CERTYFIKATYAktualności

 • Zajęcia otwarte w grupie przedszkolnej

  W czwartek 24.11.2017r w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte, na które przybyli rodzice oraz p.dyrektor Joanna Mazanka. W pierwszej części spotkania maluchy wzieły udział w krótkim przedstawieniu, podczas którego poznały nową pacynkę z Anglii misia Teddy`ego. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych, liczyły, tańczyły oraz prezentowały zdobyte umiejętności w języku angielskim. W drugiej części spotkania dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz zgadywankach. 
  Zajęcia przyniosły zarówno dzieciom, jak i opiekunom dużo radości i uśmiechu.
                                                                                                                      Dziękujemy za przybycie !  

  data dodania: 2017-12-04

 • Pyszne i zdrowe kanapki w zerówce

   W poniedziałek (27.11.) w grupie „0” dzieci wraz ze swoją wychowawczynią zorganizowały  dzień pysznego i zdrowego drugiego śniadania.
  Nasze przedszkolaki  dowiedziały się jakie znaczenie ma spożywanie drugiego śniadania dla naszego zdrowia, przekonały się jak ważna jest dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.
  Dzieci same przygotowywały dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły potrzebne produkty. Na wspólnym stole znalazły się: pomidory, ogórki, ogórki kiszone, szczypiorek, koperek, sałata, papryka oraz wędliny,  sery, jajka i pieczywo.

  Na początku  wychowawczyni  przypomniała wszystkim  zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się ochoczo do pracy. Dzieci same smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty tworząc bardzo ciekawe kompozycje. Samodzielne robienie kanapek pozwoliło dzieciom w sposób naturalny kształtować odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijać kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
  Dzieci same przekonały się, że lubią warzywa, a kanapki zrobione własnoręcznie były wyśmienite. Wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Zadanie wykonane na szóstkę .

  Za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia dziękuję rodzicom, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w potrzebne produkty.

                                                                                                                                                Milena Dworniczak

  data dodania: 2017-12-04

 • Zbiórka makulatury

  W dniach od 20 do 24 listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy Dzieciom Uśmiech”. Akcję tę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu we współpracy z Fundacją Przyjazny Świat Dziecka.

  Celem tego przedsięwzięcia była pomoc najmłodszym przebywającym w rodzinnych domach dziecka, które są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy tym, którzy pozbawieni zostali opieki biologicznych rodziców. Jednocześnie projekt miał wymiar edukacyjny. Uczył empatii, poszerzał wiedzę uczniów na temat segregacji odpadów i wykorzystania ich do powtórnej produkcji papieru.

  Akcja zakończyła się wspaniałym wynikiem – zebraliśmy 1960 kg makulatury.  W maju 2018 r. spośród osób, które zebrały co najmniej 50 kg zostanie przeprowadzone losowanie. Czekają atrakcyjne nagrody.

  Serdecznie dziękujemy uczestnikom akcji i ich rodzicom za zaangażowanie.

  data dodania: 2017-12-04

 • Szkolne andrzejki

              29 listopada - w wigilię św. Andrzeja, tj. w dniu, który jest specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem, w naszej szkole odbyły się andrzejki.

  Do południa zabawę dla młodszych dzieci połączoną z wróżbami zorganizował Samorząd Uczniowski wspólnie z Radą Wolontariatu. Imprezę tę przygotowały Panie: Magdalena Figzał i Kinga Bocian. Natomiast uczniowie klas IV-VII bawili się przy najpopularniejszych przebojach na popołudniowej dyskotece.

  Wszystkim uczniom życzymy, aby w tak wesołym nastroju, jaki towarzyszył andrzejkom, zakończyli I okres nauki w bieżącym roku szkolnym.    

  data dodania: 2017-12-01

 • Światowy Dzień Życzliwości i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie mogli wysyłać sobie „życzliwe liściki”, które były roznoszone przez listonoszy ze Szkolnego Koła Wolontariuszy. Odbył się również apel, podczas którego każda klasa zaprezentowała rymowankę na temat praw dziecka lub życzliwości. Wręczone zostały także Ordery Życzliwości dla uczniów kl. I-III i IV-VII. W tym roku uczniowie w drodze głosowania wybrali na najbardziej życzliwych Oliwię Strykowską-kl. IIIa i Małgosię Korpysę- kl. VII. Serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej!

  data dodania: 2017-11-28

 • Dzień Pluszowego Misia

              W piątek – 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Plusowego Misia. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była Pani Beata Moskal.

