CERTYFIKATYAktualności

 • Jakub Nóżka ponownie laureatem XIX Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie

  W dniach 10-11 listopada br.  w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się XIX edycja  Festiwalu Pieśni Patriotycznej, w którym brało udział ok. 25 solistów i 12 zespołów. Kuba w tym roku startował w kategorii solistów w wieku 12-15 lat i utworami pt. „Biały krzyż” oraz „Deszcz jesienny deszcz” wyśpiewał sobie III miejsce. Rozdanie nagród miało miejsce w dniu Święta Niepodległości w drugim dniu festiwalu i zakończyło się uroczystym koncertem galowym, w którym nasz uczeń zaśpiewał piosenkę Janusza Kondratowicza i Krzysztofa Klenczona – „Biały krzyż”. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2017-11-14

 • Wizyta Biskupa Świdnickiego w naszej szkole

              W dniu 10 listopada w ramach wizytacji kanonicznej, naszą szkołę odwiedził Ordynariusz Diecezji Świdnickiej  ks. Biskup prof. dr hab. Ignacy Dec, któremu towarzyszyli: ks. dr Marcin Gęsikowski - Sekretarz bpa, ks. Marcin Czchowski – proboszcz naszej parafii oraz Wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski. Niecodzienni goście wraz z całą społecznością szkolną wzięli udział m.in. w obchodach Święta Niepodległości.

              Uroczystą akademię przygotowała z uczniami kl. VII Pani Bogumiła Semik – Ćwirko we współpracy z Panią Joanną Przyborowską i Panem Jerzym Zuberem. Uczniowie przypomnieli wszystkim najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny od 1918 r. Program uświetniły recytacje wierszy i pieśni w solowym wykonaniu Pauliny Chrąchol i Jakuba Nóżki.

    Po uroczystości ks. Biskup rozmawiał najpierw z dziećmi i młodzieżą, a potem spotkał się z nauczycielami. Po nim wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz przybyli mieszkańcy parafii wzięli udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył Biskup Świdnicki.

              Na koniec, Pani dyr. Joanna Mazanka i uczniowie podziękowali Jego Ekscelencji za tę wyjątkową wizytę, niezapomniane spotkania i słowo pasterskie skierowane do całej społeczności szkolnej i parafian podczas Mszy św., a naszemu księdzu proboszczowi złożyli serdeczne życzenia z okazji imienin. 

  data dodania: 2017-11-14

 • Oddział "0" z przedstawieniem dla młodszej grupy przedszkolnej

  6 listopada dzieci z kl. „0” zaprezentowały dla młodszych koleżanek i kolegów krótkie przedstawienie pt. „Na straganie” J. Brzechwy, aby przybliżyć im tematykę witamin zawartych w warzywach. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, które miały uświadomić dzieciom ich ogromną rolę w naszej diecie. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia wspólnie zatańczyły tańce przy rytmach piosenek min. „Ruda marcheweczka” , „Witaminki”. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Celem spotkania było rozwijanie u dzieci umiejętności prezentowania swoich dokonań przed większą publicznością oraz integracja grup przedszkolnych.

  data dodania: 2017-11-14

 • Trzecioklasiści z wizytą w Stacji Edukacji Ekologicznej

              W dniu 6 listopada uczniowie z obu klas trzecich odwiedzili Stację Edukacji Ekologicznej w Świdnicy. Wzięli w niej udział w lekcji przyrodniczej, na której m.in. poznawali życie zwierząt okolicznych lasów.

              Wielu uczniów wykazało się już posiadaną wiedzą na temat nietoperzy (a przy tym zjawiska echolokacji), dzików, borsuków, kun i innych ssaków leśnych. Jednak największe zainteresowanie dzieci wzbudziły zwierzęta zamieszkujące Stację, a w tym papugi z gatunku lora - Flora i Florek, jaszczurka Magda i patyczaki.

              Wszyscy podekscytowani, pełni wrażeń i w doskonałych humorach wracali do szkoły. 

  data dodania: 2017-11-08

 • Szkolny konkurs

  W październiku odbył się w naszej szkole konkurs związany z nadejściem jesieni, którego pomysłodawczynią i koordynatorką była Pani Marta Kondzior. Rolę główną w tym przedsięwzięciu odgrywała DYNIA – królowa warzyw. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jesiennego stworka z wykorzystaniem darów jesieni: warzyw, liści, żołędzi, kasztanów, owoców itp. w formie przestrzennej. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły, a jego celem: rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej, zachęcanie dzieci do podejmowania się zadań dodatkowych, wyłonienie oryginalnych prac pod względem estetyki wykonania oraz indywidualnego podejścia do tematu.

