CERTYFIKATYAktualności

 • Omnibus klasy II

  26 października 2017 roku wszyscy uczniowie klasy drugiej wzięli udział w II edycji klasowego konkursu wiedzy i umiejętności - Omnibus klasy. Już od rana rozpoczęli swoje zmagania o zdobycie największej liczby punktów. Rozwiązywali zadania z edukacji polonistycznej oraz matematycznej. Następnie w obecności jury, wykazali się wiedzą  społeczno – przyrodniczą  wykraczającą ponad program, odpowiadając na pytania w Loterii pytań. Najlepszy uczeń w drugiej klasie przejął tytuł przechodni od Jakuba Śmietany, który był omnibusem w klasie pierwszej. Nad porządkiem i regulaminem konkursu czuwało jury złożone z rodzica, p. Agnieszki Downar oraz wychowawczyni A. Franków. Swoją obecnością zaszczyciła klasę  również p. dyrektor, Joanna Mazanka. Omnibusem klasy II został Paweł Downar.  

                        

                                                                                        Gratulujemy sukcesu!

  data dodania: 2017-10-27

 • Po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

  Tradycyjnie już przed Świętem Zmarłych Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu zorganizował zbiórkę zniczy w ramach akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia, które zostaną wysłane na Ukrainę i Wileńszczyznę.

  Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Udało się zebrać 231 biało-czerwonych zniczy. Najwięcej, bo aż 60 świec przyniosły dzieci z klasy III A oraz uczniowie z klas II i I - po 28 zniczy. Klasom tym zostaną  wręczone pamiątkowe dyplomy.

  Wszystkim uczniom i im rodzicom składamy serdeczne podziękowania za udział w tej szlachetnej akcji.

  data dodania: 2017-10-26

 • Poznajemy zawody naszych rodziców – strażak.

  24 października w klasie „0” dzieci spotkały się z ciekawym gościem. Przybył do nas strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach, pan Paweł Fik. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka, jak się należy zachować, kiedy zauważymy pożar,  w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz utrwalone zostały numery alarmowe.

  Pan strażak w  interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie odpowiadały na pytania i zadawały swoje.

  Odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy oraz podstawami podtrzymywania życia. Po prezentacji dzieci chętnie ćwiczyły wykonywanie czynności ratunkowych pod okiem naszego gościa.

  Dużą atrakcją było przymierzanie kasku strażackiego, rękawic i butów.

  Dzięki spotkaniu dzieci poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; dowiedziały się jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; poznały odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

  Dzieciom bardzo spodobał się zawód strażaka i większa część grupy postanowiła w przyszłości nim zostać.

  Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Fik za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.

  data dodania: 2017-10-26

 • Redaktorzy naszej szkolnej gazetki z wizytą w siedzibie Wiadomości Świdnickich

  W dniu 23 października 2017 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią – Panią Martą Kondzior odwiedzili redakcję gazety lokalnej „Wiadomości Świdnickie”.

  Młodzi redaktorzy gazetki szkolnej „W szkole jest wesoło” przekroczyli progi redakcji popularnego lokalnego tygodnika, by dowiedzieć się, na czym polega praca profesjonalnego zespołu redakcyjnego. W siedzibie gazety zostali szczegółowo zapoznani z pracą dziennikarza, reportera, marketingowca, kamerzysty, a nawet sekretarza. Mieli również okazję wcielić się w rolę właściciela firmy, który chce zamieścić ogłoszenie dotyczące reklamy swojego miejsca pracy, a w związku z tym zapytać marketingowca o wielkość, rodzaj oraz formę ogłoszenia, wynegocjować cenę takiego ogłoszenia. Szóstoklasiści, przed redakcyjnym kamerzystą przeprowadzili także wywiad ze swoją wychowawczynią. W roli reportera wystąpił Jakub Nóżka.

  Ciekawym i pouczającym doświadczeniem była też rozmowa z redaktorem naczelnym - Panem Rafałem Pawłowskim, który z wielką pasją opowiedział o swojej karierze dziennikarskiej, ciekawych doświadczeniach w pracy, odpowiadał na dociekliwe pytania uczniów. Szczególne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła bardzo miła i przyjazna atmosfera, jaka panowała wśród zespołu redakcyjnego gazety oraz zaangażowanie, z jakim podchodził on do swojej pracy.

