CERTYFIKATYAktualności

 • Powitaliśmy Panią Wiosnę!

  W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentu. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Anna Franków. 

  Podczas szkolnej imprezy dzieci miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami i zaprezentować uzdolnienia recytatorskie, muzyczne, taneczne, sportowe oraz plastyczne. W holu szkoły zorganizowana została wystawa na temat wiosny przygotowana przez uczniów oraz przedszkolaków, pod kierunkiem ich nauczycieli i wychowawców.

              Ten niezwykły dzień uatrakcyjnił swoją wizytą sportowiec – p. Waldemar Sawko, który  na co dzień zajmuje się szkoleniem przyszłych sportowców w szkole wspinaczki The Globe. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział o swoich zainteresowaniach i pasji związanej z górami. Dowiedzieliśmy się więc o jego wyprawach na najwyższe szczyty Europy, o narciarstwie górskim, a także o zasadach latania na paralotni i sposobach wchodzenia na skałki. Każdy z uczniów mógł obejrzeć i dotknąć przywiezionych przez p. Waldemara sprzętów, wziąć udział w spinaniu się po drabinkach w sali gimnastycznej z użyciem czekanów.

              Kolejną atrakcją obchodów pierwszego dnia wiosny był pokaz mody wiosennych fryzur zorganizowany przez SU pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał i parada postaci bajkowych, za które przebrali się wszyscy chętni do zabawy. Ten ostatni pomysł poddała Pani bibliotekarka – Beata Kamińska.

   

  Panu Sawko serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zainteresowanie uczniów różnymi formami sportów wyczynowych, a naszym Paniom nauczycielkom gratulujemy udanej, wesołej imprezy. 

  data dodania: 2017-03-23

 • Wycieczka do jaskini nietoperzy

  Wyjazd, 16 marca 2017 roku  do Stacji Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Świdnica okazał się dla najmłodszych dzieci w szkole, czyli przedszkolaków i uczniów klasy I prawdziwym przeżyciem. Po przyjeździe grupą zajęła się pani leśnik, która omówiła zwierzęta  i pokazała wiele leśnych eksponatów. Dzieci miały możliwość wejścia do ciemnej, mrocznej i pełnej niespodzianek jaskini nietoperzy. Następnie zwiedziły terrarium, gdzie żyją jaszczurki, węże, a nawet papugi  i inne zwierzęta. Nasi milusińscy byli zaskoczeni tym swoistym miejscem, które zrobiło na nich ogromne wrażenie. Wszyscy bardzo zainteresowali się prowadzonymi zajęciami i aktywnie w nich uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą. Pod opieką nauczycielek oraz rodziców wróciły zadowolone do szkoły.

  data dodania: 2017-03-19

 • Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie… Spotkanie z historią

  W niedzielę, 12 marca, w naszej szkole miała miejsce niezwykle wzruszająca, pełna wspomnień uroczystość, który przebiegała pod hasłem: Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie…, a powstała we współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Strzelce i Radą Sołecką. Spotkanie otworzyła dyrektor – Pani Joanna Mazanka. W imieniu organizatorów wszystkich przybyłych na piknik powitała Pani Juzwenko – Jager prezes Stowarzyszenia i sołtys wsi Strzelce – Pan Waldemar Krzyśków.

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dr Adolf Juzwenko – dyr. Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Pan Wiesław Rośkowicz – dyr. Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, proboszcz naszej parafii – ks. Marcin Czchowski, wójt gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice – Pani Bożena Lema, radni i mieszkańcy Strzelec oraz emerytowani nauczyciele szkoły. Szczególnymi gośćmi byli ci, którzy w pierwszych latach powojennych rozpoczynali swoje nowe życie właśnie w Strzelcach.

  Wszystkich uczestników uroczystości w klimat wspomnień wprowadziły prezentacje multimedialne dotyczące historii wsi - prezentacja przygotowana przez naszych nauczycieli i uczniów kl. VI pt. „Historia jednej miejscowości” oraz pani Katarzyny Poznańskiej przedstawiająca sylwetkę   Dorothei von Philipsborn – ostatniej mieszkanki pałacu, obecnie siedziby naszej szkoły. Zebrani z zainteresowaniem słuchali wystąpienia dr. Adolfa Juzwenki. Słowa do organizatorów skierował również wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. Oprawę artystyczną zapewniły występy dzieci z klasy II a, które zaprezentowały się w piosenkach i tańcach regionalnych. Uczniów przygotowała ich wychowawczyni – Pani Magdalena Figzał.

  Ponadto goście podziwiać mogli wystawę tematyczną „Strzelce – moja miejscowość”, wystawy z pamiątkami pierwszych osiedleńców i pracami uczniów – makietami szkoły oraz drzewami genealogicznymi rodzin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kroniki szkolne i parafialne. Cała uroczystość stała się wyjątkową okazją do wspomnień oraz  serdecznych, pełnych wzruszeń rozmów. 

  Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez strzeleckie gospodynie z Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Strzelce, który stanowiły ciasta oraz pyszne pierogi sporządzone według dawnych regionalnych przepisów.

