CERTYFIKATYAktualności

 • Niespodzianka ucznia kl. III dla przedszkolaków

              W dniu 5 listopada uczeń kl. III – Dominik Sowa przygotował dla najmłodszych dzieci naszej szkoły – przedszkolaków - nietypową niespodziankę. Z klocków, które maluchy (i nie tylko, bo również dzieci z klas pierwszych) uwielbiają i z których bardzo chętnie konstruują, zbudował wielkiego robota. Pierwszymi osobami, którym chłopiec pochwalił się swoim dziełem były: p. dyrektor J. Mazanka i nauczycielki klas I-III. Robot na wszystkich paniach wywarł ogromne wrażenie, ponieważ one same, znające dobrze te klocki, nie wiedziały, że w tak oryginalny sposób można wykorzystać je do budowy jakiejś postaci.  

              Przedszkolaki, oglądające na drugi dzień robota Dominka, również nie mogły uwierzyć, że z ich ulubionych klocków piankowych można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Równocześnie jednak dzieci stanęły przed wielkim dylematem: pozostawić zabawkę, czy ją zdemontować? Bo jak tu zrezygnować z doskonałej zabawy lubionymi klockami? Dominik będzie musiał pewnie nauczyć dzieci konstruowania ciekawych rzeczy.

              Wszyscy gratulujemy trzecioklasiście jego umiejętności konstruktorskich oraz pomysłowości. 

  data dodania: 2015-11-12

 • Grupowe zdjęcia klasowe

  Rada Rodziców informuje, że 12 listopada, w czwartek wykonywane będą grupowe zdjęcia klasowe. Koszt zdjęcia wynosi 5 zł ( zdjęcia wykonywane są bezpłatnie przez nauczyciela, cena obejmuje koszt wywołania ok. 3 zł oraz multimedialną lekcję „My nie gryziemy” -  2 zł).  Na zebraniu Rodziców 24 listopada zdjęcia poszczególnych klas będą przedstawione do obejrzenia. Wtedy również będzie możliwość zamówienia zdjęcia. Do zdjęcia zaproszone są wszystkie dzieci, ale zamówienie jest dobrowolne. Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieci do pamiątkowej fotografii. 

  data dodania: 2015-11-11

 • Mikołaj tuż, tuż

  Rada Rodziców informuje, że wzorem lat ubiegłych zorganizowane będą w szkole paczki MIKOŁAJKOWE   . Prosimy o wpłacanie 23 zł (paczka + przedstawienie teatralne) do dnia 20 listopada u wychowawców klas. W czwartek, 3 grudnia,  dzieci obejrzą przedstawienie teatralne o tematyce świąteczno- mikołajkowej, a w piątek, 4 grudnia, uczniów odwiedzi św. Mikołaj i rozda paczki.

  data dodania: 2015-11-11

 • Biliśmy Rekord Guinnessa

              Dzień 6 listopada 2015 r. zapamiętamy na długo, ponieważ nasi uczniowie z klas 0 – III wzięli udział w wielkim ogólnopolskim wydarzeniu –w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, której przesłaniem było uświadomienie dzieciom ich konieczności spożywania śniadania przed wyjściem z domu do szkoły oraz drugiego śniadania w szkole, a także tego, że smaczny i zdrowy pierwszy posiłek to podstawa energii i humoru na cały długi dzień. Lekcja ta była jednocześnie próbą pobicia Rekordu Guinnessa, do której przystąpiliśmy razem z uczniami wielu szkół w całej Polsce!

  Podczas tego wydarzenia na ławkach szkolnych zamiast zeszytów i książek pojawiły się zdrowe i smaczne potrawy przygotowane zgodnie z 12-oma zasadami zdrowego odżywiania. Mali kucharze przygotowali: wesołe rzeźby twarożkowe (m. in. myszki, kwiaty, serca), kolorowe kanapki (które w wielu przypadkach przypominały: pyszczki kotków, roześmiane buźki, kwiatowe ogródeczki, itp.), pyszne szaszłyki owocowe (bananowo –gruszkowo - jabłkowo – śliwkowe).

