CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień Ufoludka w oddziale 6-latków

              Dzień Ufoludka to kolejny dzień okolicznościowy zorganizowany w oddziale przedszkolnym 6-latków. W dniu 16 kwietnia maluchy mogły przeistoczyć się w nieziemskie istoty. Wspólnie z rodzicami miały wykonać opaski z antenkami i kosmiczne śniadanie. Najciekawsze przebranie miał Kuba Banaś, który naprawdę przypominał w nim przybysza z kosmosu.

              Dzieci zaprezentowały się w krótkim „ufoludkowym” programie swoim kolegom z drugiego oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-III. Na zajęciach wykonywali rakiety kosmiczne, lepili Ufo-ludziki , rozwiązywali zadania o treściach kosmicznych i bawili się przy piosenkach pt. „Songo”, „Trzej kosmici”. Wiele radości przyniosło im śniadanie, bo mogli jeść: kanapkowe i owocowe rakiety, warzywno-jajeczne ufoludki. 

  data dodania: 2015-04-19

 • Kwiecień – miesiącem promocji zdrowia

              W kwietniu każdego roku podsumowujemy realizację naszych klasowych i szkolnych planów, programów oraz projektów poświęconych promocji prowadzenia zdrowego trybu życia. Z tej okazji uczniowie klasy I, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – p. Beaty Moskal zaprezentowali się w dn. 16 kwietnia w przedstawieniu pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Dzieci zachwyciły przede wszystkim swoimi umiejętnościami aktorskimi, opanowaniem na pamięć długich ról. Natomiast p. B. Moskal okazała się nie tylko doskonałym reżyserem, ale i scenografem. Przygotowała przepiękną dekorację i fantazyjne elementy strojów.

              Przesłaniem przedstawienia było wskazanie skutków niewłaściwej diety na zdrowie                     i ogólne samopoczucie.  

  data dodania: 2015-04-19

 • Udział naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń

              W b. r. szk. nasza szkoła przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”. Wzięliśmy udział w IV edycji tego konkursu., którego koordynatorką była pedagog szkolna – p. Ewa Kryger we współpracy z p. Joanną Kubicką. Do zrealizowania było 10 zadań z różnych obszarów dotyczących pracy opiekuńczo-wychowawczej szkoły. Zadania obejmowały bardzo szeroki zakres tematyczny, a dotyczyły m.in. przeprowadzenia:

  - debat i testów nt. Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel,

  - szkolnego konkursu nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi,

  - spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp.,

  - pogadanek we wszystkich klasach nt.  Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne,

  - konwersatoriów nt. Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić?

   - konwersatoriów nt. Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciśnięciem do „paczki”,  

  - konwersatoriów pod hasłem Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność,

  - konwersatoriów pod hasłem Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”, gdzie szukać pomocy?,

  - konwersatoriów nt. Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia ….,

  - wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącego kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów.

              Za wykonanie każdego z powyższych zadań można było otrzymać maksymalnie 10 punktów, a łącznie 100 punktów. My zdobyliśmy „maxa”, czyli 100 punktów. 

  data dodania: 2015-04-19

 • Instrumenty nie tylko potrafią grać, ale i bajki opowiadać

              10 kwietnia, kolejny raz odwiedzili nas przedstawiciele Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Tym razem muzycy „udowodnili” naszym uczniom, że instrumenty nie tylko wydają dźwięki, ale potrafią także „opowiadać”.

              Wysłuchaliśmy bajki o chłopcu, który wraz ze swoim przyjacielem pieskiem, był poszukiwaczem skarbów, rozpoczynającym swoje niesamowite podróże  od leśnej polany. Artyści grając na fletach i improwizując na melodyce oraz keyboardzie poprowadzili nas na leśną polanę, na której bohaterowie bajki za pomocą czarodziejskiej skrzyneczki przemieszczali się do różnych egzotycznych miejsc.

