnie podzieliły się na trzy grupy i tworzyły własny scenariusz przedstawienia. Przez kolejne tygodnie organizowały próby i planowały przebrania. W ostatnim tygodniu odbyły się próby generalne i samodzielne przygotowywanie charakteryzacji.

  W dniu 29 listopada uczniowie odwiedzili swoich młodszych kolegów/koleżanki i każda grupa prezentowała się przed inną publicznością w swoim przedstawieniu.

  Choć może nie wszystko się udało, ale trzeciakom należą się gratulacje za ich inicjatywę, pomysłowość i umiejętność współpracy grupowej. 

  data dodania: 2017-12-06

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788