CERTYFIKATYAktualności

 • Pierwszaki na szlaku Ślężańskim

  Realizując jedno z zadań konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w dniu 2 października w lekcji przyrodniczej na Przełęczy Tąpadła, którą poprowadził leśniczy – p. Andrzej Żygadło. Dzieci poznały różne „tajemnice” Ślężańskich lasów. Po leśnym spacerze odbył się mini-konkurs wiedzy nt. poznanych
  i zapamiętanych wiadomości. Dzieci były bardzo aktywne, więc każde otrzymało od pana leśniczego nagrodę. Pani J. Kubicka otrzymała nagrodę specjalną „Kalendarz z Lasów”, którą przeznaczyła do pracy z uczniami w klasach I-III i w oddziale przedszkolnym. Z kalendarza będą mogli korzystać też starsi uczniowie.

  Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek. Przy przygotowaniu ogniska i pieczeniu bardzo pomogli tatusiowie: p. Artur i Robert Sowa, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie się w cały wyjazd. 

  Wrażenia z wycieczki przedstawiają zdjęcia zamieszczone w naszej galerii.

  data dodania: 2015-10-22

 • Ogólnoszkolny konkurs w ramach tygodnia Polska Złota Jesień

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu, który przeprowadzony zostanie w okresie od 21 września 2015 r. do 21 marca 2016 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuł Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna i dyplom honorowy. Koordynatorką tego przedsięwzięcia została
  p. Joanna Kubicka.

  data dodania: 2015-10-22 | czytaj więcej

 • Nasi uczniowie aktywni w różnych konkursach

              Minęły dopiero niecałe dwa miesiące nauki, a nasi uczniowie już zaprezentowali swoje umiejętności i uzdolnienia w wielu dziedzinach

  data dodania: 2015-10-22 | czytaj więcej

 • Akcja SU Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

              Kolejny rok nasza szkoła aktywnie uczestniczy w akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Dla uczniów jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodaków, historii całego narodu.

              Akcja, która trwać będzie do 27 października, polega na zbiórce zniczy. Uczniowie, którzy przyniosą znicze, mają je składać do wychowawców. Po zakończeniu akcji opiekunka SU zbierze świece i przekaże odpowiednim organom, odpowiedzialnym za organizację akcji na terenie naszej gminy. Klasę, która zbierze najwięcej zniczy, czeka nagroda.

              Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w akcji.

  data dodania: 2015-10-22

 • Niezwykłe wyróżnienie dla wyjątkowej Pani dyrektor Małgorzaty Herdy

  16 października w Marcinowicach, w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej, odbyła się uroczysta gala z udziałem wszystkich pracowników oświaty naszej Gminy oraz władz samorządowych z Panem wójtem Władysławem Gołębiowskim na czele.  Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Pani dyrektor Małgorzacie Herdzie szczególnego tytułu Honorowego Obywatela Gminy Marcinowice. Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że nasza Pani dyrektor i jej wieloletnia praca na rzecz szkoły w Strzelcach i Gminy Marcinowice zyskała uznanie i została wyróżniona.  Pani Małgorzacie Herdzie gratulujemy zaszczytu, życzymy sukcesów w życiu zawodowym, realizacji celów, spełnienia marzeń, radości i szczęścia w życiu osobistym. 

  data dodania: 2015-10-19

 • Święto Szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

              W bieżącym roku szkolnym obchody Święta Szkoły przypadły w piątek – 16 października. Z tej okazji p. Barbara Kielar – nasza polonistka - przygotowała w holu szkoły wystawę tematyczną nt. patrona – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do wglądu dostępne były też dawne kroniki szkolne, które  cieszyły się szczególnym zainteresowaniem rodziców przybyłych w tym dniu na pasowanie uczniów klas pierwszych. Wielu z nich odnalazło na zdjęciach siebie  i swoich kolegów z lat szkolnych. Było dużo śmiechu i wzruszeń.

              Dla uatrakcyjnienia święta Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową, która jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem.

