CERTYFIKATYAktualności

 • Co to znaczy być tolerancyjnym?

              W ramach realizacji jednego z zadań ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna i Szkolnego programu profilaktycznego w dniach 23-24 lutego odbyły się zajęcia warsztatowe w klasach I-III nt. tolerancji. Przygotowały je i przeprowadziły: pedagog szkolna – p. Ewa Kryger i psycholog szkolna – p. Kinga Bocian. Zajęcia oscylowały wokół tematu: „Tolerancja na co dzień. Podobieństwa i różnice między ludźmi”.  Pierwszym etapem realizacji tego zagadnienia były szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które miały miejsce w listopadzie.

              Podczas zajęć lutowych uczniowie wykonywali zadania, które miały na celu uświadomienie im, czym jest tolerancja, dlaczego należy być tolerancyjnym i dlaczego tolerowanie osób „innych” jest tak ważne dla prawidłowych relacji międzyludzkich.

              Zajęcia, przeprowadzone w formie zabaw i dyskusji, dowiodły, że nasi wychowankowie doskonale rozumieją problemy osób niepełnosprawnych, akceptują rówieśników z różnymi wadami rozwojowymi, nie mają żadnych uprzedzeń do kolegów o innym kolorze skóry, słabszych w nauce oraz pod względem sprawności fizycznej, itp.  

  data dodania: 2016-02-28

 • Dziecko idzie do szkoły – promocja zdrowego stylu życia

              W czwartek i w piątek (18-19 lutego) uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez przedstawicielki SANEPID-u, które gościły w naszej szkole na zaproszenie p. pedagog – Ewy Kryger. Spotkania (połączone z zabawami, ćwiczeniami warsztatowymi) poświęcone były promocji zdrowego stylu życia (realizacja tego zagadnienia jest jednym z zadań Szkolnego programu profilaktycznego oraz klasowych planów wychowawczych).

              Dzieci przypomniały sobie zasady: zdrowego odżywiania, przestrzegania bezpieczeństwa podczas zabaw i poruszania się po drogach, zachowywania prawidłowej postawy podczas pracy przy biurku/komputerze. Panie prowadzące spotkania zapoznały też uczniów ze swoją pracą i zadaniami SANEPID-u jako instytucji.

  Rodzice i nauczyciele otrzymali specjalne broszury, a dzieci książeczki do kolorowania.

  data dodania: 2016-02-21

 • W kolorowej krainie muzyki

              18 lutego, na muzycznej lekcji prowadzonej przez artystów Filharmonii Sudeckiej, nasi uczniowie „gościli w kolorowej krainie muzyki”. Na podstawie różnych utworów mieli rozwiązać problem muzycznych kolorów.

              Czy muzyka ma kolory? Rozpoznając jej charakter, tj. tempo i nastrój, rytmizując i bawiąc się przy dźwiękach oboju, skrzypiec oraz keyboardu, okazało się, że tak. Muzyka może być kolorowa, ponieważ poprzez nią można wyrażać: smutek i śmiech, radość i powagę, itd. Przy okazji wszyscy przypomnieli sobie podstawowe wiadomości dotyczące zapisu nutowego utworów muzycznych oraz prezentowanych instrumentów.

  data dodania: 2016-02-21

 • Bezpiecznie udajemy się na ferie

  Na ferie z niecierpliwością czekają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Wszyscy też chcą spędzić je wesoło i aktywnie, a do szkolnych obowiązków powrócić w zdrowiu. Dlatego o tym, jak ustrzec się różnych niebezpieczeństw podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie, w jaki sposób przygotować się na wyprawę w góry oraz jak prawidłowo odżywiać się w czasie zimy przypomniała, na spotkaniu z uczniami klas IV-VI w dn. 27 stycznia, przedstawicielka SANEPID-u zaproszona do naszej szkoły.

