CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień Mamy i Taty w klasie III

  22 maja 2017r. w klasie trzeciej o godz. 16.00 odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Mamy i Taty. Wcześniej dzieci wręczyły swoim rodzicom zaproszenia, zachęcając do przybycia na uroczystość , w zamian oferując niespodzianki. Tak też się stało. Jak zwykle na rodziców można było liczyć, dopisali, frekwencja była bardzo duża. Dzieci przygotowały różne wierszyki dedykowane swoim mamom i tatom, śpiewały piosenki, tańczyły. Każdy rodzic mógł zobaczyć swoją pociechę. Zorganizowano „Koncert życzeń”, w którym dzieci życzyły wszelkiej pomyślności wręczając przygotowane prezenty- drzewko szczęścia. Po występach wszyscy mogli częstować się pysznym ciastem upieczonym przez babcię Michała, Oskara i Mai. Uroczystość udała się, a dzieci mogły wyrazić słowami wdzięczność rodzicom za trud wychowania. Opiekunem całej imprezy była wychowawczyni kl. III pani Beata Moskal.

  data dodania: 2017-05-24

 • Wycieczka najmłodszych dzieci do ZOO

  19 maja 2017 roku uczniowie z klasy I oraz dzieci przedszkolne pojechały z rodzicami i wychowawczyniami na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale także doskonałą lekcją przyrodniczą. Nasze dzieci odwiedziły wspaniałe Afrykarium. Spotkały tutaj m. in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszały się z wielką gracją. W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody podziwiały rafę koralową oraz ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb. Jednak największą atrakcją był 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwił podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Podczas pobytu we wrocławskim Zoo dzieci obserwowały nie tylko dzikie zwierzęta, ale mogły również podziwiać otaczającą ich przyrodę. Wyjazd był wspaniałą, niezapomnianą chwilą, którą zachowamy wszyscy w pamięci i utrwalimy na pamiątkowych zdjęciach.

  data dodania: 2017-05-21

 • Niezwykła lekcja muzealna

  Uczniowie klasy IV i V wybrali się z nauczycielami języka polskiego do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Tam wzięli udział w niecodziennej lekcji historycznej – Szpiegowskich przygodach Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Poznali nie tylko postać polskiego bohatera II wojny światowej, ale sami też stali się poszukiwaczami i szpiegami kodującymi
   i odkodowującymi wiadomości.

  Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu łączy w sobie historię i współczesność. Dziedzictwo naszego narodu prezentowane jest z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu wizyta w tym miejscu zwyczajnie nie może być nudna. Najlepiej przekonajcie się o tym sami, odwiedzając nie tylko muzeum, ale też przepiękną wrocławską starówkę.

  data dodania: 2017-05-18

 • Wycieczka szóstoklasistów do ogrodu botanicznego

  W dniu 13 maja szóstoklasiści wraz z wychowawczynią – Panią Joanną Zawadą pojechali do Wrocławia, do ogrodu botanicznego, do którego zaprosiła ich babcia jednej z uczennic – Julii Lisowskiej, Pani Halina Walat. W ogrodzie uczniowie mieli okazję podziwiać okazy rzadkich roślin, roślin egzotycznych, hodowlanych  i skamieniałości roślinne.

              Spacer po ogrodzie był nie tylko pouczającą lekcją przyrody, ale i doskonałym wypoczynkiem.

              Wychowawczyni i uczniowie serdecznie dziękują Pani Walat za zaproszenie. 

  data dodania: 2017-05-18

 • Świat muzyką malowany – twórczość Stanisława Moniuszki

              Majowe spotkanie z artystami Filharmonii Sudeckiej poświęcone było życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Uczniowie wysłuchali kilka arii z najpopularniejszych oper kompozytora, m.in. z opery "Halka" i kilka znanych i lubianych pieśni, np. "Prząśniczka". Sami też „wzięli” lekcję nauki śpiewu operowego. Przy okazji poznali rodzaje głosów żeńskich. 

  data dodania: 2017-05-18

 • Finał konkursu „Kto zatańczy z klasą V ?”

