CERTYFIKATYAktualności

 • Regionalny Konkurs Matematyczny

  Dnia 15.11.2016 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie GEOS – Regionalny Maraton Matematyczny. Uczestnicy  przez 90 minut  zmagali się z zadaniami matematycznymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

  data dodania: 2016-11-21

 • Dzień Świeżaka

              Dzień 18 listopada był w naszej szkole Dniem Świeżaka.  Zorganizowany został z inicjatywy najmłodszych członków Samorządu Uczniowskiego. Biedronkowe Świeżaki zasiadły więc na ławkach, „biegały” po korytarzach, wyglądały ciekawskie z tornistrów. Bawili się nimi wszyscy: przedszkolaki, młodsi i starsi uczniowie. Nauczyciele też chętnie przytulali pluszowe zabawki.

              Na dużej przerwie wszyscy, którzy przynieśli Świeżaki zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. 

  data dodania: 2016-11-20

 • Udział naszych uczniów w II Marcinowickim Turnieju Listopadowym

  W czwartek, 10 listopada  reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w II Marcinowickim Turnieju Listopadowym, który odbył się  w Zespole Szkół w Marcinowicach. Uczniowie w składzie: Zuzanna Kuc, Jakub Zakrawacz, Konrad Wołczyński, przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego – p. Barbarę Kielar,  zmierzyli się z rówieśnikami z innych szkół, prezentując w konkursie swoją wiedzę nt. historii naszego państwa, słynnych Polaków, pieśni patriotycznych, malarstwa historycznego oraz wiedzę o naszym regionie.

  Jak dowiedzieliśmy się na piątkowym apelu szkolnym (w dn. 18 XI), podczas którego p. dyr. Joanna Mazanka gratulowała reprezentantom ich występu, pytania konkursowe były trudne, ponieważ dotyczyły znajomości nie tylko samych wydarzeń historycznych, ale i znajomości pewnych faktów, o których nie mówi się na lekcjach, a które pamięta tylko najstarsze pokolenie Polaków.

  Z turnieju cała drużyna przywiozła dyplomy i drobne upominki.

  data dodania: 2016-11-20

 • Młodzi studenci

  Uczniowie naszej szkoły Natalia Waśniewska z klasy III i Jakub Zakrawacz, uczeń klasy VI,  zostali w tym roku studentami Dziecięcego Uniwersytetu UNIKIDS. W dniu 22 października 2016r. odbył się pierwszy wykład w nowym roku akademickim. Dwa razy w miesiącu, biorą oni udział w wykładach i  zajęciach z ekspertami w danej dziedzinie - profesorami renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych. Jak każdy   student otrzymali indeks oraz legitymację studencką. Natalka uczestniczy w wykładach oraz warsztatach ćwiczeniowych. Z uwagą wysłuchała pierwszego wykładu na temat "Niezwykłych właściwości zwykłych substancji". Zdobytą wiedzą zdołała już podzielić się ze swoimi koleżankami i kolegami, zaprezentowała doświadczenie.  Jakub dodatkowo uczęszcza na zajęcia z robotyki, gdzie buduje roboty z klocków Lego Technik.

  Uniwersytet dla dzieci to naukowa zabawa w studiowanie. Biorą w niej udział  dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które chcą wzbogacić swoja wiedzę. Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? To tylko niektóre z tematów wykładów.

  Misją tego Uniwersytetu Dziecięcego jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.

  Miejmy nadzieję, że dziecięce studiowanie obudzi w naszych naukowcach „umiłowanie mądrości” i przerodzi się kiedyś w prawdziwą karierę naukową, czego im już  teraz serdecznie życzymy.

  data dodania: 2016-11-20

 • Akcja – ewakuacja. Uczestniczymy w projekcie „Bezpieczny stopień”

  W dniu 15 listopada, na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy usłyszeliśmy głośne wołanie: „Alarm!” Oznaczało to tylko jedno – w szkole zaistniało jakieś zagrożenie. Uczniowie, nauczyciele, wszyscy inni pracownicy zaczęli przygotowywać się do ewakuacji i wychodzić z budynku.

  data dodania: 2016-11-16 | czytaj więcej

 • Jakub Nóżka laureatem XVIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie

  W Święto Niepodległości - 11 listopada, w Żarowie odbył się XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Konkurs odbył się w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Zaprezentowało się na nim blisko 200 wykonawców w 37 formacjach różnych kategorii.

