CERTYFIKATYAktualności

 • Zumba w szkole

  Informujemy, że zajęcia taneczne odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych
  gr. I - kl. I-III, gr. II - kl. IV-VI. 

  Grupa I (kl. I - III) - zajęcia w środy, co dwa tygodnie, w godz. 12.05 - 12.50. Odwóz o godz. 13.45. Oczekiwanie na autobus na zajęciach świetlicowych.
  Grupa II (kl. IV-VI) -   zajęcia we wtorki, co dwa tygodnie, w godz. 13.00 - 14.00. Odwóz o godz. 15.30. Oczekiwanie na autobus na zajęciach świetlicowych.
  Istnieje możliwość zamawiania obiadów w tych dniach.
  Zajęcia rozpoczyna gr. II od 5 stycznia 2016r., grupa I rozpocznie od 13 stycznia 2016 r. 
  Na zajęciach obowiązuje strój sportowy. Tańce prowadzone będą przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach.

  data dodania: 2015-12-16

 • VII Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Już po raz siódmy w naszej Szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Interdyscyplinarny,
  w którym rywalizowały ze sobą drużyny z Marcinowic, Wir i Strzelec.   Na nasz turniej  przybył również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach, Pan Dawid Sobczyk, który ufundował dla zwycięskiej drużyny puchar. Współorganizatorem kolejnej edycji turnieju była także  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników.
           Drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu: ortografii, matematyki, języka angielskiego, geografii, rozpoznawania piktogramów przedstawiających różne dyscypliny sportowe oraz znajomością bajek. Po wysiłku umysłowym, młodzież  wykazała się sprawnością fizyczną
  w emocjonujących zawodach sportowych.

            Zwycięzcą  została Szkoła Podstawowa w Marcinowicach, która w dogrywce ze znajomości kolęd, pokonała drużynę gospodarzy. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i  nagrodami rzeczowymi.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w cudowną atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizatorką imprezy była nauczycielka SP w Strzelcach  Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2015-12-14

 • Zajęcia taneczne w szkole

  Informujemy, że od 01.01.2016 r. planowane są zajęcia taneczne dla dzieci (Zumba), prowadzone będą przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. Odbywać się będą w szkole po zajęciach lekcyjnych, nie później jednak  niż do godz. 15.30, czyli ostatniego odwozu dzieci. Udział w zajęciach jest dobrowolny i bezpłatny. Spotkanie organizacyjne dzieci odbędzie się w środę 16.12.2015 r. o godzi. 10.00. Prosimy o pisemną zgodę na udział dzieci w zajęciach. Dodatkowe informacje udzielne będą w sekretariacie szkoły.

  data dodania: 2015-12-12

 • Ho! Ho! Ho! Kto tak wołał 4 grudnia w szkole? Kto?

  Oczywiście św. Mikołaj, który ze względu na to, że w tym roku mikołajki przypadły w niedzielę, odwiedził naszych uczniów w piątek, dwa dni wcześniej. Tradycyjnie przywiózł wielki wór ze słodkimi paczkami.

              Najmłodsze dzieci i uczniowie z klas I-III przywitali długo oczekiwanego gościa piosenkami i wierszykami. Uczniowie starsi też przygotowali różne niespodzianki dla Mikołaja, np. byli wyjątkowo grzeczni i uprzejmi. O dziwo, nikt nie dostał rózgi! Mikołaj to jednak „równy gość”! Wszystkim dzieciom i uczniakom wybaczył ich drobne „grzeszki”. 

              Wizyta Mikołaja sprawiła, że piątkowy dzień był pełen radości i słodkości. Szkoda tylko, że mikołajki są raz w roku. Żegnaj Mikołaju! Czekamy na Ciebie za kolejne 12 miesięcy!

              A jak wyglądały odwiedziny św. Mikołaja można zobaczyć w naszej galerii.

  data dodania: 2015-12-07

 • Dzień magicznych słów - niezwykła inicjatywa mamy uczennicy kl. III

              Dzień 2 grudnia okazał się w naszej szkole dniem wielu atrakcji. Na forum szkoły rozdane zostały ordery życzliwości, a w klasie III od rana „wrzało”, bo uczniowie i ich wychowawczyni – p. Mirosława Kozak spodziewali się WIELKIEJ NIESPODZIANKI przygotowanej przez jedną z mam – p. Paulinę Cybruch. Nie wiedzieli tylko czego ta niespodzianka ma dotyczyć. Z niecierpliwością więc czekali na przybycie owej mamy i Emilki – jej córki.  Nic dziwnego, że wszyscy byli bardzo poruszeni i podekscytowani, kiedy w klasie zjawiły się p. Cybruch z córką niosące wielkie pudła.

