CERTYFIKATYAktualności

 • WYCIECZKA DO STACJI EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W ŚWIDNICY

  W czwartek, 28 września  2017 r. dzieci z oddziału „O” oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką nauczycielek: Mileny Dworniczak i Beaty Moskal, na lekcję z edukacji przyrodniczej do Stacji Edukacji Ekologicznej w Świdnicy.

  Po przyjeździe grupą zajęła się Pani Monika Drozdowska, która jest Starszym Specjalistą Służby Leśnej ds. edukacji leśnej. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo oraz samodzielnie przy pomocy lupy policzyły słoje w ściętym kawałku drewna, które następnie ozdobiły wybranym przez siebie motywem o tematyce leśnej, co wspaniale pobudziło ich wyobraźnię. Wszyscy przy tym świetnie się bawili, a dyskusji, co można zobaczyć w lesie nie było końca. Wymieniały nie tylko zwierzęta, jakie można spotkać w naszych lasach, ale również gatunki drzew. Tak ozdobione kawałki drewna dzieci zabrały, jako prezent dla swoich rodziców.

  Nasi milusińscy otrzymali jeszcze krążki drewniane, z których mieli samodzielnie wykonać medal „przyrodnika” dla siebie. Wszyscy bardzo zainteresowali się prowadzonymi zajęciami i aktywnie w nich uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą.

  Po zajęciach złożyliśmy wizytę zwierzętom żyjącym w Stacji. W większości były to zwierzęta egzotyczne, o których życiu i potrzebach opowiedziała nam Pani Monika. Nasi uczniowie uczestniczyli w karmieniu niepełnosprawnej jaszczurki. Odważniejsze z nich mogły wziąć do ręki niektóre ze zwierzątek.

  Odwiedziliśmy również największą atrakcję - Jaskinię Nietoperzy, w której można było zobaczyć jak wyglądają i gdzie mieszkają nietoperze oraz usłyszeć kilka ciekawostek z życia tych latających ssaków.

  Wszyscy na zakończenie dostali pamiątkowe breloczki z wizerunkiem nietoperza oraz opaski odblaskowe ze zwierzętami leśnymi. My w podzięce przed wyjazdem wykonaliśmy dla Pani Moniki kartki o tematyce jesiennej, czym sprawiliśmy jej ogromną radość.

  Wszystkie dzieci wracały do domów pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę przyrodniczą.  

  data dodania: 2017-10-01

 • Dzień Tabliczki Mnożenia

  Przez ostatnie 7 lat, w ostatni piątek września , obchodzony jest Światowy dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania  - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole klasa VI wybrała się na wycieczkę po Strzelcach. Odwiedzając sklep, ośrodek zdrowia oraz plebanię zabawili się w Patrol Egzaminacyjny. Egzamin nie został podarowany również mieszkańcom napotkanym po drodze. Wszyscy zdali pomyślnie egzamin. W szkole Patrole Egzaminacyjne sprawdziły znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli oraz pracowników w szkole. Na przerwach Komisje Egzaminacyjne przepytywały uczniów. Na lekcjach matematyki, w klasach IV-VII został włączony film pokazujący, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia na palcach, rozwiązywano rebusy i zagadki matematyczne oraz wybierano w każdej klasie Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Do zabawy włączyła się również klasa III a i IIIb. 

  data dodania: 2017-09-29

 • Europejski Dzień Języków

  26 września jest szczególnym dniem dla nauczycieli języków obcych, ale także uczniów zdobywających umiejętności językowe , gdyż ten dzień w 2001 roku Rada Europy ogłosiła Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

   

  Idea organizowania obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych nie ma jeszcze kilkuletniej tradycji w naszej szkole, gdyż organizowaliśmy ją po raz drugi, jednak w związku z faktem, iż jest to impreza żywiołowa, pełna radości i uśmiechów na twarzy, głównie dzięki możliwości zaprezentowania i promowania swoich różnorodnych umiejętności i talentów , tj. językowych, muzycznych, aktorskich, plastycznych, informatycznych, gry na instrumencie, jak również poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji europejskiej i znajomości języków obcych, stanie się w naszej szkole tradycją.

