CERTYFIKATYAktualności

 • Trwają zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego

  data dodania: 2017-04-26

 • Interdyscyplinarny Turniej Międzyszkolny Żyj zdrowo w ekologicznej Europie 2017

   26.04.2017 roku  już po raz ósmy odbył w szkole się międzyszkolny interdyscyplinarny turniej dla uczniów klas I - III  „Żyj zdrowo w ekologicznej Europie”. Wzięły  w nim udział 3 sześcioosobowe drużyny ze szkół podstawowych z  Wir, Marcinowic  i  Strzelc.

   Po wyczerpujących, ale  ciekawych i atrakcyjnych  zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców:

  I  miejsce – Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach 

  II  miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Marcinowicach

  Podczas przerwy w konkursie instruktorka Zumby p. Izabela Śmietana wystąpiła ze swoim zespołem tanecznym.

  Turniej prowadziła p. Ewa Kryger, a koordynatorem przedsięwzięcia była p. Anna Franków. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Alkoholowej w Marcinowicach  zostały zakupione  nagrody, potrzebne pomoce do realizacji zadań turnieju oraz   przygotowano  smaczny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w ten coroczny turniej, który promuje już od najmłodszych lat wśród uczniów zdrowy  styl  i tryb życia. 

  data dodania: 2017-04-26

 • Dzień serdeczności

  Klasa I wraz z wychowawczynią Anną Franków ogłosiła 24.04.2017r. Dniem serdeczności. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły byli dla siebie szczególnie mili i serdeczni. Używali częściej niż zwykle zwrotów rzecznościowych i  uśmiechali się wzajemnie. Mamy nadzieję, że Dzień serdeczności będzie w naszej szkole już codziennością.  

  data dodania: 2017-04-26

 • Kto zatańczy z klasą V ?

  W kwietniu klasa V zorganizowała i ogłosiła konkurs pt. „Kto zatańczy z klasą V”. 11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbyła się taneczna prezentacja pokazowa klasy V.
  Celem konkursu jest integracja klas, rozwój zainteresowań oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Do konkursu zostały zaproszone wszystkie oddziały I-VI oraz grupy przedszkolne. Zadaniem klas jest przygotowanie jednego układu tanecznego, w przygotowaniu którego bierze udział cały zespół. Finał konkursu odbędzie się 15 maja w SP w Strzelcach. Ocenie podlegać będzie pomysłowość układu, zaangażowanie całej klasy, strój oraz ogólny wyraz artystyczny.
  Koordynatorzy konkursu (Kornelia Śmietana, Hanna Zakrawacz i Marta Kowala), cała klasa V oraz opiekunowie merytoryczni (Joanna Mazanka i Magdalena Miłkowska) życzą powodzenia wszystkim w przygotowaniach do konkursu.

  data dodania: 2017-04-26

 • Dzień Zdrowia

              Kwiecień jest miesiącem poświęconym propagowaniu zdrowego stylu życia. Tak, jak wiosną do życia budzi się cała przyroda, tak i ludzie czują potrzebę „przebudzenia się” po zimie. Ponadto w dniu 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi i prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych. W związku z tym w klasach młodszych odbyły się cykle lekcji, na których uczniowie poznawali/przypominali sobie znaczenie pojęć: „ekolog/ekologia”, „segregacja odpadów/recykling”, „odnawialne źródła energii”, „oszczędna gospodarka zasobami Ziemi”, itp.

  Ponadto Zdrowa planeta – zdrowy człowiek to hasło, jakie przyświecało naszym szkolnym promotorkom zdrowia, Paniom: Małgorzacie Rasale i Beacie Moskal, które w piątek - 21 kwietnia zorganizowały dla uczniów Szkolny Dzień Sportu zgodnie z powiedzeniem: „Sport to zdrowie”. W tym dniu, już od drugiej lekcji, nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Dzieci z klas I-III i  przedszkolaki wzięli udział w sportowej rywalizacji. Poszczególne drużyny zmagały się ze sobą na torach przeszkód. Natomiast starsi – uczniowie klas IV-VI byli na spacerze „po zdrowie”. Przeszli wraz z wychowawcami trasę ok. 2 km po Strzelcach, na której wykonywali m.in.: przysiady, skręty tułowia, skłony, krążenie barków. Po powrocie do szkoły, na sali gimnastycznej popisywali się swoimi umiejętnościami rzutów do kosza piłką koszową, skokami przez skakankę oraz kręceniem hula – hop. „W nagrodę” każdy dostał pyszne jabłko.

