CERTYFIKATYAktualności

 • Święto szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

  Październik jest szczególnym mieciącem dla naszej szkoły, ponieważ w kilkudniowych odstępach świętują nauczyciele i pozostali pracownicy, a później najmłodsi uczniowie.

   

  data dodania: 2014-10-21 | czytaj więcej

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.

                                                                                           MARK TWAIN

             

  We wtorek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, a kontynuowane były w szkole podczas akademii, na której gośćmi honorowymi byli: Pani wicewójt Ewa Łeńska i ks. proboszcz Marcin Czchowski. 

  Jak zwykle, program zaprezentowany przez uczniów klasy IV i VI pod kierunkiem wychowawczyń: p. Joanny Zawady i p. Marty Kondzior,  dostarczył nie tylko wiele radości, ale i wzruszeń. Pięknym akcentem były życzenia wypisane na kartach okolicznościowych wykonanych przez dzieci. Miłym wspomnieniem dla: p. Anny Franków, p. Joanny Kubickiej i p. Jerzego Zubera była wypowiedź Pani Ewy Łeńskiej – absolwentki naszej szkoły, która składając życzenia szczególnie ciepło zwróciła się do swoich pierwszych wychowawców. 

  data dodania: 2014-10-21

 • XIV Dzień Papieski

  10 października, w piątek świętowaliśmy w naszej szkole XIV Dzień Papieski, którego hasło brzmiało: „Świętymi bądźcie!”.

  Całość przedstawienia wyreżyserowała p. Joanna Mazanka.  Wokalnie uczniów przygotował p. Jerzy Zuber. Natomiast oprawę scenograficzną wykonała p. Mirosława Kozak. 

  Na uroczystość, której  gospodarzami  byli uczniowie klasy V, przybył proboszcz naszej parafii – ks. Marcin Czchowski.

  Warto przypomnieć, że Dzień Papieski jest organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako dzień refleksji nad pontyfikatem Jana Pawła II. Obchodzimy go tradycyjnie w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

  data dodania: 2014-10-23

 • Wycieczka do Krasiejowa klasy III i IV

  Dzieci z klas III-IV, w dniu 18 września br. pojechały, pod opieką  nauczycielek: Anny Franków, Joanny Zawady, Ewy Kryger na wycieczkę do Juraparku  w Krasiejowie. Mogły tam podziwiać dinozaury. Oprócz tego, poznały koleje powstawania życia na Ziemi. Cofnęły się w czasie o wiele milionów lat, pokonując  tunel czasu. Podczas zjeżdżania, w specjalnej  kapsule, na dno oceanu poznały smak przygody i dowiedziały się, co to jest lęk. Groźny rekin bardzo skutecznie atakował  ich miejsce schronienia.  Gdy pękała, od jego uderzenia szyba,  sam przeraził  się i uciekł w otchłań  oceanu.

  Chętne  dzieci  obejrzały również film wyświetlany  w technice 5D. Na  szczęście wszyscy wrócili z wycieczki  zdrowi  i cali.   Długo będą pamiętać  tę pouczającą  wyprawę.

  data dodania: 2014-10-15

 • Chcemy być bezpieczni w szkole i poza nią

  Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w konkursach mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i uczniów, w: Dolnośląskim Konkursie Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo i w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. W ramach tych działań 17 września odwiedzili nas przedstawiciele policji, którzy przeprowadzili pogadanki w oddziałach przedszkolnych i we wszystkich klasach. Wszystkim przypomniane zostały m.in.: zasady ruchu drogowego, sposoby zachowania się w kontaktach z nieznajomymi ludźmi, oraz ze zwierzętami, np. podczas ataku psa. Uczniowie uczyli się również, jak reagować w sytuacjach zagrożenia niebezpieczeństwem, utrwalili umiejętność wzywania policji i zgłaszania zagrożeń. Poznali też miejsca, w których mogą liczyć na pomoc. 

  data dodania: 2014-12-02 | czytaj więcej

 • Wszystkiego najlepszego mój miły Kolego…

  Takie słowa słychać było w całej szkole już od rana we wtorek, 30 września. Wiadomo – Dzień Chłopaka. Dziewczyny dwoiły się i troiły, aby uhonorować swoich kolegów. W klasach odbyły się uroczystości połączone ze słodkimi prezencikami lub wdzięcznymi upominkami. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z klasy IV: Zuzanna Kuc i Wiktoria Gajewska przygotowały dla chłopców z klas III-VI turniej sportowy. Mimo że wygrali „najstarsi mężczyźni”, to i tak najważniejsza była dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Dziewczęta z samorządu częstowały też całą męską społeczność cukierkami. A żeby słodko było i płci brzydkiej i płci pięknej, klasa VI zorganizowała kawiarenkę.