  W szkolnej akcji wzięłoudział 87 dzieci, których wspierało 16-stu  rodziców i 5-ciu nauczycieli. Obecni byli też:

  - stewardzi (niezależne osoby, niepochodzące ze środowiska szkoły, nadzorujące mniejsze grupy uczestników): p. Dawid Sobczyk–dyr. GOK-u w Marcinowicach  i p. Mateusz Górny- radny ze Strzelec

  oraz

  - świadkowie (niezależne osoby, niepochodzące ze środowiska szkoły,  nadzorujące całe wydarzenie): Wójt Gminy Marcinowice – p. Władysław Gołębiowski i p. Małgorzata Sala – pielęgniarka środowiskowa.

              Stewardom i świadkom cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania  za przyjęcie zaproszenia i wzorowe pełnienie przydzielonych funkcji.

  Koordynatorką całego przedsięwzięcia była p. Beata Moskal, której należą się wielkie gratulacje za wspaniałe przeprowadzenie akcji i zadbanie o całościową, bardzo pracochłonną organizację wydarzenia (jej zgodność ze wszystkimi wytycznymi).

              Wielka lekcja gotowania niemożliwa byłaby do przeprowadzenia bez aktywnego udziału rodziców, którzy zakupili potrzebne produkty do przyrządzenia pysznego zdrowego śniadania, zadbali o przygotowanie stanowisk pracy dla dzieci i produktów. Sami wzięli też udział w lekcji, pomagając dzieciom w przygotowaniu posiłku.

  Wszystkim rodzicom składamy serdeczne podziękowania za pomoc, udział i zaangażowanie się w tak prestiżowe dla naszej szkoły przedsięwzięcie.

  Panu Robertowi i Krzysztofowi Gańko dziękujemy za pomoc w filmowaniu i fotografowaniu imprezy.

              Teraz czekamy na wiadomość, czy udało się pobić Rekord Guinnessa, o czym niezwłocznie poinformujemy uczniów i rodziców.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania artykułu na stronie http://regionfakty.pl/oswiata/rekordowe-zdrowe-sniadanie-foto/ oraz zarejestrowanego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Dikg6FDx6wI . Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się fotorelacja z bicia Rekordu Guinnessa w szkole w Strzelcach!

  data dodania: 2015-11-07

 • Bogatsza szkolna biblioteka to chętniej czytający uczniowie

  W b. r. szk. nasza szkoła przystąpiła do Programu MEN Książki naszych marzeń, który umożliwił przede wszystkim zakup nowych pozycji do biblioteki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Zakupiliśmy więc książki, które nie są podręcznikami. Książki te wybrane zostały przez uczniów i są takimi, jakimi dzieci autentycznie są zainteresowane, które są bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Książki te swoją fabułą rozbudzają ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością,  inspirują go do twórczego działania.

              W ramach programu nasza szkoła wzięła również udział w konkursie, którego celem była m.in. popularyzacja czytelnictwa wśród naszych czytelników oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Przedstawiciele klas V-VI:  Wiktor Kurzej, Justyna Borko, Kacper Waśniewski i Zuzanna Kuc, pod opieką p. Barbary Kielar,  nakręcili krótki  film pt. „Nakręćmy się na czytanie!”. Film można obejrzeć na stronie:  https://youtu.be/gHx5UEGBmoU.

  data dodania: 2015-11-07

 • Recytujemy poezję patriotyczną

  Innym wydarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 6 listopada, był  wyjazd naszych uczniów: Justyny Borko, Wiktora Kurzeja do  Klubu „Bolko” Świdnickiego Ośrodka Kultury. Tam w/w uczniowie, przygotowani przez  p. Barbarę Kielar, wzięli udział w eliminacjach miejskich Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem Nie rzucim ziemi skąd nasz ród. Nasi przedstawiciele zmierzyli się z blisko sześćdziesięcioma innymi konkurentami. Ich wytęp został nagrodzony gromkimi brawami, a każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.

