CERTYFIKATYAktualności

 • Bezpieczniki Taurona

  Czy ktoś widział prąd elektryczny? Jak on wygląda? Dlaczego żarówka świeci a żelazko rozgrzewa się? Na te i wiele innych pytań, szukaliśmy odpowiedzi w czasie spotkania, które odbyło się w czwartek 02.03. 2017 r. a uczestniczyli w nim uczniowie klas I-IV. Ciekawą lekcję poprowadził Pan Paweł Kielar z Firmy Tauron Dystrybucja. Zajęcia nie tylko pozwoliły na zdobycie wiedzy o tym, jak powstaje prąd elektryczny i w jaki sposób dociera do naszych domów , ale również, jak  prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w czasie burzy czy awarii energetycznej. Wiadomości zdobyte podczas zajęć pozwolą również zwiększyć świadomość  dzieci w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną dziś i w przyszłości. 

  data dodania: 2017-03-05

 • Teatrzyk dla najmłodszych

  Również 1 marca, do naszej szkoły przyjechali aktorzy z teatru Blaszany Bębenek. Przedstawili wszystkim dzieciom przedszkolnym oraz uczniom klas I - IV sztukę pt.  „Skarb to nie tylko złoto”.  Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszyli do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury niezbędnej w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazało się, że  czekały  ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody. Z pomocą dzieci, które uwolniły krasnala z pajęczej sieci udało im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż.

  Spektakl przybliżył małym widzom, znaczenie prawdziwej przyjaźni oraz uświadomił im, dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Wszystkim podobała się gra aktorska, zmieniająca się kurtyna i ciekawe rekwizyty.

  data dodania: 2017-03-05

 • Będąc Małymi Mistrzami, jesteśmy doskonałymi uczniami

  W dniu 1 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze odbyła się konferencja podsumowująca trzyletni program sportowy Mały Mistrz, a jednocześnie inaugurująca program Sprawny Dolnoślązaczek, którego realizacja rozpocznie się w  nowym roku szkolnym.

  Na konferencję specjalne zaproszenie dostała jedna z naszych nauczycielek – p. Joanna Kubicka, autorka konkursowego projektu pt. „Będąc Małymi Mistrzami, jesteśmy doskonałymi uczniami”. Projekt został wyróżniony i opublikowany w pierwszym numerze z 2016 r. Zeszytów edukacyjnych programu Mały Mistrz, a p. J. Kubicka otrzymała list gratulacyjny i nagrodę.

              Realizując program MM nasza szkoła wzbogaciła się w różnorodny sprzęt sportowy. W tym roku dostaliśmy sprzęt do unihokeja.

  Nauczycielce gratulujemy sukcesu, a uczniom życzymy radosnych zmagań na boisku.  

  data dodania: 2017-03-05

 • Muzyczna apteka

  Czy muzyka może leczyć? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć nasi uczniowie podczas kolejnej lekcji muzycznej(1.03.) przygotowanej przez Filharmonię Sudecką. Wszyscy wysłuchali różnego rodzaju utworów - od nastrojowych po bardzo wesołe. Przy okazji przypomnieli sobie budowę i możliwości brzmieniowe oboju.

  data dodania: 2017-03-05

 • Wspomnienia z ferii

              W drugim tygodniu ferii zorganizowano uczniom naszej szkoły dwa wyjazdy i jeden dzień zabaw według ich zainteresowań.

          W poniedziałek – 20 lutego 21.02.2017r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunami – paniami: Joanną Zawadą, Beatą Moskal, Ewą Kryger i Mileną Dworniczak-pojechali na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój.  Na początku wspólnie obejrzeli krótki film, przedstawiający historię  muzeum. Następnie w samym muzeum można było zobaczyć różne stare modele maszyn, eksponaty dawnej techniki papierniczej i przetwórstwa papierniczego, również techniki wykorzystania papieru. Eksponaty te zaciekawiły wszystkich, jednak najbardziej zadowolone dzieci były z warsztatów. Własnoręcznie  czerpały papier. Każdy zawiózł do domu po dwie kartki czerpanego papieru; jeden biały ze znakiem wodnym i drugi zielony z kolorowymi ziołami i płatkami kwiatków. Wycieczka udała się i wszyscy byli zadowoleni.

