CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień Chłopaka 2016

              30 września to również święto wszystkich chłopców. Tradycyjnie już o swoich kolegach pamiętały dziewczynki, które przygotowały dla nich różne niespodzianki. Chłopcy obdarowani zostali więc, prócz serdecznych życzeń, drobnymi upominkami i słodkościami. W klasie V i II b mamy upiekły nawet torty. Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie na Najsympatyczniejszego chłopca. Zwycięzcę poznamy po weekendzie. 

  data dodania: 2016-10-02

 • Szkolne obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

              W piątek, 30 września, na apelu p. dyr Joanna Mazanka oficjalnie ogłosiła udział naszej szkoły w obchodach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
  Uczniowie klas IV – VI, najpierw podczas rywalizacji klasowych, później międzyklasowych walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, rozwiązując różne przykłady, zadania, zagadki matematyczne, które przygotowała dla nich nauczycielka matematyki p. Joanna Zawada -  koordynatorka całego przedsięwzięcia.
  Rywalizacje odbywały się na wesoło, a utrwalanie umiejętności mnożenia stanowiło dobrą zabawę o czym świadczyły doskonałe humory jej uczestników.

  data dodania: 2016-10-02

 • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych

              W dniu 26 września nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. W ramach przygotowań do tego przedsięwzięcia, którego koordynatorką była p. Magdalena Miłkowska – nauczycielka j. angielskiego, uczniowie z klas IV – VI przygotowali plakaty dotyczące różnych języków świata i opisujące ciekawostki i symbole narodowe związane z danym krajem, poubierani byli w koszulki z napisami w różnych językach. Prace uczniów zaprezentowane zostały w holu szkoły. Na lekcjach j. angielskiego uczniowie  wzięli też udział w grach i zabawach mających na celu doskonalenie ich umiejętności językowych, w tym w quizie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.  Natomiast najmłodsze dzieci poznawały i malowały flagi różnych państw.  

  data dodania: 2016-09-27

 • Dzień w paski

              Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzień 23 września (piątek) ogłoszony został Dniem w paski. Wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele, którzy chcieli się zabawić, przyszli do szkoły w ubraniach w paski. Zdobiły one bluzki, spodnie, spódniczki, sukienki, a nawet skarpetki, rajstopy i buty. 

              Każdy „przebieraniec” otrzymał od opiekunki SU – p. Magdaleny Figzał – cukierka. Koniec tygodnia upłynął więc w  wesołym i słodkim nastroju.  

  data dodania: 2016-09-26

 • Wycieczka do Wąwozu Myśliborskiego

  Tegoroczny wyjazd do Wąwozu Myśliborskiego, który ufundował Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu, jako nagrodę za zajęcie I miejsca w VI Rajdzie Gmin Ślężańskich miał miejsce 9 września br. Na wycieczkę wybrali się uczniowie klasy szóstej. Po przyjeździe grupą zajęła się pani przewodnik. Poprowadziła uczniów do  sali muzealnej, następnie opowiadała o ptakach, które z różnych względów nie mogą przebywać w swoim naturalnym środowisku i znajdują się na terenie ośrodka badawczego „Salamandra”. Zabrała uczniów na 4,5km spacer, gdzie grupa mogła zobaczyć wszystkie skarby ścieżki edukacyjnej: stare drzewa, skały magmowe, strumień o I klasie czystości i największą atrakcję tego miejsca – rezerwat ścisły z chronioną paprocią – języcznikiem zwyczajnym. Nasi uczniowie zaskoczeni byli swoistym mikroklimatem wąwozu, gdyż tego dnia temperatura powietrza wynosiła ok. 30 stopni, a w samym rezerwacie było zaledwie 15 stopni. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami w terenie, aktywnie w nich  uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą.

  data dodania: 2016-09-21

 • Kalendarz pracy szkoły


  szczegóły kalendarza - kliknij na poniższy link "czytaj więcej"

   

   

  data dodania: 2016-09-19 | czytaj więcej

 • Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2016 w naszej szkole

  Tegoroczna – 23. edycja akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016 w naszej szkole odbyła się w piątek – 6 września i jak w całym kraju przebiegała pod hasłem  Podaj dalej... drugie życie odpadów.

  Na zajęciach przedszkolnych najmłodsze dzieci, a na lekcjach wychowawczych uczniowie klas I – V przypomnieli sobie jakimi cechami powinien wyróżniać się młody ekolog, wyjaśniali pojęcia: recykling i ekologia, rozmawiali na temat konieczności segregacji odpadów i dyskutowali o podejmowanych przez człowieka przedsięwzięciach w celu ochrony środowiska. Nie obyło się bez działań praktycznych. W każdej klasie i oddziale przedszkolnym dzieci z pomocą nauczycieli wykonywali prace przestrzenne z różnego rodzaju odpadów. W klasie II b dzień ten był również pierwszym w b. r. szk. tzw. Dniem okolicznościowym, w który aktywnie włączyli się rodzice (kontynuacja od 3-ch lat  projektu klasowego), a który upłynął pod hasłem „Z niczego coś fajnego”.