              Naszą szkołę reprezentował Jakub Nóżka – uczeń kl. V, który wystąpił w kategorii solistów do lat 12 i zaśpiewał pieśń  nieznanego autora pt. „Matko o twarzy czarnej”. Chłopca do występu przygotował p. Jerzy Zuber.

              Jury po wnikliwym przesłuchaniu i analizie prezentacji uczestników festiwalu przyznało Jakubowi I miejsce. Werdykt bardzo ucieszył nie tylko samego ucznia i jego najbliższych, ale i całą naszą społeczność, która wysłuchała pieśni na szkolnej akademii w dniu 10 listopada.   

              Jakubowi i p. Jerzemu Zuberowi składamy serdeczne gratulacje.

  data dodania: 2016-11-16

 • W kropli deszczu – Dzień okolicznościowy w kl. II B

              Również 10 listopada w kl. II B miał miejsce tzw. Dzień okolicznościowy (kolejne już zadanie klasowego przedsięwzięcia, realizowanego od trzech lat w tym oddziale), który minął pod hasłem „W kropli deszczu”.

              Propozycja organizacji tych zajęć wynikała z zainteresowań dzieci, a ich przebieg polegał na samodzielnej organizacji pracy pod kierunkiem wychowawczyni. Uczniowie, w formie konkursowej, czyli  opartej na  rywalizacji, rozwiązywali zadania ukryte w kopertach pod parasolami, które prócz wiedzy wymagały pomysłowości i kreatywności, wykorzystania różnych źródeł informacji, umiejętności współpracy w grupie, przeprowadzania doświadczeń. Tradycyjnie też rodzice przygotowali „specjalne” śniadania – w tym przypadku były to kanapki w formie chmurek, kropli deszczu z dodatkami „symboli pogodowych”, np. słoneczek z sera żółtego lub jajka, twarogowych kulek imitujących grad, itp.   

              Zajęcia, choć bardzo forsowne, były doskonałą formą nauki poprzez zabawę.  

  data dodania: 2016-11-15

 • Święto Niepodległości 2016

              W czwartek, 10 listopada, cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości.  Uroczystość, na którą składały się recytacje poezji i pieśni patriotyczne, przygotowali uczniowie z kl. V i VI pod kierunkiem p. Barbary Kielar. Oprawą muzyczną zajął się p. Jerzy Zuber,   a dekorację wykonała p. Mirosława Kozak.

              W tym dniu wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele przypięte mieli biało – czerwone kotyliony, za oknami budynku szkolnego powiewały flagi. W klasach odbyły się lekcje, mające na celu przypomnienie uczniom wydarzeń sprzed 98 lat.

  data dodania: 2016-11-14

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

  W piątek, 4 listopada, uczniowie klasy szóstej w składzie: Zuzanna Kuc, Wiktor Kurzej i Estera Hercog wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej Nie rzucim ziemi skąd nasz ród. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Jego celem było, nie tylko zachęcenie do prezentacji scenicznej i rozwijanie umiejętności recytatorskich, ale również popularyzowanie treści patriotycznych oraz budowanie postaw patriotycznych.

  Nasi reprezentanci stanęli na scenie w szranki z przedstawicielami  powiatu świdnickiego i w gronie najlepszych recytatorów pokazali swoje umiejętności. Gratulujemy im ich występu.

  data dodania: 2016-11-13

 • Jesteśmy SMART

  W październiku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskim konkursie Jestem SMART. Chcieliśmy tym udowodnić, że jesteśmy SMART, tj.:

  • Sprytni
  • Mobilni
  • Aktywni
  • Rozsądni
  • Technologicznie Zakręceni

  czyli, że nasze dzieciaki są uczniami nowoczesnej szkoły!

  data dodania: 2016-11-06 | czytaj więcej

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788