  Do obchodów tego niecodziennego, wesołego dnia dzieci przygotowywały się kilka dni wcześniej, wykonując m.in. prace plastyczne. Z ich wytworów powstała wystawa, którą można było podziwiać w holu szkoły. W samych już obchodach święta misiów wzięła udział cała społeczność szkolna, ale głównymi bohaterami byli najmłodsi  – przedszkolaczki i uczniowie klas I-III. Dzieci przygotowały krótkie występy: recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach. Każdy miał na głowie opaskę albo maskę niedźwiadka, a w ręku swojego ukochanego pluszaka.

              Impreza zaczęła się od przypomnienia historii obchodów Dnia Pluszowego Misia i quizu polegającego na rozpoznawaniu po melodii tytułów najpopularniejszych bajek animowanych, których bohaterami byli m.in.: Miś Kolargol, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek. W przerwach między prezentacjami uczniowie klas starszych czytali wszystkim fragmenty książek, w których główną rolę odegrały niedźwiadki. Uczniowie kl. I dodatkowo gościli mamę Mikołaja, która czytała im o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

              Cały dzień upłynął w radosnej atmosferze, zwłaszcza że misie, miśki i misiaczki towarzyszyły dzieciom na zajęciach i lekcjach, rozsiadając się wygodnie na stolikach i ławkach.  

  data dodania: 2017-11-26

 • Nasza drużyna w III Marcinowickim Turnieju Listopadowym

  W dniu 17 listopada uczniowie klasy VII - Jakub Zakrawacz i Konrad Wołczyński - wzięli udział w III Marcinowickim Turnieju Listopadowym, który już na stałe wpisał się w  gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Chłopcy musieli m.in. wykazać się znajomością polskich pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych, rozpoznawać postaci związane z polskim hymnem, a także znać historię 19 miejscowości gminy Marcinowice. Mimo tak obszernego zakresu materiału i osłabionego składu, chłopcy dzielnie i z zaangażowaniem walczyli o jak najlepszy wynik. Gratulujemy!

  data dodania: 2017-11-25

 • Zaproszenie do I Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej

  Drodzy uczniowie klas IV - VII !

  22 lutego 2018 roku  odbędzie się w naszej szkole I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Jeśli lubicie recytować poezję oraz znacie język angielski to zapraszamy do udziału w konkursie. 

  Wszelkich informacji udziela nauczycielka języka angielskiego 

  data dodania: 2017-11-23

 • Uczniowie klas I i II na basenie.

  Uczniowie klas I i II   22.11 2017 roku  wraz z opiekunami, wśród których były również mamy, wyjechali na basen do Żarowa. W wycieczce wzięło udział 13 dzieci.  Dzieci korzystały z wielu wodnych atrakcji: małego basenu, jacuzzi,  zjeżdżalni  itp. W wodzie grały w piłkę ręczną i uczyły się pływać.  Wszyscy po dwugodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że wyjazd był  bardzo udany i potrzebny. Podróż gimbusem  umilały im rozmowy i słuchanie muzyki.  Czas spędzony na basenie był świetną zabawą dla dzieciaków, które  w ramach  realizacji  projektu  Mały Mistrz, otrzymały odznakę  pływaka.

  data dodania: 2017-11-22

 • Trzecioklasiści w podziemiach kopalni magnezytu

              W listopadzie uczniowie klas trzecich na lekcjach z edukacji przyrodniczej zgłębiali wiedzę na temat skarbów ukrytych w ziemi, czyli bogactw naturalnych występujących w Polsce. Realizacja tego zagadnienia oraz zbliżające się święto górników zainspirowało wychowawczynie obu oddziałów do zorganizowania dzieciom w dniu 17 listopada wycieczki do pobliskiej kopalni magnezytu w Wirach

  Uczniowie zwiedzając kopalnię, mieli okazję nie tylko poznać historię jej powstania i funkcjonowania, ale też poznawać skały i minerały jakie występują w ich najbliższej okolicy, zaznajomić się z pracą górnika i narzędziami jakimi się posługuje.

  Choć było mroczno, wilgotno i ślisko, dzieci doskonale poradziły sobie z pokonywaniem kolejnych korytarzy kopalnianych, były też zachwycone wyglądem niektórych minerałów i skał. Każdy na pamiątkę przywiózł ze sobą jakiś ich fragment.       

  data dodania: 2017-11-22

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788