  Najpierw uczniowie „trafili” do kraju arabskiego, na dwór sułtana. Tam zatańczyli taniec arabski, a bohaterowie bajki otrzymali chustę ozdobioną cekinami i klejnotami. Później wszyscy „znaleźli się” w Afryce, słuchając taktów bębna i marakasów oraz naśladując odgłosy: lwów, słoni i małp. Od Afrykanów postacie bajki wzięły naszyjnik zrobiony z egzotycznych owoców i nasion roślin. Na koniec muzycznej przygody trafili do zamku kapryśnej królowej która zaprosiła dzieci do dworskiego tańca, a bohaterom bajki podarowała srebrną bransoletę.

  Chociaż ta muzyczna przygoda była fikcją, wszyscy doskonale bawiliśmy się i jednocześnie uczyliśmy się świata dźwięków wydawanych przez różne instrumenty.

  data dodania: 2015-04-12

 • Szkolne obchody 10-tej rocznicy śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II

              W przeddzień przerwy świątecznej, dnia 31 marca, uczciliśmy uroczystym apelem 10-tą rocznicę śmierci naszego papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Gościem honorowym uroczystości był ks. proboszcz Marcin Czchowski. Uroczystość przygotował z uczniami klasy V p. Jerzy Zuber – twórca prezentacji multimedialnej nt. pontyfikatu Jana Pawła II i aranżer oprawy muzycznej uroczystości, we współpracy z p. Joanną Mazanką – autorką tekstów, i p. Mirosławą Kozak, która zadbała o piękną dekorację plastyczną.

              Apel przywołał wiele wspomnień wśród wszystkich pracowników szkoły, którzy dobrze pamiętają Jana Pawła II. Nasi uczniowie także w skupieniu i z powagą słuchali czytanych tekstów, recytowanych wierszy i śpiewanych piosenek.

  data dodania: 2015-04-12

 • 1 kwietnia prima- aprilis…Czy szóstoklasisto na teście kompetencji się nie pomylisz?

              Takie obawy mieli nasi nauczyciele i rodzice podczas sprawdzianu klasy VI, który przypadł w dniu szczególnym, bo 1 kwietnia. Wtedy wszyscy robimy sobie różne śmieszne figle – migle i dowcipkujemy, ale dla naszych uczniów na pewno nie był to dzień do żartów. Oni musieli się sprężać, wytężać, pocić i „psocić” na sprawdzianie kompetencji .

  Tegoroczny egzamin,  pierwszy i najpoważniejszy dla uczniów kończących szkołę podstawową, miał w tym roku szkolnym zmienioną formułę. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami polonistycznymi, matematycznymi i dodatkowo z j. angielskiego. W maju poznamy wyniki, a do tej pory PROSIMY ! trzymajcie kciuki za naszych - niebawem już -  absolwentów.

  data dodania: 2015-04-12

 • Tradycje Stołu Wielkanocnego

  Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w konkursie gminnym Tradycje Stołu Wielkanocnego.  W dniu 29 marca uczestniczyliśmy w XI edycji tej imprezy środowiskowej, na której wyeksponowanych było ponad czterdzieści stołów: kół gospodyń wiejskich, szkół, rad parafialnych, stowarzyszeń i osób indywidualnych z Polski i Republiki Czeskiej, a także z powiatów kurtuskiego i łowickiego.

  Nasz szkolny stół prezentował się bardzo okazale, ponieważ przeważały na nim wielopokoleniowe  dekoracje świąteczne wykonane przez dzieci, ich rodziców oraz dziadków. Ogromnym powodzeniem cieszyły się baranki, zajączki, kurczaczki, jajka – pisanki, kraszanki, malowanki i stroiki. Były to prawdziwe cudeńka, wykonane przeróżną techniką, które rozeszły się w mgnieniu oka – zostały sprzedane. Również podziw, a wręcz zachwyt smakoszy dobrego, tradycyjnego jedzenia wzbudziły kulinarne popisy naszych rodziców, zwłaszcza  przepyszna rolada szpinakowa z łososiem, oraz baby i mazurki.