  Wizyta w redakcji Wiadomości Świdnickich była wielkim przeżyciem dla naszych młodych redaktorów, którzy mogli się przekonać, że praca dziennikarza nie jest łatwa, choć na pewno bardzo ciekawa, a sam zawód na tyle atrakcyjny, że warto byłoby zastanowić się nad jego wykonywaniem w przyszłości. Ponadto nasz zespół redakcyjny otrzymał wiele cennych wskazówek dotyczących wydawanej w naszej szkole gazetki, a Pan redaktor obiecał odwiedzić nas, by wspólnie i aktywnie popracować nad jej kolejnym numerem.

  data dodania: 2017-10-25

 • Akcja zbierania kasztanów i żołędzi zakończona

  W miesiącu październiku nasza szkoła wspólnie z Nadleśnictwem Świdnica przystąpiła do akcji "Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy". Zebrane kasztany i żołędzie posłużą jako karma dla zwierzyny leśnej, aby pomóc im przetrwać zimę.

  Celem akcji było podnoszenie poziomu świadomości dzieci, kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w ochronie zasobów przyrodniczych i świadomego oraz racjonalnego ich współużytkowania.

  Zebraliśmy 0,5 tony kasztanów i ponad 30 kg żołędzi. Akcja szczególnie zaowocowała wśród najmłodszych, którzy wyróżnili się w zbiórce.

  I miejsce – kl. „0”

  II miejsce – kl. II

  III miejsce – kl. III b

  W akcji szczególnie wyróżniła się Ania Krupa z klasy „0”, która wraz z rodzicami zebrała aż 5 worków kasztanów.

  Nad całością akcji czuwała pani Milena Dworniczak, która składa podziękowania zaangażowanym w zbiórkę dzieciom, rodzicom, nauczycielom i Pani Dyrektor Joannie Mazance, która zebrane owoce kasztanowca i dębu zawiozła do Nadleśnictwa oraz panu konserwatorowi Zbigniewowi Adamczyk za pomoc.

  data dodania: 2017-10-22

 • Zajęcia otwarte z udziałem rodziców kl.

  W środę, 16.10.2016r. w kl. „0” odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Na początku goście mieli możliwość obserwowania swoich dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności (śpiewały piosenki i przedstawiły inscenizację utworu J. Brzechwy „Na straganie”).

  Dzieci wykazały się znajomością owoców i warzyw, które miały możliwość rozpoznawać nie tylko za pomocą zmysłu wzroku, ale również dotyku i smaku. Nasze przedszkolaki wykazały się wspaniałą znajomością ogrodowych pyszności. Dzieci dzieliły wyrazy na głoski i opowiadały o danym warzywie lub owocu. Zakończeniem zajęć była wspólna produkcja sałatki jarzynowej, którą ze smakiem zjedliśmy razem z naszymi gośćmi. Rodzice mieli również okazję do obejrzenia prac swoich dzieci, poznania przedszkolnych zasad i zwyczajów wdrażanych w codziennej pracy grupy oraz pierwszych osiągnięć swoich pociech.

  Dzieci były szczęśliwe, mogąc pracować i zaprezentować się rodzicom, a dorośli z pewnością opuścili szkołę z poczuciem dumy i zadowolenia.

  Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

  data dodania: 2017-10-19

 • Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas

              Każdego roku dzień 18 października jest dla nas dniem wyjątkowym, ponieważ obchodzimy Święto szkoły. W tym dniu ma miejsce wiele ważnych i radosnych wydarzeń.

              Całej społeczności szkolnej przypomniana jest postać patrona szkoły, młodego poety, bohatera wojennego - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którego życie i twórczość prezentowane są na specjalnej wystawie w holu szkoły. W tym roku wystawę tę przygotowała nauczycielka historii Pani Bogumiła Semik-Ćwirko.

               Świętują również pierwszoklasiści, którzy zgodnie z tradycją szkolną składają uroczyste ślubowanie i przyjmowani są po pasowaniu przez Panią dyrektor w poczet uczniów. Tegorocznych pierwszaczków do tak ważnego wydarzenia przygotowała ich wychowawczyni Pani Beata Moskal. Dzieci zaprezentowały się w ciekawym programie artystycznym, podczas którego wykazały się wieloraką wiedzą i umiejętnościami: recytatorskimi, śpiewnymi, tanecznymi oraz sprawnościowymi. Ich występ podziwiali licznie przybyli rodzice, nauczyciele i wszyscy starsi koledzy i koleżanki. Pierwszaki otrzymały upominki od drugoklasistów, a po uroczystości pasowania gościły się na słodkim przyjęciu, które przygotowali dla nich rodzice.

              Pani dyrektor Joanna Mazanka pogratulowała dzieciom i ich wychowawczyni pięknego występu, życząc nowym uczniakom samych sukcesów w nauce.

              Po akademii wszyscy uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych – turnieju Dwóch ogni, który przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu pod kierunkiem Pań: Magdaleny Figzał i Kingi Bocian. Uczniowie i nauczyciele mogli też gościć się w kawiarence zorganizowanej przez SU i RW.