  Po przywitaniu się z dziećmi, p. Paulina oświadczyła, że dzisiaj w klasie będzie zorganizowany Dzień Magicznego Słowa - „Przepraszam”. Po czym okazało się, że w jednym pudle były przepyszne babeczki, a w drugim smaczne ciasteczka z precelkiem. Zadaniem uczniów było poczęstowanie smakołykami  całej społeczności szkolnej, wypowiadając przy tym  magiczne słowo „przepraszam”, a także, jeśli wymagała tego sytuacja:  „proszę” i „dziękuję”.  Trzecioklasiści wykonali zadanie na medal: częstowali ciastkami wszystkich: starszych i młodszych kolegów/koleżanki, pracowników administracji i obsługi, a babeczkami nauczycieli, wymawiając przy tym te przepiękne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. 

  Słodkości starczyło dla wszystkich, a dumne trzeciaki i ich wychowawczyni podziękowali pani Paulinie za wspaniały pomysł i postanowili częściej, używać „magicznych” słów.

             Pani Paulinie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i gratulujemy pomysłowości !

  data dodania: 2015-12-07

 • Najżyczliwsi uczniowie w naszej szkole

  W dniu  2 grudnia na apelu szkolnym poznaliśmy Najżyczliwszych uczniów naszej szkoły, którzy wybrani zostali przez swoich kolegów i koleżanki w plebiscycie podczas Szkolnego Dnia Życzliwości. Największą liczbę pozdrowień i podziękowań zebrali:

  - Martynka Dudzicz z kl. II i

  - Jakub Nóżka z kl. IV.

  Uczniowie otrzymali ordery życzliwości.

              Najżyczliwszych uczniów wybieraliśmy również w poszczególnych klasach. Klasowe tytuły honorowe najżyczliwszej koleżanki/najżyczliwszego kolegi otrzymali:

  - w kl. I a – Dominika Głuc

  - w kl. I b – Bartosz Nieradka

  - w kl. II – Martynka Dudzicz

  - w kl. III – Wojciech Żydek

  - w kl. IV – Jakub Nóżka

  - w kl. V – Wiktoria Gajewska

  - w kl. VI – Bartosz Chrąchol

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!!

  data dodania: 2015-12-06

 • Spotkanie z ratownikami medycznymi Pogotowia Ratunkowego i strażakami Powiatowej Straży Pożarnej

  Dnia 1.12.2015 r. uczniowie kl. II i III pojechali z pedagogiem szkolnym – p. Ewą Kryger i wychowawczyniami: p. Beatą Moskal oraz p. Mirosławą Kozak do Świdnicy, żeby poznać szczegóły pracy ratowników medycznych pracujących w Powiatowym Pogotowiu Ratunkowym i strażaków.

  W Pogotowiu Pani Jowita Niemiec oraz pan Paweł Szwarc przedstawili uczniom pracę ratowników , funkcjonowanie ambulatorium, wyposażenie karetki. Uczniowie mogli dzięki temu w praktyczny sposób przekonać się, na czym polega  praca ratownika medycznego i innych osób związanych z tym zawodem. Zwrócono szczególną uwagę, kiedy należy powiadamiać ratowników medycznych, jak podawać informacje, kiedy ta pomoc jest niezbędna. Następnie uczniowie z opiekunami udali się do Powiatowej Straży Pożarnej, w której zapoznali się z pracą strażaków, wyposażeniem wozów strażackich, pomieszczeniami wykorzystywanymi przez strażaków do szkoleń, odpoczynku, przyrządzania posiłków itp. Strażacy zaprezentowali stroje używane przez nich w czasie pożaru, mundury, kaski oraz przeprowadzili symulację alarmu pożarowego -  włączanie numerów wozów na specjalnych monitorach, sygnału, ślizgu po rurze do garażu.

