CERTYFIKATYAktualności

 • Zajęcia otwarte z udziałem rodziców w kl. II

  W piątek 17.11.2017r. w kl. II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na początku dzieci i ich mamy przebrały się w stroje sportowe, by wspólnie z dziećmi wziąć udział w zajęciach – Zabawy ruchowe i edukacyjne z piłkami eduball. Podczas wspólnych zabaw, miały możliwość obserwowania u swoich dzieci sprawności  fizycznej, umiejętności czytania, pisania, liczenia oraz układania i  rozwiązywania zadań tekstowych. Na zajęciach obecna była p. dyrektor Joanna Mazanka, która kibicowała rywalizującym ze sobą mieszanym drużynom. Oba zespoły osiągnęły ten sam wynik, więc każdy wyszedł z zajęć bardzo zadowolony. Dzieci wykazały się umiejętnością współpracy w zespole, a także dużą sprawnością ruchową. Zajęcia odbyły się w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości. Dzieci były szczęśliwe mogąc pracować z rodzicami. Dorośli z pewnością opuścili szkołę z poczuciem dumy i zadowolenia.
   
                                                                                                           Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

  data dodania: 2017-11-19

 • Laureaci IV edycji Konkursu plastycznego Zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej

              W dniu 16 listopada na Zamku Książ, w przepięknej sali kolumnowej odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu plastycznego o zasięgu regionalnym Zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nagrodzonych zostało 15 prac, w tym aż trzy z naszej szkoły. Prace powstały pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej.

              Naszymi laureatami zostali:

  Weronika Kulig (kl. V) - zdobywczyni II-go miejsca

  Paulina Chrąchol (kl. VII), która zajęła III miejsce

  Jakub Zakrawacz (kl. VII) - otrzymał wyróżnienie.

              Pierwsze gratulacje uczniowie przyjęli od swojej opiekunki i Pani dyrektor Joanny Mazanki, która wzięła udział w uroczystości, a w dniu 17 listopada od całej społeczności szkolnej podczas apelu okolicznościowego, na którym mogli pochwalić się swoim sukcesem.  

  data dodania: 2017-11-19

 • Projekt „Pogoda”

  14.11.2017 r. dzieci z kl. II zakończyły projekt, podczas którego w wybranych przez siebie zespołach wykonywały urządzenia do badania i przewidywania pogody. Powstał wiatrowskaz, barometr, deszczomierz, a prezenterki pogody wykonały mapę Polski oraz magnetyczne symbole pogody. Wszyscy przyczynili się do stworzenia  własnego  ogródka meteorologicznego. Codziennie odczytywane są  wskaźniki pogodowe. Synoptycy przewidują, jaka będzie pogoda następnego dnia. Meteorolodzy natomiast informują o obecnej aurze pogodowej. Podczas realizacji tego projektu uczniowie wiele się nauczyli na temat zawodu meteorologa oraz synoptyka. Poznali kierunki świata, rodzaje  wiatrów oraz opadów. Projekt okazał się ciekawą metodą  poznawania zjawisk przyrodniczych oraz odkrywania zagadnień meteorologicznych.    

  Anna Franków

  data dodania: 2017-11-19

 • BUDA DLA BURKA

  Grupę maluchów odwiedził Pan Andzej- tato Antosia. Zaproszony gość na codzień wykonuje zawód stolarza i zgodził się nam o nim opowiedzieć. Podczas spotkania zaprezentował dzieciom wiele rzeczy, które zostały wykonane z drewna, a były to między innymi drewniane laleczki, kostka do gry, deska do krojenia. Dzieci mogły również poukładać panelowe puzzle. Maluchy zapoznały sie z rodzajem drewna oraz narzędziami niezbędnymi w pracy stolarskiej.

  A potem zabawa, która dla dzieci mogłaby trwać bez końca... Cięcie, mierzenie, stukanie, przybijanie... A wszystko to po to, by powstała piękna buda dla naszego pieska Burka. Zajęcia  były bardzo ciekawe i wywarły na wszystkich niesamowite wrażenie. W podzięce za tak ogromne zaangażowanie Pana Andrzeja, dzieci stworzyły dla niego order wdzięczności.

   

                                                                                                                                            Dziękujemy!!!

  data dodania: 2017-11-15

 • Po raz kolejny zdobyliśmy certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

              Od 2009 r. szkoła w Strzelcach należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Zgodnie z regulaminem DSSWU w marcu 2017 r. podjęto starania o udzielenie szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i o przedłużenie na kolejnych 5 lat certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia Uczniów. W związku z tym, 6 października odbył się audyt, który przeprowadził zespół audytorów w imieniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów w 4 obszarach: kompetencji i rozwoju zawodowego nauczycieli, warunków pracy szkoły, procesu nauczania i uczenia się, klimatu szkoły. Spotkała się też z dyrektorem szkoły, liderem SZWU, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Zapoznała się z osiągnięciami uczniów i wynikami ich pracy, dokonała przeglądu pomieszczeń oraz odpowiedniej dokumentacji, poznała bazę szkoły. W wyniku audytu Komisja pozytywnie oceniła spełnianie przez szkołę standardów kształcenia uzdolnień i przedłużyła szkole w Strzelcach certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia do października 2022r.

              W dniu 15 listopada certyfikat odebrała  Pani dyr Joanna Mazanka i liderka SZWU – Pani Joanna Kubicka podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod hasłem „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy” .

              Warto dodać, że takim certyfikatem i dobrymi praktykami w zakresie rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów może poszczycić się obecnie 58  szkół z województwa dolnośląskiego. 

              

  data dodania: 2017-11-15

 • MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ...