  Teraz przed chłopakami rewanż w marcu. Kobietki już zacierają ręce.

  data dodania: 2014-10-08

 • Sprzątanie Świata 2014

  Tegoroczna akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem: Turysto dbaj o środowisko. W naszej szkole udział wzięli w niej wszyscy uczniowie i maluchy z oddziału 6-latków. Zadaniem przedszkolaków oraz klas I - IV i VI było wykonanie plakatu propagującego właściwe zachowania turystów w różnych miejscach wypoczynku: w lesie, nad jeziorem i nad morzem, w górach. Natomiast uczniowie V klasy zakasali rękawy i ruszyli w teren. Porządkowali wybrane miejsca w Strzelcach.

  Nad całym przebiegiem akcji Sprzątanie Świata czuwał Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Joanny Przyborowskiej. Zaś w holu szkoły podziwiać można twórczość naszych uczniów - turystów. 

  data dodania: 2014-10-08

 • Nasz udział w ogólnopolskiej akcji

  W piątek, 5 września uczniowie klas IV -VI przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku  Pan Prezydent Bronisław Komorowski zachęcał do wspólnego czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Na zajęcia uczniowie przynieśli różne wydania powieści pierwszego polskiego noblisty i razem z nauczycielem czytali najciekawsze fragmenty.

  data dodania: 2014-09-21

 • Beztroskie życie przedszkolaka

  W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole funkcjonować będą tylko dwa oddziały przedszkolne: 5-cio i 6-ciolatków. Stworzenie dwóch takich grup jest kolejnym krokiem ku nowej reformie oświatowej, w myśl której od września 2015 r. pierwszakami będą zarówno dzieci 6-cio, jak i 7-mioletnie. Aby zagwarantować równy start najmłodszym, przedszkolaki zostały podzielone zgodnie z rokiem urodzenia. Jednak to niejedyna zmiana w nowym roku szkolnym.

  Zanim przedszkolaczki zawitały w szkole, w pocie czoła pracowały ekipy remontowo – budowlane i pracownicy obsługi. Wyremontowano i na nowo zagospodarowano, wyposażając w nowoczesny sprzęt i armaturę, zaplecze kuchenne. Rozbudowany, doposażony oraz ogrodzony został plac zabaw. W salach przedszkolnych pojawiły się tablice interaktywne, zestawy wypoczynkowe, telewizory, nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Działania te możliwe były dzięki realizacji projektu systemowego w zakresie modernizacji oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych w ramach Poddziałania 9.1.1 PO KL, który opracowany został w ubiegłym roku przez Gminę Marcinowice we współpracy z nauczycielami naszej szkoły. 

  data dodania: 2014-09-21

 • Wakacje już za nami

  Tegoroczny pierwszy dzwonek szkolny rozbrzmiał w dniu 1 września w poniedziałek. Mimo że obwieścił koniec wakacji, to nikt specjalnie mocno nie smucił się tym faktem. Uczniowie w radosnych nastrojach przekraczali próg szkoły, wesoło witali się z rówieśnikami i nauczycielami.

  Jak to zwykle bywa, każdy nowy rok to wiele marzeń, oczekiwań, zmian, ale i niewiadomych. Dlatego wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy: spełnienia marzeń o sukcesach w nauce i nauczaniu, wspaniałej i owocnej współpracy, żeby te marzenia stały się rzeczywistością, optymizmu i wytrwałości w zmaganiu się z wciąż nowymi zmianami w systemie oświaty. 

  data dodania: 2014-09-01

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788