  Uczniowie byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami i aktywni, o czym świadczyły zadawane przez nich pytania.  W ten sposób wszyscy chcieli poszerzyć własną wiedzę na poruszane tematy.

  Wspólne działania prowadzone przez nauczycieli i pracowników Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa.

   

  data dodania: 2015-12-06

 • Mali z wielkim sercem

               W listopadzie, w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach,  w trosce o wrażliwość na drugiego człowieka i kształtowanie postaw altruistycznych, powstało Szkolne Kółko Wolontariuszy „Pomocne Strzelczyki”. Jest to inicjatywa skierowana do dzieci, które chcą pomagać najbardziej potrzebującym, inicjować działania   w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać inicjatywy charytatywne i kulturalne.    Okazało się, że w szkole nie brakuje uczniów o szczodrym sercu. Szkolnymi  wolontariuszami zostali uczniowie klas IV-VI mający wiele chęci i kreatywnych pomysłów, by wspomóc potrzebujących oraz ideę pomagania. Już w listopadzie „Pomocne Strzelczyki” przeprowadziły zbiórkę karmy i artykułów higienicznych dla czworonożnych podopiecznych Schroniska Azyl w Dzierżoniowie. W tym samym miesiącu nasi „Pomocni” zorganizowali również Dzień Życzliwości w szkole. Młodzi wolontariusze rozpoczęli pracę z wielkim zaangażowaniem. W swych planach mają też pomoc uczniom w nauce, młodszym kolegom z grupy przedszkolnej, seniorom, dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Mali bohaterowie chcą włączać się w akcje charytatywne, zbiórki, WOŚP i projekty wspierające potrzebujących.  Bo przecież tak niewiele trzeba, by pomagać innym…

  Opiekunem „Pomocnych Strzelczyków” jest pani Kinga Bocian, szkolny psycholog. Dziękujemy panu dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Dawidowi Sobczykowi za ufundowanie plakietek dla wolontariuszy. Są one dla nas wyjątkowe, ponieważ ich tło stanowi praca Martynki Dworniczak, za którą otrzymała ona nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Warto pomagać”.

  data dodania: 2015-12-03

 • Szkolny Dzień Życzliwości

              24 listopada zapisał się w naszej szkole jako Dzień Życzliwości.  Inicjatorem tej wesołej akcji była p. Kinga Bocian. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli przypięte znaczki w kształcie uśmiechniętych buziek. W niektórych klasach przeprowadzono też zajęcia wg zaproponowanego przez p. Kingę scenariusza. Na przerwach wszyscy mogli, pod patronatem naszej szkolnej grupy wolontariuszy ubranych w pomarańczowe koszulki z logo Pomocne Strzelczyki napisać na „Tablicach Życzliwości” pozdrowienia, życzenia, podziękowania  itp. Wybranym, najbardziej życzliwym osobom z klas, podziękowania były wrzucane do kopert. Osoba, która zyska ich najwięcej zostanie odznaczona specjalnym orderem. Ponadto uczniowie kl. I b postanowili dodatkowo uczcić ten szczególny dzień. Każdego, kto wszedł do ich sali witali pozdrowieniem: „Dzisiaj Dzień Życzliwości mamy, więc serdecznie Cię witamy!”. Takim pozdrowieniem, wygłoszonym zgodnym chórem, przywitali się również rodzice tej klasy na zebraniu, które odbyło się po południu. 

              Życzymy wszystkim i sobie nawzajem , aby  Dzień Życzliwości nie był tylko świętem, ale żeby jego przesłanie/idea towarzyszyły nam na co dzień. 

  data dodania: 2015-11-26

 • Skradzione mądrości – teatr w naszej szkole

              W ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną dzieci przedszkolne i z kl. I-III zostały zaproszone do obejrzenia spektaklu pt. „Skradzione mądrości”. Przedstawienie wystawione zostało 23 listopada przez duet teatralny „Maska” z Krakowa.

              Skradzione mądrości to spektakl, w którym pokazany został wpływ na dzieci obcowania z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. Skradzione mądrości to była pełna humoru opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość samodzielnego rozpoznawania bohaterów i miejsc ulubionych baśni i bajek oraz okazję do doskonałej zabawy.   

  data dodania: 2015-11-26

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788