CERTYFIKATYAktualności

 • Jesteśmy zdrowi, jesteśmy bezpieczni

  Dbamy  o zdrowie, bo wiemy, co jemy.


  W ramach realizacji zadań Szkolnego programu profilaktycznego, dnia 29.11.2016 r. w oddziałach przedszkolnych i klasach I –III, przeprowadzone zostały prelekcje na temat zdrowego odżywiania.    

  data dodania: 2016-12-12 | czytaj więcej

 • Julia Gliwa i Klaudia Sowa laureatkami Regionalnego Konkursu Plastycznego

  W dniu 8 grudnia dwie uczennice z klasy II b pojechały do Warmątowic Sienkiewiczowskich po odbiór nagród za udział w Regionalnym Konkursie Plastycznym Śladami bohaterów „W pustyni i w puszczy”. Przedmiotem konkursu, zainicjowanego i zorganizowanego przez  Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a przeprowadzonego przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu, była praca plastyczna w formie mapy do wydarzeń opisanych w powieści Henryka Sienkiewicza o przygodach Stasia i Nel.

  Obie dziewczynki tworzyły swoje małe dzieła na zajęciach pozalekcyjnych pod kierunkiem p. Joanny Kubickiej i obie zostały laureatkami tego prestiżowego konkursu. Julia Gliwa zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas I-III, które nagrodzone zostało dyplomem i tabletem, a Klaudia Sowa III miejsce, za które otrzymała atrakcyjną grę planszową.

  Laureatkom i ich wychowawczyni gratulujemy sukcesu.  

  data dodania: 2016-12-09

 • VIII Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

   Już po raz ósmy nasza szkoła przygotowała mikołajkowe spotkanie pod hasłem „ Zdobądź gwiazdkę”, w którym udział  wzięły zaproszone szkoły podstawowe z  Marcinowic  i Wir. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z zakresu: ortografii,  historii, wiedzy geograficznej, znajomości świątecznych słówek w  języku angielskim, rozwiązywania zadań matematycznych. Był również test wiedzy o sporcie. Po wysiłku umysłowym nie zabrakło też czasu na relaks i pokaz sprawności fizycznej. 

  Tegorocznym  zwycięzcą została Szkoła Podstawowa z Marcinowic, miejsce drugie zajeli reprezentanci Strzelec, a trzecie Wir. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami,  a także nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w miłą atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizacją VIII Interdyscyplinarnego Turnieju Mikołajkowego zajęła się pani Joanna Przyborowska. 

  data dodania: 2016-12-08

 • Spotkanie z Mikołajem

  We wtorek, 6 grudnia, w całej szkole zaroiło się od malutkich i większych Mikołajków. To nasi uczniowie, z inicjatywy SU, który ten właśnie dzień ogłosił dniem na czerwono, poubierani w mikołajowe czapki, opaski z różkami reniferów oczekiwali na wizytę gościa z Laponii.

              Mikołaj, jak co roku nie zawiódł i zawitał w progach naszej szkoły po drugiej lekcji. Najpierw przywitały go piosenkami i wierszykami najmłodsze dzieci – przedszkolaki i pierwszoklasiści. Potem o słodkie paczki prosili uczniowie klas II-III, a po nich starsi.

              Chociaż mikołajki to tylko wesoła tradycja, to w tym dniu w Mikołaja uwierzyli wszyscy, nawet dorośli. Każdy już od rana poszukiwał prezentów, wypatrywał reniferów ciągnących sanie pełne podarków, nasłuchiwał dzwoneczków, które obwieszczały, że zbliża się Mikołaj.

              Wtorek minął nam więc w radosnej i magiczno-słodkiej atmosferze.  

  data dodania: 2016-12-07

 • Zbieramy fanty na WOŚP

  Przed nami 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
  Już   15 stycznia  Szkoła Podstawowa  im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach po raz drugi będzie siedzibą gminnego wielkoorkiestrowego grania współorganizowanego z Gminnym Ośrodkiem Kultury.  Zachęcamy każdego do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Zbieramy fanty, które posłużą do „zabawy fantowej”, poszukujemy sponsorów i atrakcji, liczy się każde wsparcie. Wszystko to w szczytnym celu, gromadzimy pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Każdego, kto zechce nas wspomóc prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, dzwoniąc pod numer telefonu 74 850 44 20. Wszystkich już dziś zapraszamy do wspólnego grania. Szczegóły wkrótce.

  data dodania: 2016-12-04

 • Andrzejkowe przerwy

  30 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dla wszystkich uczniów andrzejkowe przerwy. Uczniowie przez cały dzień na każdej przerwie mogli podchodzić do przygotowanych stanowisk i bawić się we wróżenie sobie z serduszka, kostek do gier, kubeczków i miseczek, pod którymi ukryte były przedmioty mówiące o tym, jaka czeka ich przyszłość.