        Podobnie, jak w latach ubiegłych, i tym razem nasza świąteczna prezentacja okazała się szczególna i wyjątkowa. Dowodem tego była kolejna nagroda i podziękowanie dla koordynatorki organizacji szkolnego stołu wielkanocnego  - p. Mirosławy Kozak i wszystkich tych, którzy przyczynili się do kultywowania tradycji wielkanocnych w naszej szkole.

  data dodania: 2015-04-12

 • Witaj Wiosenko, piękna panienko!!!

  Jak każdego roku witaliśmy wiosnę bardzo wesoło, kolorowo i gwarnie. Radości z powodu jej nadejścia nie było końca przez cały piątek 20 marca. Najmłodsze dzieci i uczniowie z klas I-III wyruszyli przez Strzelce w pochodzie z kwiatami i wykonanymi przez siebie lalkami przedstawiającymi Panią Wiosnę, który prowadziła ogromna kukła Marzanny. Śpiewali piosenki, wznosili okrzyki: Żegnaj Zimo! Witaj wiosno. Roześmiani mieszkańcy machali nam z okien i swoich obejść. Po pochodzie kukła została spalona w naszym parku. W kilka dni po obchodach powitania wiosny cały park zabielił się od zawilców. Warto wiec było zaprosić Panią Wiosnę w nasze szkolne progi.

  data dodania: 2015-04-07

 • Szkolny Dzień Zdrowia

  Szkolny Dzień zdrowia, który miał miejsce 20 marca. 

  to kolejne przedsięwzięcie w ramach starania się naszej szkoły o certyfikat Bezpiecznej szkoły, jednocześnie następne duże zadanie pod hasłem: Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń.

  Nasza promotorka zdrowia – pani Małgorzata Rasała,  we współpracy z pedagog szkolną - panią Ewa Kryger, opracowała Projekt dotyczący edukacji zdrowotnej „Pierwsza pomoc”. W projekcie tym udział wzięły wszystkie klasy i oddziały przedszkolne. W lutym wychowawcy klas i pani pedagog prowadzili szereg lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wykorzystano przy tym filmy edukacyjne, plansze, organizowano warsztaty. Wszystkie oddziały uczestniczyły również w konkursie na hasło promujące zdrowie. Natomiast uczniowie klas młodszych i starszych dodatkowo mieli okazję do pochwalenia się swoją wiedzą na temat zdrowia w drugim konkursie, który przeprowadziła pani Joanna Przyborowska. Finał obu konkursów odbył się właśnie 20 marca. W tym dniu również uczniowie klas III – V, pod czujnym okiem profesjonalisty – przedstawicielki Stacji Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, prezentowali swoje umiejętności opatrywania ran, bandażowania, mierzenia ciśnienia itp. Ponadto wraz z nauczycielami przeszli kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym wykonywania sztucznego oddychania (resuscytacji).

              Kontynuacją powyższych działań był przygotowany przez grupę dzieci 6-letnich i ich wychowawczynię – panią Joannę Kubicką oraz panią pedagog – Ewę Kryger apel pt. Nie pal przy mnie. Na apel, w dniu 26 marca, zaproszone zostały przedstawicielki świdnickiego SANEPID-u, które zwróciły się z prośbą o przeprowadzenie takiej akcji w naszej szkole. Dzieci zaprezentowały mapy poglądowe, które wykonały na zajęciach, wystąpiły w krótkim przedstawieniu. Plastyczną dekorację wykonały 5-latki.

              Cała impreza prozdrowotna była świetną nauką poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne. Podniosła świadomość uczniów, że i od nich zależeć może zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka. 

  data dodania: 2015-04-07

 • Muzyczne powitanie wiosny na ludowo

   

              Marcowe spotkanie z przedstawicielami Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzych przebiegło niezmiernie wesoło, z ludowym śpiewem i tańcem. Uczniowie poznawali tradycje wiosenne i wielkanocne regionu lubelskiego. Zaproszeni goście z Wałbrzyskiego Zespołu Ludowego tańczyli polkę, oberka, uczyli przyśpiewek.

              Od rana atmosfera w szkole była wiosenna, a przyśpiewka o kogucie rozbrzmiewała po szkolnych korytarzach.

  data dodania: 2015-03-19

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788