      Szkoła  biorze udział w projekcie czytelniczym "Z książką nauka, z książką zabawa". Podczas jego realizacji maluchy skupiły się na temacie wody, a co za tym idzie- na istotach w niej żyjących. I właśnie w tym momencie pojawiło się marzenie... Marzenie o rybce... Było ono tak duże, że zainteresowali się nim rodzice Marysi i postanowili sprawić maluchom niespodziankę. Pani Ilona oraz Pan Andrzej przynieśli dzisiaj do przedszkola akwarium z przepiękną czerwono- niebieską rybą. Rodzice przedstawili nam krótkie zajęcia, podczas których poinstruowali  jak należy opiekować się welonką. Wspólnie z dziećmi przygotowali akwarium na przyjęcie rybki oraz wrzucili jej do wody  kilka smakołyków. Przedszkolaki są bardzo szczęśliwe, ponieważ spełniło się to, o czym tak długo marzyli. Dziękujemy!

  data dodania: 2017-11-15

 • Łódzki Duet Akordeonowy

            W dniu 15 listopada uczniowie klas V, VI i VII  mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji muzycznej. W naszej szkole gościliśmy Łódzki Duet Akordeonowy, który tworzą muzycy Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Nasi goście przedstawili bardzo ciekawy program artystyczny, na który składały się aranżacje akordeonowe znanych utworów muzyki klasycznej. W ciekawy sposób przybliżyli nam także  sylwetki  kompozytorów i niektóre terminy muzyczne. Uczniowie zostali zapoznani z budową i sposobem gry na akordeonie. Poprzez wesołą zabawę wszyscy przypomnieli sobie polskie tańce ludowe. Muzycy  zadbali również o przyjazną atmosferę i  bezpośredni kontakt z młodzieżą. 

  data dodania: 2017-11-15

 • Klasa III B w podróży do Azji

  Dzień 14 listopada był wyjątkowym dniem dla uczniów kl. III B, którzy udali się, w ramach klasowego projektu Dni okolicznościowych, w niezwykłą podróż do krajów Azji. Towarzyszyli im rodzice.

              Dzieci przebrane za Chińczyków, Japończyków, Wietnamczyków i Hindusów, (była również panda i ninja), uczestniczyły w lekcjach, na których poznawały kulturę Wschodu, zwyczaje i tradycje, sztukę oraz architekturę wybranych krajów azjatyckich. Poprzez zabawy plastyczne poznawały pismo chińskie, same próbowały też pisać pędzelkiem. Na matematyce rozwiązywały zaszyfrowaną chińskim pismem zagadkę, wspólnie z rodzicami zadania geometryczne, budowały z figur geometrycznych postać Chińczyka/Wietnamczyka, a z prostokątów, kwadratów i trójkątów mur chiński.

              Jednak największą atrakcją tego dnia było azjatyckie śniadanie. Zanim jednak uczniowie do niego zasiedli, poszukiwali w Internecie wiadomości nt. najpopularniejszych w Japonii, Chinach, Wietnamie i w Indiach dań. Głównym składnikiem śniadania był ryż. Dzieci jadły pałeczkami: sushi, ryż z warzywami, sajgonki, ryż ze słodkimi dodatkami. Odbyła się też celebracja picia herbaty z maleńkich kubeczków. Natomiast deser stanowiły chińskie ciasteczka z wróżbą, które upiekły mamy.

              Każdy, kto w tym dniu zawitał do klasy III B, witany był w tradycyjny japoński sposób – ukłonem i hasłem pozdrowienia Cześć! Czczę Cię!

              Na koniec dnia dzieci odwiedziły swoich młodszych i starszych kolegów, prezentując im oryginalne stroje, m.in.: ubiór Chińczyka i Wietnamczyka, pas hinduskiej tancerki i welon ślubny, japońskie kimona, strój japońskiego wojownika ninja.

              Cały dzień upłynął trzeciakom bardzo pracowicie, ale przede wszystkim smakowicie i w radosnej azjatyckiej atmosferze.

              Wychowawczyni klasy składa wszystkim rodzicom serdeczne podziękowania za ich inicjatywę i wkład w organizację kolejnego już, bardzo atrakcyjnego dla dzieci dnia. Gratuluje pomysłowości i umiejętności kulinarnych. 

  data dodania: 2017-11-15

 • Wycieczka do SANEPiD-u

  Dnia 08.11.2017 r. uczniowie klasy VII, w ramach zawodoznawstwa, odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy (SANEPID). Celem wycieczki było zapoznanie się z zawodami wykonywanymi w tej instytucji, m. in. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, pracowników pełniących nadzór nad higieną w szkołach, ośrodkach zdrowia, szpitalach, salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, sklepach itp. Uczniowie dowiedzieli się również o pracy księgowej, informatyka i radcy prawnego, którzy są niemal w każdym zakładzie pracy.

  Pod nadzorem pracownika dbającego o nasze bezpieczeństwo, uczestnicy wycieczki przygotowali pyszną, zdrową sałatkę owocową, którą później zjedli. Na koniec każdy mógł posiedzieć w fotelu Powiatowego Inspektora Sanitarnego i poczuć się, jak osoba zarządzająca. 

  data dodania: 2017-11-15

 • Planeta pełna piosenek

              Taki tytuł miała kolejna lekcja muzyczna w dniu 13 listopada, którą przygotowali artyści z Filharmonii Sudeckiej, zabierając naszych przedszkolaków i młodszych uczniów w niezwykłą podróż do wielu znanych miejsc z popularnych bajek i seriali animowanych.

              Dzieci mogły posłuchać i bawić się przy melodyjnych piosenkach, a niektóre z nich śpiewać wspólnie z prowadzącymi. 

  data dodania: 2017-11-15

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788