  Przez cały  wrzesień 2017 roku realizowaliśmy projekt edukacyjny „Warto uczyć się języków obcych”  . Adresatami niniejszego projektu byli uczniowie klas 0 – VII oraz ich wychowawcy. Każda klasa realizowała zadania wynikające z projektu, tym samym przygotowywała się do szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września 2017 roku. Wówczas odbyła się prezentacja materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy na godzinie wychowawczej, połączona z wystawą stoisk językowych. Ponadto, zostały zainscenizowane skecze językowe  pt. „ Warto uczyć się języków obcych” oraz występ muzyczny jednej z uczennic. W kawiarence językowej można było napić się angielskiej herbatki i rozwiązać  quizy dotyczące znajomości języków europejskich.

  Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego została wsparta przez Naczelnika Wydziału Spraw Europejskich w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej- krajowego koordynatora do spraw Europejskiego Dnia Języków, Panią Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów, naklejek dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

  Ponadto, wydarzenie to, promujące nasza szkołę w Europie, zostało opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, będzie mógł przeczytać, jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole i oddać głos właśnie na nas.

   Nad całością imprezy czuwała organizatorka - nauczycielka języka angielskiego Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

  data dodania: 2017-09-29

 • Europejski Tydzień Sportu

  Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiedzią  i zachętą do aktywności fizycznej jest trzecia edycja Europejskiego Dnia Sportu odbywająca się w dniach  od 23 do 30 września 2017 r. w całej Europie. Podobnie, jak w ubiegłym roku przyłączyliśmy się do tego europejskiego święta, promując kulturę fizyczną,  wspólną aktywność dzieci, rodziców i nauczycieli.
  „Klasowe biegi przełajowe z zadaniami” to impreza biegowa popularyzująca  marszobieg, jako prostą formę aktywności ruchowej. Na przygotowanych trasach biegowych, wystartowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło rodziców i nauczycieli,  którzy wspierali uczniów w czasie biegu. Dodatkowym elementem w czasie marszobiegu była umiejętność czytania mapy z trasą biegu oraz przystanki zadaniowe, na których losowano zadanie sportowe, wykonywane przez wszystkich biegnących.  Każda z klas po ukończonym biegu otrzymała pamiątkowy dyplom. Zadowoleni, odprężeni i lekko zmęczeni uczniowie udali się utrwalać wiedzę  matematyczną, ponieważ czeka ich w piątek „Dzień tabliczki mnożenia”. 

  data dodania: 2017-09-28

 • Niezwykła lekcja historii

  W dniu 22 września uczniowie klasy VII odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogożnicy, Nasza mlodzież na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego odwiedziła miejsca, które przypominają o nieludzkich zbrodniach dokonywanych w czasie II wojny światowej:zrekonstruowany barak więźniarski, kuchnię więzienną, plac apelowy, kamieniołomy, a Także miejsca egzekucji więźniów i krematorium. Dzięki prezentowanym przez muzeum wystawach mogli poznać codzienne funkcjonowanie więźniów, zobaczyć ich rzeczy osobiste - dokumenty, listy, pamiątki, odzież obozową, a także zobaczyć jak wyglądał cały kompleks w czasach jego funkcjonowania.

  Podsumowaniem tej wizyty niech będzie fragment deklaracji podpisanej w Sztokholmie przez przedstawicieli 45 państw:

  "Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego, do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła…”

  data dodania: 2017-09-27

 • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W PRZEDSZKOLU

  Przedszkolaki przywitały już nową porę roku. Pani Jesień przyszłą do nich w piątek i zasypała salę kasztanami, żołędziami, liśćmi, dyniami, szyszkami, jarzębiną oraz orzechami. W tym dniu dziecięce ubranka przybrały jesienne barwy, na głowach pojawiły się korony z liści a na szyjach kasztanowe korale. Przedszkolaki przygotowały kapelusz oraz dywanik z liści dla naszego gościa. Wszyscy szukali zapachu jesieni wąchając pigwę, jabłuszka oraz inne dary jesieni, które dodatkowo zostały dokładnie oglądnięte pod lupą. Dzień zakończył się spacerem po przedszkolnym podwórku
  i placu zabaw, gdzie dzieci wypatrywały zmian zachodzących w przyrodzie związanych z przyjściem nowej pory roku.