  Na każdego, kto sobie powróżył czekała słodka niespodzianka - cukierki. Zarówno małym, jak i dużym dzieciakom dopisywały doskonałe humory, podobał się pomysł tak wesołego zorganizowania czasu wolnego między kolejnymi zajęciami.

  data dodania: 2016-12-02

 • Andrzejkowe zabawy

              W piątek, 25 listopada, odbyły się szkolne zabawy andrzejkowe. Przedszkolaki i uczniowie z klas I-III bawili się do południa, a starsi – po południu. Na każdej z zabaw nie zabrakło atrakcji.

              Przedszkolakom i dzieciom z klas młodszych trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią - p. Beatą Moskal przygotowali, zgodnie z tradycją andrzejkową, różne wróżby. Zabawa w nie była pełna emocji i radości zwłaszcza, że wesołe przepowiednie kryły się w cukierkach, lizakach i innych słodkich pysznościach.

              Natomiast starsi uczniowie na swojej dyskotece wybrali króla i królową andrzejkowego tańca. Zostali nimi: Kuba Zakrawacz i Paulina Chrąchol. Pomysłodawcą tych wyborów był Samorząd Uczniowski i jego opiekunka – p. Magdalena Figzał. 

  data dodania: 2016-11-27

 • Muzyczna lekcja patriotyzmu

  Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze święto narodowe,nieprzypadkowy zatem był tytuł kolejnej audycji muzycznej: "Z szablą w ręku i pieśnią na ustach". Podczas tego wspaniałego koncertu dowiedzieliśmy się jaka muzyka towarzyszyła Polakom w czasach zdobywania wolności, usłyszeliśmy piękne pieśni legionowe, m.in. Pierwszą Brygadę, Piechotę, Rozkwitały pąki białych róż. Pan Łukasz - trębacz zapoznał nas z budową i możliwościami brzmieniowymi trąbki oraz wykonał kilka popularnych sygnałów wojskowych. Na koniec przedstawienia było wspólne muzykowanie, czyli zespołowy śpiew połączony z grą na instrumentach perkusyjnych w wykonaniu oczywiście naszych zdolnych uczniów.

  data dodania: 2016-11-24

 • Szkolny Dzień Życzliwości

  21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. 

  W naszej szkole Dzień Życzliwości świętowaliśmy we wtorek – 22 listopada. Jego inicjatorkami i organizatorkami były Panie: pedagog - Ewa Kryger i psycholog - Kinga Bocian.

  Galę Życzliwości rozpoczęło ogłoszenie wyników głosowania na najżyczliwszego ucznia w szkole. W klasach I-III ten zaszczytny tytuł zdobyła Zuzia Wilczyńska, a w klasach IV-VI – (już po raz drugi) Jakub Nóżka.  W gali udział wzięły wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-VI wraz z nauczycielami, którzy przygotowywali się do niej kilka dni wcześniej, wykonując plakaty i znaczki. Plakaty – prace grupowe, wyjaśniające czym w pojęciu ich autorów jest ŻYCZLIWOŚĆ, ozdobiły dolny hol szkoły. Natomiast znaczki, wykonane we współpracy dzieci i najmłodszych uczniów z kolegami z klas starszych, wszyscy mieli przypięte na piersi. Ponadto każdy oddział/klasa zaprezentował/zaprezentowała własne hasło, wiersz, rymowankę lub piosenkę nt. koleżeństwa, przyjaźni, wspólnej zabawy, itp. W szkole zrobiło się więc kolorowo i wesoło, zapanowała niezwykle sympatyczna atmosfera, która towarzyszyła nam do końca dnia. 

  data dodania: 2016-11-22

 • Przypominamy o zebraniu z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów naszych uczniów do aktywnego udziału w zebraniu, które odbędzie się 23 listopada(środa) 2016 roku w godzinach 16.30 - 17.00 dla rodziców dzieci z klas IV-VI i o godz. 17.00 dla rodziców uczniów klas 0-III. W trakcie spotkania będzie można omówić aktualne sprawy szkolne w zespołach klasowych rodziców oraz wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z nauczycielami.

  data dodania: 2016-11-21

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788