CERTYFIKATYAktualności

 • Nasza szkoła w programie edukacyjnym Bezpieczny Dolnoślązak

  Na początku maja Szkolny zespół ds. bezpieczeństwa zgłosił naszą szkołę do udziału w II edycji programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie szkół w projektowaniu działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań oraz praktycznego wykorzystania umiejętności współdziałania ze służbami  i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

  W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy zakwalifikowani i do czerwca 2017 r. będziemy realizować ten niepowtarzalny w swoich założeniach program, który ma sprawić, że nasi uczniowie nabędą jeszcze większych umiejętności ułatwiających im poruszanie się we współczesnym świecie, a także pozwoli reagować na niebezpieczeństwa i zagrożenia, którym podlegają osoby z ich najbliższego otoczenia.

  data dodania: 2016-05-15

 • Sukces naszej czwartoklasistki w konkursie plastycznym

              Uczennica klasy IV – Hania Zakrawacz została wyróżniona w konkursie plastycznym realizowanym w ramach II Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Dziewczynka swoją pracę wykonała pod kierunkiem p. Mirosławy Kozak. Obie otrzymały nagrody: Hania dyplom i książkę pt. „Legendy Dolnego Śląska”, a p. M. Kozak podziękowanie i również pozycję książkową pt. „Wędrówki po Dolnym Śląsku i jego stolicy”.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce dnia 8 maja 2016 r. w zamku Piastów w Legnicy. Hania i jej nauczycielka odebrały nagrody z rąk wojewody dolnośląskiego.

  data dodania: 2016-05-12

 • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 maja

              Dnia 26 kwietnia, na drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii upamiętniającej powstanie Konstytucji 3 Maja, którą przygotowała p. Barbara Kielar. Wszyscy uczniowie, ubrani w stroje galowe, mieli ze sobą biało – czerwone chorągiewki.

              Ponieważ powstanie pierwszego, najważniejszego dla naszego kraju dokumentu łączy się z odległą historią i nieznanymi jeszcze dla małych dzieci faktami z dziejów Polski, akademia miała charakter krótkiego przedstawienia przeplatanego poezją i pieśniami.

              Na koniec uroczystości p. dyr. Joanna Mazanka, dziękując organizatorom za jej poprowadzenie, podkreśliła znaczenie krzewienia patriotyzmu i miłości do Ojczyzny już od najmłodszych lat. 

  data dodania: 2016-05-03

 • Szkolny Dzień Gier Matematycznych

  Kontynuując realizację naszego tegorocznego szkolnego projektu edukacyjnego SZWU - Nasz potencjał kluczem do naszego sukcesu, w dniu 28-04-2016 roku odbył się Szkolny Dzień Gier Matematycznych, zorganizowany przez panią Joannę Zawadę. Uczniowie z klas IV-VI w tym dniu zmagali się z grami matematycznymi na różnych portalach matematycznych: z kostką Rubika, sudoku, rebusami matematycznymi oraz planszowymi grami matematycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra „statki”, którą dzieci same projektowały na kartkach.

  Rebusowymi mistrzami zostali: Bartosz Chrąchol, Patryk Korpysa, Oliwia Sordyl i Justyna Borko. Tytuł mistrzyni kostki Rubika zdobyła Dominika Grabowska, natomiast mistrzynią sudoku okazała się być Justyna Borko.

              Matematyczne zmagania pokazały naszym uczniom, że matematyka może być wesoła i przyjemna, a jej nauką świetną zabawą. 

  data dodania: 2016-05-03

 • Wolontariusze ze Szkolnego Kółka przy Szkole Podstawowej w Strzelcach spisują się na medal

  Wolontariusze ze Szkolnego Kółka przy Szkole Podstawowej w Strzelcach spisują się na medal i prężnie działają zarówno dla dobra szkoły, jak i  dla dzieci spoza niej. Cieszymy się, że mają tyle samozaparcia i szczerych chęci. Z inicjatywy „Pomocnych Strzelczyków” od marca ruszyło w Szkole Podstawowej w Strzelcach „Pogotowie Naukowe”. Jest to akcja promująca wzajemną pomoc w nauce. Wolontariusze w ramach „Pogotowia Naukowego” dyżurują popołudniami na świetlicy szkolnej, pomagając innym uczniom w odrabianiu lekcji, nadrabianiu zaległości, zrozumieniu trudnego materiału i nauce na sprawdziany. Dzieci chętnie korzystają z ich pomocy, dzięki czemu wolontariusze czują się potrzebni, a uczniowie mają wsparcie w nauce. Nasi wolontariusze nie zapominają także o swoich najmłodszych kolegach! Zapewniają na przerwach atrakcyjne spędzanie wolnego czasu dla przedszkolaków. Organizują dla nich zabawy, konkursy, tańce, ćwiczenia ruchowe, pokazy i czytają ciekawe książki, za co dzieci są im bardzo wdzięczne i czekają na nich z niecierpliwością.

  Oprócz pomocy na terenie szkoły Szkolne Kółko Wolontariuszy „Pomocne Strzelczyki” przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani”, dzięki której powstają Biblioteki Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Organizujemy wielką zbiórkę książek w naszej szkole! Celem kampanii  jest to, żeby każde dziecko przyjęte do szpitala otrzymało książkę. Organizatorom zależy także na utworzeniu w jak największej ilości szpitali bibliotek z wartościowymi książkami. Najważniejsze jest jednak, aby dzieci i młodzież  – mali pacjenci, mogli choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o swojej chorobie! Książki, bajki nowe oraz używane i zadbane można przynosić od 18 kwietnia do 6 maja do Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

  data dodania: 2016-04-30

 • Interdyscyplinarny Turniej Międzyszkolny Żyj zdrowo w ekologicznej Europie

              Od wielu już lat w kwietniu – miesiącu, w którym szeroko poruszane są problemy profilaktyki zdrowia i ochrony środowiska, organizujemy w naszej szkole Interdyscyplinarny Turniej Międzyszkolny dla uczniów klas I-III pod hasłem Żyj zdrowo w ekologicznej Europie. Jego koordynatorką jest p. Anna Franków.

