CERTYFIKATYAktualności

 • Nowe notebooki w szkole

  W grudniu wójt gminy, Pan Władysław Gołębiowski, przekazał naszej placówce 15 nowych laptopów wraz z oprogramowaniem. Wzbogacą one pracownię komputerową, świetlicę, klasy edukacji wczesnoszkolnej, a w oddziale przedszkolnym pozwolą stworzyć kącik informatyczny. Dzieciaki już się cieszą, a my serdecznie dziękujemy.

  data dodania: 2016-01-18

 • Karnawałowe tańce, swawole przedszkolaków i uczniów z klas I-III

  Kolejną piątkową atrakcją 15 stycznia 2016 r. był bal karnawałowy dla naszych najmłodszych wychowanków. W korowodzie tanecznym nie zabrakło królewien i księżniczek, czarownic, spidermanów, kowbojów, arlekina, motylków, postaci bajkowych  i innych przebierańców. W przeprowadzeniu zabawy pomogły uczennice klasy V, które, m.in. zaprosiły balowiczów do wspólnego tańca „czekoladowego”.

  Dzieciom zorganizowane zostały konkursy sprawnościowe, taneczne i oczywiście konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Ich uczestnicy otrzymali słodkości i nagrody. Po zabawie każda klasa zrobiła sobie okolicznościowe zdjęcie (do obejrzenia w galerii), a potem gościła się na pysznym poczęstunku. 

  data dodania: 2016-01-17

 • Zaczarowane baletki

  Na porannym spotkaniu styczniowym (15.01.2016 r.) z muzykami Sudeckiej Filharmonii z Wałbrzycha nasi uczniowie mogli zapoznać się z jedną z form tańca, tj. z baletem. Dzieci obejrzały występy tancerki prezentującej się w tańcu klasycznym, która opowiedziała im o swoim stroju, wyjaśniła różnicę między baletkami a puentami. Same też mogły bawić się i tańczyć.

  Dla naszych najmłodszych dzieci był to początek karnawałowego szaleństwa, jakie zdominowało ich piątkowy dzień pobytu w szkole.    

  data dodania: 2016-01-17

 • Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych

  Czwartek (14.01.2016 r.) dla najmłodszych uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego był pełen emocji, ponieważ nasi wychowankowie wzięli udział w grach i konkursach edukacyjnych. Imprezę, która zorganizowana została w ramach realizacji jednego z zadań tegorocznego szkolnego projektu SZWU i Ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna, przygotowała p. Magdalena Figzał przy współpracy z p. Kingą Bocian.

  Uczniowie rozwiązując różnorodne zadania matematyczne, grając w gry planszowe, uczestnicząc w quizie wiedzy z literatury dziecięcej i w zabawach ruchowych rozwijali swoje zainteresowania i uzdolnienia, doskonalili umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wszystkie te formy oparte były na wesołej rywalizacji indywidualnej, klasowej i międzyklasowej.

  Impreza zorganizowana została na sali gimnastycznej, gdzie nauczycielki przygotowały szereg atrakcyjnych stanowisk rozrywek umysłowych i sprawnościowych. Na koniec każda klasa otrzymała dyplomy za uczestnictwo i słodki upominek.  

  data dodania: 2016-01-17

 • Graliśmy podczas 24. Finału WOŚP!

  Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury, mieszkańcami naszej Gminy i wszystkimi, którzy zwyczajnie lubią pomagać zagraliśmy w 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

  data dodania: 2016-01-11 | czytaj więcej

 • 10 stycznia rusza WIELKA ORKIESTRA!

  data dodania: 2015-12-30

 • ****************************************************************

  "Już nadszedł czas, już dziecię się zbudziło
  A razem z Nim, maleńka przyszła miłość."

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia  
  przesyłamy serdeczne życzenia
  pomyślności, szczęścia, miłości,
  oraz obfitości wszelkich dóbr,  
  a Nowy Rok niech  przyniesie wszystkim
  radość i spokój. 
  - społeczność Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2015-12-26

 • Szkolne kolędowanie na jasełkach

              22 grudnia po raz ostatni w tym roku kalendarzowym przyszliśmy do szkoły. Dzień był niezwykle radosny i uroczysty, pełen świątecznego nastroju. Po pierwszych dwóch lekcjach w klasach rozpoczęły się wigilie, więc po korytarzach roznosiły się pyszne zapachy: pierogów, barszczu z uszkami, ciast. O godzinie 11-nastej cała społeczność szkolna zebrała się na jasełkach, które jak co roku przygotowała p. Mirosława Kozak we współpracy z p. Jerzym Zuberem. Duży wkład mieli również rodzice, którzy pomogli przygotować m.in. stroje dla swoich dzieci.

  Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: poprzednia dyr. szkoły – p. Małgorzata Herda, ks. proboszcz – Marcin Czchowski oraz niedawna sekretarz szkoły p. Maria Bejnarowicz.

              W jasełkach udział wzięło wielu uczniów, począwszy od najmłodszych do najstarszych. Wszyscy pokazali swój kunszt aktorski, który nagrodzony został gromkimi brawami. Jednak jak zwykle najbardziej wzruszające było wspólne kolędowanie, które wprowadziło zgromadzonych w świąteczną aurę Bożego Narodzenia.   

  data dodania: 2015-12-26

 • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najładniejsze ozdoby świąteczne

  Z inicjatywy ucznia kl. IV – Jakuba Nóżki w dniu 23 listopada ogłoszony został szkolny konkurs na najładniejsze, najbardziej oryginalne ozdoby świąteczne. Udział w nim mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na apelu 10 stycznia. Pani dyr Joanna Mazanka, która była jedną z jurorek konkursu, stwierdziła, że wybór laureatów był niezmiernie trudny, ponieważ wytworów było dużo, a każdy z nich w swoim rodzaju oryginalny i piękny. Dlatego jury konkursowe wzięło pod uwagę pomysłowość uczniów i ich rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli przygotować ozdoby, wkład pracy i estetykę jej wykonania. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa, a zwycięzcy prócz dyplomów upominki. Wszystko to przygotował i zafundował organizator przedsięwzięcia – Jakub.

              Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach - w kategorii młodszych i starszych uczniów.  W kategorii młodszych uczestników:

  I miejsce zajęła Jagoda Jagnieszko – ucz. I b

  II miejsce przypadło Olivii Sowie – ucz. kl. I a

  na III miejscu uplasował się Krystian Sowa – przedszkolak.

  W kategorii uczniów starszych:

  I miejsce zajął Michał Ingram – ucz. kl. IV

  II miejsce otrzymała Klaudia Młocek – ucz. kl. VI

  a na III miejscu znalazła się Małgorzata Korpysa – ucz. kl. V.

              Pani dyrektor wyróżniła jeszcze jedną pracę – piernikowe domki, które wraz z mamą piekła Emilka Cybruch – ucz. kl. III. Słodkie chatki można było oglądać w gabinecie Pani dyrektor  (chyba dlatego, aby nikt nie zabawił się w Jasia i Małgosię i ich nie zjadł. Tak apetycznie wyglądały!).

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Jakubowi dziękujemy za jego (nie pierwszy już raz) inicjatywę i organizację konkursu.

              Ozdoby wystawione zostały w górnym holu szkoły i stanowiły przepiękną dekorację świąteczną. W styczniu będą sprzedawane w naszej szkole podczas Gminnej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  data dodania: 2015-12-26

 • Betlejemskie Światło Pokoju w naszej szkole

  17 grudnia w gminie Marcinowice zagościło Betlejemskie Światło Pokoju przekazane przez zastępcę komendanta Hufca ZHP w Świdnicy hm Piotra Pamułę na ręce wójta gminy Pana Władysława Gołębiowskiego. Światło to odpalane jest jedną malutką świeczką z płomienia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat, będąc symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami. 22 grudnia Światło Pokoju zawita w progi naszej szkoły. Dzięki  dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury, Panu Dawidowi Sobczykowi, który przywiezie  Betlejemskie Światło Pokoju, będziemy mogli odpalić jego płomień, aby towarzyszył naszym klasowym spotkaniom wigilijnym. W tym dniu w godz. 8.30 - 11.00 każdy z Rodziców będzie mógł też odpalić płomień, by zanieść to wyjątkowe światło miłości i pokoju do swojego domu.

  data dodania: 2015-12-18

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788