  Cały dzień, choć forsowny, minął w aktywnej, zdrowej i radosnej atmosferze. 

  data dodania: 2017-04-25

 • W zdrowym ciele zdrowy duch

  Miesiąc kwiecień obfituje w wiele wydarzeń o charakterze ekologicznym, zdrowotnym i skłaniającym do aktywności ruchowej. Jednym z takich przedsięwzięć był Szkolny Konkurs „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach. Zmagania konkursowe odbyły się 20.04.2017 r., a naszą szkolę reprezentowała drużyna w składzie:

  Hanna Zakrawacz kl. V
  Jakub Nóżka kl. V
  Zuzanna Kuc kl. VI
  Wiktoria Gajewska kl. VI
  Konrad Wołczyński kl. VI
  Jakub Zakrawacz kl. VI
  Uczniowie w czasie wszystkich konkurencji wykazali się wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania nie tylko po polsku, ale również w języku angielskim. Wiadomości dotyczyły zróżnicowanej diety i sposobów kształtowania nawyków prozdrowotnych. Uruchomili oni też swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne, wykonując ciekawy plakat o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło oczywiście konkurencji sportowych zachęcających do aktywności ruchowej i dbałości o sprawność fizyczną.
  Dobra zabawa i współpraca uczestników naszego zespołu pozwoliła na uśmiech i zadowolenie z udziału w nowym wydarzeniu.

  data dodania: 2017-04-25

 • Nasza szkoła na konkursie o zasięgu regionalnym „Tradycji Stołów Wielkanocnych”

              Dnia 9 kwietnia, w Niedzielę Palmową odbyła się w Marcinowicach XIII edycja  konkursu Tradycji Stołów Wielkanocnych. W imprezie brało udział 60 różnych instytucji, szkół oraz goście z Czech i Niemiec.

              Nasz szkolny stół wielkanocny tak, jak co roku zdobył nagrodę, budząc ogromne zainteresowanie. Najbardziej podobały się stroiki, baranki, króliczki i kurki wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców. Nie zabrakło też tradycyjnych wielkanocnych wypieków i potraw. Bogato zdobione baby, mazurki, pascha to dzieło naszych mam, które corocznie przyczyniają się do tego, aby wraz z nauczycielami dbać o kultywowanie rodzinnych oraz regionalnych tradycji świątecznych.

              Koordynatorka całego przedsięwzięcia, podobnie jak w latach poprzednich, była Pani Mirosława Kozak,  a pomagały jej Panie:  Ewa Kryger i Milena Dworniczak. Nauczycielki zorganizowały i przeprowadziły szkolny konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną, wykonały dodatkowe elementy dekoracyjne, zaprosiły do współpracy wielu rodziców. Dziękujemy wszystkim rodzicom i całym rodzinom za współpracę i zaangażowanie w promocję szkoły.   

  data dodania: 2017-04-25

 • Mistrz tabliczki mnożenia

            6 kwietnia 2017r. w kl. trzeciej dzień upłynął  pod hasłem : Mistrz tabliczki mnożenia. Aby zdobyć tytuł mistrza, trzeba było mocno się napracować i pogłówkować.

             Na początku wszyscy rozwiązywali działania na mnożenie i dzielenie oraz zapisywali działania do zadań z treścią. Następnie losowali karteczki- losy- z działaniami na mnożenie i podawali wyniki. Następną konkurencją był tzw. „Krzyżak”,  gdzie też trzeba było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Ostatnie zadanie- „Olimpijczycy”- polegało na uporządkowaniu w pudełku działań z właściwymi wynikami.

           Emocji było co niemiara! Każdy bardzo się starał. Jednak  zwycięzca jest tylko jeden. Po podsumowaniu wszystkich  punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach okazało się, że:

  III miejsce zajęła    Martynka Dworniczak

   II miejsce zajęła   Martynka Dudzicz

  I miejsce zajął  Szymon Manijak i  on właśnie otrzymał tytuł Mistrza tabliczki mnożenia

       Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za starania , w szczególności MISTRZOWI! Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami ze słodkim załącznikiem.

  Organizatorem konkursu była wych. pani B. Moskal.

  data dodania: 2017-04-09

 • Konkursowe zmagania naszych uczniów z językiem angielskim

              Dnia 22 marca w naszej szkole odbyła się olimpiada z języka angielskiego OLIMPUS, w której wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu rozwiązywali przez 50 min. 30 zadań dotyczących gramatyki, czytania ze zrozumieniem i słownictwa.

              Natomiast 31 marca w olimpijskich zmaganiach wzięli udział młodsi uczniowie z klas I – III. Oni również przez niespełna godzinę pisali test składający się z 21 pytań, a sprawdzający umiejętności słownikowe.

              Na wyniki obu konkursów przyjdzie nam czekać do maja, ale już teraz wszystkim chętnym uczestnikom gratulujemy odwagi, wiedzy i umiejętności i trzymamy kciuki za ich sukces.  

  data dodania: 2017-04-02

 • Sukcesy naszych uczniów

  W dniu 24 marca, w Świdnickim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego „PEGAZIK”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI – Zuzanna Kuc, laureatka etapu gminnego, którą do występu przygotowała Pani Barbara Kielar. Zuzia otrzymała wyróżnienie.

  Natomiast 27 marca, nasi chłopcy, również szóstoklasiści w składzie: Wiktor Kurzej, Krystian Młocek i Jakub Zakrawacz wyjechali do Marcinowic, gdzie w siedzibie Urzędu Gminy w odbył się gminny etap konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie wrócili z upominkami. Krystian Młocek zakwalifikował się do etapu powiatowego tego konkursu. Chłopców przygotowywała Pani Małgorzata Rasała.

  Naszym laureatom i ich promotorkom gratulujemy sukcesów!

  data dodania: 2017-03-29

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788