  Ta krótka, ale jakże piękna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno najstarszemu, jak i najmłodszemu pokoleniu. 

  data dodania: 2017-03-14

 • Lekcja otwarta w klasie II a

  Dnia 06.02.2017 r. pani Magdalena Figzał zorganizowała dla rodziców dzieci z klasy II a lekcję otwartą z wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej. Tematem zajęć były zabawy i gry z piłkami. Rodzice przebrani w stroje sportowe bawili się wspólnie ze swoimi dziećmi, ćwicząc chwytanie, podawanie, kozłowanie i prowadzenie piłki. Po takiej piłkarskiej rozgrzewce wszyscy wzięli udział w wyścigach rzędów i grach zespołowych.

   Zajęcia upłynęły w doskonałej atmosferze dopingu, a na twarzach jej uczestników dominował uśmiech. Rodzice przypomnieli sobie swoje lata szkolne, a dzieci miały okazję pochwalenia się swoimi umiejętnościami i sprawnością.

  Wychowawczyni dziękuje za zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom.

  data dodania: 2017-03-12

 • Zdrowe warzywa siejemy, które później smacznie zjemy.

  Przedszkolaki wraz ze swoją panią Mileną rozpoczęły już przygotowania do wiosny. Chociaż za oknem jeszcze zimno zapragnęły, aby w ich klasie zawitała już wiosna.

  Już po feriach zabawiły się w prawdziwych ogrodników. Przedszkolaki siały,  sadziły i świetnie się przy tym bawiły.  Zabawa była wyśmienita, pełna wrażeń, a jednocześnie bogata w nowe doświadczenia i wiadomości.

  Dzieci oglądały różne nasiona. Porównywały ich wielkość, kształt, kolor. Dowiedziały się, które warzywa wyrosną z nasion, a które trzeba posadzić z cebul. Co jest potrzebne roślinom, aby mogły rosnąć i rozwijać się? Dzieci napełniały doniczki ziemią, przygotowały watę na talerzu i siały nasiona: kopru, pietruszki, rzeżuchy oraz sadziły cebulę. Pani wychowawczyni zwracała dzieciom uwagę na kolejne czynności wykonywane podczas siania i sadzenia.  Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w pracach z tym związanych. Nasze przedszkolaki to prawdziwi ogrodnicy.

  Po posadzeniu, ustawieniu w słonecznym oknie i podlaniu rozpoczęły się codzienne obserwacje i pielęgnacja roślin. Czekamy na zielone listki, które pojawią się na naszych oknach, a wyhodowane nowalijki wykorzystamy  do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin.

  Będzie zdrowo, zielono i wiosennie.

  data dodania: 2017-03-12

 • Zmiana planu lekcji !

  Od nowego tygodnia (13.03.) ulega zmianie dotychczasowy plan lekcji. Wychowawcy klas zapoznali uczniów lub rodziców o wprowadzonych poprawkach. Zmieniają sie również godziny pracy logopedy, szczegóły w naszej zakładce "Logopeda". Nowy plan lekcji dla każdej klasy dostepny jest na szkolnym e-dzienniku.

  data dodania: 2017-03-12

 • Dyrektor Szkoły ogłasza nabór na stanowisko SEKRETARZA SZKOŁY

  1. Określenie stanowiska pracy:

   

  a) sekretarz szkoły,

  b) wymiar czasu pracy – pełny etat,

  c) rodzaj umowy - umowa o pracę na trzymiesięczny okres próbny z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony.

  data dodania: 2017-03-06 | czytaj więcej

 • Zmiana czasu pracy sekretariatu szkoły

  Informujemy, że w miesiącu marcu sekretariat szkoły czynny będzie w godz. 7.00- 14.00.

  Za niedogodności przepraszamy.

  data dodania: 2017-03-05

 • Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu

              W środę, 8 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Joanna Zawada.

              DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W tym roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Dlatego uczniowie przygotowani przez p. J. Zawadę zwrócili wszystkim uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

  data dodania: 2017-03-05

 • Pierwszaki i dzieci przedszkolne na zajęciach – „Matematyka w przyrodzie”

  W piątek, 3 marca  2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką nauczycieli: Anny Franków, Mileny Dworniczak, Mirosławy Kozak oraz chętnych rodziców, na lekcję z edukacji matematyczno-przyrodniczej do Explora Parku w Wałbrzychu. Wszyscy mieli możliwość wspaniałej zabawy z jednoczesnym poznawaniem praw przyrody.

  Dzieci konstruowały z różnych klocków, układały budowle, mozaiki, różne przedmioty i zwierzątka. Bawiły się figurami geometrycznymi, poznając w ten sposób zależności, jakie zachodzą między nimi. Odkrywały też, że matematyka jest nauką ścisłą, gdzie panują określone prawa i zasady. Natomiast oglądając przygotowaną prezentację, miały okazję dostrzec matematykę w przyrodzie na przykładzie budowy szyszek, słonecznika, liścia koniczyny, ananasa  i innych roślin.

  Wszystkie dzieci wracały do domów pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę matematyczno-przyrodniczą.  

  data dodania: 2017-03-05

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788