              Na tegorocznym turnieju, w dniu 27 kwietnia 2016 r. gościliśmy przedstawicieli szkół z terenu naszej gminy, tj. ze Szkoły Podstawowej w Wirach i Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Imprezę uroczyście otworzyła nasza p. dyr Joanna Mazanka.

              Drużyny musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu przyrody, w tym z ekologii, edukacji zdrowotnej, a także sprawnością fizyczną. Wszystkie dzieci zaprezentowały bogaty wachlarz zainteresowań i sprawności. Dla wytchnienia mogły bawić się przy muzyce podczas zumby, częstować owocowo – słodkim poczęstunkiem.

              Oceny zadań wykonywanych przez drużyny dokonywało jury w składzie nauczycielek z poszczególnych szkół. I miejsce w turnieju zajęli uczniowie ze szkoły w Marcinowicach, II miejsce zdobył zespół z Wir, a III miejsce przypadło gospodarzom, czyli nam. Każda drużyna uhonorowana została dyplomem i nagrodą, które na koniec imprezy, po ogłoszeniu wyników, wręczała p. dyr J. Mazanka.

              Rywalizacja przebiegała na wesoło. Dzieci cieszyły się ze swoich sukcesów i w doskonałych humorach, choć zmęczone, wracały do domu.  

  data dodania: 2016-04-30

 • Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi

  W piątek, 22 kwietnia aktywnie włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Przewodniczące Zespołu ds. promocji zdrowia, panie: Beata Moskal i Małgorzata Rasała zorganizowały i przeprowadziły wspaniałą, a przy tym pyszną imprezę szkolną pod hasłem Zdrowie to skarb. Wydarzenie to poprzedzone zostało dzień wcześniej klasowymi spotkaniami z przedstawicielkami SANEPID-u, które zainicjowała nasza pedagog – p. Ewa Kryger, a które dotyczyły promocji zdrowego odżywiania się.

  data dodania: 2016-04-25 | czytaj więcej

 • Dzień CZOSNKU w klasie I B

  Dzień 19 kwietnia, nie wiadomo dlaczego, nie wiadomo przez kogo, ogłoszony został DNIEM CZOSNKU. Tak nietypowe święto stało się okazją do zorganizowania w klasie I B kolejnego w tym roku szkolnym Dnia okolicznościowego pod hasłem: Czosnek „śmierdziuszek” dobrze działa na odporność i brzuszek.

  data dodania: 2016-04-19 | czytaj więcej

 • Trzecioklasiści napisali swój pierwszy NAJWAŻNIEJSZY SPRAWDZIAN

              Dzień 14 kwietnia 2016 r. - czwartek dla naszych uczniów z klasy III był jednym z najważniejszych dni w ich dotychczasowej karierze uczniowskiej, ponieważ przystąpili oni do pisania Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Po obejrzeniu kilkunastominutowego filmu z Bratkiem, o godz. 9.15 zaczęli rozwiązywać test z języka polskiego. Dzieci sprawdzały więc: swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem, dokonywania analizy wzrokowo-słuchowej wyrazów, redagowania dłuższej wypowiedzi pisemnej – listu; znajomość: zasad zdrowego odżywiania się, części mowy.  

  Po przerwie, o godz. 10.15 trzeciaki zasiedli do drugiej części sprawdzianu – rozwiązywania zadań z matematyki. W niej mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami praktycznymi: ważenia, mierzenia, odczytywania godzin na zegarze, temperatury na termometrze, dokonywania obliczeń kalendarzowych, określania stosunków przestrzennych oraz umiejętnościami porównywania ilościowego i ilorazowego; znajomością tabliczki mnożenia, a przede wszystkim umiejętnością rozumowania i myślenia logicznego.

  Test nie był łatwy. Wymagał bogatej wiedzy i rozmaitych umiejętności. Uczniowie musieli naprawdę ciężko pracować. Wierzymy jednak, że sprawdzian poszedł im dobrze. Teraz trzymamy kciuki za wyniki, które poznamy pod koniec maja. 

  data dodania: 2016-04-19

 • Pierwszaki na lekcji matematyczno-przyrodniczej w ExploraParku

  W czwartek, 14 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy I A i I B wyjechali na lekcję z edukacji matematyczno-przyrodniczej do ExploraParku w Wałbrzychu, na której mieli możliwość wspaniałej zabawy z jednoczesnym poznawaniem matematyki – królowej nauk.

  Dzieci konstruowały z różnych klocków, układając budowle, mozaiki, różne przedmioty i zwierzątka. Bawiły się figurami geometrycznymi, poznając w ten sposób zależności jakie zachodzą między nimi. Odkrywały też, że matematyka może być sztuką. Natomiast oglądając przygotowaną prezentację, miały okazję dostrzec matematykę w przyrodzie na przykładzie budowy plastra miodu, kwiatu słonecznika, liścia koniczyny, ananasa i innych roślin.

  Wszystkie opuszczały ExploraPark pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę matematyczno-przyrodniczą.   

  data dodania: 2016-04-14

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788