  W konkursie wzięło udział 36 uczestników, którym dziękujemy za tak liczny udział, a rodzicom za wsparcie i pomoc swoim pociechom. Gratulujemy też pomysłowości, bo poziom prac był bardzo wysoki. Wszystkie one zostały zaprezentowane w holu głównym szkoły, a nagrody i dyplomy za udział wręczone przez Panią dyrektor Joannę Mazankę na apelu okolicznościowym.

  Prace uczniów oceniała komisja konkursowa, która  zdecydowała się przyznać równorzędne nagrody w kilku kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci z grup przedszkolnych wyróżnieni zostali:

  Bożenka Szczepaniak, Filip Szczepaniak, Patryk Figzał, Kubuś Kulig, Antoś Kościelniak i  Milenka Kinal.

  W kategorii uczniów z klas I – III nagrodzone zostały prace:

  Damiana Derkowskiego , Wiktora Gongały, Aleksandry Mazur, Olka Wiącka oraz Amelki Wołczyńskiej.

  W grupie uczniów najstarszych (klasy IV-VII) dyplomy i upominki odebrali: Natalia Waśniewska, Martyna Dworniczak, Michał Ingram i Maria Janik.
  Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu.

  data dodania: 2017-11-08

 • Dzień w jesiennych kolorach

  W poniedziałek 30.10.2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień w jesiennych kolorach. Pamiętając jeszcze i tęskniąc za złotą, kolorową, piękną jesienią uczniowie ubrali się w stroje w barwach: czerwonych, pomarańczowych, żółtych oraz brązowych. Dodatkowo dzieci z oddziału „O” przygotowały opaski na głowy z ciepłymi jesiennymi motywami.

  Pomimo pochmurnej i chłodnej pogody panującej na zewnątrz, w szkole czuć było ciepłą atmosferę tej najbardziej kolorowej pory roku, jaką jest wczesna jesień. Na buziach dzieci i uczniów gościł uśmiech, wszędzie panował wesoły nastrój. Choć na chwilę wszyscy zapomnieliśmy o tej drugiej stronie panującej obecnie aury: szarej, ponurej i słotnej.

  data dodania: 2017-11-02

 • Klasy II i 0 z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy

  Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się już od wczesnych lat. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

  W czwartek 25 października dzieci kl. „0” i II wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Wszyscy spotkaliśmy  się tam z ciepłym i życzliwym powitaniem. We wnętrzu biblioteki,  zawierającym  oczywiście różnorodne książki, czasopisma i pozycje multimedialne na dzieci czekała niespodzianka w postaci zabawy w podchody, których tematem przewodnim był spacer po zabytkowym Pałacu Opatów Cysterskich. W ten niecodzienny i atrakcyjny sposób dzieci miały możliwość zwiedzić całą bibliotekę (wypożyczalnię dla dzieci i dorosłych, czytelnię, dział multimedialny, magazyn biblioteczny, Salę Cysterską oraz piwnicę). Nasi uczniowie szukali Opatów Cysterskich i ukrytego skarbu biblioteki. Odczytywali polecenia ze znalezionych listów i wykonywały zadania, w ten sposób zwiedzając pomieszczenia biblioteki. Zapoznały się również z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza. Zakończeniem podchodów było odnalezienie skrzynki skarbów, w której były pamiątkowe zakładki do książek dla wszystkich.

                Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze, a nasi podopieczni wyszli bogatsi o nowe doświadczenia czytelnicze i informacje.

  Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych.

  Dziękujemy za tą ciekawą przygodę i otrzymane zakładki, które przydadzą się do czytanych książek.

  data dodania: 2017-10-29

 • Dzień Krajobrazu 2017

  Nasza szkoła mieści się na wsi. Czy krajobraz wsi Strzelce jest warty zobaczenia? Czy są tu jakieś ciekawe miejsca? Czy mieszkając lub pracując tutaj wiele lat można jeszcze odkryć jakieś cudowne miejsce? Czy my sami jesteśmy odpowiedzialni za ten krajobraz w którym mieszkamy? Spacer nad rzekę przekonał nas, że tak. I dobrze, że był taki dzień, w którym mogliśmy wybrać się w całkiem nowe nieznane obszary.

