CERTYFIKATYAktualności

 • Wyjazd do Aquaparku we Wrocławiu

                       3.11.2016 r. grupa 36 uczniów klas IV- VI uczestniczyła w zajęciach sportowo – rekreacyjnych we wrocławskim Aquaparku. Uczniowie korzystali z  basenów rekreacyjnych, jacuzzi, leniwej rzeki, zjeżdżalni  o różnym stopniu trudności oraz basenu z falami. Najwytrwalsi pływacy mogli sprawdzić swe umiejętności pływackie w basenie sportowym.
  Ważnym elementem wyjazdu było także zapoznanie się uczniów z zasadami właściwego zachowania się nad wodą oraz  koniecznością  przestrzegania regulaminów  kąpielisk w celu bezpiecznego wypoczynku.

  data dodania: 2016-11-06

 • Wycieczka na Przełęcz Tąpadła

   20. 10.2016 roku, 24 uczniów z klas I i  III wraz z nauczycielkami: Anną Franków i Beatą Moskal pojechało na wycieczkę przyrodniczą  do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Kompleks leśny Przełęczy Tąpadła, w którym odbyła się lekcja przyrodnicza z leśniczym podlega Nadleśnictwu Miękinia. Dzieci z zainteresowaniem  wzięły udział w zajęciach. Poznały wiele roślin i zwierząt. Pod okiem prowadzącego poznały grzyby jadalne i trujące. Po skończonej lekcji otrzymały nagrody za aktywny udział i zdobytą wiedzę przyrodniczą.

  data dodania: 2016-10-27

 • Udział naszych uczniów w październikowych konkursach pozaszkolnych

  Szkolny etap Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego „zDolny Ślązaczek”

              19 października to również dzień, w którym uczniowie klas starszych wzięli udział w szkolnym etapie II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego przeprowadzonego przez p. Magdalenę Miłkowską, a  organizowanego corocznie  przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu, pod patronatem kuratorium Oświaty w ramach konkursu zDolny Ślązaczek.

               

  data dodania: 2016-10-27 | czytaj więcej

 • Święto szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

  W środę, 19 października, obchodziliśmy święto szkoły. Całość uroczystości poprzedzona była udziałem uczniów w projekcie edukacyjnym, który opracowała i wdrożyła p. Barbara Kielar. W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa  zgłębiała wiedzę o naszym patronie. Młodsi uczniowie rysowali szkolę, przepisywali wybrane wiersze poety i rysowali do nich ilustracje. Starsi przygotowali plakaty o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  W ramach szkolnego święta odbył się również konkurs wiedzy o naszym patronie. W  holu zorganizowano wystawę tematyczną. Do wglądu dostępne były dawne kroniki szkolne, które  cieszyły się zainteresowaniem rodziców przybyłych w tym dniu na pasowanie uczniów klas pierwszych.

              Na uroczystości pasowania, przygotowanej przez wychowawczynię klasy I – p. Annę Franków, najmłodsi uczniowie zaprezentowali nam swoje umiejętności recytatorskie, śpiewne i taneczne. Po ślubowaniu i pasowaniu przez p. dyr Joannę Mazankę, świeżo upieczeni uczniowie złożyli na pamiątkowej tablicy, każdy pod swoim zdjęciem, „podpisy” – odcisk paluszka. Wychowawczyni obdarowała każde dziecko wielkim rożkiem obfitości, a starsi o rok koledzy podarowali pierwszakom ołówki z własnoręcznie wykonanymi ozdobnymi nakładkami i lizaki. Po akademii wszyscy udali się na dalszy ciąg zajęć, a dzieci z klasy I na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

              Cały dzień upłynął w świątecznej, radosnej atmosferze, którą dodatkowo uatrakcyjniła kawiarenka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariuszy oraz wspólne zabawy z klanzą na sali gimnastycznej. Jednakowo fajnie bawili i starsi, i młodsi uczniowie.   

  data dodania: 2016-10-24

 • Turniej unihokeja

  W dniu 20.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju  Unihokeja Strefy Wałbrzyskiej, który odbył się w Piławie Dolnej. Nie udało nam się uplasować na podium, jednak chłopcy mogli zmierzyć się z rówieśnikami  z innych szkół oraz sprawdzić  swoje umiejętności gry, stosując jej nowe zasady, szczególnie taktykę poruszania się bramkarza. W turnieju uczestniczyli: Figura Jakub, Gąsior Konrad, Hermaszewski Patryk, Kurzej Wiktor, Łużny Mateusz, Młocek Krystian, Wołczyński Konrad, Zakrawacz Jakub, Nóżka Jakub.