            Bogatsi o tę wiedzę na pewno wszyscy wrócą do szkoły z dwutygodniowego wypoczynku pełni siły i werwy. Życzymy zatem udanych, radosnych, śnieżnych i obfitych we wrażenia ferii zimowych.   

  data dodania: 2016-02-05

 • Nasi laureaci konkursu recytatorskiego Pegazik

              W środę, 27 stycznia odbyły się w naszej szkole coroczne eliminacje wojewódzkiego konkursu recytatorskiego Pegazik. Do konkursu stanęło dwunastu uczestników ze SP w Marcinowicach, SP w Wirach i SP w Strzelcach. Każdy z uczestników zaprezentował jeden, wybrany przez siebie utwór .

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VI: Justyna Borko i Dawid Michnik oraz uczeń kl. V – Wiktor Kurzej. Wszyscy odnieśli sukces. Do eliminacji powiatowych przeszła Justyna i Dawid, a Wiktor otrzymał wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za konkurs powiatowy.

  data dodania: 2016-02-05

 • Byliśmy na lodowisku

   W ostatnim  dniu przed feriami  uczniowie klas IV-VI udali się z opiekunami panią Joanną Przyborowską, Małgorzatą Rasałą  oraz Barbarą Kielar na lodowisko. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie ze „ślizgawką” , ale wszyscy poradzili sobie świetnie z utrzymaniem równowagi na lodzie. Dobra zabawa i pragnienie doskonalenia swoich umiejętności zachęciły uczniów do odwiedzenia obiektu również w czasie ferii zimowych. 

  data dodania: 2016-02-05

 • Wywiadówka

  27 stycznia, w środę, odbędzie się wywiadówka:
  godz. 17.00 spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły - sala gimnastyczna
  godz. 17.15 spotkania z wychowawcami
  Zapraszamy!

  data dodania: 2016-01-25

 • Gościliśmy Babcie i Dziadków naszych uczniów

              W niedzielne popołudnie 24 stycznia gościliśmy w szkole Babcie i Dziadków naszych uczniów. Kochani Seniorzy licznie przybyli obejrzeć jasełka i występy swoich wnucząt. Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością przedstawiciele władz gminy z Panem Wójtem Władysławem Gołębiowskim na czele, proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski, ks. prałat Tadeusz Dudek, radni, sołtysi, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej.

              W trakcie uroczystości dyrektor Pani Joanna Mazanka w imieniu społeczności szkolnej oraz sołtys wsi Strzelce Pan Waldemar Krzyśków w imieniu parafian złożyli gratulacje ks. Prałatowi Tadeuszowi Dudkowi z okazji nadania mu pierwszego w historii tytułu „Zasłużony dla Gminy Marcinowice”.  

  Cała uroczystość przebiegła w wesołym, a jednocześnie wciąż świątecznym nastroju. Goście biesiadowali przy cieście, herbacie i kawie wśród gwaru i śmiechów najmłodszych wychowanków naszej szkoły. Szczególnie zadbała o to koordynatorka tego przedsięwzięcia – p. Joanna Zawada we współpracy z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej i pracownikami obsługi. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim mamom, które  upiekły pyszne ciasta, pomogły przy zorganizowaniu święta.

  data dodania: 2016-01-25

 • Recytujemy poezję anglojęzyczną

  W dniu 22 stycznia 2016 r. uczennice z kl. VI: Justyna Borko oraz Oliwia Sordyl reprezentowały naszą szkołę w  Dniach Językowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Uczennice, przygotowane przez  p. Martę Kondzior, wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej, recytując poezję R. Stevensona.  Nasze przedstawicielki zmierzyły się z  konkurentami z dwunastu innych szkół powiatowych. Występy naszych uczennic zostały nagrodzone brawami, a każda otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę.

  data dodania: 2016-01-25

 • Zaproszenie na Dzień Seniora

  Już w tę niedzielę, 24 stycznia, na godzinę 16.00 serdecznie zapraszamy kochane Babcie i drogich Dziadków do szkolnej sali gimnastycznej na uroczystość z okazji Waszego święta. Tradycyjnie zapewniamy słodki poczęstunek i  udaną rozrywkę przy występach naszych uczniów. Życzymy dobrej zabawy!

  data dodania: 2016-01-18

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788