CERTYFIKATYAktualności

 • Naszej Pani Księgowej

  podziekowania
  Zdalnie i na odległość, ale serdecznie i gorąco dziękujemy                    Pani Irenie Kruk za wieloletnią pracę w naszej szkole.                      Życzymy dużo zdrowia, odpoczynku, spełniania podróżniczych pasji, marzeń i dalszych planów.

  Dyrektor, Współpracownicy, Rada Rodziców
  i uczniowie
  data dodania: 2020-03-31

 • Zostań w domu! Bądź aktywny! I wygrywaj!

  Czas zawieszenia zajęć szkolnych to nowa i trudna sytuacja zarówno dla uczniów, ich rodziców, jak i nauczycieli. Jednak ogólnopolski apel Zostań w domunie musi oznaczać nudy. W naszej szkole są uczniowie, którzy podejmują się dodatkowych zadań, np. konkursowych prac plastycznych.

              Aby zachęcić dzieci do przebywania w domu i do nauki, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i ich pociech. W akcji tej udział wzięła Julia Fik – uczennica kl. II, która w zorganizowanym przez w/w instytucję konkursie odniosła wielki sukces – znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników. Julka przygotowała z Rodzicami piękny obraz – kolaż wiosenny. Julce i jej Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

             Bierzcie przykład z Julki! Bądźcie kreatywni, twórczy i aktywni! Korzystajcie ze źródeł, które podsyłają Wam nauczyciele!

   

  Dzieci uczą rodziców w domu!

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
  Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

  Materiały można pobrać pod adresem:
  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

  Pozdrawiam Joanna Mazanka

  data dodania: 2020-03-29

 • Informacja dotycząca podręczników pozostawionych w szkole

  Informujemy, że w czwartek, 26.03. w godz. 9.00 - 11.00 będzie możliwy odbiór podręczników, ćwiczeń i zeszytów, które pozostały w szkole. Wszystkie te pomoce znajdują sie w holu szkoły zebrane uprzednio przez wychowawców klas i będą wydawane na ganku przed wejściem do budynku. (Dotyczy także oddziałów przedszkolnych).

  data dodania: 2020-03-23

 • UWAGA!

  Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły wszystkim osobom niebędącym jej pracownikami, dotyczy to również parku, placu zabaw, siłowni zewnętrznej i boiska.
                                                                                                                         Joanna Mazanka dyrektor szkoły.

  data dodania: 2020-03-20

 • Apel do Rodziców. ZOSTAŃ W DOMU!

  Apelujemy do Rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania z dziećmi na świeżym powietrzu.
   Zachowajcie bezpieczną odległość od innych osób.
   Nie spotykajcie się w trakcie spacerów ze znajomymi.
   Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni!
  Przypominamy, że do odwołania obowiązuje zakazu korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk sportowych oraz orlików znajdujących się na terenie Gminy Marcinowice.

  data dodania: 2020-03-18

 • Egzamin ósmoklasisty - materiały dydaktyczne

  Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy  od 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

  data dodania: 2020-03-15

 • Komunikat w sprawie ochrony przed koronawirusem

   

  W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy niezwłocznie skontaktować się pod numerem:

   

   

  Stacja sanitarno-epidemiologiczna

   

  tel.: 74 852 05 35 do godz. 15:00

  tel.: 691 730 274 – całodobowo

   

  Całodobowy nr telefonu

  Wójta Gminy Marcinowice

   

  tel. 606 88 66 94

   

   

  Całodobowy nr telefonu

   Szkoły Podstawowej w Strzelcach

   

  tel. 74 850 44 20

   

  Najbliższy Oddział zakaźny

   

  tel. 74 6489742

   

  data dodania: 2020-03-12

 • Zawieszenie zajęć w szkole

   Informujmy, że na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej od 16.03.2020 - 25.03.2020 zawieszone będą zajęcia szkolne, a dzieci nie przychodzą do szkoły. W dn. 12.03. i 13.03 tj. w czwartek i piątek zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze  dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. Autobusy poranne bez zmian, powrót  o 12.00 i 15.30.
  W związku z wyjątkową sytuacją proszę śledzić na bieżąco informacje pojawiające się na naszej stronie, jak również na e-dzienniku, gdzie będą systematycznie ukazywać się komunikaty o wszelkich zmianach.
   Nauczyciele pozostają do Państwa dyspozycji za pośrednictwem e-dziennika. 

  Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

  Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

  Więcej na: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

  Szczegółowe informacje dotyczące koronawirusa:


  Joanna Mazanka - dyrektor szkoły

  data dodania: 2020-03-11

 • O naszej szkole wie już cała Polska

  W dniach 7-8 marca nauczycielki naszej szkoły, Panie: dyrektor Joanna Mazanka i wychowawczyni klasy II – Pani Joanna Kubicka uczestniczyływ Warszawie, w ogólnopolskiej konferencji Inspiracje Wczesnoszkolne 2020.

  Zaproszenie na to wydarzenie otrzymała Pani Joanna Kubicka, która w okresie od września 2019 r. do stycznia 2020 r. wzięła udział w programie wsparcia rozwoju zawodowego i wymiany doświadczeń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej realizowanym przez Fundację Szkoła z Klasą oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Szkoła Ucząca Się”.

  Na konferencji nauczycielka zaprezentowała swój autorski projekt Dni dobrego wychowania/zachowania, którego głównym założeniem jest współpraca z różnymi podmiotami, ale przede wszystkim z rodzicami uczniów w realizacji zadań z obszaru wychowawczego.

  Podczas swojego wystąpienia na konferencji wychowawczyni drugoklasistów przedstawiła prezentację pt. „Dobre wychowanie potrzebuje wielu „nauczycieli”, bo jest wieloskładnikową sumą wzorców” i omówiła sposób realizacji tego przedsięwzięcia. Jednak jak podkreśla sama prelegentka, jej wystąpienie miało przede wszystkim za cel wypromowanie naszej szkoły, w tym jej uczniów i ich rodziców w środowisku ogólnopolskim.

  Pani Joannie Kubickiej gratulujemy dużego osiągnięcia. Życzymy dalszych sukcesów i nowych pomysłów na wyzwania współczesnej oświaty.

  data dodania: 2020-03-11

 • Nasi uczniowie nagrodzeni przez policjantów

  Przed feriami policjanci z posterunku w Marcinowicach spotkali się z uczniami naszej szkoły w ramach corocznej akcji „Bezpieczne ferie”. Wówczas zachęcili ich do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników było wykonanie wybraną techniką obrazka ilustrującego jeden z przepisów zawartych w Dekalogu Federacji Narciarskiej. Uczniowie wykonali łącznie 17 prac. 5 z nich wysłanych zostało na etap ogólnopolski tego konkursu.

  W dniu 2 marca policjanci: mł. asp. Szymon Szczepaniak i asp. sztab. Piotr Król oraz wójt gminy Marcinowice Pan Stanisław Leń na uroczystym apelu podziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło konkursowe. 14-stu uczniom wręczyli  upominki. Policjanci przyznali też 3 nagrody główne:

  I miejsce i maskotkę Lwa Policjanta otrzymała Julia Fik, II miejsce zajęła praca Ani Krupy, nagrodę za miejsce III odebrała Milena Śliwa. Wymienione trzy laureatki są uczennicami kl. II, a  do konkursu przygotowała je ich wychowawczyni Pani Joanna Kubicka.

              Wyróżnionym i nagrodzonym wychowankom gratulujemy, a Panom policjantom i Panu Wójtowi dziękujemy za prezenty.

  data dodania: 2020-03-03

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788