CERTYFIKATYAktualności

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Na skrzydłach przyjaźni

  W II semestrze poprzedniego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, w ramach której wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim Na skrzydłach przyjaźni. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich  przyjacielem.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce we wrześniu b. r. szk. Wśród uczniów naszej szkoły nagrodzono:

  - Zuzannę Wilczyńską z kl. III a

  - Lenę Chachlowską  z kl. „0”

  - Wojciecha Żydka z kl. V.

              Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

  data dodania: 2017-10-12

 • Szkolny etap konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

  W dniu 11 października, jak co roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego  Wesoła Kokoszka.  Celem tego przedsięwzięcia było:

  - propagowanie piękna poezji,

  - kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów z klas II-III,

  - aktywizowanie miłośników poezji.

  Organizatorem konkursu była pani Magdalena Figzał. Uczniów klasy drugiej i dwóch klas trzecich przygotowały ich wychowawczynie.

  Jury w składzie:  dyr szkoły – Pani Joanna Mazanka i Pani Ewa Kryger, oceniając występy dzieci, brało pod uwagę: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu, dykcję, modulację głosu, tempo mówienia i ogólny wyraz artystyczny. Zadaniem komisji było też wyłonienie dwójki uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę na etapie gminnym w Szkole Podstawowej w Marcinowicach.

  Laureatami konkursu zostali:

  Julia Kochan  z kl. III a i Brajan Wojciechowski z kl. III b – oboje będą reprezentować naszą szkołę w Marcinowicach w konkursie gminnym,
  Nikola Ceglarz z kl. II – zdobywczyni II miejsca,

  Zuzanna Wilczyńska – uczennica kl. III a, która zajęła III miejsce.

  Wyróżnienia otrzymały:

  Hanna Kopyto - kl. II

  Patrycja Samuła - kl. III a

  Zofia Kundziarz - kl. III a.

  Występy dzieci podziwiali ich rówieśnicy i rodzice, którzy gromkimi brawami nagradzali wszystkich uczestników konkursu. Na koniec Pani dyrektor  J. Mazanka wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe, pogratulowała  zwycięzcom i wszystkim innym recytatorom (szczególne gratulacje złożyła drugoklasistom, którzy do recytacji wybrali długie teksty), ich wychowawczyniom i rodzicom za przygotowanie dzieci do pięknych recytacji.

              Zwycięzcom życzymy sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim. 

  data dodania: 2017-10-11

 • Dzień Drzewa

       9 października maluchy obchodziły "Dzień Drzewa". Po rozmowach dotyczących rodzajów i budowy drzew, dzieci wyruszyły  przed szkołę, by dokładnie sie temu przyjrzeć. Przedszkolaki wyposażone w lupy oglądały z bliska korę, liście oraz gałęzie, a następnie stworzyły ogromną pracę plastyczną malowaną na pniach drzew. Dzieci przytulały dęby i klony, ale najpierw musiały je odnależć mając zasłonięte oczy. Po powrocie do sali odtwarzały za pomocą własnych ciał budowę poznanych drzew, kładąc się na specjalnie przygotowanych konturach. Na zakończenie każdy wysłuchał opowiadania o drzewku szczęścia oraz mógł stworzyć własne, używając do tego farb i palców.

  data dodania: 2017-10-11

 • Międzynarodowy Dzień Zwierząt

  4 października maluchy obchodziły Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Przedszkolaki rozmawiały w tym dniu o swoich pupilach- wymieniały imiona, opisywały ich wygląd oraz ulubione zabawy. W tym dniu dzieci miały okazję poznać małe zielono- brązowe istoty- patyczaki o imieniu "Paluszek"  i "Zielona nóżka", z którymi od razu sie zaprzyjaźnili. Podczas spaceru przedszkolaki nazbierały dużo kijków z których powstały kolorowe prace przestrzenne, a podczas ich tworzenia mogły nauczyć się nowego wierszyka.

  "Patyczaki"
  Czy patyczaki to są zwierzaki?
  Dziwny wygląd mają taki...
  Jak patyki?
  Jak gałązki?
  Ciało jak sznureczek wąski.
  Małymi oczkami na nas spogladają,
  Świat wokoło podziwiają.

  data dodania: 2017-10-09

 • Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach z certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

      Od 2009 r. szkoła w Strzelcach należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Zgodnie z regulaminem DSSWU w marcu 2017 r. podjęto starania o udzielenie szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i o przedłużenie na kolejnych 5 lat certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia Uczniów. W związku z tym, 6 października odbył się audyt, który przeprowadził zespół audytorów w imieniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów w 4 obszarach: kompetencji i rozwoju zawodowego nauczycieli, warunków pracy szkoły, procesu nauczania i uczenia się, klimatu szkoły. Spotkała się też z dyrektorem szkoły, liderem SZWU, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Zapoznała się z osiągnięciami uczniów i wynikami ich pracy, dokonała przeglądu pomieszczeń oraz odpowiedniej dokumentacji, poznała bazę szkoły. W wyniku audytu Komisja pozytywnie oceniła spełnianie przez szkołę standardów kształcenia uzdolnień i przedłużyła szkole w Strzelcach certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia do października 2022r.