              Cały dzień upłynął w uroczystej, a jednocześnie wesoło-sportowej i słodkiej atmosferze. Najdumniej i najradośniej rozjeżdżali się do domów pierwszoklasiści. Dzieciom i ich wychowawczyni życzymy, aby wszystkie lata szkolne upłynęły im tak radośnie, jak dzisiejsze święto.             

  data dodania: 2017-10-18

 • Cztery pory roku muzyką malowane

              Motywem przewodnim październikowej lekcji muzycznej przeprowadzonej przez Filharmonię Sudecką były Cztery pory roku Antonio Vivaldiego. Utwór ten był jednocześnie ilustracją muzyczną do bajki o słowiku, który tęsknił za Wiosną.

              Podczas lekcji, która miała miejsce 17 października br. uczniowie mogli posłuchać, jak na oboju, pianinie i innych instrumentach (m.in. na grzechotkach, kołatkach, trójkącie) można naśladować odgłosy przyrody, np. grzmot piorunów, szum wiatru, śpiew ptaków lub wygrywać tętent końskich kopyt, dźwięk janczarskich dzwoneczków. Uczniowie przypomnieli sobie również piosenkę z poprzedniej audycji pt. „W krainie muzyki” oraz budowę i możliwości brzmieniowe oboju.  

  data dodania: 2017-10-17

 • Tym, którzy prowadzą nas do źródła wiedzy…

              W piątek, 13 października cała nasza społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Po trzech lekcjach wszyscy spotkaliśmy się na uroczystej akademii, którą zaszczycili swoją obecnością: Pani inspektor ds. oświaty Honorata Błońska, dyrektor GOK-u w Marcinowicach – Pan Dawid Sobczyk i rodzice.

              Część artystyczną wspólnie przygotowali uczniowie kl. II i kl. VI ze swoimi wychowawczyniami: Panią Anną Franków i Panią Martą Kondzior.  Dzieci i młodzież zaprezentowali się w recytacjach wierszy, piosenkach, układach tanecznych, scenkach z życia klasowo-szkolnego. Na koniec razem złożyli piękne życzenia swoim nauczycielom i innym pracownikom, wręczając im słodki upominek i kwiaty. Życzenia i kwiaty na ręce Pani dyr Joanny Mazanki złożyli też zaproszeni goście.

              Pani dyrektor podziękowała uczniom i ich wychowawczyniom za przygotowanie wesołej, a jednocześnie bardzo wzruszającej uroczystości. Szczególne podziękowania skierowała do rodziców, którzy licznie przybyli, aby podziwiać swoje pociechy w występach i wspólnie z pracownikami szkoły świętować ten wyjątkowy dzień.

              Mamy nadzieję, że ta radosna atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców i gości.

  data dodania: 2017-10-14

 • Przedszkolaki i pierwszoklasiści z wizytą u ratowników medycznych i strażaków

  W środę, 4 października dzieci z oddziału „O” oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką pedagog szkolnej Pani Ewy Kryger i swoich wychowawczyń: Pani Mileny Dworniczak oraz Pani Beaty Moskal na wycieczkę do Powiatowego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

  W Pogotowiu Ratunkowym pan Cezary Bzdyla zaznajomił naszych wychowanków z pracą ratowników medycznych, pokazał ambulatorium i omówił czynności wykonywane przez lekarzy i pielęgniarki tam pracujące. Następnie dzieci mogły z bliska obejrzeć wnętrze karetki, poznać w praktyczny sposób urządzenia stanowiące jej wyposażenie, nauczyć się zasad wzywania karetki w sytuacjach zagrożenia zdrowia i/lub życia osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach, a także poznać konsekwencje jakie grożą za nieuzasadnione wezwanie pomocy. Mogły również obejrzeć stroje ratowników medycznych i ich charakterystyczne oznakowanie.  

  Natomiast na Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, wycieczkowicze zapoznali się z wyposażeniem wozów strażackich, pracą strażaków, pomieszczeniami wykorzystywanymi przez nich do szkoleń, odpoczynku, przyrządzania posiłków itp. Strażacy, podobnie jak ratownicy medyczni, zaprezentowali swoje stroje używane przez nich w czasie akcji pożarniczych, podczas uroczystości – mundury. Strażacy przeprowadzili symulację alarmu pożarowego. Zademonstrowali: zapowiedzi słowne, sygnał dźwiękowy, ślizg po rurze. Przy tej okazji przypomnieli numery alarmowe oraz zasady powiadamiania straży pożarnej.

  Wszyscy byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami, o czym świadczył ich aktywny udział w spotkaniach, zarówno z ratownikami, jak i strażakami. Dzieci wracały do domów pełne wrażeń, w doskonałych humorach, bogatsze w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

  data dodania: 2017-10-12

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788