   

  Natomiast starsi uczniowie z kl. IV-VI wyjechali, pod opieką p. Joanny Zawady, do wrocławskiego Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Tam w fascynujący sposób pokazane zostało im jej znaczenie dla człowieka. W trzecim dniu, tj. 22 lutego, wszyscy chętni mogli rozwijać swoje zainteresowania komputerowe i doskonalić umiejętności ruchowo-sportowe. 

  data dodania: 2017-03-05

 • Monitoring w szkole

  Informuję, że w szkole prowadzony jest monitoring wizyjny w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci, zapewnienia porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia, a obejmuje budynek szkoły wewnątrz (hol parter i piętro, schody, szatnie i łącznik na parterze szkoły) oraz wejście główne do szkoły, wejście zewnętrzne do sali gimnastycznej, podwórze szkolne, boisko, plac zabaw, bramę wjazdową, wejście tylne na teren szkoły. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu 74 850 44 20 lub drogą elektroniczną spstrzelce@poczta.onet.pl

                                                                                                                    Dyrektor szkoły, Joanna Mazanka

  data dodania: 2017-02-27

 • Trwają zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego

  data dodania: 2017-02-14

 • ORGANIZACJA WYPOCZYNKU PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  20-02-2017 r. wyjazd do wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis”. Opiekunowie: Ewa Kryger, Joanna Przyborowska, Anna Franków

   

  Wyjazd dzieci z przystanków szkolnych w poszczególnych miejscowościach:

  data dodania: 2017-02-14 | czytaj więcej

 • Walentynki 2017’

              Na kilka dni przed 14 lutego, Samorząd Uczniowski zorganizował w piątek - 10 lutego Szkolne Walentynki.

              Impreza poprzedzona była ogłoszeniem wyników zbierania do specjalnie przygotowanej skrzynki życzeń walentynkowych, które zostały odczytane przez przedstawicielki SU właśnie w piątek – w ostatni dzień przed długo oczekiwanymi feriami.

              Całą imprezę, zorganizowaną na dużej przerwie przez opiekunkę SU – p. Magdalenę Figzał, poprzedził kiermasz walentynkowych serduszek, a rozpoczęły recytacje wierszy o tematyce przyjaźni i miłości reprezentantów klas IV-VI przygotowanych przez p. Barbarę Kielar. Całość zakończyła się wspólną zabawą, tańcem i śpiewem.

              Zebrane fundusze Samorząd Uczniowski chce przeznaczyć na fundację wspierającą dzieci.

  data dodania: 2017-02-14

 • Dzień Pingwina w klasie II B

              Dnia 9 lutego w klasie II B miał miejsce kolejny tzw. Dzień okolicznościowy (realizacja klasowego przedsięwzięcia), który upłynął pod hasłem Dnia pingwina. Tradycyjnie już, rodzice pomogli dzieciom przygotować „specjalne” śniadanie lub wykorzystać zdrowe produkty do stworzenia właśnie postaci pingwina. Pomysły były przeróżne: pingwiny z jajka, bałwanek z chleba, kanapki  albo dodatki do nich w kształcie rybek– przysmaków pingwinów.      

  Z inicjatywy Julki Gliwy uczniowie wykonali pingwinkowe opaski, także dla wychowawcy, w których chodzili i pracowali na zajęciach przez cały dzień. Dzieci też, wg własnego wyboru i pomysłu, przygotowały się do zajęć, tj. opracowały materiały nt. fauny biegunów Arktyki i Antarktydy. Materiały te wykorzystały do stworzenia grupowych plakatów, które zawieszone zostały na górnym holu szkoły. Natomiast na zajęciach matematycznych uczyły się mnożenia, bawiąc się planszową grą dydaktyczną z podręcznika.

              Dla uatrakcyjnienia tego dnia wszyscy uczniowie klasy II B witali się okrzykiem  bohatera omawianej lektury pt. „Zaczarowana zagroda” Cz. i A. Centkiewiczów - pingwina Elegancika. Z klasy słychać było wesołe „Ork! Ork!”

              Cały dzień upłynął wychowankom p. Joanny Kubickiej bardzo pracowicie, ale wesoło i mimo zimy, w ciepłej klasowej atmosferze. 

  data dodania: 2017-02-14

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788