  data dodania: 2017-09-27

 • Biegania ciąg dalszy…

  Na stracie Jesiennego Finału Dolnośląskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Roztoce stanęło blisko 400 uczestników z całego województwa, wyselekcjonowanych tydzień wcześniej w zawodach strefowych. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w imprezie, która odbyła się 21.09.2017 r.  Biegi odbywały się na dystansach 400m, 800m
  i 1200 m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy woli walki i dziękujemy za występ. A oto nasi reprezentanci: Hanna Zakrawacz, Dominik Sowa, Jakub Nóżka, Patryk Hermaszewski, Wiktor Kurzej, Mateusz Łużny.  

  data dodania: 2017-09-25

 • Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy Państwa w dniu 19 września (wtorek) 2017 r. na pierwsze w tym roku zebranie. Ogólne spotkanie odbędzie się o godz. 17.30, spotkania rodziców z wychowawcami i innymi nauczycielami o godz. 17.45.

  Na zebraniu ogólnym zostaniecie Państwo zapoznani z informacjami dotyczącymi bieżących spraw funkcjonowania naszej szkoły, a na zebraniach klasowych przede wszystkim z Wewnątrzszkolnym i Przedmiotowym Systemem Oceniania, procedurami wypożyczania podręczników, ubezpieczeniami oraz sprawami wychowawczymi i organizacyjnymi. Natomiast o godz. 18.15 odbędzie się spotkanie przedstawicieli klasowych Rad Rodziców.

  data dodania: 2017-09-18

 • „DOBROCIŃSKIE PRZEŁAJE” JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE STREFY VI

  Uczniowie z klas IV-VII reprezentowali  naszą szkołę i gminę  w dużej imprezie biegowej organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Urząd Gminy Dzierżoniów oraz Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu. Dla czwartoklasistów to pierwszy udział w tego typu imprezie, jednak udało się im dobrze zaprezentować. Również starsi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i walką, o zajęcie jak najwyższych lokat. Ostatni bieg, w kategorii chłopców rocznik 2004, zakończył się dla nas wspaniałym sukcesem. Patryk Hermaszewski z klasy VII zajął III miejsce. Gratulujemy Patrykowi. Pozostali uczestnicy biegów to: Szymon Manijak, Katarzyna Żmojdzian, Martyna Szydłowska, Wiktor Miszczuk,  Wojciech Żydek, Dominik Sowa, Norbert Łużny, Adam Giedrewicz, Hanna Zakrawacz, Jakub Nóżka,  Krystian Młocek, Jakub Zakrawacz.

  data dodania: 2017-09-18

 • Sprzątamy świat

              W tym roku ogólnoświatowa akcja „Sprzątanie świata” odbyła się pod hasłem Nie ma śmieci, są surowce. Udział w niej wzięli wszyscy uczniowie i nawet najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Przedsięwzięcie to koordynowały Panie: Beata Moskal i Małgorzata Rasała.

  Klasy starsze zaopatrzone w worki i rękawiczki wyruszyły zbierać śmieci – surowce w najbliższym otoczeniu. Sprzątali więc park przy szkole, okolice przystanku i drogę główną wsi Strzelce. Po raz pierwszy w teren wybrali się czwartoklasiści.

  Uczniowie klas I-III i przedszkolaki wykonywali w swoich zespołach prace z gazet, z których w holu głównym powstała wystawa. Na lekcjach z edukacji przyrodniczej rozmawiali o tym czym jest ekologia, o tradycji powstania akcji „Sprzątanie świata”  oraz o tym, jak oni –najmłodsi członkowie społeczeństwa mogą dbać o czystość naszej planety.

  Uczniowie lubią tę akcję, chętnie biorą w niej udział i angażują się z zapałem w prace porządkowe. Świadczą o tym chociażby sterty zebranych przez nich śmieci. 

  data dodania: 2017-09-18

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788