  To miejsce blisko szkoły, ale nie prowadzi tam szosa, raczej zarośnięta ścieżka. Wystarczyło zboczyć z drogi 100 metrów i znaleźć się w innym miejscu. Tym razem przewodnikami były dzieci. One wymyśliły sobie przejście przez rzekę na drugi brzeg po kamieniach w sobie znanym miejscu. No niestety był z nimi nauczyciel, czyli ja, i nie pozwoliłam im na to. Nie były zawiedzione, raczej myślały co jeszcze wymyślić w drodze powrotnej. I wymyśliły. Robiły sobie zdjęcia. Przybierały różne pozy. Bawiły się, a ja razem z nimi. Jeszcze jedno. Czarna Woda – rzeka tak niepozorna, wpływa do wsi  naturalnym korytem. Mogliśmy  zobaczyć jakie zostawiła ślady erozji po ostatniej powodzi.

                Utrwaliliśmy spacer na zdjęciach, Odkryliśmy w pobliskim lasku duży dąb, polanę oświetloną Słońcem, zejście do brodu rzeki, bramę  z krzewów i bardzo wilgotny las. Zorganizowaliśmy spacer po wsi Strzelce odpowiadając na apel MEN zachęcający do aktywnego  przyłączenia się w obchody Dnia Krajobrazu.

                                                                                                        nauczyciel przyrodnik Małgorzata Rasała

  data dodania: 2017-10-28

 • Kapsułą czasu do średniowiecza

  W klasie III B piątek - 27 października upłynął pod hasłem: Kapsułą czasu do średniowiecza. Był to kolejny tzw. Dzień okolicznościowy realizowany w ramach klasowego projektu, kontynuowanego już czwarty rok, a mającego na celu rozbudzanie różnorodnych zainteresowań uczniów.

              Sala lekcyjna trzeciaków przeistoczyła się w tym dniu w zamek, a sami uczniowie w mieszkańców średniowiecznego miasta i wsi. Byli więc rycerze, dama dworu, chłopi, wieśniaczki, a nawet koń.

              Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia od kilku dni: czytały legendy/opowiadania o dwóch władcach – Mieszku I i Kazimierzu Wielkim zwanym królem chłopów, opisywały wygląd rycerza, wykonywały na zajęciach technicznych makiety zamków. W piątek na pierwszych dwóch lekcjach pracowały w grupach, poznając m.in.: wystrój średniowiecznej chaty wiejskiej i zamku, zajęcia ludności, ich ubiór, tryb życia. Swoją wiedzę zaprezentowali uczniom klas starszych – czwartej i siódmej. Odwiedzili ich również koledzy z klasy III A.

              Rodzice przygotowali na tę okazję specjalne śniadanie, na które składały się: pszenne bułeczki, chałka i konfitury własnego wyrobu, razowe pieczywo, potrawy rybne i mięsne. Śniadanie miało charakter wspólnego posiłku, a produkty znajdowały się w wiklinowych koszykach owinięte w płócienne serwety, które zastąpiły współczesne śniadaniówki.

              Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za ich tak ogromne zaangażowanie i inicjatywę na rzecz tego przedsięwzięcia oraz gratulujemy pomysłowości i inwencji twórczej.     

  data dodania: 2017-10-28

 • III Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego w ramach Konkursu Języka Obcego "zDolny Ślązaczek".

  Czterech uczniów klasy VII reprezentowało naszą szkołę w III Dolnośląskim Konkursie Języka Angielskiego. Do udziału w zmaganiach językowych zaproszono wszystkich uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, zainteresowanych przygodą z językiem angielskim. W każdej z poprzednich edycji Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązaczek udział wzięło łącznie ponad dziesięć tysięcy uczestników z niemal pięciuset szkół podstawowych. Konkurs dostarczył wiele emocji, dobrej zabawy na platformie e-learningowej i mnóstwo satysfakcji uczestnikom.

  Uczennica Wiktoria Gajewska uzyskała wysoki wynik na etapie szkolnym i tym samym  zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach.

  data dodania: 2017-10-28

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788