  15 maja w naszej szkole odbył się finał szkolnego projektu pt. ”Kto zatańczy z klasą V?”. Organizatorem konkursu została klasa V, która już w kwietniu zaprosiła do udziału w tym przedsięwzięciu wszystkie klasy wraz z oddziałami przedszkolnymi. Przez ostatnie tygodnie uczniowie przygotowywali układy taneczne pod okiem swoich wychowawców. Występy oceniane były przez jury w składzie: pani dyrektor Joanna Mazanka, certyfikowany instruktor Zumby pani Izabela Śmietana, dyrektor GOK w Marcinowicach pan Dawid Sobczyk oraz pani Małgorzata Rasała – przedstawicielka nauczycieli. Ocenie podlegał strój grupy, zaangażowanie całej klasy, pomysłowość układu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie grupy taneczne były doskonale przygotowane. Ostatecznie jury wyróżniło trzy występy: klasę 0, która fantastycznie zatańczyła taniec twist do znanego przeboju „Let’s twist again” Chubby Checkera, klasę III, która zatańczyła skomplikowany układ do piosenki pt. „Music Country” oraz klasę IV za wakacyjny i energiczny taniec do piosenki pt. „Bomba”. Cały konkurs zwyciężyła klasa VI. Swoim układem do piosenki „Sofia” autorstwa Alvaro Soler zdobyła serca widzów oraz otrzymała puchar „Kreatywni i Aktywni w Szkole w Strzelcach’’. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i liczymy na ich kreatywność i kontynuację konkursu w następnym roku.

  data dodania: 2017-05-17

 • XII GMINNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ

  12 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Festiwalu Piosenki w Marcinowicach. Festiwal został przeprowadzony w dwóch kategoriach, uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI. W kategorii młodszej naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy III Martyna Dworniczak, która zaśpiewała piosenkę pt. „Dilajla” Toma Jonesa. W kategorii starszej wystąpił duet z klasy VI Wiktoria Gajewska i Paulina Chrąchol, które zaśpiewały utwór autorstwa Margaret pt. „Thank you very much” oraz Patrycja Rusin, która wykonała utwór pt. „Magic” Seleny Gomez. Uczestników konkursu przygotowywała pani Magdalena Miłkowska-nauczyciel języka angielskiego. Wszyscy artyści godnie reprezentowali szkołę pokazując swoje umiejętności muzyczne i językowe. Serdecznie gratulujemy udanych występów i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach festiwalu.

  data dodania: 2017-05-14

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZINTEGROWANY „ZUCH”

  Uczniowie klasy I, II a, II b 10.05.2017 roku wzięli udział w wiosennej sesji Ogólnopolskiego konkursu zintegrowanego ” Zuch”. Było sporo emocji, ale okazało się, że dla naszych 17 najlepszych uczniów, to nic trudnego. Każdy uczeń rozwiązał  21 zadań z edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Wyniki konkursu poznamy w czerwcu. Zostaną  przysłane do szkoły. Dzieci z niecierpliwością czekają i liczą na nagrody. Życzymy im powodzenia!

  data dodania: 2017-05-11

 • Nasi uczniowie w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II

  Uczniowie klasy VI – Estera Hercog, Zuzia Kuc i Wiktor Kurzej, czynnie włączyli się w tegoroczne Dni Papieskie organizowane w Świdnicy, biorąc udział w eliminacjach XII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy „ARKA”. Recytowali wiersze wielkiego papieża, aby w ten sposób uczcić  rocznicę urodzin Jana Pawła II. Uroczystość miała miejsce 10 maja w sali teatru świdnickiego, a organizowana była przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

  data dodania: 2017-05-11

 • Konkurs czytania w kl. III

  Dn. 27.04.2017 r. w klasie trzeciej odbył się KLASOWY KONKURS CZYTANIA.  W związku z tym, że uczniowie dopiero skończyli czytać lekturę R. Pisarskiego „ O psie, który jeździł koleją”, właśnie dlatego na konkurs wcześniej przygotowane  były przez wychowawcę fragmenty z tej książki. Każdy bardzo się starał. Poziom był bardzo wysoki. Trudno było wyłonić jedno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Dlatego jury w składzie- pani Ewa Kryger i pani Beata Moskal  przyznało:

   I  miejsce ex aequo- Martynka Dudzicz i Szymon Manijak

  II  miejsce ex aequo- Paulina Gajewska i Natalia Waśniewska

  III  miejsce ex aequo- Zosia Goljasz i Maja Borowa

   Wszyscy nagrodzeni zostali  dyplomami oraz brawami. Uczestnikom konkursu składamy gratulacje, szczególnie tym wyróżnionym.

  Organizatorem konkursu była pani Beata Moskal, wych. klasy III.

  data dodania: 2017-05-01

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788