              W dniu 15 listopada certyfikat odebrała  Pani dyr. Joanna Mazanka i liderka SZWU – Pani Joanna Kubicka podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod hasłem „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy” .

              Warto dodać, że takim certyfikatem i dobrymi praktykami w zakresie rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów może poszczycić się obecnie 58  szkół z województwa dolnośląskiego. 

  data dodania: 2017-10-08

 • Szalone dni

  Każdego roku członkowie Samorządu Uczniowskiego wychodzą z jakąś nową inicjatywą uatrakcyjnienia życia szkolnego swoim koleżankom i kolegom.  W zeszłym roku były to m.in. Kolorowe dni. W tym roku SU chciałby bardziej „zaszaleć” i zorganizować tzw. Szalone dni.

  Taki „specjalny” dzień miałby miejsce raz w miesiącu i polegałby na zaprezentowaniu się dzieci/uczniów w czymś oryginalnym. Póki co, członkowie samorządu nie zdradzają swoich pomysłów, ale zapowiadają naprawdę dobrą zabawę.  

  data dodania: 2017-10-08

 • Odblaskowy Dzień Chłopca

  Dnia 29.09.2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień odblaskowy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie pojawili się w szkole z odblaskami na tornistrach/plecakach, na ubraniach lub w kamizelkach odblaskowych.

  Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie naszym wychowankom, jak ważne są takie elementy odblaskowe w ruchu pieszym, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, gdy późno świta, a szybko zapada zmierzch; że dzięki odblaskom  są widoczni i bezpieczni na drodze.

  Tego samego dnia przedstawiciele SU złożyli wszystkim chłopcom i panom życzenia z okazji nadchodzącego święta – Dnia Chłopaka i wręczyli im pyszny upominek – lizaka. Na męskich twarzach dominował przesłodki uśmiech.

  Cały dzień upłynął nam w atmosferze słodkiego bezpieczeństwa i dobrego humoru.

  data dodania: 2017-10-08

 • Szkolne obchody XVII Dnia Papieskiego

  W dniu 5 października cała społeczność szkolna wzięła udział w obchodach XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku  obchodzony jest pod hasłem – Idźmy naprzód z nadzieją. Z tej okazji odbył się uroczysty apel z udziałem proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego. Uroczystość przygotował z uczniami kl. VII Pan Jerzy Zuber, scenorafię zaprojektowały i wykonały Panie: Joanna Kubicka i Ewa Kryger.

  Na tle dekoracji, przedstawiającej ukochane przez papieża Polaka góry, uczniowie zaprezentowali się w scence „Na szlaku, Dolina Jarząbcza” i repertuarze piosenek, których motywem przewodnim była nadzieja. 

  data dodania: 2017-10-05

 • Muzyczne spotkania z artystami Filharmonii Sudeckiej

              We wrześniu w naszej szkole rozpoczęły się muzyczne spotkania z artystami Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Tegoroczny cykl zajęć będzie się odbywać pod hasłem W krainie muzyki, a udział w nim wezmą przedszkolaki i uczniowie klas I-IV.

              Na pierwszą powakacyjną lekcję muzycy „zabrali” dzieci do Irlandii i zapoznali je z kulturą celtycką, legendami, ciekawostkami przyrodniczymi, krajobrazem, muzycznymi zwyczajami i najbardziej popularnymi wśród Irlandczyków instrumentami, tj. z fletem i buzuki.

  Uczestnicy lekcji wzięli aktywny udział w zajęciach: nauczyli się fragmentu piosenki pt. „W krainie muzyki”, zatańczyli w legendarnych kapeluszach irlandzkich skrzatów, wysłuchali najbardziej popularnych w tym państwie utworów. 

  data dodania: 2017-10-05

 • Dzień Chłopaka w oddziale zerowym

  W piątek, 29 września w grupie przedszkolnej „0” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci, ale to chłopcy byli wyróżnieni. Dziewczynki wraz ze swoją wychowawczynią Mileną Dworniczak przygotowały wiele atrakcji na ten dzień. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie wykonane serca, składały życzenia, ściskały i całowały. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

  data dodania: 2017-10-02

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788