  data dodania: 2015-11-07

 • Ruszyło wydawanie obiadów

  Informujemy, że we wtorek, 3 listopada, rusza catering w szkole. Obiady będą wydawane ok. godz. 12.45 w holu na I piętrze. Na parterze, na tablicy „Dla Rodziców” wywieszony jest tygodniowy jadłospis. W każdej chwili można zadeklarować chęć korzystania z cateringu, kontaktując się z sekretarzem szkoły lub wychowawcą świetlicy, którzy udzielą szczegółowych informacji. Obiady można także zamawiać doraźnie. 

  data dodania: 2015-11-02

 • Na nikogo i na nic nie jesteśmy obojętni

  Październik był miesiącem wielu uroczystości i ważnych dla szkoły wydarzeń. Był też czasem wzmożonych działań naszego Samorządu Uczniowskiego.

  W ostatni piątek zakończyło się zbieranie zniczy, zorganizowane w ramach corocznej ogólnopolskiej akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Najwięcej zniczy przynieśli uczniowie klasy III.  Gratulujemy zaangażowania! Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy aktywnie włączyć się w dzieło kultywowania pamięci o tych, którzy żyli dla nas przed nami.

  W szkole odbywa się też sprzedaż kartek – cegiełek dla fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. I w tej akcji nasi uczniowie nie zawiedli. Zakupują z własnych oszczędności i z pieniędzy rodziców kartki, wspierając w ten sposób tych, którzy potrzebują pomocy.

  Ale pomagamy nie tylko ludziom. Koło szkolnych wolontariuszy, powstałe w b. r. szk. z inicjatywy p. Kingi Bocian – naszej psycholog, ogłosiło zbiórkę żywności dla psów żyjących w schroniskach. I w tej akcji zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej oraz rodziców jest ogromne. Śmiało więc można powiedzieć, że zwierzętom nie grozi „psi los”.

  Organizatorzy szkolnych akcji –  Samorząd Uczniowski i Koło wolontariuszy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom zbiórek, a przede wszystkim rodzicom uczniów, za ich wsparcie finansowe.

  Akcje charytatywne  nie są jedynymi działaniami samorządu. Pomysłowość naszych uczniów i ich inicjatywy dotyczą również uatrakcyjniania życia szkolnego. Powrócił pomysł kolorowych dni. Członkowie SU ustalili, że w jednym wybranym dniu w każdym miesiącu uczniowie ubierać będą się w ustalony wspólnie kolor. W październiku był to smutny kolor – czarny, ale w ten sposób uczniowie chcieli wyrazić żal za odchodzącą złotą polską jesienią. W listopadzie ubiór uczniów przybierze barwy biało – czerwone, ponieważ listopad to miesiąc pamięci o poległych w walce o wolność rodakach oraz obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

  data dodania: 2015-10-31

 • Dodatkowy dzień wolny od zajęć

  W związku z ustaleniem w kalendarzu szkolnym dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 marca 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego /DZ. U. z 2015 r. poz.408/, zatwierdzonych przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną informujemy, że dzień 2.11.2015r.(poniedziałek) jest dniem wolnym. Rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki dzieciom w domu w tym dniu prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły.

  data dodania: 2015-10-26

 • Nasi reprezentanci uczestnikami XVI edycji Turnieju

  W piątek 23 października reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XVI edycji Turnieju  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Były to powiatowe eliminacje szkół do finału dolnośląskiego. Szkołę reprezentowali:  Gdański Rafał, Kasprzycki Tomasz, Zakrawacz Jakub, Łużny Mateusz, Hermaszewski Patryk, Gąsior Konrad, Młocek Krystian, Kurzej Wiktor (uczniowie kl. V) i Adam Giedrewicz (uczeń kl. IV).

  Chłopcy rozegrali dwa mecze, w których zaprezentowali swoje umiejętności sportowe, zmierzyli się z przeciwnikiem, porównując swoje i jego mocne oraz słabe strony. Mimo tego, że nasi reprezentanci nie dostali się do finału dolnośląskiego, wykazali się wolą walki oraz umiejętnością gry przy zastosowaniu zasady fair play. Turniej był dla nich kolejnym wyzwaniem i doświadczeniem sportowym, które mobilizuje ich do doskonalenia własnych umiejętności sportowych.    

  data dodania: 2015-10-25

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788