  Uczniowie i przedszkolaczki wykonali bardzo pomysłowe, ciekawe, wręcz oryginalne prace, np. roboty, zwierzątka (krokodyle, pingwinki, węża, ośmiornicę), lalki, pojazdy, fantastyczne stworki, itd., które można podziwiać na wystawce w holu szkoły. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była p. Beata Moskal.

  Natomiast p. Małgorzata Rasała była koordynatorką akcji sprzątania wsi Strzelce przez uczniów kl. VI. Pod jej opieką szóstoklasiści porządkowali teren wokół sklepu i szkolnego przystanku, doskonalili umiejętność segregacji odpadów, pogłębiali ogólną wiedzę na temat ekologii, w tym sposobów ochrony środowiska.

  data dodania: 2016-09-18

 • Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu

  Dzień 15 września upłynął w naszej szkole pod hasłem  Szkolnego Dnia Sportu, a zorganizowany został przez p. Joannę Przyborowską w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.

  Na drugiej lekcji uczniowie z klas I-III, po rozgrzewce przeprowadzonej przez przedstawicieli poszczególnych oddziałów, rozpoczęli zabawę na torze przeszkód ustawionym w szkolnym parku. Dzieci turlały się na materacach, skakały do wyznaczonych szarfami miejsc, biegały slalomem, przeskakiwały i przechodziły przez/pod  przeszkodami, wykonywały ćwiczenia polegające na schylaniu się w biegu do ułożonych na placu przed szkołą pachołków. Chętne dzieci pokonywały trasę kilka razy. Podobne zadania na torze, po rozgrzewce przygotowanej i przeprowadzonej przez uczniów, wykonywali czwarto- piąto- i szóstoklasiści.

  Zabawie/ćwiczeniom na torze towarzyszyła radosna atmosfera, wesoła muzyka i doping nauczycieli – wychowawców.

  Po pokonaniu toru przeszkód przez poszczególne klasy rozegrany został mecz piłki siatkowej - uczniowie kontra dorośli. Drużynę dorosłych, w składzie: dyrektora GOK-u – p. Dawida Sobczyka, rodziców - p. Izabelę Śmietanę, Agnieszkę Matusiewicz, Martę Śmietanę i przedstawicielkę grona pedagogicznego – p. Ewę Kryger, do „boju” sportowego poprowadziła p. dyr Joanna Mazanka. Drużynę uczniów dzielnie wspierał sołtys – strażak OSP – p. Michał Kot. W przedmeczowej rozgrzewce wziął udział sam Wójt Gminy Marcinowice p. Władysław Gołębiowski. Ponieważ mecz stanowił doskonałą rozrywkę, jego wynik uznano za remisowy, a jednocześnie zwycięski dla obu drużyn, którym gratulujemy kondycji, samozaparcia, umiejętności i dobrego humoru. Mecz dopingowali wszyscy uczniowie i nauczyciele, trzymając jednakowo mocno kciuki za obie drużyny.

  Cały dzień upłynął w radosno-sportowej atmosferze przy pięknej letniej pogodzie.

  data dodania: 2016-09-15

 • Uczestniczymy w projektach JuniorSport i Umiem pływać

  Bieżący rok szkolny rozpoczęliśmy od uczestnictwa w dwóch ogólnopolskich projektach:  JuniorSport  i Umiem pływać.

  Oba programy powstały w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej uczniów poprzez szereg działań, mających przede wszystkim zapoznać ich z różnymi formami uprawiania sportu, zaktywizować do kultywowania rozmaitych dyscyplin sportowych, pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi, a także zachęcić do udziału w lekcjach w-fu.

  Projekt JuniorSport zakłada prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną jego uczestników. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają szansę na uczestnictwo w ciekawych, bezpłatnych zajęciach sprawnościowych, a szkoła poszerzać ofertę sportową dla swoich wychowanków.

  W naszej placówce chętne dzieci objęte zostały pozalekcyjnymi zajęciami SKS-u prowadzonymi przez p. Joannę Przyborowską.

  Natomiast projekt powszechnej nauki pływania Umiem pływać, adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych, stanowi kolejną propozycję uczestniczenia dzieci w dodatkowych zajęciach sportowych i jest przede wszystkim propozycją skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania.   

                W naszej szkole uczestnikami projektu są trzecioklasiści, którzy rozpoczną udział w nim już w poniedziałek – 19 września. Będą co tydzień, do dn. 30 listopada, wyjeżdżać pod opieką wychowawczyni – p. Beaty Moskal na basen do Świebodzic.  

  data dodania: 2016-09-15

 • Pierwsze w tym roku szkolne zebranie z rodzicami

  Zapraszamy Państwa w dniu 14 września 2016 r. na pierwsze w tym roku zebranie. Ogólne spotkanie odbędzie się o godz. 16.30, spotkania rodziców z wychowawcami i innymi nauczycielami o godz. 16.45.

  Na zebraniu ogólnym  zostaniecie Państwo zapoznani z informacjami dotyczącymi bieżących spraw funkcjonowania naszej szkoły, a na zebraniach klasowych przede wszystkim z Wewnątrzszkolnym i Przedmiotowym Systemem Oceniania, kryteriami, inną ważną dokumentacją. Natomiast o godz. 17.15 odbędą się wybory do Rady Rodziców.   

  data dodania: 2016-09-09

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788