  data dodania: 2016-10-24

 • Szkolne eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

  Tradycyjnie już, przed zmaganiami gminnymi, wśród uczniów klas II i III odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”. Wierszyki przygotowali wszyscy uczniowie klasy II a – pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał, II b z p. Joanną Kubicką oraz klasy III z p. Beatą Moskal. Dla tych ostatnich konkurs ten stał się prawdziwym klasowym świętem poetyckim. Szkolne jury wyłoniło laureatów I etapu, którzy 25 października będą reprezentować naszą szkołę w Marcinowicach. Są nimi: Natalia Waśniewska z klasy III i Klaudia Woźna z klasy II b . Gratulujemy wszystkim uczniom, a za zwycięzców trzymamy mocno kciuki.

  data dodania: 2016-10-20

 • Święto Pracowników naszej szkoły

              Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii, którą swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Marcinowice – p. Władysław Gołębiowski, a także grono rodziców z panią przewodniczącą Rady Rodziców Lilianą Koziną. Akademię poprowadzili uczniowie  klasy II A pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał i klasy IV, których przygotowała p. Joanna Przyborowska. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Jerzy Zuber, a dekorację wykonała p. Ewa Kryger.

              Cały program, przeplatany wierszami, piosenkami i tańcami, zakończyły życzenia uczniów, którzy rozdali wszystkim pracownikom piękne róże. Pani dyrektor, Joanna Mazanka, podziękowała artystom i ich opiekunom za wzorowo przygotowaną uroczystość, a wszystkim uczniom za składane w tym dniu życzenia. Jednocześnie pracownikom szkoły złożyła serdeczne życzenia i wyraziła wdzięczność za ich dotychczasową pracę. Głos zabrał także Pan Wójt, składając na ręce p. dyrektor  bukiet kwiatów i dziękując wszystkim pracownikom za trud i poświęcenie wkładane w wychowanie młodego pokolenia. Życzenia od rodziców, odczytała p. Liliana Kozina.

              Mamy nadzieję, że radosna atmosfera tego dnia na długo pozostanie w pamięci naszych nauczycieli, pracowników, uczniów i gości.  

  data dodania: 2016-10-16

 • Jesienne zajęcia z rodzicami

  W środę, 12.10.2016r. w grupie czterolatków odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Najpierw goście obserwowali swoje dzieci, które poznawały owoce i warzywa nie tylko za pomocą zmysłu wzroku, ale również dotyku i smaku. Nasze maluchy wykazały się wspaniałą znajomością ogrodowych pyszności, samodzielnie przygotowały sok warzywno- owocowy, który z apetytem wypiły.

                Po degustacji, rodzice zostali zaproszeni do wspólnych zabaw ruchowo- muzycznych. Mieli również okazję do obejrzenia prac dziecięcych, poznania przedszkolnych zasad i zwyczajów wdrażanych w codziennej pracy grupy oraz pierwszych osiągnięć wokalnych swoich pociech.

  Dzieci były szczęśliwe, mogąc pracować i bawić się z rodzicami, a dorośli z pewnością opuścili szkołę z poczuciem dumy i zadowolenia.

  data dodania: 2016-10-16

 • Ćwiczymy z Junior Sport

   Program JUNIOR SPORT, który jest realizowany w naszej szkole od 9 września, umożliwia systematyczną aktywność ruchową uczniom  z klas IV- VI,   wspiera rozwój dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie ich aktywności prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia. Program jest współfinansowany                ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Operatorem programu na terenie Dolnego Śląska jest Dolnośląska Federacja Sportu. Dzięki temu, że czynnie bierzemy udział w programie,  w ostatnich dniach szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy, który uatrakcyjnia realizowane zajęcia dodatkowe, ale również zajęcia wychowania fizycznego w szkole. Dodatkowo uczestnicy programu otrzymali kolorowe koszulki. Prowadzone zajęcia są doskonałą formą rozwoju zainteresowań i pasji sportowych uczniów po zajęciach lekcyjnych.

  data dodania: 2016-10-16

 • XVI Dzień Papieski w naszej szkole

  W piątek, 7 października, klasa V przygotowana przez p. Jerzego Zubera, na uroczystym apelu, na którym gościł ks. proboszcz Marcin Czchowski, przybliżyła nam tegoroczne hasło obchodów XVI Dnia Papieskiego – Bądźcie świadkami miłosierdzia.

  Hasło jest nieprzypadkowe, ponieważ Dzień Papieski stanowi niejako zwieńczenie zarówno Roku Miłosierdzia, jak i Światowych Dni Młodzieży, którym również przyświecał temat miłosierdzia Bożego. Poza tym treści prezentacji naszych uczniów (wiersze, repertuar pieśni doskonale wplotły się w te, które realizujemy w naszych szkolnych projektach, m.in. edukacyjnym projekcie SZWU – Zdolni do wszystkiego dobrego – Klasy dobrego wychowania oraz projekcie Szkolnego Koła Wolontariatu, którego główną ideą jest zachęcanie uczniów do pomocy innym.

  data dodania: 2016-10-09

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788