              Jednak punktem kulminacyjnym obchodów Święta Szkoły było pasowanie pierwszoklasistów. W strojach galowych, w żółtych i bordowych biretach  na głowach, na tle kolorowej dekoracji wykonanej przez p. Joannę Kubicką, uczniowie dwóch klas pierwszych, w obecności całej społeczności szkolnej i rodziców, złożyli uroczyste przyrzeczenie. Wcześniej dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym, recytując wiersze o sobie, śpiewając i tańcząc. Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Strzelcach ogromnym ołówkiem dokonała p. dyr. Joanna Mazanka. Każde dziecko od swojej wychowawczyni otrzymało pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną i światełko odblaskowe. Uczniowie klasy II i III obdarowali swoich młodszych kolegów słodkimi rożkami. Po uroczystości nowo pasowani uczniowie gościli się w swoich klasach na przyjęciu przygotowanym przez ich rodziców.

              Dla pierwszoklasistów był to szczególny dzień -  dzień, w którym uczniowie oficjalnie rozpoczęli swoją szkolną przygodę.

  Wszystkim im życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w nauce i dobrej zabawy. 

  data dodania: 2015-10-17

 • Muzyczna podróż jesienna po różnych regionach Polski

              16 października, podczas muzycznej lekcji poprowadzonej przez artystów Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha, uczniowie mieli możliwość poznania najpopularniejszych pieśni i piosenek oraz tańców z różnych regionów Polski. „Zwiedzili” więc: Łowicz, Podhale, Mazowsze, uczyli się dawnych warszawskich rymowanek i zabaw dziecięcych. Uczniowie doskonale bawili się tańcząc m.in.: krzyżaka, zbójnickiego.

              Wesoły nastrój spotkania z muzykami pozostał z nami przez cały dzień – wyjątkowy dzień, bo właśnie w piątek obchodziliśmy Święto Szkoły.   

  data dodania: 2015-10-17

 • Święto Pracowników Oświaty

              Dzień 14 października, tradycyjnie zwany Dniem Nauczyciela,  jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość rozpoczęta Mszą św. w parafialnym kościele. Po mszy wielu rodziców, cała społeczność szkolna i gość honorowy - ks. proboszcz Marcin Czchowski zgromadzili się na uroczystej akademii, którą przygotowała p. Mirosława Kozak we współpracy z p. Ewą Kryger. Uczniowie w recytatorsko-śpiewnym koncercie życzeń dziękowali swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom obsługi za ich pracę i trud włożone w ich nauczanie, wychowanie, opiekę oraz dbałość o prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Po akademii wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami w klasach, gdzie obdarowywani zostali życzeniami, kwiatami i słodkościami.   

  data dodania: 2015-10-15

 • By rodzina była silna Bogiem – XV Dzień Papieski w naszej szkole

              Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego na całym świecie przebiegały pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny.

              Z tej okazji w naszej szkole odbył się w dn. 9 października uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV pod kierunkiem p. Jerzego Zubera . Czwartoklasiści przypomnieli społeczności szkolnej postać Papieża Polaka poprzez czytane teksty na temat życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II, recytację wierszy, repertuar pieśni i piosenek, m.in. ulubionej przez Papieża Barki. W odczytywanych tekstach mocno podkreślona została wartość rodziny, jej członków i wzajemnych relacji, tak ważnych dla najmłodszego pokolenia, czyli naszych wychowanków.

              Oprawę plastyczną uroczystości wykonała p. Mirosława Kozak – szkolna plastyczka.

  data dodania: 2015-10-15

 • Dzień Chłopaka

              30 września widnieje w kalendarzu szkolnym jako Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klas pierwszych odśpiewały swoim kolegom Sto lat . W klasie I A chłopcy mogli pojeść cukierków, a „mężczyznom” z I B ufundowane zostały smakołyki z kawiarenki przygotowanej w tym dniu przez szóstoklasistów. 

  data dodania: 2015-10-04 | czytaj więcej

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788